Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyfázisú villanymotor fordulatszám szabályozása
Lapozás: OK   7 / 38
(#) Tom-ee válasza Gergő81 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Vevő vagyok a megoldásokra, de azt tudni kell róla, hogy átmérő 82 x 145 mm a motor befoglaló mérete. Van ilyen piciben 3 fázisú? (mert nagyobb nem fér el)
(#) Gergő81 válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Létezik. Itt a kezemben egy segédfáziskondis IMI, aminek a 3~-ú változata 120W-os, állandóüzemre.
Ez 140mm+(30x9 tengely)*90mm-es.
Típusa LV332 K7e 2700/min, 75W
Amim van, az nagyon régi, ezért kis teljesítményű, nem javaslom:
IMI AV252 P7n
3~, 220V, 2860/min 60W 146mm+30x9*100mm

A mai korszerű motorok kevésbé túlterhelhetőek, de ebben a méretben 150-200W-osak.
(#) Tom-ee válasza Gergő81 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Ha már ennyire konkrétumokról beszélünk: mennyi lenne a motor (ha eladó) és egy hozzá tartozó szabályzó? (egyelőre érdeklődés szinten)
(#) Gergő81 válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Privátban megírtam a 60W-os, a 370W-os motorok, és az 550W-os inverter árát is.
(#) Tom-ee válasza Gergő81 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Köszi, ha oda jutok, visszatérünk rá.
(#) ucsaba04 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Van nekem egy 230V-os 1 fázisú, 60W-os, 2800 fordulatos saját készítésű motorral meghajtott ventillátorom! Ehhez kéne nagyon egyszerű motorfordulatszabályzó áramkör?
Motor forgásirány rendben van!
Van alkatészeim is, csak ne tartalmazzon olyan négyrétegű diódákat, meg tirisztorokat, mert nehézkes
innen beszerezi, nem beszélve, hogy ráköltés nélkül építeném meg! Ha valaki tud segíteni, szívesen venném!?
Üdv. Csaba.
(#) baloghzoli1 válasza ucsaba04 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Szia
Ha ilyet tudsz azt én is szivessen megépitném
Gondolom aszinkron motor ugye?
(#) ucsaba04 válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Üdv. Aszinkron motorrol van szó, egy 20 X 20-as funér
lapon M8-as csavarozással (a laphoz a laposvas, ami 70 fokban hajlítva tartja a motort). M8-as motortengely menetbe van a ventillátorlapát szerelve. Kiegészítésként
15W-os lámpával egészítettem ki (230V-os). A kondi kissebb értékű a 8 mikrofarad helyett 4-es van a falapra szerelve, kis terhelés végett!
Ehhez kéne fordulatszámszabályzó, halkabb is lenne kissebb fordulaton! Ennyi és kész!
(#) vilmosd válasza ucsaba04 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Hali
Itt az elozo oldalakon nem arrol volt szo, hogy az aszinkron motorok fordulatszamat csak frekivaltoval lehet szabalyozni? Meg lehet probalni mas szabalyzast is de csak egyszer es nagyon rovid ideg. Nem ertem miert nem lehet elolvasni a tegnapi hozzaszolasokat. Vagy azt gondolod, hogy a Te aszinkron motorodra nem ervenyes a tegnapi, tegnapelotti hozzaszolas?
Udv Vili
(#) ucsaba04 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Mi ez a hangnem!!! Tegnap küldtem a hozzászólást, egyszerűen és érthetően! Sajnálom, ha a szakkifejezéseket nem érted! A 230V-os 50Hz hátózati eszközhöz miért kellene frekiváltó? Nekem a fordulatszabályozáshoz 230 és annál kissebb feszültségek kellenek, az 50Hz mellett!
(#) pucuka válasza ucsaba04 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
A szinkron, és asszinkron motoroknál (a nevükben is benne van) a fordulatszám a hálózat frekvenciájához, és nem a feszültségéhez kötött.
Kis teljesítményeknél, és állandó terhelés mellett (a ventillátor ilyen) alkalmazható szűk határok között asszinkron motoroknál, a feszültségcsökkentéses módszer (slip növelése) de ez veszélyes üzem, mert ha túl nagy az eltérés a hálózati frekvencia és a motor fordulatszáma között a nyomatékgörbének megfelelően a nyomaték hirtelen esik, a motor megáll, és leég.
vilmosd -nek van igaza, Te gondolod rosszul, nem feszültség, frekvencia(váltó).
Nem kell felkapni a vizet, ha visszaolvastál volna, a kérdésedre a választ is megkaptad volna
(#) vilmosd válasza pucuka hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Kosz
(#) ötfelezős válasza Mate78 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Nem érdekes egyáltalán itt, csak szúrja a szememet, a Dahlander motor az nem csillag-delta átkapcsolás.
(#) pucuka válasza ötfelezős hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Ebben teljesen igazad van.
csak egy kicsit későn vetted észre
(#) premium hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Sziasztok!

1 fázisú, univerzális soros motor fordulatszámát szeretném szabályozni, ehhez pedig találtam egy kapcsolást, ami a mellékelt képen is van. Izzóval gyönyörű szépen működik a fázishasításos szabályozás. Ha motort teszek az izzó helyére, alacsony fordulaton tökéletes, de amikor eléri a 80% feletti részt, megzakkan, a motor rángat, ugrál, a leválasztó trafó meg majd leesik az asztalról, akkora áramokat ránt be. Tettem a motorral párhuzamosan 100nF-ot, 22nF-ot, 1µF-ot de a helyzet azonos, bár picit el lehet tolni azt a szöget, ahol rángatni kezd.

Szerintetek mit tudnék tenni, hogy ez megszűnjön?

A motor egy 1,7kW motor, a triac BTA12A

Köszönöm!

dimmer.pdf
    
(#) kadarist válasza premium hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
A tiakkal köss párhuzamosan egy 100 ohm-100nF-os soros tagot a biztonságos kommutáció érdekében. A kondenzátor legalább 630DC feszültségtűrésű legyen.
(#) premium válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Szia!

Kipróbáltam. Sajnos nem hozott sikert. Azonos teljesen a jelenség.
(#) vilmosd válasza premium hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Hali
Esetleg probald meg a PIC tap es a zero cross jelet a folyto elott levenni, mert a motor csinalhat erdekes zavarokat, ami megjelenik a zero cross jelben.
Udv Vili
(#) patexati válasza premium hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Szia! Próbáld meg egy nagyobb áramú triac-al. Volt,hogy megoldotta az ilyen problémát.. Tudom,hogy el kéne bírni neki de....
(#) imi56 hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Sziasztok.

Kérdésem az lenne hogy meg lehet-e oldani egy kb
600 w-os kommutátoros motor kétsebességüre
alakitását, tehát lenne az eredeti és egy ettől valamivel
kissebb fordulata.Ha valaki tud segítsen légyszi.
(#) kadarist válasza imi56 hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
A kommutátoros motor nem egyfázisú motor, hanem, ha váltóáramról is működik, akkor univertális motor. Egy jó fordulatszámszabályzó kapcsolás:Bővebben: Link. Egy másik megoldás: Bővebben: Link
(#) imi56 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszi a rajzoz. Még egy kérdés. A fojtónak milyennek
kell lennie kb.
(#) kadarist válasza imi56 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Valamilyen ferritmagos tekercs jó lesz oda. Számítógép tápból vagy más hálózati tápegységből termelj ki egyet. Az a lényeg, hogy az üzemi áramot melegedés nélkül elbírja.
(#) imi56 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Köszike!
(#) mindenrevalasz válasza levii hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
AN967
http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/00967A.pdf
(#) gyulank hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudtok valami jó kapcsolást lamináló fordulatszám szabályozásra?
(#) metabo123 hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy univerzális motorom, amihez csináltam egy triakos ford. szám szabályzó áramkört (fázishasításos, fentebb már több helyen is fellelhető).
A gondom azonban az vele, hogy a terhelés ingadozás hatására fordulatszám nagyon változik, akár meg is áll a motor, vagy ami veszélyesebb megszalad, ha a terhelés lecsökken vagy megszünik.

A kérdés: milyen kontroll áramkörrel lehetne ezt a nagy fordulatszám ingadozást csökkenteni.
A motor tengelyén van egy fordulatszám jeladó!!
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Biztos, hogy univerzális (kefés) motorod van? Ilyen szabályzók vidáman, probléma nélkül működnek porszívóban, fúrógépekben, jeladó nélkül.
(#) bundyland válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Véleményem szerint ha ez egy szénkefés motor akkor sehogy! Nézz csak meg egy szabályozható fúrógépet
hogy ingadozik terhelés hatására.
Ha pedig nem szénkefés akkor frekiváltó.
(#) bundyland válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Az automata mosogépben tudtommal több tekercs van (régebbiek) az újaknál nem tudom hogyan van , de azokban szerintem nem szénkefés motor van, másrészről én nem azt állítom hogy nem lehet fordulatszámszabályozni, hanem azt hogy állandóan változó terheléshez igazítani a fordulatszámot elég nehéz lehet szénkefés motor esetén. A fordulatszámhoz kéne igazítani a gyújtásszöget.
Következő: »»   7 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem