Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 570
(#) Edith hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Keresgélés közben jutottam el erre a fórumra.
Nekem az a gondom, hogy van egy Beretta Ciao kombi gázkazánom. A kazánnak tönkrement a vezérlőpanele.
Hívtam szervizest, de az természetesen azt mondta, nem javítható, újat kell venni, ami beszereléssel együtt 42-45 ezer Ft lenne.
Sajnos, a 65 ezres fizetésemből ezt képtelen vagyok kifizetni.
Érdeklődnék, nincs itt valaki olyan, akinek lenne esetleg egy ilyen panele elfekvőben? Vagy valaki, aki ért hozzá, és meg tudná nézni?Zalaegerszegen lakom.
Tudom, ez nem a legjobb típusu kazán, de a házat vettük, ezzel együtt. Nem tudom egyenlőre lecserélni.
Kérem, ha valaki tud, segítsen nekem!
Nem ingyen kérem, kifizetem, de 40-et nem tudok adni érte.
Így meg két hete nincs meleg vizem, és nem lesz fűtésem sem a télen!
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni!
Üdvözlettel:
Edith
edit.ninive@gmail.com
06/70/591-6312
(#) ptesza válasza Edith hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nini

Remélem ez a típus kell neked.

Üdv P.
(#) Gabi válasza Edith hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia,
a kazán egyáltalán nem működik? Az, hogy a szerelő azt mondja, hogy tönkrement a vezérlőpanel még nem jelenti azt, hogy a valóságban is. Lehet, hogy csak valamelyik érzékelő. Ha pontosabban leírod lehet, hogy jobban tudnak segíteni az itteniek. És lehet, hogy nem kifejezetten gázos szerelőt kéne keresned, hanem elektronikusat, akit kicsit benne van a gázos témában.
(#) DodiT1 válasza urmosk hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A membrán nem egy drága dolog ha kicseréled nem sokat vesztesz.A HMV hőcserélő savazása sem egy bonyolult dolog(2 csavar fogja).Ha ezt szakemberre bíznád ez kb.10-15ezer max.A tiszántúlon.Persze a pontos hibamegállapítás a szakember felelőssége.
(#) DodiT1 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Nem azért szoktak kazánt leszerelni mert jól működik.
(#) urmosk válasza otto54 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Kedves Otto54!
Én mint korábban mondtam, szinte lajikus vagyok, így a hőérzékelőt nem igazán tudom mérni, h őszinte legyek azt sem tudom hogy kell. A cirkó az én meglátásom szerint váltószelepes lehet, mivel amikor a választógomb a vegyes oldalon van, tehát fűtés és melegvíz is, olyankor a fűtés hibátlanul működik. Azonban mikor ilyenkor kinyitom a melegvizet, akkor a panelon kialszik a gázsor égés, és csupán az őrláng marad. Amikor elzárom a vizet, a fűtés ismét a rendeltetésének megfelelően működik.
(#) VIM válasza urmosk hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Bővebben: Link Valami ilyesmi javító készletet kell hozzá nézni.
(#) gszabo1 hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Egy hete elromlott a 8 éves Ariston Eurocombi At 23 MFFI cirkónk, nem ad melegvizet. Hétfön kijött a szervízes és kicserélte a ventillátor panelt (CBM-FFI2-25eFt a panel ára) ami 3 napig volt jó. Újból kijöttek és ua. állapították meg de nem volt másik panel náluk. Mitől romolhat el ez a panel? Ki ért hozzá mi lehet az eredendő baj? Hétfőn újra jönnek...
(#) otto54 válasza gszabo1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Hello!
Én pl. javítom a panelt és nem cserélem.
Nyilván a ventilátor részlegesen menetzárlatos esetleg a kábel valahol kidörzsölődött és rázkódás hatására testre ér.
"Saját magától" ritkán hibásodik meg a panel,általában külső behatások teszik tönkre,ekkor pedig illik megkeresni az eredeti hibát és elhárítani.
Üdv.
Ottó
(#) gszabo1 válasza otto54 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Akkor mit csináljak? Első kiszállásuknál nem voltam itthon. Pénteken meg más jött, ő is csak tanácsot kért a kollegáktól, és megemlítették, valami hazavágja a panelt, esetleg a ventillátor. Egy szervíznek mi lehet itt a következő lépése? Vagy szereljem meg én a cirkót, ebben nincs gyakorlatom. Ha kapok hétfőn egy új panelt (6 hó garit adtak) újra elszállhat sajna. Szigetszentmiklóson lakom, mit javasolna?
(#) otto54 válasza gszabo1 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
A régi panelt a szerviz elvitte,vagy otthagyta?
(#) gszabo1 válasza otto54 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Mindkét panel itt van.
(#) Edith válasza ptesza hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!
Éppen erről a típusról van szó! De ahogy nézem, ez is hibás.
(#) Edith válasza Gabi hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia Gabi!
Megnézettem a panelt egy villanyszerelő ezermesterrel. Úgy néz ki, meg is csinálta. Be is szerelte, de most más gond van!
Eddig az volt, hogy nem gyújtott be, nem volt gyújtóláng.
Most meg az van, hogy begyújt,van is meleg víz, de a hőfok nem áll le! Be van állítva 60 fokra, és ha működik a kazán, akkor pillanatok alatt felforr a víz.
Azonkívül van benne az a Grundfos márkájú nem tudom, micsoda, valami szelep lehet, és az csöpög.
Valószínűleg csöpögött ezelőtt is, de rajta volt a burkolat, nem vettük észre. A lecsöpögő víz a panel burkolatában gyűlt össze. Mert ez egy ilyen sikeres típus.
(#) VIM válasza Edith hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!
Esetleg tudnál mutatni egy képet a belsejéről? Nincs keringése a víznek, így nem kellene használni, mert kimelegszik a hőcserélő és az plusz kiadás lesz. Bármilyen tanácsot is ad itt bárki a számodra s nem vonja kétségbe a hozzáértésedet sem, de szerszámozottság és szakértelem nélkül nehéz lesz üzembiztosra megcsinálnod. Talán annyit meglehet mondani (ha lesz kép), hogy mi szorul javításra és a házibarát meg tudja-e javítani.
(#) Edith válasza VIM hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia!
Kösz a választ!
Holnap tudok feltenni képet.
Nem használom a kazánt, nem akarom, hogy baj legyen.
Nem értek hozzá.
Csak az a baj, újat venni nem tudok. Még a panel is drága lenne.
(#) VIM válasza Edith hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Azt a részét fotózd le amelyik "csöpög és zajokat hallat". Kérj meg valakit aki le tudja nyitni az előlapot ahhoz, hogy le tudd fotózni a belsejét. Találsz itt a "képes" részen jól készült képeket, a miheztartás végett nézz meg egy néhányat. Bővebben: Link
(#) sanyi 68 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Sziasztok !

Van nekem egy Vaillant VUW HU 240/2-3 kombi gázkazánom. Az utóbbi időben ha elmegy az áram vissza kapcsolást követően készenléti módból átkapcsol fűtési üzemmódba, de a termosztát, illetve a fűtési kapcsoló a kazánon nincs bekapcsolva. Két szakemberrel beszéltem, az egyik azt mondja, hogy átváltó szelepet kell cserélni, a másik véleménye szerint új panel kell.
Javaslataitokat köszönettel venném, mivel a javítási költségek elég húzósak lennének.
(#) Edith válasza VIM hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia!
Lefotóztuk a kazánt,jelenlegi állapotában. Talán látni a Grundfos akármit, ami csöpög.
A panel vissza van téve, de le van nyitva az eleje.
(#) Edith válasza VIM hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
További képek
(#) otto54 válasza Edith hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Hello!
A baloldalon lévő Grundfos az a keringető szivattyú.
Amennyiben nem a kopástól van hangja,akkor a beleszorult levegő ad egy furcsa hangot.
Leállított állapotban a végén lévő nagy csavart ki kell csavarni és a levegőt kiereszteni. Célszerű erre alkalmas edényt is odatartani,mert ilyenkor egy kis víz is kifolyik.
Csöpögni általában nem a szivattyú szokott,hanem a közelében felszerelt automata légtelenítő.
Azt hogy ennél a típusnál hol helyezték el azt nem tudom,illetve a képen nem látom.
A légtelenítés után azért meg kell nézni,hogy a rendszerben lévő víznyomás megfelelő maradt-e,ha nem akkor után kell tölteni.
A többit majd a listatársak hozzáteszik!
Üdv.
Ottó
(#) gszabo1 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Bekötési rajzot keresek az Ariston Eurocombi 2002-ben beszerelt kazánhoz (AT23MFFI) ha valakinek lenne megköszönném!
Gábor

DSCF0961.JPG
    
(#) lovy hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Saunier Duval Renova Star F24 E BT kombink a következő jelenséget produkálja pár napja: melegvíz engedésekor a kazán egyszercsak leáll, majd van amikor újraindul, begyújt, van amikor nem. Ilyenkor persze melegvíz nincs, cserébe villog a piros hibajelző lámpa. Ha csak kézmeleg vizet szeretnék engedni, akkor méghamarabb jön a hibajel. van esetleg valakinek valami ötlete? És hogy ennek javítása kb mennyibe fáj? Megköszönném...
(#) VIM válasza Edith hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szerintem túl nagy a nyomás a rendszerben és a biztonsági szelep kezd kinyitogatni és ráereszti a vizet az elektronikára. Az a meglátásom. hogy a tágulási tartályban nincs levegőnyomás (expanziós), így a hálózati víznyomást sikerült a megengedett érték fölé feltölteni a rendszerbe. Le kell engedni 1.5bárra. A tágulási tartályba kellene először autópumpával kb. 1-1.5 bárt belepumpálni és utána a víznyomást figyelni a mutatón, hogy mikor éri el azt az értéket a rendszer. Természetesen a kazánból előtte ki kell ereszteni a vizet, éppen azzal a szeleppel ami most csöpög.

Ciao 1.JPG
    
(#) VIM válasza lovy hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A vízáram érzékelő okoz hasonló tüneteket. A meleg víz körbe van általában beépítve és el szokott vízkövesedni, ezáltal ézéketlen lesz:
Idézet:
„Ha csak kézmeleg vizet szeretnék engedni, akkor méghamarabb jön a hibajel.”

Kivesz és megtakarít.
(#) Edith válasza VIM hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Valószínűleg igazad van! Mikor még működött a kazán, akkor észre is vettük, hogy nagy a nyomás. volt, hogy 3-ig is felment. Olyankor leengedtem a vizet,2 barig,de azt nem vettük észre, hogy csöpög. Ettől lett vizes a panel alsó része,látszottak rajta a víznyomok.
Az a gondom, hogy itt tágulási tartály nincs beszerelve! Rá van kötve a kazán simán a vízhálózatra. Be van iktatva egy szelep,azzal szoktam rá vizet engedni, ha jelzi a kazán.
Ilyenkor mi a teendő?
Nagyon köszönöm a tanácsaidat, egyre jobban úgy érzem, távgyógyítással működni fog ez a kazán. :yes:
(#) Edith válasza otto54 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszönöm!
Megmondom a srácnak, aki próbál segíteni szerelni. Én nem merek hozzányúlni.
Az a vicc, hogy már legelső alkalommal mondtam a szerelőnek, hogy nem jó a víznyomás. Néha 3 barig is felment, és hiába engedtem le, rögtön újra felment.
A szerelő figyelembe se vett, hát persze, nő mondta!
Még egyszer kösz!
(#) VIM válasza Edith hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Furcsállanám ha nem volna benne és nem az volna, amit a képen látva bejelöltem. A tetején van a szelep és rajta van egy kupak, amit előtte le kell venni és akkor válik láthatóvá a tűszelep.
(#) DodiT1 válasza Edith hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Az a szomorú hogy lehet a hőcserélő is problémás.Mivel itt a fűtési víz és a hmv közös hőcserélőben van előfordul hogy átszakad,és ilyenkor a hmv kör tölti a fűtést.Ha csak melegvizet használsz a nyomásnak nem szabad fokozatosan felfelé mennie.Ha mégis,estére zárd el a bemenő hideg vizet.Ha így jó lesz biztos a hőcserélőd rossz.
(#) Levus hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Nos gondoltam megosztom a legfrissebb tapasztalatokat a csodálatos Saunier Duval márkáról. Egy ismerősöm 2-3 éves kazánjában a szivattyú romlott el, joanyám meg éppen most fizetett 37000 Ft -ot a 2 éves kazánjára. Nem volt garos, mert 1 évesen nem kérte az ellenőrzést.
Igen nívós termék csak ajánlani tudom.
Bravo.

Most mondjam, hogy a FÉG cirkónk annakidején a régi lakásban 20 évet simán bírt ? Lehet még most is működik.....
Ezt nevezem fejlődésnek.
Következő: »»   7 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem