Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Simson elektronikus gyújtás
Lapozás: OK   28 / 49
(#) hetyesizoli hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Hello
Nekem az a problémám hogy az uszószintet nem tudom beállítani. uszó már foglya eléggé rendesen a tűszelepet és nem tudok tovább állítani rajta.
Nincs valami ötletetek? Simson
Előre is kösz.
(#) szamóca válasza hetyesizoli hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Kissé eltévedtél. Itt kérdezd meg.
(#) hetyesizoli válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
nem tudsz segíteni?
(#) szamóca válasza hetyesizoli hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Privátban. Ez egy elektronikai fórum.
(#) jandark hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
Sziasztok.Egy s51es 4sebességes simsont próbálok gyujtásra birni.Tirisztoros rendszerü,alaplapja elméletileg rendben van,a jeladó-n 30ohm mérhető,a tekercsei egyformák 15-15ohm ellenálással-rugásra változik,a gyujtótekercs 557ohmos rugásra kb 30-80volt feszültség közt ugrál..
A régi fekete tirisztoros panelje rossz volt,azt szétszedtem majd az itt fellelhető kapcsolások közül elkészitettem hozzá a bt151 tirisztor - 3db 4007es dióda - 100ohm trimmer - 2db 82ohmos ellenálás - 1uf 400v kondenzátorral felépitett kapcsolást.A kész panel 14es gyujtótekercstől érkező szálán mérem egyedül a váltófeszültséget ,innen a diódától már nem sem váltó sem egyen,ugyanigy nem a kondenzátoron sem,szikra abszólut nincsen..
Tanácsra lenne szükségem mi az ami okozhatja a problémát?Bármi javaslat van szivesen fogadom és köszönöm előre is..
(#) jandark hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Nem hagyott nyugodni a gyújtás,mindent átnéztem többször is,majd rájöttem a megoldásra..
A hq video oldalon a bt151es tirisztor lábkiosztása k-kg-a.Eszerint készitettem a panelt el,sajnos rosszul megcseréltem a gate és anód lábat és lám van szikra ezerrel..
Tanulság ez biztos,talán másnak is hasznára válik...

Viszont abban a profik segitségét kérem hogy a 100ohmos trimmeren hogy van a beálitás,jelenleg középen van ..

Szép napot a fórumon.
(#) terabyte hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Sziasztok van az lenne a kérdésem hogy a villágitó meg a töltő tekercs mire jó?(bocs a hülye kérdésért sejtem de nem vagyok bene biztos)
(#) Krisz03 válasza terabyte hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Az elnevezéséből egyértelműen lehet következtetni erre. A világítótekercs a fényszórót, és esetenként a hátsó helyzetjelzőt lája el energiával (12V-os rendszerben). A töltő pedig az akku számára biztosít töltést, illetve a féklámpa is erről a tekercsről üzemel, és esetenként a hátsó helyzetjelző is (6V-os rendszerben).
(#) terabyte válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Akkor jól sejtetem, köszönöm a válaszod.
(#) andris03 hozzászólása Okt 3, 2010 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy simson tirisztor kapcsolási rajzot hol lehetne szerezni
Előre is ksözi.
(#) atis0404 hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Heló mnki segítséget szeretnék kérni egy simson electronic-hoz a bajom az hogy ki kellett cserélni a gyújtótekercset és azóta eszi tirisztort azt mondták hogy az utángyártott tekercs tulfeszt ad a tirisztornak és kinyirja. Mit lehet ez ellen tenni?
(#) Krisz03 válasza atis0404 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Jobb minőségű gyújtótekercset venni. Van az utángyártottak között is jó, de csak az, amelyiknek a csévetest mindkét oldalán a vasmagon van forrasztás. Ha csak az egyik oldalon van, az nem jó. Itt ugye nem arra a forrasztásra gondolok, amire a vezeték kapcsolódik, hanem ez egy rövidrezárt sor a tekercsen belül. Ez hivatott megakadályozni a túlfeszültség kialakulását. Még annyit a tekercs kinézetéről, hogy átlátszó, fóliaszerű szigetelése van. Ilyet vegyél, a többi semmire sem jó.
(#) atis0404 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Köszi a választ.
(#) atis0404 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Elfelejtettem megkérdezni hogy hol lehet ilyen tekercset venni mert itt Berettyóújfaluban még nem találkoztam vele
az átlátszó szigetelés megvan de a két forrasztás nincs.
(#) Krisz03 válasza atis0404 hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Itt szoktam vásárolni: Bővebben: Link
(#) atis0404 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Köszi.
(#) Tomek33 hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziaztok .Lenne 1 kérdésem hol van szikra hol nincs pedig cseréltem mindent trafó kondi megszakitó tekercs pipa több gyertyával ugyan azt csinálja.Talán kicsi a kijövö fezsültség menyinek kell lenni tudja ezt valaki?
(#) peterig hozzászólása Okt 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy régi Pannóniát, -amin még megszakítós gyújtás van,- szeretnék átalakítani tirisztoros gyújtásúra. Tud nekem valaki kapcsolási rajzot adni/küldeni? És hogy hogyan kell beállítani a gyújtást ilyenkor?
Előre is köszönöm.
Üdv:
Gábor
(#) nyemi válasza peterig hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
A lengyelek nagy ászok ebben. Két fajta megoldást találtak ki rá, és mindkettőnél a megszakító marad mint vezérlő elem. Az elsőnél: a gyújtótekercs helyére betesznek egy világító tekercset(6V) majd ezt a feszültséget 6/220 transzformátorral feltranszformálják a kondi töltésére.
A másodiknál:felhasználják az eredeti lendkerék alatti gyújtótranszformátort gyertyára menő kimenetét a kondenzátor töltésére.
Íme a linkjeik:
Az elsőre(A):Az elsőre(B):
A másodikra:

Üdv nyemi.

modul.jpg
    
(#) norbi0073 hozzászólása Okt 11, 2010 /
 
Hali!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a kimenő kapcsokon lévő tranyót lehet helyettesíteni egy 450 V-os tranyóval vagy feltétlenül kell az 1000 V-os BUY69A? Itt a kapcsolás
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Vagy esetleg valami olcsóbb tranzisztor? :hide:
(#) norbi0073 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 11, 2010 /
 
Oké köszönöm a segítséget remélem működni fog
(#) peterig válasza nyemi hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
szia nyemi!

Köszi a segítséget.!

Üdv:

Gábor
(#) acdc hozzászólása Okt 17, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Az egyik ismerősöm megkért,hogy találjak ki valami elektronikus gyújtást a motorjához (simson). Találtam is egy egyszerűbb kapcsolást, ebben szeretnék egy kis segítséget kérni; tudna nekem valaki valami infót adni a kapcsolásról vagy, hogy mire kell nagyon figyelni és a legfontosabb, hogy milyen gyújtótekercs kell hozzá..?
előre is köszönöm..
üdv.: Peti

gyujtas.jpg
    
(#) alioka hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
sziasztok

érdekelne hogy a gyujtotekrcs hány voltot ad le és mekkora a teljesítménye.

Ebből már áramot mindenki tudna számolni de a lényeges kérdésem az lenne hogy a vasmag teljesítménye elég lenne ahhoz hogy egy 12V 50W -nyi világítótekercscsé áttekerjem , vagy pedig vki segítsen abban h hogyan is lesz 2 tekercs anti parallel kapcsolatban hogyan kell átkötni ilyen modon 2 12 v 35Wos világítótekercset .

Nagy fényerő érdekelne egy vagy 2 tekercses megoldással

előre is köszönöm azon türelmes embereket akik nekiálltak kibogarászni az elgondolásom

üdv alika
(#) acdc hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Senki? Nem építette meg senki ezt a kapcsit?
(#) acdc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Hali!
tehát a gyári gyújtótrafó mehet rá? és a kapcsi tápellátása a generátorra... ill. tekercsekre...?
köszi a segítséget..
üdv.: Peti
(#) jankovitsbence hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
sziasztok az lenne a gondom hogy van egy simsonom(enduro) schvarblee gyujtással .. mikor bemelegszik elkezd puffogni ráéngtani és megál ! mi lehet a gond ? elöre is köszönöm!
(#) jankovitsbence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
kiskondira gondolok az nem lehet?
(#) jankovitsbence hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
a fötengelyszimeringel is lehet ijen gond? esetleg.. nemtudom szerintem kiskondi lehet a hibás de nagyon megköszönném ha tudnál adni valami okos ötleteket!
Következő: »»   28 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem