Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 23
(#) Busz hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy Ventus FJ400 Bull vezetékes asztali telefonom.
De egyszercsak meghibásodott.
Hívtak, felvettem, beszéltem, majd leraktam. Később észrevettem hogy a vonalat nem szakította meg.
Bármit csinálok azóta vele, nem hajlandó letenni a vonalat.
Visszarakom a helyére a kagylót de ugyanúgy búg tovább...
Amint bedugom a vonalat a telefonba hiába van lerakva a kagyló rögtön elkezd búgni.
Régen is csinált hasonlót de akkor csak simán "lefagyott." Vagyis kihúztam a tápját, kihúztam a telefonvonalat majd visszadugtam mindent és ismét működött.
Igaz elemes lenne de én átalakítottam dugasztáposra. Az elemcsatlakozók helyére beforrasztottam a tápcsatlakozót és már 1 éve működött így.
Gondolom a vonalat "szoftveresen" tenné le mert SMS képes a telefon tehát magától is fel tudja venni a vonalat.
De most hogy így "meghalt" kihúzott vonalnál a szoftver azt írja hogy "Telefonvonal szétválasztott" tehát nem enged tárcsázni, SMS-t küldeni, ha bedugom a vonalat rögtön felveszi majd elkezd számolni a kijelzőn tehát érzékeli a szoftver azt hogy most él a vonal. De eközben ha SMS-t akarok küldeni akkor azt írja hogy "Telefonvonal használatban".
De ha bedugom a vonalat akkor ha rögtön tárcsázok akkor tökéletesen működik. Tehát tárcsázni is lehet olyankor.
De amúgy jelenlegi helyzetében hívást nem tudok vele fogadni sem SMS-t mert olyan mintha fél lenne téve a telefonom hiába van a helyén, SMS-t meg küldeni sem tudok vele mert vagy:
- Telefonvonal szétválasztott
- Telefonvonal használatban üzenetet küld.
AMúgy még mielőtt jönnétek vele tutira nem a billenőkapcsoló a rossz amit a kagyló lenyom mert már láttam pont ugyanilyen telefont amit a villám ütött ki. Ugyan ez volt a tünete.
De ha nyomogatom azt a gombot csak halk susogást hallani mást nem.
Tehát szerintem most is ez történhetett csak nem a villám által okozott túlfesz hanem valahogy a csengető fesz lehetett rosszkor rossz helyen.
De amúgy a vonalamra össz-vissz 5db készülék volt csatlakoztatva (egy vezetéknélküli, két régi "kapucsengős", meg két normál).
Sőt még hosszabbítóból kiszerelt glimm lámpát is kötöttem a vonalra hogy hátha véd valamennyit a túlfesztől.
Több mint egy éve volt ez így, idáig nem volt gond.
De mit tudok vele csinálni? Szerintetek javítható? Ha elvinném egy szerelőhöz mennyit kérne szerintetek?
Jelenleg a vonalam egyirányúsítva van, de pont ezt az egy telefont nagyon szerettem, nagy kijelző, SMS képesség stb. Mindenképp szeretném valahogy megmenteni...

Válaszokat előre is köszi!
(#) Hp41C válasza Busz hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia!

Mérd meg a tápegységet, nézd meg, hogy a kimenetén megjelenő feszültség megfelel-e annak, ami rá van írva. Valóban DC feszültség jelenik meg rajta. Próbaképen tegyél be egy 1000µF szűrőkondenzátort az elem csatlakozóra (megfelelő polaritással).
Egy másik gyártmányú üzenetrögzítős telefonnal jártam így, a készülék búgott, de a vonalat megszakította. A hiba az volt, hogy a tápban levő szűrőkondenzátor levesztette a kapacitását és a DC feszültség helyett simítattlan, hullámos feszültséget adott ki magából. A kondenzátor cseréje után kifogástalanul működik.

Szia
(#) Busz válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
De ennek elemek, tá minden nélkül csak simán a vonalról is üzemelnie kellene.
Tehát régen ha csak a vonal volt bedugva telefonálni akkor is lehetett vele.
Tehát nem a dugasztáp döglött meg.
Meg amúgy azt elfelejtettem írni hogy csörgött, majd mire odamentem elhallgatott. Gondoltam biztos letette a hívó fél. De aztán hallom hogy valaki beszél a telefonba... úgy hogy hozzá sem értem.
Magyarul felvette a telefon magától a vonalat...
De nem melegszik, semmi tehát szerintem a kondi kiszáradás hiba kizárt dolog.
De az a másik ugyanilyen tipusú telefon amit láttam és a villám végzett vele (tünetei pont ugyanezek voltak..) azzal ugye a túlfesz végzett.
Tehát szerintem csörgés közben valami kinyíródott benne. Bár remélhetőleg csak ilyen apróság.
De a tápot kimértem, nincs baja, de táp nélkül is mennie kellene és táp nélkül is ugyanezt csinálja tehát akkor is felveszi a vonalat ha kell ha nem.
Mi a fene szokott ezekbe lenni amivel szoftveresen is fel tudja venni a vonalat? Remélem tényleg valami apróság a baja...
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szerintem a vonal áramgenerátora lett zárlatos ,de ezt nem hiszem hogy egyszerűen meg tudod javítani.
Általában egy vagy két tranzisztor és a vonalbemenet utáni graetz után található áramkörileg Hogy helyileg hol található nem tudom ,lehet már egy IC van helyette.Régi telefonokban legalábbis ez volt a hibajelenség.
(#) Busz válasza proba hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ha IC-s gondolom baj. És mivelhogy viszonylag modern a készülék így valszeg tutira azzal van megoldva.
Max egy ezrest szánnék rá a javításra, így szerintetek megéri javíttatni vagy jobban járok hogyha elfelejtem?
Mert ha megoldható akkor van tőlem 20km-re egy háztartási kisgép és tévéjavító üzlet, másnem elutaznék oda és odaadnám nekik javításra. Gondolom aki tévét is javít nem okoz neki gondot egy telefon nem??
(#) Sebi válasza Busz hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Attól függ, ki ül az asztalnál... lehet, hogy bele mer/akar nyúlni és sikerrel is járhat, mert nem túl bonyoloult.
Ha IC-s a készülék, akkor is egy nagyfesz tranzisztor végzi külön a vonalra kapcsolódást (többnyire valami MPSA típus, legalább 100V-os) Ezt kellene megtaláni, ha nincs benne sok, akkor egyszerűbb.
(#) redoc válasza Busz hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Helló!
Tudom, hogy írtad, hogy szerinted nem a billenőkapcsoló rossz, de hidd el, hogy az problémázik!
Szüleimnek is pont ilyen típusú telefonja van és tavaly nyáron ugyan ez volt a gond vele! Szétkaptam, kapcsolót alkohollal jó alaposan megmostam, megtisztítottam és azóta gond nélkül megy.
Próbáld meg! Azt a negyedóra munkaidőt megéri!
(#) Busz válasza redoc hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Sajnos tutira nem az.

Az egy dolog hogy idáig hibátlanul működött az a kapcsoló rajta, arról nem is beszélve hogy kicsöngött aztán magától felvette a vonalat. Tehát nem mechanikai kopás miatt ment tönkre.
Sőt szédszedtem és sajnos IC -k vannak benne bőven, és kontaktsprével megfújtam a kapcsolót de sajnos semmi változás.
Csak annyi hogyha lenyomom a gombot elkezd sisteregni a vonal de ugyanúgy nem teszi le. De ezt a kontaktsprével való befújás előtt is csinálta.
Szkenneltem meg fényképeztem a belsejéről pár képet, sajnos rossz a minőségük de hátha kitudtok belőle venni valamit...
(#) JZoli válasza Busz hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ugyanez a készülékünk van itthon, már kétszer csinálta ugyanezt a hibát, és mindkétszer a kézibeszélő váltókapcsolója volt rossz. Ha nem vált át teljesen a kapcsoló, akkor állandóan fel van véve. A kontaktsprét meg el kell felejteni, annál rosszabb anyagot még nem is láttam, aki sokat foglalkozik javítással soha nem használ ijesmit, mivel többet árt mint használ!! Mérd meg a kapcsolót!
(#) Busz válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
De mikor felvette a vonalat hozzá sem értünk.
A kapcsoló meg magától mechanikai beavatkozás nélkül nem hal be...
Most hiába ütögetem stb semmi reakció rá. Pedig egyszer-kétszer csak működnie kellene de nem. Egyszer sem működik. Meg ha lenyomom elkezd sisteregni a vonal tehát valamit kapcsol csak az a valami ami kapcsol az tojik erre a jelre és nem kapcsolja le a vonalat.

Holnap ki fogom mérni, remélem igazad lesz.


Bár kétlem mert ugyanilyet amit a villám durrantott ki azt kimértem a kapcsolót és az jó volt, a tünet meg mégis ugyanez volt. Sőt azt úgy javítottam hogy a vonalat átkötöttem a kapcsolón keresztül, így legalább hívni lehetett róla.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szétszedtem és kimértem.

"Sajnos" tökéletesen működik... Tehát nem a kapcsoló a baj.
Amúgy ha jól láttam a NYÁK-on akkor csak két vezetéket zárna össze mikor lerakom a kagylót.
A kapcsoló többi lába nincs bekötve sehová sem de azok is kapcsolnak.
Igaz egy kicsit recseg mikor összezárja de ha megmozgatom vagy csavarhúzóval is segítek a tökéletes zárásban akkor nem recseg. De a vonalat még nem rakja le.
Tehát a kapcsoló már a végét járja de annyira még össze tud zárni hogy a multimeter is sípoljon.
Csavarhúzóval is zárogattam ott össze de akkor sem javult meg.
Tehát nem a kapcsoló a gond. De ha nem az akkor mi?
Az IC szállhatott el??
Gondolom azt már ki nem cseréli nekem egy szerelő sem egy ezresért nem?
(#) redoc válasza Busz hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Szerintem szed ki azt a rohadt kapcsolót és forrasz a helyére drótot, és akkor kiderűl az igazság. Én is és JZoli is ugyan ilyen hibával ugyan ilyen készüléket javítottunk (nem egyszer) és mindkettőnknek a kapcsolója volt szar! Nem értem miért kell akadékoskodni! Ha meg sem próbálod, akkor meg sem javul!
(#) Busz válasza redoc hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Minek vegyem ki ha kivétel nélkül is összetudom zárni a két drótot? És persze akkor sem megy.
A túlfesz is okozhat ilyet sajnos...
(#) Busz hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Képzeljétek, saját magától megjavult!!

Gondoltam na akkor hétfőn szerelő közelében járok, beadom már neki.
De előtte még ráduktam a vonalra hogy na ugyan csinál-e valamit mert már sokszor szétszedtem.
És csodák csodája tökéletesen működik.
Semmi recsegés, a kapcsolója hibátlanul felveszi és bontja a vonalat.
Tehát mintha mi sem történt volna.
Na ez ugyan mitől lehet? Hogyan javult meg magától?
Szerintem akkor ezt tutira az IC csinálta, csak most már olyan rég volt vonalra dugva hogy már kiszellőztette a fejét.
Más dolgokkal is jártam így. Ha huzamosabb ideig nem kapott áramot akkor megjavult. Pl számítógéppel is jártam így.
Pl volt egy videokártyám aminél egyszer elment a kép és egyetlen egy gépben sem volt hajlandó működni. Hónapok után persze már működik minden gépben tökéletesen.
De egy vezetékes telefonnál ilyen tipusú hiba?? Nem is csoda hogyha betiltották eme csodás telefont.
De mit tudok tenni hogy ilyen legközelebb ne történjen? Vagy ha megtörtént, akkor várjak megint több mint egy hónapot mire hajlandó lesz megjavulni?
(#) car1 hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Van nálam javítás alatt egy vezetékes telefon hívásjelző. Erről egyenlőre még csak annyit tudok hogy párhuzamosan rá van kötve a telefonvonalra és ha hívás van, akkor a csengő feszültség vezérel egy kis elektronikát ami egy relét kapcsol.
Ki szeretném próbálni,hogy működik e de nincs vezetékes telefon a közelben.Ezért kérdezném tőletek mennyi lehet az a fesz. ami a vonalon megjelenik ha hívás érkezik?
(#) Busz válasza car1 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
kb 75V váltóáramot de ez egy kicsit eltérhet.

Nézd meg a Telefonvonalakról általában
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_4616.html

című topikot, ott kitárgyaltuk hogy mennyit tud a vonal.
(#) car1 válasza Busz hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ok.
Köszönöm a gyors választ!
üdv.:car1
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Senkinek nincs tippje hogy miért javulhatott meg?
(#) makmak hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Én is tapasztaltam a Ventus FJ400 -al az említett hibát. Miután elszöszöltem a szétszedéssel és nem boldogultam, így megfogadtam Busz tanácsát és kipróbáltam újra a készüléket... És működik.

Néhány hetet (3-4?) töltött telefonvonal nélkül, majd most (ugyan elem nélkül) újra csatlakoztattam a hálózathoz és nem tapasztalható a hiba...
(#) Busz válasza makmak hozzászólására (») Márc 3, 2010 /
 
De senki hozzáérte nem tudja megmondani mitől van ez az x-aktás parajelenség??
Sokan mondják hogy a dolgok nem romlanak el csak úgy maguktól, mindig van előzménye. Az meg közismertebb hogy a dolgok meg pláne nem javulnak meg maguktól.
De ez a telefon maga a csúcs! Hozzá se nyúlsz és elromlik. Majd szintén hozzá se nyúlsz majd erre egyszercsak hopsz és megjavul. Na de miért? Ha már az okát nem tudjuk hogyan lehetne gyorsítani a folyamaton? Mármint a megjavulási folyamaton?
Ki kéne sütni minden kondit egyenként, melegíteni, hűtőbe tenni vagy mit csináljak vele hogy időben és ne hetekkel később észheztérjen?
Amúgy neked mikor romlott el? Mikor hívott valaki tehát épp kicsöngés közben mint nekem van csak úgy teljesen magától?
(#) makmak hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
A hiba első megjelenésére már nem emlékszem, de az a gyanúm, hogy összefüggésben lehet azzal, hogy le voltak merülve az elemek.
Amikor el kezdtem szétszedni, akkor vettem ki belőle a lemerült elemeket, így elem nélkül csak később próbáltam, amikor már működött. Utána kipróbáltam töltött elemmel is, de lemerülttel nem. (most nincs is lemerült elemem (akkum, mert ezeket most feltöltöttem))
(#) Busz válasza makmak hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Semmi köze az elemekhez. Én ugye átalakítottam dugasztápossá hogy ne kelljen elemeket töltögetni és mégis jelentkezett a hiba.
Fagyás volt néha amúgy is de ha kihúztam a vonalat meg kihúztam a telefon dugasztápját akkor megjavult.

De az hogy nem rakja le a vonalat hibajelenség az nekem újdonság. De a lényeg az hogy nem az elemektől lehetett, mert nekem a dugasztápnál ugye nem lehetett gond az alacsonyfeszültség.
Inkább szerintem a csöngetőfeszültségnek lehet hozzá köze...
Lehet egy kicsit megugrik a csöngetőfesz és máris behal tőle a telefon egy időre.

De mindenesetre idegesítő, bármikor bedögölhet és pont akkor mikor majd a legnagyobb szükség lesz rá.

Szóval örülnék ha rájönnénk ennek a parajelenségnek az okára.

Sokan írták itt hogy kapcsolócsere után megjavult.
Hát lehet magát a problémát nem a kapcsoló okozta de a cseréjekor megjavult a gond mert mondjuk a pákával kisütötte a kondit stb.

Vagy nem tudom hogy maga az IC tud-e úgy feltöltődni hogy hetek kellenek ahhoz hogy észheztérjen....

Mindenesetre elgondolkodtató a hibajelenség.
Kitudja hány készüléket dobnak ki ilyesmi miatt... aztán ha várunk egy kicsit akkor meg lehet megjavult volna.
(#) bodnar00 hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy amikor telefonálunk, van amikor teljesen jó a vonal ,de van amikor olyan halk vonal van hogy alig lehet hallani ,és ez partner és idő független . magyarul egyik hívás jó aztán van amelyik meg halk. mi okozhatja ezt? Nem tudom lehet e köze hozzá de van egy szűrő is a telefon meg a hálózat közt mert ADSL netünk van.
(#) maczkohathy hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Szervusztok, segítséget kérnék. A falból jön ki a kéteres hagyományos telefon vezeték. Tökegyforma két drót, mindenféle jelölés nélkül. Hogyan tudom helyesen bekötni az ajlzatot? Lövésem sincs, melyik volt a föld és a melegpont. (Zöld-Piros) A régi hagyományos késes aljzat egyszerűen szétmállott, megszűnt, elporladt, nincs és egy új tipusút kell(ene) felszerelnem.
(#) maczkohathy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Kösz, gondoltam, csak tudni szerettem volna, hogy van-e esetleg valami tudományos okosság ezügyben....

(#) Gafly válasza maczkohathy hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Úgy ahogy Köbi mondja. Az RJ11 aljzat (6 pólusú) két középső pontjára (zöld/piros) kell kötni a két vezetéket. Ha van másik kettő (fekete/sárga), azt hagyd szabadon. Polaritás mindegy, ha búg és forditott polaritással meg nem akkor ott levezetés van (földzárlat) és azt meg kell keresni. Mondjuk egy polcon lévő telefon ritkán szokott földzárlatos lenni (de ha a vezetékét felszögelik a falra akkor már inkább).
Arra nem tudtam görcsöt kötni hogy a hagyományos aljzat elporladt Kemény 154 forintért vehetsz újat... Bővebben: Link
A hárompólusú csatlakozónak pedik a két egymás mellet lévő pontjára megy a két vezeték, a harmadik meg üresen marad (ha mégis veszel másikat).
(#) maczkohathy válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Köszönöm szépen és dehogy veszek hagyományost. Pont elég volt belőle.
(#) kikiriki hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy egy vezetékes telefonra milyen lámpát szerkesszek ami világit ha valaki hiv de nem zavarja a hang minöségét ha beszélek valakive.
Ebben milyen égö van?
Bővebben: Link
Van még egy kérdésem hogy a vezetékes telefonom ami hordozhato,ha hiv valaki akkor nem csörög.De ha felveszem akkor nyugodtan birok vele beszélgetni!!Söh hivni is tudok vele.A másik tel ami fiksz és kint van az csörög.Mitöl lehet ez?
(#) Gafly válasza kikiriki hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Két LED ellenpárhuzamosan (anód-katód, katód-anód), velük sorban egy ellenállás (4k7, 10k, ilyesmi) és egy kondi (100nF...1µF de 250V!).
(#) kikiriki válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Köszi szépen.
De ha lehetne valahogy érthetöen ird le mert ehez elég buta vagyok!!Vagy ha tudná valami rajzot mellékelni.
Következő: »»   1 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem