Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 570
(#) kentomi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Ottó köszönöm a válaszodat! A kazán két éves,kimosva
az első felfűtés után volt. Az után keringetés úgy szokott lenni,hogy a láng kialvás után pár percig visszahűt. A vízkő szerintem nem lehet mert én utánna szétszedtem és az égő feletti hőcserélő teljesen tiszta volt meg az kb 22 rézcső és szerintem ilyen átmérő a bojler részében is különben a szivattyú nem birná.
(#) otto54 válasza kentomi hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
A két éves kor szinte önmagában kizárja a nagymértékű vízkövesedést.
Most így problémás állapotban mennyi ideig tart a kikapcsolás utáni keringetés?
Most jut eszembe,hogy szokott olyan is lenni hogy levegő szorul be a kazánba,és így a keletkező hőt nem tudja maradéktalanul elszállítani és túlhevül. Bár gondolom,hogy ezt ellenőrizték a szerelők.
Üdv. Ottó
(#) kentomi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia Otto! Ilyenkor mikor így áll meg nem is után keringet.Olyan hangot ad mintha felforna benne a víz,
elkezd kurtyogni,zuhogni és lekapcsol.Eltellik egy fél perc és ujraindul a szivattyú,ilyenkor szépen visszahűt és leál.Levegő szerintem nem lehet mert mostanában
elég sokat volt leengedve meg ujra töltve a víz és mindig kilevegőztettem a szivattyút is meg mindenhol.
(#) otto54 válasza kentomi hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!
Akkor meg egyértelműen vezérlési hiba. Az után-keringetés arra szolgál,hogy visszahűtse a csöveket és megakadályozza a helyi gőzképződést.
Üdv.
(#) otto54 válasza kentomi hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Közben bele olvastam a kazán gépkönyvébe,illetve megnéztem a vonatkozó rajzokat is.
Kérdéseim:
1. a fűtési rendszer "rendesen " fel van töltve? (bocs!)
2. a kazánba épített keringető szivattyú több fokozatú?
3. amennyiben több fokozatú (ford.szám),akkor melyikre van kapcsolva.
4. Amikor a használati meleg vízre van kapcsolva,akkor egy picit sem fűti a radiátorokat?
Üdv.
(#) kentomi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Köszi Otto! A nyomás 1.2 bar,a szivattyú több fokozatú
és hármason van. a radikat nem fűti semennyire.Még
a kiegyenlítő tartályok nyomását is ellenőriztem
(#) Gyu hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok!
A héten vettem egy beretta ciao C.A.I kombikazánt használtan, ma bekötöttem és olyat csinál, hogy miközben engedem a melegvizet a csapból, közben kikapcsolja a lángot, majd újra begyújt,(kb 30 másodpercenként gyújt újra) a víz hőmérséklete, csak kicsit változik közben.Szerintetek hibás a kazán, vagy ez normális dolog?
(#) ptesza válasza Gyu hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
A normális az ha megnyitod a csapot , megjön a melegvíz és adja ki magából.

Szerintem túlmelegszik , és a hővédelem állítja le a lángot. Én arra gyanakszom nincs meg a megfelelő áramlás a hőcserélőben. Okozhatja vízkő , kicsi keresztmetszetű bekötés , és még egy csomó dolog. De azért várjuk meg mit mondanak erre mások.
(#) DodiT1 válasza Gyu hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Attól függ mennyi vizet engedel ki és milyen hőfokra van állítva a kazán.Egyébként ha maximumra állítod a hőfokot (HMV)és egyszerre 2 csapot teljesen kinyitod a kazánnak folyamatosan kell mennie. Ha nem zavaró a probléma ne foglalkozz vele.
(#) Gyu válasza DodiT1 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Pontosítok.10 másodpercenként kapcsol ki-be, max hőfokon is és kb 5fokot változik a víz hőmérséklete üzem közben, ez eléggé zavaró zuhanyzáskor. Már 4x sikerült úgy megnyitnom a melegvizes csapot, hogy normálisan üzemelt.Az lehet a probléma forrása, hogy egyenlőre nincs bekötve a fűtés része, hanem csak levan dugózva a csövek vége, hogy legyen benne nyomás?Amúgy egy hőcsrélőben van a HMV és a fűtés is.Hibaüzenetet nem dob.
(#) szerviz válasza Gyu hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Utólag már nem akarok okos lenni, de ez nem volt megfontolt vásárlás.

A kazánt pedig ne használd úgy, hogy a fűtési víz nincs rákötve, kilégtelenítve rendesen!
A kazántestben a csövek alakos koax csövek, középen folyik a csapvíz. Leírásod szerint most a külső csövekben nincs fűtővíz, így elégtelen a hőátadás a csapvíz felé.
Megéghetnek a kazántest lamellái.
A szivattyúnak pedig minden csapelzárás után 20 másodperc utánfutása van, ezt most szárazon teszi! Tönkremehet a csapágya.
A Ciao-nak egyébként is gyalázatos a hőfoktartása, a kazántestet savaztasd ki, és legalább közepes vagy bő vízmennyiséggel használd csapvízre, úgy elviselhetőbb.
Egyébként pedig javaslom, hogy minimális ismeretek hiányában tartózkodj a fűtés és gázszereléstől!
(#) Gyu válasza szerviz hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Már be van kötve a fűtés része is, csak téli üzemmódban van utánkeringetés.Közben meglett a hiba okozója is, az ionizációs lángőrzéssel volt gond.
(#) JUHASZMSZELE hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Immergas Eolo star 6 éves kombikazán a melegvízcsap megnyitása után rendesen elindul, majd kb egy fél perc mulva lelapcsol piros led világit, láng nincs.
Ujraindítás után a fenti jelenség ismétlődik.
Kérem segitsetek!
(#) neske hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
A tegnapi vihar alkalmával elhalálozott (többek között) a mi hőn szeretett Saunier Duval Semia C24 típusú cirkónk.
Egyik kérdés: Tud esetleg valaki vezérlőpanel javítással foglalkozó embert? (Gondolom, hogy létezik ilyen ember, mert PC-alaplapot és autóelektronikát, pl. motorvezérlést is javítanak.)
Másik kérdés: Mennyire valószínű, hogy a panel cseréjével megúszom a dolgot és mit kéne még megnézni?
Előre is köszönöm.
(#) oldman válasza neske hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Őszinte részvétem az elhunyt kazánhoz!
Mindenek előtt el kellene döntened hogy mi a hiba!
Ennek a kazánnak a vezérlése két elektronikával van megoldva.
1.) szabályzó-vezérlő = szürke doboz a kijelzővel stb.
2.) Gyújtásvezérlő =piros/fekete doboz a gázarmatúrán

Az első esetleg javítható, a javíthatósága hibafügő, a második mindenképpen cserélendő, ez felel a biztonságért ezért nem javítható.

Ellenőrizendő még a keringető szivattyú és a gázarmatúra mágnesei és ha van a füstgázventillátor C24F nél.
Ha ez mind hibátlan a két elektronika cca. 50000HUF+a szerelő kiszállási és munkadíja.

Ha van némi elektronikai ismereted és gyakorlatod a javítható hibákat biztosan el tudod hárítani.
Ha megakadsz olvass vissza a témákban és utána kérdezz!
Jó szerencsét!
(#) DodiT1 válasza neske hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Akkor járnál a legjobban ha a biztosításodban van olyan hogy villámcsapás másodlagos következményei.
Ekkor a biztosító a számla alapján megtéríti a kárt ha a szerviz olyan szakvéleményt ad hogy a panel bizonyíthatóan a villámcsapás következményeként ment tönkre.A javítás egyébként elég kétséges,mert kevés ember tud érdemben foglalkozni vele.Szerintem a Semia-ba nincs piros gyújtásvezérlő.
(#) oldman válasza DodiT1 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
:hide:
Valóban igazad van! Figyelmetlen voltam én a Saunier Duval RENOVA C 24 ről írtam.
Bocs a félrevezetésért!
(#) Kanyó Ferenc hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Szevasztok, kérlek segítsetek, ha tudtok!

Biasi 24 KW-os turbó gázcirkóm van és a melegvíz fűtésnél vacakol. Rendszeresen leáll a kazán kb 2-3 perc működés után, hibajelzés csak annyi, hogy a főégő nem kapcsolt be.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?
köszi
kafec
(#) DodiT1 válasza Kanyó Ferenc hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Azt figyeld meg,hogy a zavart jelző lámpa villog e közben.
(#) Kanyó Ferenc válasza DodiT1 hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
A leírásban az van, hogy az égő begyulladás elmaradt:

felváltva villog a két zöld és középen folyamatosan világít a piros.
(#) honda79 hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
sziasztok tud valaki segiteni van ariston tx 23 mff1 turbos kazán ha bekapcsolod a fűtést vagy a meleg vizet akkor az őrláng ingadozik folyamatosan leállni nem áll le.állitolag panelhibás.köszi
(#) edhardi hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
helló!Ariston tx 23 turbó gázkazánom van.elmentem nyaralni kikapcsoltam kihúztam a konnektorból is!4 nap múlva hazajöttem bedugtam bekapcsoltam és semmi,néha kigyullad a zöld és a piros led,és elalszik el sem indul.kihívtuk a szerelőt és azt mondta hogy ,vez.panel csere 70000 HUF Bakerül panel ki lett lámpázva elektronikusan jó.próbáljak kondit cserélni?segítsetek köszi!
(#) otto54 válasza edhardi hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Helló!
Csak egy tipp (egyes kazánoknál van szerepe),próbáld fordítva bedugni a dugót a konnektorba és azután indítsd.
Üdv.
Ottó
(#) edhardi válasza otto54 hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
köszi a tippet próbáltam de semmi!
(#) otto54 válasza edhardi hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hello!
A gázt nem zártad le,amikor kikapcsoltad?
RESET-el próbálkoztál?
Üdv.
Ottó
(#) DodiT1 válasza edhardi hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
A kondicserével szerintem nem fog megoldódni,mert az más hibajelenséget produkál.A 70000ret kicsit sokallom bár nem tudom merre laksz.
(#) urmosk hozzászólása Aug 22, 2010 /
 
Sziasztok! Új belépő vagyok, és gyakorlatilag nem igazán értek a gázkészülékekhez, szakmám szerint autószerelő volnék. Sűrgős segítséget szeretnék kérni, ha lehet. A problémám az, h most nem régen költöztem egy bérlakásba. Itt a melegvizet és a fűtést egy Ocean Eco20 tip. gázcirkó biztosítja. Mivel igazán nem értek hozzá, így beköltözésemkor beállította és beüzemelte egy hozzá értő személy és azóta rendesen működött. Tegnap fürdettem a kisfiamat és egyszerüen elzáródott a panelon a gáz. Azóta nem fűti fel a vizet fürdéshez. A termosztát bármilyen állásban lehet úgy sem. Az őrláng megy, amikor kinyitom a vízcsap meleg oldalát hallanni valamilyen búgást, amely talán azt jelzi, h az elektromos áram begyújtaná a panelt, de valami oknál fogva ez nem működik. Kipróbáltam, h mit csinál a cirkó, ha átállítom fűtés állásba, és úgy beindul rendesen működik. Ám amikor ilyen állásban kinyitom a melegvizet, ismét leáll, csak az őrláng ég, majd a vizet elzárva ismét beindul. Megjegyzem, h kb. 1 hónappal ezelőtt volt a házban kötelező karbantartás, ekkor egy gázszerelő kitisztította a készüléket.
(#) DodiT1 válasza urmosk hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Nehéz okosat mondani látatlanba,de gondolom te is találkozol a szakmádba ilyennel.Ha tippelni kéne én azt mondom hogy HMV oldalon el van dugulva a kazánod.Ezekben van egy membrános áramlásérzékelő és ha az átkapcsol csak utána engedi belobanni a főégőt.A HMV hőcserélőt ki kellene savazni.Persze nem 100 csak segítség.(ha már mindenki nyaral) :yes:
(#) urmosk válasza DodiT1 hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Tisztelt dodiT1!
Először is megköszönöm, h reagáltál a kérdésemre. Egy másik fórumon is feltettem a problémámmal kapcsolatos kérdést, és ezen a az oldalon is membrán hibára gyanakodnak. Én ugyan laikus vagyok, mármint ami gázkészüléket illeti, én csupán autószerelő vagyok, de érzésem szerint, ha a membrán rendeltetésének megfelelően működik, az látható, hiszen a membrán csúcsán található tüske nyomás hatására kitolódik, és egy kapcsolót működtet. Ezt ellenőriztem, és kifogástalanul működik, mind a melegvíz, mind pedig a fűtés oldalán. Ezért arra következtetésre jutottam, h lehet, h a kapcsoló a ludas. Megcseréltem hát a két kapcsolót, de az eredmény ugyan az. Tehát a membrán működik, a kapcsolók jók, és akkor itt akadtam el. Remélem nagyjából szakszerűen fogalmaztam??!!
(#) otto54 válasza urmosk hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Helló!
A hőmérséklet érzékelőket mérted?
Ha váltószelepes,akkor a szelep át tud váltani?
Egyébként nyitott meleg vizes csapnál a víz "rendesen" folyik? (bár ha dugulás lenne,akkor a membrán nem tudna dolgozni!)

Üdv. Ottó
Következő: »»   6 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem