Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 44
(#) izsakig válasza Swift1.3 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Itt a megoldás: Kulcsőr/csipogó

a szélső kék/feketét.
(#) Djatis hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresek suzuki swift GLX 94-es gyártmányhoz szervíz interfész kaopcsolásirajzot kábel bekötést.
Egyik ismerősöm valamonnan az internetről szedte le a szoftwert is meg mindent és megépítette kb 4 E ből.
Nem tudom hol találhatnék.
általános diagnosztikai progit sikerült letölteni de kábellel és interfésszelé kapcsolatos rajzot nem találtam.
elsősorban hibakódok kiolvasására lenne meg tesztelésre is ha lehetséges.
Előre is köszönöm.
(#) ozsiga hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Hello!
A problémám a következő lenne, suzuki swift 1.0 van és a világítás és gondolom ami rá van kötve, ebben az esetben a műszerfal háttérvilágítása a belső világítás és a duda beindítás után sem működik.Eddig csak néha ment el a világítás, de egyik pillanatról a másikra, néha vissza jön de egyre többet hagy cserben.Ha valaki tudja mi a hiba vagy esetleg tud segíteni mit kéne kicserélnem, nagyon megköszönöm.
(#) Djatis válasza ozsiga hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
előszöris nézz körül test ügyben a világításnál.
ha minden világítás elmegy akkor valami központi testnél nézz körül nem néztem még az enyémben vagy a motortérben vagy a műszerfal alatt mindenképp meg kell bontanod a műszerfalat ha a motortérben nem találsz test hibát
(#) akos70 válasza Djatis hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
A test lenne az utolsó, amire ebben az esetben gyanakodnék.
Mondjuk nem ártott volna valami pontosabb hibaleírás, az hogy "világítás" elég tág fogalom egy autónál.
(#) ozsiga válasza akos70 hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Minden megoldódott Az előző *** tulaj egy biztosítékot csavarral helyetesített Úgyhogy a probléma megszűnt miután ezt helyetesítettem az oda illő dologgal.Azért köszönöm minden segítőkész embernek amit írt.
(#) Djatis válasza ozsiga hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
az nagyon dúrva .
Egy autó ily módon könnyen ki tud égni ha azon a körön zárlat van.
Nem semmi .
(#) akos70 válasza Djatis hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Gondolom, az aksi melletti egyik főbiztosítékról van szó. Mindamellett, hogy természetesen igazad van, a teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy ez a főbiztosítékos dolog csak a tengerentúli autókon divat, európai autókon esetleg az utóbbi években használatos néhány gyártónál.
(#) ozsiga hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Hát igaz nagy szerencse h nem lett nagyobb baj belőle, még az a jó h ezt a suzukit még Japánban csinálták.
(#) laci669 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
2006-os suzuki swift-hez szeretném utólag bekötni a világítást visszajelzőt figyelmesztetőt,hova kellem kötni azt két vezetéket?Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) pinkova válasza laci669 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Nem csak neked! Valamint még több!
Használjátok egészséggel!
(#) akos70 válasza pinkova hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hasznos könyvek, de neki már az újabb van.

Laci: a legegyszerűbb megoldás, ha a biztitáblában keresel egy biztosítékot, ami a helyzetjelzőé, és egyet, amin gyújtáskor van áram. Az előbbire kötöd, a sípoló + vezetékét, az utóbbira megy a - . Ha leveszed a gyújtást, és világít a lámpa, akkor sípolni fog.
(#) pinkova válasza akos70 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ha segít: Én úgy kötöttem be a csipogót, hogy a testelést az olajnyomás jeladótól vittem (a vége fent van a műszerfalban), a + meg a műszerfal világításról megy. Így nem csak a feledékenységemre figyelmeztet, hanem az olajnyomás hiányárara is.
(#) akos70 válasza pinkova hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Nem rossz ötlet, csak egy laikus számára már talán bonyolult. (az olajnyomás hiányát persze csak bekapcsolt világítás mellett jelzi)

Ezen kívül megoldható még az ajtókapcsolóra kötés, így kiszálláskor figyelmeztet a bekapcsolt világításra. De már itt is keresgélni kell a megfelelő vezetéket, ami némi bontással járhat, ezért ajánlottam az első, legegyszerűbb megoldást. Most már lehet válogatni.
(#) laci669 válasza akos70 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
akos70:Nagyon szépen köszönöm a segítségedet,Sikerült.ui:1-2 akksi tőltés igy már elmarad,még1is.kössz! applause:
(#) Ninja harcos hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni
A lényeg az,hogy van egy 98-as suzuki swifttem 5 ajtós,amiben a központi zárat a riasztó vezérli.Nos,a problémám az,hogy amikor hidegebb vagy nyirkosabb idő jön a távirányító megnyomásánál az összes ajtó nyitásra nem nyit.Amikor megnyomom a gombot a zár billenőfüle átugrik nyitás irányba de egy picit visszább jön nem marad ott.Evittem egy szakihoz aki berhelt valamit a relén,de sajnos nem lett jó.Lehet hogy cserélni kellet volna nem berhelni? Mi lehet a baj?
Elnézést ha nem éppen szakszavakat használtam,de nem vagyok szaki.

Köszönettel várom válaszotokat
(#) réno0 hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne !!

Suzuki BALENO bekötési rajza kéne nekem de egyszerűen nem találom sehol pedig fontos lenne. Ha valakinek van vagy tudja honnan lehet leszedni akkor az nagyon jó lenne előre is köszönöm mindenkinek !!
(#) thomas79 hozzászólása Júl 11, 2010 /
 
üdv újra mindenkinek!
Kérdésem: első ajtóba be lehet-e építeni hangszorót,
(10cm) meg persze hogyan?
(#) akos70 válasza thomas79 hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Mindent lehet, de a gyárin hely miért nem jo a müszerfalban? (Ráadásul pont 10centis.)
(#) izsakig válasza akos70 hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
volt már neked Swifted? nekem van.
Abból a kis hangszóró a térdere vagy lejjebb nyomja a hangot, nem a legszerencsésebb megoldás.
Ha már az ajtó, akkor érdemesebb viszont nagyobban 13-16 cm-est berakni. Én is szívesen megcsinálnám így....
(#) akos70 válasza izsakig hozzászólására (») Júl 11, 2010 /
 
Nem volt, és ez már valószínűleg így is marad.
Értem én, hogy nem a legszerencsésebb a gyári megoldás, de attól a 10centistől (mert arról van szó) az ajtó aljából se várható nagyobb akusztikus élmény.
Emiatt nem vágnám szét.
Valami nagyobb, minöségi hangszóró esetén lehet rajta gondolkozni, akkor viszont le kell venni a kárpitot, és felmérni a lehetőséget (mélységet is), meg gondoskodni valami normális rezgéscsillapításról az ajtó belsejében.
(#) thomas79 válasza akos70 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
azért mert ott nem akar rendesen szólni a blaupunkt gt.
Egyszóval szeretném ha mélyet is leadná ahogy kell, de ehhez kevés a tér mögötte.. az ajtóba lenne hely csak nem tudom hogy az elktromos-emelő nem-e érne bele?
(#) thomas79 válasza akos70 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Pedig de jó is a swift!
Akkor lehet hogy már 10 cm-es mivolta miatt nem akar úgy szólni?
Hátúl 13cm-esek vannak a kalaptartóba(sedan).
Na azok szólnak!
(#) izsakig válasza akos70 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
ha jól van kiépítve, akkor már a 10 cm-es is jobban szól az ajtóban, mint a gyári helyen. ezért mondom, illetve mondják sokan, ha már át van annyira alakítva, akkor 13 vagy 16 cm-es. mindenképpen kell kiemelőkeret.
(#) izsakig válasza thomas79 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
ha a gyári helyre nem fér be a mélysége miatt, akkor az ajtóba is csak kiemelőkerettel fog bemenni, de valószínűleg amúgy is kell.
(#) Inhouse válasza izsakig hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
(#) Inhouse válasza izsakig hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Neked is szívesen, barátom!

Üdv
Inhouse
(#) komlosi01 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy 1996-os swift sedanom, aminek elkezdett égni hébe-hóba az abs lámpája, aztán 1 hónap alatt odáig jutottunk, hogy már folyamatosan ég. 3 márkaszervízben és 2 villamossági szerelőnél is jártam, de senki sem tudja megmondani, hogy mi a baja, mivel semmilyen computerrel-a gyári Suzukival sem- kommunikál az abs!! a lámpa ég, az abs nem működik. az egyik szerelő azt mondta, csak akkor tudja megtalálni a hibáját, ha van az abs-hez kapcsolási rajz. de olyan senkinek sincsen, még a Suzuki gyárban, Eszergomban sincs. Tud-e valaki nekem segíteni, vagy tudtok-e olyan embert, akinek van ilyen kapcs. rajza? előre is hálás köszönetem
komlosi01@gmail.com
Péter
(#) akos70 válasza komlosi01 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Az érdekes, hogy 3 márkaszervizben nem tudnak megcsinálni ilyesmit, és rajzuk sincs.

Én mindenesetre a kerekeknél lévő jeladók ellenőrzésével kezdeném. Ha azok nem szakadtak, akkor szintén a kerekeknél megnézném, tisztítanám a fogazott tárcsákat, ami a jelet adja a szenzoroknak.
Szerintem 90%, hogy ezek valamelyike a bűnös.
(#) komlosi01 válasza akos70 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
a jeladók jók, azt megnézték, tuti, hogy valami elektromos gixer van vele. azóta annyi történt, hogy egy szerelőnél kint jártam Gödöllőn és ez egy első generációs abs, valószínűleg abs vezérlője nincsen, illetve van 2 azaz kettő darab abs relé személyében. remélem, ha ezt a kettőt kicseréltetem, rendbe jön az autó... feltéve, ha tényleg ez a két kütyü alkotja a vezérlőt...
Következő: »»   4 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem