Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   123 / 562
(#) obero válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Köszi, ez igazán hasznos tanács volt, mert ez kell a fenének.

Nincs valami - akár használt is - normális inverteres trafót normális áron?
Otthonra kell a ház körül, de az az előző, kevés, pedig nem is vasszerkezeteket akarok hegeszteni.
Szóval, ha tud valaki.
(#) mex válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Megnézhetnénk a gyök másik oldalát is?
(#) örökagyaló hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Hello!
Van egy 80 A-os hegesztő inverterem.
Néha de jó lenne vele (max 2 mm ) rozsdamentes lemezt összecsípni nem pálcával ,hanem AWI-ként!
Néhány gondom van a témával:

Ha NF gyújtást akarok ,akkor kell beiktatni a munkaáramkörbe ferrit magos fojtót,nehogy a nagyfesz. agyonvágja az elektronikát?

A transzformátoros AWI hegesztőkben van egy vasmagos folytótekercs is az áramlökések kivédésére.Az inverternél elektronika leszabályoz,ha a pálca zárlatba megy,ennek ellenére itt is kellene fojtó?

Érdemes otthoni barkács célra bonyolítani a vezérlést,hogy tudjon áram fel-lefutást,a varrat végén áramcsökkentést ,esetleg még a gázszelepet is késleltetve kikapcsoltatni?

És egyáltalán nagyon buta ötlet ez , vagy megoldható egyszerűbben,vagy ha nagyon akarom,kicsit utánozni lehetne a gyári AWI-t?
(#) erdgab válasza mex hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
De egy metszet is jó lenne,csiszolva.
(#) mex válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Az már "non plus ultra" lenne.
(#) Tubi56 válasza mex hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Ejnye gyerekek! Ütő munka, hajlító próba, szakítószilárdság mérés nem kéne?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Szerintem, csak irígykedtek... hihihi
(#) mex válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Ha gonoszkodni akarnék (persze szó nincs róla), akkor azért némi szegélybeégést, és egyenlőtlen huzalvezetést felfedeznék, és a gáz mennyiségével is van egy kis baj.
(#) (Felhasználó 46585) válasza mex hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Hát, most, hogy mondod... igen, nekem is feltűnt... de nekem inkább a szinével van bajom... :yes:
(#) Pety_ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Nyugi nincs vele semmi baj, EN 287-1 szerinti minősítés lett a vége a dolognak. Igaz ez egy próbadarab volt(a tesztekre küldött darab ez után 1-2nappal készült természetesen az le lett drótkefézve ).Volt törés és röntgen, utánna meg valami a4-es papírt kaptam amitől megőrül a fénymásoló , valami Tüv akármi és 2-évre szól.
(#) Pety_ válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Idézet:
„Ha NF gyújtást akarok ,akkor kell beiktatni a munkaáramkörbe ferrit magos fojtót,nehogy a nagyfesz. agyonvágja az elektronikát?

A nagyfrekis gyújtás csak megkönyíti az ívfogást, ez egy kényelmi funkció.Néha bent is kikapcsolom, koppintással kisseb az áramlökés kezdéskor(vékony lemeznél ajánlatos).
Idézet:
„A transzformátoros AWI hegesztőkben van egy vasmagos folytótekercs is az áramlökések kivédésére.Az inverternél elektronika leszabályoz,ha a pálca zárlatba megy,ennek ellenére itt is kellene fojtó?”

A fojtó az áram simítása miatt van,stabilizálja az ívet, ajánlott az AWI-nál, de azért szerezz be piros wolframot(savállóhoz az kell).
Idézet:
„Érdemes otthoni barkács célra bonyolítani a vezérlést,hogy tudjon áram fel-lefutást,a varrat végén áramcsökkentést ,esetleg még a gázszelepet is késleltetve kikapcsoltatni?”

Fölösleges, ha nem napi 8-órába(néha 10-12óra)nyomod van más megoldás.
Idézet:
„És egyáltalán nagyon buta ötlet ez , vagy megoldható egyszerűbben,vagy ha nagyon akarom,kicsit utánozni lehetne a gyári AWI-t?”

Van egyszerű és bonyolult megoldás, rajtad múlik melyiket választod.
Egyszerű: Van invertered( 2-es lemezhez 80A awi-nál yó és awinál a +a TEST), veszel egy gázszelepes awi pisztolyt(a markolatba be van építve egy szelep, eltekered jön a gáz ), veszel egy tiszta ARGON-nal töltött palackot és egy nyomáscsökkentőt, autómata pajzs ajánlott( bent a cégben nem is állunk neki enélkűl).
Bonyolult: Mikrovezérlős új gép építése (valahol volt itt róla szó ), ami már mindent tud.
(#) örökagyaló válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Köszönöm a választ.
Továbbra is érdekelne a HF es ívgyújtás és a ferrites fojtó,már csak azért, mert van egy ilyen kütyüm.Igaz annak is valami tápot kell csinálni mert nem 220 V-os.
Vagy nem érdemes kockáztatnom az IGBT és egyéb alkatrészeket az inverterben,egy kis kényelmes gyújtásért?
A piros wolfram menni fog, de ilyen gázcsapos pisztolyról még nem hallottam.Csak gondolom ,hogy nem szelep ,hanem egy kis gömbcsap lehet.Megnyítom jön a gáz ,elzárom nem jön a gáz.

Ha jól értettem ,tulajdonképpen a 80 A-os inverter így ,ahogy van alkalmas lenne AWI- ra, ha a hegesztés megkezdésekor egy megfelelően szabályzott nyomású argonfüggönybe öltözött ,piros végű wolfram a negatív elektróda?

Induló alapáram,fel-lefutási idők,gázutánfolyás időzítés és hasonló finomságok nem fontosak a hátsó udvarban évente 5 heftelésnél?
(#) Pety_ válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Vakerán 10-12pénzér van gázszelepes+kapcsolós pisztoly 3m-es munkakábellal, induló készlettel(porcelán,1-2 rövid wolfram,esetleg plussz szorítóhüvely). A piros wolfram azért kell mert több fajta van,
WOLFRAM ELEKTRÓDÁK
ÖTVÖZETEI ÉS SZÍNJELÖLÉSEI
Jel Összetétel Színkód
W Tiszta Wolfram zöld
WT – 10 1 % Thorium sárga
WT – 20 2 % Thorium piros
WT – 40 4 % Thorium narancs
WS – 2 Ritka földfém türkiz
WL – 10 Lantán fekete
WC – 20 Cerium szürke
WZ – 8 Zirkon fehér
Mindegyiket más anyag hegesztésére használjuk.
Gáznyomás :alapból 5l/perc +40A felett 10A-en ként 1l/perc.
(#) Pety_ válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Szeretek barkácsolní(80%-füst - 20%-siker olyan mint az orosz teknika: dögnehéz de elpusztíthatatlan)
Többe került mint v.kera+postaköltség de működik!
Venní mindenki tud, használhatót csak a kitartó ember tud készíteni!
A kép korai stádiumban készült, azóta kapott a munkakábel védőköpenyt is.
(#) örökagyaló válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Ez is hasznos info,köszi.
Igaz teljesen okos akkor lennék ,ha az elektródaszínekhez tudnám milyen anyagokhoz kell.

Nem mintha az életben ennyi féle anyaggal még találkoznék a fusiban.
Ha már világítani fog az ív nagyon elégedett leszek.
(#) örökagyaló válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Ezt a markolatot egyedül faragtad?
Ez nem plazmavágó pisztoly volt gyerek korában?
A patron tok teflonból van?
Gratulálok!
(#) Pety_ válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Az eleje porcelán(rózsaszín)720-ft,áramátvezető 1,6mm (850-ft),szorítóhüvely 1,6mm (350-ft), a többi vörösréz cső és kis esztergályos munka + kicsi rézhegesztés awi-val(nem forrasztás, hegesztés!), a nyél hőre keményedő müanyag, a toll (wolframvédő) üvegszálas műanyag cső. És kb. 1hét türelem :guluszem1: .

Típús W
Összetétele 99,9% W
Színjelölés: ZÖLD
Tulajdonságok: Jó ívstabilitás Váltóáramú hegesztés aluminíumhoz javasolt, egyenáramhoz nem alkalmas.

Típús WT
Összetétele 98% W+2%ThO2
Színjelölés: PIROS
Tulajdonságok: Az oxid növeli az elektronemissziót, jobbak
a gyújtási tulajdonságok, az élettartam és az áramterhelhetőség.
Ajánlott az egyenáramú hegesztéshez, rozsdamentes acélokhoz.
Csak jó elszívás mellett alkalmazható.

Ez kimaradt az előbb:

Típús WLaRC
Összetétele 98,5% W+1,5%LaO2
Színjelölés: arany
Tulajdonságok: Univerzális elektróda lényegében
minden felhasználáshoz: egyen- és váltóáram,
ötvözetlen és ötvözött acélok, alumínium- titán.
-nikkel,-réz és magnézium ötvözetek.
Jó gyújtási tulajdonsággal automatizált eljárásokhoz
javasolt.
(#) örökagyaló válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Köszönöm a hasznos infokat.A wolfrámszínekkel nem voltam naprakész.
Az AWI pisztolyokat , legalábbis néhány tipust ismerem.A patron szorító menete gyakran elkopott és sokat megmentettem a kidobástól egy menetes persely besuszterolásával.
(#) Pety_ válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Milyen pisztolyok voltak azok? Melóhelyemen 6 hónapja használok egy új fronius 160-as awi invertert, 1db szorítóhüvelyt cseréltem eddíg (meg párszor10db wolframot). Pedig hidd el tényleg használva van!!
(#) örökagyaló válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Trafimet gyártmányok voltak általában,de néha régebbi múzeális darabok is előkerültek.

Amiket érdemesnek tartottam megmenteni új vásárlás helyett az TIG 18 ,TIG 26,
TIG 200,TIG 400 tipus.
A patronszorítót rendszeresen pláne a gyakorlatlanabb melósok mindig vadbarom módjára meghúzták és idő előtt kikopott a menet .
Érdekes az alsó felén ahova a fúvóka megy az bírta.
A menet mérete D=9,4 mm és 35 menet/coll
(#) Imi69 hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szükségem lenne a XENTA100 inverter doksijára, rajzára, stb. Minden olyan anyag érdekel, ami segít a javításában.


A mai nap délutánját kereséssel töltöttem, de nem jártam sikerrel. Találtam egy rar fájlt, de abban a képek mellett egy TIG180 rajz szerepel......

Köszi előre is!

Imi
(#) erdgab válasza Imi69 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Erről a gépről csak képeim vannak,elég jó minőségben,mármint a belsejéről,elég jól láthatóak az alkatrészek,ha gondolod,átküldöm magánban.
(#) örökagyaló válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Megtennéd,hogy nekem is elküldenéd azokat a képeket?
Légy szives!
(#) Pety_ válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ha lehet a fórumra is tedd fel, azért van.
Lehet hogy holnap másnak is kell.
Köszi
(#) erdgab válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Rajtam semmi nem múlik,íme.
(#) erdgab válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
És még néhány.
(#) örökagyaló válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) Pety_ válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Én is kösz!
(#) cimopata válasza erdgab hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Elég furcsa dolog, hogy +300 és -300V ot írsz a rajzon, megtévesztő, szerintem nem ezt akartad.
(#) örökagyaló válasza cimopata hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Talán plazmavágó inverterről van szó?
Ott kell 300 V.
De akkor az előlapon a skála miért 5-90-ig van rajzolva?
Ettől még lehet plazmavágó tápe.vagy nem?
A süritett levegőt majd hozzáadják kívülről.(csak gondolom)
Következő: »»   123 / 562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem