Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 97
(#) MaSTeRFoXX válasza huhuu hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Az egész nagyfesz trafót sokszorózóstól ki kell venni a TV-ből! Saját meghajtást kell csinálni a trafónak. Mert életveszélyes lehet, ha a TV fémháza nincs elszigetelve a hálózattól. Mondjuk elég ritka volt szerintem a színes TV-k között hogy közvetlen össze legyen kötve. (gondolom színes, mert sokszorozó van benne...)

A sokszorozót a sokszorozó után kötheted, de semmit sem fog csinálni (inkább ne kösd utána...), mivel csak váltakozó feszültséggel működik, az első sokszorozóból meg egyenfeszültség jön ki.
(#) huhuu válasza Müszi hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
semmit nem csináltam már kész...
ez egy tv-aminek működik a nagyfesz része, tehát bedugom a konektorba és megy....lehet, hogy pont ezt kellene valahogy átalakítani, hogy a nagyfesz rész 12 voltról menjen?
(#) MaSTeRFoXX válasza huhuu hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Kapcsolásokat találhatsz itt a fórumon is, meg a neten is. Ha épek a tekercsek akkor megpróbálhatod az én megoldásomat is akár. Ehhez a trafón elvileg nem kell semmit se változtatni, csak tudni kell hogy melyik kivezetésekre ment a tranyó kollektora, meg hol kapta a plusz tápot, meg ki kell kísérletezni a visszacsatoló tekercset.... Nem minden trafónál működik az én megoldásom, de nekem már ment monitor trafóval, meg egy régi tranyós TV sorvégtrafóval is. Fenn van a honlapomon, a címét a profilomból megtudhatod
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Elmondom én legközelebb hogy csinálom!

A rosseb se f..szol azzal a sorkimenő trafóval:

1. Jó monitorból! kiveszem a képcsövet, simán bedugom csak az elektronikát és kész.
Teslámat hajtom meg majd vele.

(Nekem azt mondták egy elektronikai szaküzletbe, hogy így menni fog.

Javaslom ti is így csináljátok!!! :gun: :violent:
(#) huhuu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
ha jól látoma nyákon akkor a sorkimenő az egyenirányított és pufferelt 220-ról van meghajtva két tranyóval, tehát ez nem igazán biztonságos, pedíg elég szépen szikrázik....
szerintem kiemelem és csinálok valami meghajtó cuccott hozzá, ahogy írtad masterfoxx, csak biztonságosabb lesz úgy....
(#) Müszi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
A legjobb megoldás: mechanikus szaggató
(#) huhuu válasza Müszi hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
és hogyan lehet ezzel egy teslatekercset meghajtani?
nincs róla kapcsi rajzod, hogy mit kell kötni a sorkimenő után? lehet kipróbálom azt, csak előbb biztonságosabbá teszem.....
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Nov 2, 2006 /
 
Na ezt felejtsd el! ahogy írtam fentebb. Ráadásul van egy fél asztalnyi panelod ami csak nagyfeszt csinál.... Véletlenül belenyúlsz aztán kész. Meg nem egészséges az egész áramkört csak nagyfesz miatt járatni. Amúgy meg túl kevés a teljesítménye a tesla trafóhoz. Ráadásul az meg váltófeszről megy....

A tesla tekercshez minimum mikrosütő trafó kell, abból is 2 darab sorbakötve, minimum 5kV ról szokták járatni. de neontrafóval az igazi. Ja és a tesla trafó felvesz akár 1kW-ot is. A sorkimenős nagyfesz generátor, ami kb 10W édeskevés...
(#) maestro válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Neon trafót honnan lehetne beszerezni? Mekkora, mennyibe kerül és hol alkalmazzák?
(#) Redsaw válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Üdv! Korábban nyitott témámban már kértem segítséget ionizátor építéséhez, ami végül is megválaszolatlan maradt. Most újra csatlakoznék a témához, mert úgy látom több nyitott téma is szól nagyfeszről. Régebbi RT folyóirat, Rt évkönyv, vagy HE valamelyik számában ismertettek egy ionizátor kapcsolást, ami hálózati fényerőszabályozó és gyújtótrafó felhasználásával, további minimális passzív alkatrészből épült. A nyitott témákhoz igazodva: a dimmerrel szabályozható nagyfesz hozható létre, és nem elhanyagolható teljesítménnyel. Ha valaki megtalálná a konkrét kapcsolást, az a sorkimenős kapcsolások mellett gondolatébresztőnek kiváló lenne szerintem.
(#) m.joco válasza Thom hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Azt nem értem én ebben, hogy hogy működhet ez az egész.A trafónak váltakozó áram vagy legalább is lüktető egyenáram kell.(a schematic1.gif képre gondolok)
(#) Balázs válasza m.joco hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Jó az! Nézd meg, hogy a primer körrel (+ a visszacsatoló tekerccsel) a tranzisztor tulajdonképpen egy oszcillátort alkot, és a szekunderen megjelenik a nagyfesz...
(#) m.joco válasza Balázs hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Bocs de még mindig nemnagyon értem.Nem tudnád leírni hogy játszódik le az egész?
A sortrafó különben egy olyan trafó, amiben a vasmag köré kettőnél több tekercs van tekercselve?
(#) Balázs válasza m.joco hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Amikor ráadod a feszt, akkor a tranzisztor átvezeti az áramot a primeren, ami áramot indukál a szekunderen, és ezzel egyidőben a visszacsatoló tekercsen is. Ez az áram a visszacsatolón lezárja a tranzisztort, és ezért a mágneses tér hirtelen lecsökken, ennek következtében egy nagyfeszültségű lökés keletkezik a szekunderen (ld. önindukció). Aztán az egész ciklus kezdődik elölről...

Hááát, ez nem egy pontos meghatározás a sorkimenő trafóra... Arról lehet jól megismerni, hogy nagyon sok menet van a szekunderen és ez általában (főleg a TV-kben) egy lapos, toroidszerű (csak az alakja toroidszerű, nem toroid persze!) tekercs, és vele szemben van a primer. Az a legfontosabb jellemzőjük, hogy elég magas frekvencián (kb. 20kHz) dolgoznak.
(#) huhuu hozzászólása Nov 3, 2006 /
 
kipróbáltam, hogy a sorkimenő + fesz sokszorozó után bekötöttem még egy sokszorozót.
kicsit mássabb jellegű szikrákat adott, nem volt hosszab, hanem ritkábban nagyobb erejű, próbáltam a lábakat is cserélni, de hosszab nem lett a szikra....
(#) MaSTeRFoXX válasza huhuu hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
Szóval, ahogy mondtam a sokszorozó nem műxik egyenfeszültséggel.... Az első sokszorozóból már csak az jön ki....
(#) huhuu válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
a fene, tényleg igazad van, elfelejtettem....
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Én azt javaslom ne sz...rakodjatok a sorkimenőkkel meg a gyújtótrafóval+555-tel!
Ez egy 3 tranyás szaggató nem kell vele sokat f...szolni, mert azonnal működik!

szaggató.jpg
    
(#) vegyészmérnök válasza Müszi hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Igen, ezt én csináltam és működött.
A kondenzátor 1 mikroFarados.
(#) m.joco válasza Balázs hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Értem amit irtál, de az áram nem előszőr a visszacsatolótekercsen megy át-hisz hogy a primeren átmehessen kapcsolni kell először a tranyónak, amihez áramot kell hogy kapjon a bázis? És hogy zárja le a visszacsatolón indukált áram a tranyót?
Az önindukció akkor jön létre, amikor megszakítjuk az áramkör?
(#) Balázs válasza m.joco hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
A kérdéseid logikusak. De szerintem ha elolvasod ezt, mindent megértesz: Tekercsek
(#) Müszi hozzászólása Dec 8, 2006 /
 
Jó hírem van!!!

Loptam a bátyámtól egy régi sorkimenőt és ezzel az Áramkörrel hajtanám meg.
A készítője írta, hogy ki kell kísérletezni a menetszámot.
Szerintetek mennyi legyen?
ITT a rajz linkje van panelrajz; beültetés, stb.

Köszi: Müszi

névtelen.JPG
    
(#) Prinner válasza Müszi hozzászólására (») Dec 8, 2006 /
 
A primer menetszám függ a primer feszültségtől, az 555 frekvenciájától, és a vaskeresztmetszettől.
De szerintem azzal a 8 menettel próbálkozhatsz, ami a leírásban van.
(#) Müszi válasza Prinner hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
0,5 mm-es jó lesz?
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
nem! 2mm es kell min!

(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Minek akkora?

Az zárlatba vágja a tranyát nem???

(habár a nagyfreki nemhiszem )

Köszi
(#) Dudus válasza Müszi hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Miért függene a tranzisztor zárlata a drótkeresztmetszettől. Nem a réz ellenállása, amire a tranzisztor dolgozik, hanem az adott frekvencián a tekercs induktivitásából számolt impedancia!! Max a drót elfüstöl, ha nem bírja az áramot.
(#) szabi83 válasza Dudus hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Idézet:
„Max a drót elfüstöl, ha nem bírja az áramot.”


igen ezért írtam.. tapasztaltam, 0.5 -s rézvezeték 1.5A-t nem tud :yes:

(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Köszi
(#) Müszi válasza Dudus hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Jólesz így a védődióda bekötése?

1n4007-et tennék bele...

névtelen.JPG
    
Következő: »»   5 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem