Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 258
(#) jocsomi hozzászólása Aug 26, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Használunk egy Candy CSF458E tipusú mosogatógépet kb. 4éve, néhány hónapja az a jelenség hogy túlszívja magát, aztán letilt. Ilyenkor szétszed, kitakarítom a szűrőt, alján megnézem az úszót és megy tovább. Ez most nem elég. Szeretnék ötletet kérni mi lehet hiba! Előre is köszi!
(#) robicsoki hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
CSF 459 E - nem megy bele a víz !Csak zúg!
(#) robicsoki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2010 1 /
 
Köszi !Eddig működött! Arra gondoltam,hogy a mágnesszelep ment tönkre.
(#) Farky75 hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy Candy csf458E típusú mosogatógépünk. E4 hibával Ki tudna ebben segíteni?
Köszönettel Gábor
(#) robicsoki hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
candy csf 459E, hiba nem megy bele a víz,új mágnesszeleppel sem működik! Van valakinek ötlete?De ne az,hogy a csapot nyissam ki! Köszi
(#) mjmj válasza robicsoki hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Kaptál már segítséget?
Robi
(#) mjmj hozzászólása Szept 25, 2010 / 3
 
Candy mosogatógép E3 hibaüzenet.
Nem tudja valaki,mit jelent?
(#) kovacslajcsi hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Adott egy Candy CD702T mosogatógép. A hiba az, hogy bekapcsoláskor a kijelzőn 88 jelenik meg, tizedespontostul, illetve a középső 4 LED világít, motor, fűtés megy, gombokra nem reagál.

Van valakinek tippje, hogy merrefele induljak el? Ez a hóbort magátúl jött elő.

Köszönöm!
(#) FaZon hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Az én gépemCSF4570E 2 év nagyon kímélt (havi5-6)használat után kimúlt.Veszi a vizet aztán csak búg és nem csinál semmit.A vizet úgy tudtam leszívni hogy újra indítottam.A szerelő azt mondta h szivattyú csere 50000ft! Csöpög a víz mikor szivattyúzik és megtelik alul a tálca és az úszó lezárja a víz vételezést,ezért kell kicserélni a szivattyút! Kicsit drágának találom a szivattyút.Soha többet nem veszek Candyt
(#) speki válasza FaZon hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Nekem nem pont ez a tipus van de Candy, és ugy látom ,hogy ez tipushiba ha ritkán használod akkor megszorul a szivatyu én leszedtem a gép alját a szivagyut is levettem a helyéről és csavarhuzóval megmozgatam és már ment is utána. fél év alat kétszer kellet már ezt megcsinálni mert megszorult,és igy hamar le is ég.
(#) FaZon válasza speki hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Azt olvastam itt a fórumon hogy a fődarabokra 3 év garancia van . Kihívom a Candyseket nézzék meg ők hátha csak a szerelést kell akkor kifizetni. :yes:
(#) jabyroby hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Helló!
A napokban vettem 1 candy csf 456 M mosogatógépet.
használt mivolta miatt kimosattam 2x,rendesen működött,intenzív program rendben lefutott.
Amikor 3.alkalommal már edénymosásra használtam volna a program felénél,a mérőórám melletti Fi relét lenyomta! Szétkaptam...a hátsó betáprészen a belső csúszósaruk nem szigeteltek némelyik mintha összeért volna,a dugvillán amúgy is rövidzárat mértem minden felől.Leszigeteltem klafán...rövidzár megszünt.összerakom bedugom,on-off gomb be pukk megint leveri a fi relét!
Most tovább bontottam...két szivattyút leltem benne,megpróbálom hosszabítóról direktbe,hátha kiderül esetleg valamelyik rossz,de van benne valami átfolyós fém fűtő egység én arra gyanakodom...elég lepusztúlt állapotban van! Esetleg ötlet?
(#) rugijozsi0 hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Helló. CANDY CSF458-E típusú mosogatógépem van .
A mosogató programnál a tabletta leejtése után visszaáll a program idő elejére,vagy kikapcsol.
De esetenként elmosogat.
(#) troby hozzászólása Dec 15, 2010 /
 
Sziasztok!
A mosogatógépem nem akar szárítani.
Az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.
A program végig megy.
Üdv
(#) kisNETU hozzászólása Dec 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Whirlpool mosogatógépünk mondta fel a szolgálatot. Elengedte a vizet, leáztatva öt emeletet amíg nem voltunk otthon. Ha ráengedem a vizet, most is ez történik, "ami befolyik, az rögtön kifolyik". Kérlek, mondjatok tippet egy laikusnak, de azt is írjátok meg, hol, hogyan találom meg a hibás alkatrészt!

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) spirik hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok

candy ced110 mosogatógépem van, 3 éves. Kondenzátor baja, szivattyú csere volt már. a 45 és 50 fokos programmal hajlandó mosni, nagyobb höfoknál az öblités előtt le áll, sipolva és villogva.
Ezt még valahogy el lehet viselni bár ha valaki tudja mi lehet a gondja azt meg köszönöm.
A föbb gondom, csunyán mos, illetve valamilyen szemcsés kosz rakodik a poharakra. Valami ötlet?
köszönöm a választ
(#) zolika60 válasza spirik hozzászólására (») Dec 26, 2010 / 1
 
A szűrője nincs tele?
(#) spirik válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia

A gép alján a só tartálynál lévő szűrőt rendszeresen takarítom, havonta jó minőségű gép tisztítóval takarítom persze csak 50 fokon. heti rendszerességgel be fújom domestossal majd hagyom állni és úgy is el indítok egy mosást.
(#) papp béla hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok! candy702t mosogatógépünk van 6 éves.A
Az utobbi időben nem kapcsol ki, a óra 01-et mutat és addig dolgozik amig a fökapcsoloval kinem kapcsoljuk.Tud valaki segiteni? elöre is köszönöm.
(#) lujzi3 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
B.U.É.K mindenkinek!

Kérem ha valaki tud segítsen. Van egy Candy márkájú CSF 457 E/EX mosogatógépem. Ma jelentkezett az hogy az összes lámpája elkezdett világítani. A könyv azt írja túltöltés, túl sok a beömlő víz. Amit próbáltam: kikapcsoltam, megszakítottam a programot vissza kapcsoltam, de ugyan azt csinálja. A gép alján nem áll a víz.
Mi lehet a gond?? Ha tudja valaki a választ kérem segítsen.
Köszönöm!
Üdv: Mariann
(#) imikee10 válasza lujzi3 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Buék Neked is!
Általában, ha minden led világít akkor az panel hibára utal. Csere vagy esetleges javítás a megoldás.

Imi
(#) mek-lod hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
üdvözletem!
már írtam korábban Candy CSF 4570 E típusú géppel kapcsolatban, gondoltam beszámolok a fejleményekről
a probléma még aktuális, mégpedig az, h. a motor nem akar elindulni
hívtam szerelőt, aki "megjavította" 10E Ft-ért, utána egyszeri működés után ismét nem indult el, ezután a szerelő tett egy "ajánlatot" a motor cseréjére, amit nem fogadtam el
nade
"zseni" barátomnak köszönhetően működésre tudom bírni a gépet:
a motor hátulján lévő gumis-fémes darabot leveszem, majd egy kis csavarhúzóval benyúlok és elforgatom a motor tengelyét, éééés működik!
tudom, elég barbár, meg sufnituning, de az az ''ajánlat" nagyon is kiábrándító volt, még egy darabig marad ez a motor

kérdés:
mi történik akkor, ha nem teszem vissza a motor végére ezt a "dugót" és így használom?
(#) lujzi3 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Üdv!

Köszönöm a választ.
Megoldodott a probléma és gondoltam leírom.
Letört az a cső ami a felső forgó karba vezeti a vizet. Erre mi rájöttünk és kicseréltük. De a probléma továbbra is jelentketett. Kihívtam a szerelőt, aki kitörölte a programot a gépből, elindította és működött.
Mindez 3000 ft -ba került+4000 az anyag amit én vettem.
(#) Kerekes78 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
sziasztok! új vagyok itt. mennyinek kell lennie egy orion od-007-es mosogatógép fűtőszáljának az ellenállásának? nekem 31,7 ohm. az jó? másik kérdés: hogyan lehet megtudni, hogy jó e a hőfokszabályzóm? hogyan lehet kimérni?
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Üdv mindenkinek: Eddig nem javitottam mosogatógépeket de most ez is megtörtént kb egy óráig szedtem szétfele amig hozzáfértem mindenéhez, már akkor elment a kedvem ,na de nem adom fel. Egy BOSCH márkáju az alany , csak gombok vannak rajta. Szóval az a problémája, hogy a főkapcsoló bekapcsolásakor rögtön elindul a motor ami úgy látom a vizet nyomja a belsejébefele, és ennyi. Viz nincs benne a beengedö szelep nem kapcsol amit lehetett mindent bemértem. Aztán jött a panel amin megkerestem, hogy honnan kap a motor árramot,rögtön ahogy bekapcsolom és találtam egy kis IC féleséget ami kapcsolja a motor relét, bemérni nemtudom mert nem találtam ilyent a neten ez van ráírva:mc1413bd ctan748 , nemtudom, hogy valamit nem e hagytam ki valamilyen érzékelőt ami a gépbe van és ilyen tünetet okozhat . Ötlet? Üdv, Laci!!
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Üdv!
Melyik motor indul el a keringető vagy a lúgszivattyúé?
Ha a keringető akkor valószínűleg triac vagy relé drót lett, ha az ürítő akkor pedig vész üzemmódban van mert víz van az aljában vagy azt érzékeli.

Imi
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
A keringető, csak az a baj, hogy én nemlátok a motorhoz, hogy lenne triak egy rele kapcsolja és az a 16 lábu kapcsolja a relét, de küldök egy képet a 16 lábu már nincs benne. még annyi, hogy amint a panel megkapja a 12voltot a motor reléje egyből kapcsol.

DSC01519.JPG
    
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Ez egy darlington tranyó. Ha össze hasonlítod az egyik ULN-el ami mosógépben is használatos, szerintem csere szavatos az egyikkel. 2300a, 2400...
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Kb letudnád irni, hogy mi a funkciója, hogy működik?
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Itt a rajza. Ha azt értelmezni tudod akkor nincs miről írni, ha nem akkor meg ezt tudom ajánlani. A végén van a darlington.
Egy uln 2003-al helyettesíthető.
Következő: »»   5 / 258
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem