Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Simson elektronikus gyújtás
Lapozás: OK   23 / 49
(#) Girgov válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Pontosan,jól mondod
Meg azt is nézd meg nem koszos-e,olajos,vizes vagy valami ilyesmi,mert az is lehet elméletileg...
A megszakítónál van szikra???
Vagyis a hézag között látsz kis szikrákat???
Kondi,tekercs???
Az alaplap szét volt szedve???
(#) labu01wx hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy S51-Electronic Simson "nagyfeszültség" feliratú dobozában pontosan mi van?
(#) VIM válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Szia!
Melyik részén van a felirat? A tirisztoros gyújtóegységen?
(#) Krisz03 válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Tirisztoros (CDI) gyújtáselektronika van benne.
(#) VIM válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Ez van benne?

Gyujtás.jpg
    
(#) Krisz03 válasza VIM hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Nem ez, de hasonló. Vagyis nem is hasonlít annyira, mert jóval egyszerűbb.
(#) VIM válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Ez meg jóval védettebb, mint amit lehet hozzá kapni.
(#) labu01wx hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Újra én vagyok. Tegnap újravezetékeztem egy tirisztoros Simót, de összerakás(csak a gyújtás rész) után nem volt gyújtás.

Pár megfigyelés:
A tirisztoros doboz trafóra való kivezetésén, csak akkor mérhető jel, ha nincs rajta a trafó.
A forgórésztől csak a sárga-fehér vezetéken jön a áram, a többin is mérhető feszültség, de ha leterhelem(egy gyenge égővel) akkor már nem.
Próbáltam egy 6V-os akksi+fűrészlap párossal szikráztatni a trafót, de nem ad szikrát.

A forgórészből jövő vezetékek közül, csak a piros(gyújtóáram tekercs) és a kék(jeladó tekercs) van bekötve -nem tudom, hogy ez számít-e-
(#) VIM válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Szia!
Ha a trafóval ilyen gondok vannak, akkor csavarozd le a kivezetésekről a 4-s anyákat, vedd le a csepp alakú fémkupakokat és az alatta lévő huzal kivezetéseket tisztítsd meg (esetleg mérd ki ómikusan, majd összeraktad) és úgy próbáld meg ad-e szikrát.
(#) labu01wx válasza VIM hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
A tisztítás már megtörtént, keresőlámpa sem világít ha hozzáérintem a sekunder kivezetéséhez.
(#) VIM válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Talán szakadt!
(#) bodgabo válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
A szekunder ellenállása elég nagy, akor sem biztos hogy világít a próbalámpa, ha a tekercs nem szakadt. Azt inkább ellenállás mérővel ellenőrízd!
(#) labu01wx válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Ellenőriztem tapintásos próbával, semmit sem éreztem.
Arra nincs valami ötletetek, hogy terhelés alatt miért nem mérhető fesz a gyújtótekercs, illetve a tirisztor kivezetésén?
(#) harddeejay hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziaztok!
Az lenne a kérdésem hogy, egy gyújtó és egy világítótekercset hogy lehet megkülönböztetni?
Előre is köszi a választ!
(#) alioka válasza harddeejay hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Leginkább arról hogy a gyújtó tekercs vezetékei vékonyabbak és jóval több mentesek.
(#) harddeejay hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) hetyesizoli hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Mi van akkor hogyha megszakítót cserélek akkor hogyan állítom be a gyújtást. Előre kösz.
(#) Krisz03 válasza hetyesizoli hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ezt olvasd el, és utána ha valami még nem tiszta, kérdezd meg nyugodtan.
(#) hetyesizoli hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Ha az előgyújtást állítom akkor a megszakítónak éppenhogy nyitnia kell.
Köszi szépen mindent ,sokat segítettél.
(#) Krisz03 válasza hetyesizoli hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Igen, az adott előgyújtás értéken kell elkezdenie nyitnia a megszakítónak. Viszont előbb állítsd be a megszakító maximális nyitását 0.4mm-re!
(#) varga0224 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Heló mindenkinek! Egy honda dio CDI gyújtását szeretném átalakítani Simson S51/B motoromra, mivel a megszakítós alaplapom tönkrement és csak ez van itthon. hasznos tanácsokat kérnék elsősorban, hogy mikre figyeljek stb.
Előre is köszönöm!
(#) Krisz03 válasza varga0224 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Kezdésnek nézd meg, hogy a lendkerék kúpja egyezik-e a főtengellyel, passzol-e rá. Aztán készíteni kell egy közdarabot, amivel felszerelhető az alaplap. Stb, stb, sok sok buktató, idő és munka. Nem biztos, hogy megéri...
(#) sámson hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
halli azt szeretném megkérdezni hogy vannak ezek a tákoltgyujtások a sthil gyujtás hogy az nem -e gyilkoja meg 1 idő után a főtengely és hogy jobban huz e mint az alap. Mert nem tudom hogy meglrné e belevágni mert 1 s50 es simsonrol van szó.Jó lenne a 1-2 hasznos tanács előreis kösz
(#) zolika60 válasza sámson hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
A főtengelyt a nagy fordulat teheti tönkre, nem a gyújtás. Az pedig tőled függ mennyire húzod a fülét.
(#) zsoldi01 hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Sziasztok.
Tudnátok segíteni egy Simson 250-hez kéne gyújtási rajz, mer egy egész katyvasz van a gépbe.
Előre is köszi.
(#) Gerike hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Hello mindenki!

Simson S51-es 12V motorom van, a napokban új indexeket kapott. (Halogén izzók 12V 23W régiek: 12V 21W)
A próbasorán köbö dupla olyan gyorsan villogott.
Próbáltam megjátszani a nagy okosat aki ért az elektronikához és "szétszedtem" ELBA-t amit úgy sikerült, hogy letörtem egy tranzisztor középső lábát (Tesla KT 201 500 x 6) ilyen már nem lehet kapni. De ha lehetne se akkor sem oldódna meg az index villogásom problémája mert a tranzisztor a töltésért felelős.
Szóval össze kellene hoznom egy töltő elektronikát és egy index elektronikát lehetőleg a régi dobozába.

A neten találtam házi készítésű "modernizált ELBA-t" amiben lehet állítani a villogás sebességét és én még szeretném ha tudnám állítani a töltés feszültségét.

Ha valami nem világos akkor bocsi kérdezz nyugodtan .

Várom ötleteiteket és előre is köszönöm a segítséget!
(#) Hp41C válasza Gerike hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia!

A KT201 - 500 helyett megpróbálhatod a BT151 - 800 -at, a villogás a C6 ? C8 1µF növelésével lassul...
(#) Gerike válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
TCI 106M-et ajánlottak hozzá a régi helyére...

Hogy micsoda mivel lassul a villogás csak az alap dolgok OK kicsit laikusabban elmagyaráznád?
(#) Hp41C válasza Gerike hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szia!

A rajzon nem tudom kivenni a pozíció számot, a mellékelt rajzon bekarikázva... Próbaként kössél vele párhuzamosan még 1µF -ot...

A tirisztor bármilyen típus lehet ha, az árama >4A, a feszültsége >600V... Figyelem, a tokozás eltérhet...

Simson.jpg
    
(#) Gerike válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Rendben megpróbálom holnap, a rajzot nagyobb felbontásban felrakom hátha azon látszik

TCI 106M-et már meg is vettem és a eladó ezt mondta: "ez jó lesz a helyére csak a ké külső lábát cseréld fel de azért nézz utána" kicsit tanácstalan vagyok...
Következő: »»   23 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem