Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mennyit fogyaszt egy számítógép?
 
Témaindító: lajcsi18, idő: Dec 25, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) ibpeti válasza potyo hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ebbe is NF7-S alaplap volt, ráadásul Barton magos proci, ami hirhedten zabagép volt anno. Ha már igy leirtad, télleg nekem is volt még a hálozaton egy 5.1.

Ezek ennyit esznek sajna
(#) karpi válasza ibpeti hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Csucsokban fogyaszt tobbet egy PC ,relativ konstans a kepernyo fogyasztasa .Az alapjarat fogyasztas nem lehet tobb mint egy 40W egy modern mai PC-nel.+ meg 30-40W egy jo nagy LCD monitor.Hangerosito ha van 2 x 100W atlagban nem fogyaszthat tobbet mint 2x 10W csak csucsokban rovid idokre van 200W ha jol megengeded. ( persze hazibulin lehet 2x 60W atlagban)

Ha 240W-ot fogyaszt allandoan egy PC akkor menyi ideig birna egy laptop akuja? Manapsag a laptop "fogyasztasu" alkatreszek vannak a desktop PC-be is.
Regi Asus alaplapom KV8 -X 56 fokos a procija a kanikulaba ,es 58 fokos volt az alaplap.A ventilator alig forog es kis radiator van a proceszoron .Tedd hozza hogy ez aregi PC-m .Az ujabbak mar jobb hatasfokkal mukodnek.Az uj Intel -es PC-be nem is hallom a ventilatort ,pedig a regi Inteles 1GHz-esben csak ugy suvitett a ket ventilator hogy nem birtam akusztikus gitart felvenni mikrofonnal melette! .Az se fogyasztott tobbet mint 65W CRT monitorral egyutt.
(#) potyo válasza karpi hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Idézet:
„Manapsag a laptop "fogyasztasu" alkatreszek vannak a desktop PC-be is.”


Sajnos nem, nem laptop fogyasztású alkatrészek vannak benne. Legalábbis nem ez a jellemző.
(#) zoz11 hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Sziasztok
Nekem egy Zotac NM10-A-E alaplapom van, 2Gb DDRII memóriával, 32gb-os Mini PCI-E x1 csatolófelületű SSD meghajtó. Optikai meghajtó nincs benne.
Hangját nem hallom soha, mivel mozgó alkatrész nincs benne, mellé egy 17-es LCD monitorom van. A fogyasztását még nem mértem, de 50W-os tápja van neki, és szinte hideg. A monitorra meg 35W van írva.
Azért is vettem ilyen PC-t mert, ez szinte éjjel nappal megy.
Üdv!
(#) potyo válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ebben gondolom valami Atom proci is van.
(#) zoz11 válasza potyo hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Hello
Igen, Intel ATOM D510 van benne, 1,66gigán jár, ha meghajtva van, de az órajelet is szabályozza a lap. Most pl. 698MHz-en jár.
Az-az egy hátránya van hogy integrált proci.
Üdv: Zoltán
(#) szamóca válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Jók ezek az ITX alapra épített atom-ion kombis gépek, de egy hagyományos ATX PC-ról ilyenre való átállás költségének a megtérülése napi 10órás használatot feltételezve is 5év!
Vagy ott a 8W-ot fogyasztó Fit-PC2.
(#) karpi hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Haza fogom "cipelni" a wattmerot mikor lessz egy kis idom es nem mas mindent cipelek a taskamba es megmerem az Intel PC fogyasztasat.
Szoval nem a fogyasztas a plane az othoni PC-nel hanem hogy ne melegedjenek az alkatreszek igy ne keljen turbo-forgoszelel huteni amitol az ember reumat kap es megfajdul a feje.az allando alapzajtol .
Nem vicc a reuma..egy nyaron kanikulaba az Intel cucra raaggattam meg ket ventilatort a nyitott oladalu PC -re ami lent a labam melett volt az asztal alatt.Nyar volt kanikula, rovid nadrag stb ...belefajdult a terdem a huzatba !! amit nem is ereztem.( hehe).
(#) karpi válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Pont igy jaratjak az en ASUS notebook-omba is hogy ne melegedjen (igy is elegge melegszik).Nem pisszkaltam fel a "clock"-ot nem sok ertelme van,Tulajdonkeppen hordozhato meromuszernek vettem .Jo kis FREE mero programok vannak ami amator nivon megteszi.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
No, de az is igaz, hogy ezek a lebutított procis gépek nem nagyon használhatóak igazán erőteljesebb munkára. Szóval videóvágás vagy szoftverfejlesztés, vagy komolyabb tervezési, szimulálási tevékenység. Szóval az ember kap egy keveset fogyasztó gépet, de közben nem valami nagy számítási teljesítmény van a háttérben. Internetezésre meg megfelel egy picit erősebb P3 is... plusz, ahogy írtad is: mindenképp számolni kell a megtérülési idővel. Tehát a fogyasztáscsökkenés mennyi energiát spórol meg (látszólagosan és a valóságban is!), beleszámolva az árváltozásokat, stb. Az ember néha hajlamos kiválónak tartani valaminek a használatát, csak ha utánajár komolyabban és minden centet beleszámol, akkor már nem annyira görbül a szája szélén felfelé az örömittas mosoly.
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Ahogy mondod. Mivel pont most vacillálok egy MP, vagy egy HTPC között, ezért járok jobban utána hogy mi érné meg jobban. Ezek az Atom-Ion ITX kombik igencsak meglepő számításokra képesek ám ha belegondolsz. Azért a Full HD 1980x1080-as felbontását, kódolását simán akadás nélkül viszik, miközben a fogyasztásuk 35W! Az egymagos 3GB-os Intel procik már 720p-en akadnak, és ATX-es gép szumma 150W-ot zabbant.
(#) zoz11 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Én ezt a gépet nem csak a fogyasztása miatt raktam össze, hanem azért mert csendes és nagyon picike, de viszont mellette meg iszonyat gyors.
A lap 30ezer volt. A 32Gb-os SSD 17ezer, a ház hozzá egy 10-es. Plusz a memória bele.
Tudja amúgy a full HD-t, meg is próbáltam a HDMI kimenetén, akadás és különösebb melegedés nélkül bírta.
Nekem van amikor megy napi 24órában, feltöltések miatt.
Üdv: Zoltán
(#) laszlokunstar hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
A számítógépeknek kikapcsolt állapotban is jelentős a fogyasztása.
TFT monitorjaimnálnál 8-20 Wh-t mértem (V7,HP, Samsung).
Kíváncsiságből megmértem az itthoni ATX tápjaim teljesítményfelvételét, polcról levéve, csak a táp fogysztását (7,1-16,7 Wh), s számoltam a készenléti fogyasztás közelítő költségét is (3-7 eFt/év).

Levonható következtetés, hogy egy jobb kapcsolós elosztó is nagyon hamar meghozza az árát.
(#) Hamikar válasza lajcsi18 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hali nekem ez a gépem mennyit ehet?
MB:ASRock M3A UCC
CPU:AMD Phenom II X2 555 BE
RAM:Kingmax DDR3 2GB 1333 MHz
TÁP:360 WATT QTechnology
GC:MSI Radeon HD4830 512MB OC
Vinyó:500gb sata
(#) didyman válasza Hamikar hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
100-120W maximum, 60-70W üresjáratban.
(#) Epu2 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Akkor most elveszem a kedved. Már 7 éve is gyártottak 1 Wh alatti monitorokat és PCket. A mostani, használtan vett, 0,2 Wh át kajál, a PC is bőven 1Wh alatti.
A PC-m fogyasztása valahol 140Wh körüli, pedig i5 16GB ram és két meghajtó. A hozzávaló videokártya lenne még plusz 35Wh, de ahhoz javasolt a 300W-os táp. Nekem csak 240W-os +85. Az előző konfigom volt durvább ahol üzem közben benyalt közel 300Wh-át monitorral.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) zolika60 válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
2010-es hozzászólásra válaszoltál.
(#) erbe válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Az még semmi. De fogalma sincs, mi a különbség W és Wh között.
(#) zolika60 válasza erbe hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Erre nem is figyeltem.
(#) Epu2 válasza erbe hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Üdv! A W teljesítmény. A Wh fogyasztás. Az igaz, hogy nem néztem a dátumot.
Fogyasszatok Ti is.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem