Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 33
(#) Dudus válasza patexati hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Valószínűleg azért mert felmágneseződött és hiába vesztette el a hegy a mágnesességét az előírt hőmérsékleten a relé behúzva maradt a felmágneseződött szerkezet miatt...
(#) erobi82 hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Nameg arról sem feledkezzünk meg, hogy a fűtőtest is valamilyen szinten induktív terhelést is jelent.Namármost egy induktivitásra sem mind1 hogy váltakozó vagy egyenfeszt kapcsolnak.Mi sok 24V-os ipari vezérlést gyártunk, és ott sem mind1 hogy a 24V-os relé DC-s vagy AC-s.Mert a DC-s relé búg AC-n, az AC-s meg úgy beránt DC-re mint álllat csakhogy nemigen bírja ki a működéspróba végét anélkül, hogy ne égne le... :yes:
(#) Dudus válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Ez igaz, de szerintem egy mágneskör és egy fűtőellenállás méretezése picit eltér.

Ezt a 12 Ohm-os fűtést nem nehéz összerakni ide-oda tekercseléssel úgy, hogy minimális legyen az induktivitása.....
(#) kraszpm hozzászólása Jan 31, 2007 /
 
Sziasztok
Nincs valakinek eladó TCP-S 24V 50W-os Weller pákája eladó?E-mail-kraszpm@gmail.com
(#) oldman válasza Dudus hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
A probléma az hogy a beépített "mikrokapcsoló" nagyon kis légréssel kapcsol és az egyenáramnál az ív tönkreteszi az érintkezőt, jó esetben elég, és nem fűt, rossz esetbem összeragad és túlfűt. Másik szokásos probléma hogy hosszabb használat (évek) után az elkerülhetetlenül korrodáló belső szerkezet (mágnes és tolórúd) miatt a kapcsoló szorul a légrése csökken ami fokozza az ív fennmaradásának valószínűségét.
Érdemes kivezetni a kapcsolót és relével v. félvezetővel kapcsolni a fűtőáramot legyen az egyen v. váltó fesz.
(#) Dudus válasza oldman hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Értem,

WTA50-es SMD "csipeszt" használtál már?
(#) oldman válasza Dudus hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Nem volt szerencsém hozzá. SMD hez van hegy a Weller forrasztóállomáshoz (WECP) azzal ügyetlenkedem ha nagyon kell.
(#) kraszpm hozzászólása Feb 16, 2007 /
 
Üdv mindenkinek
Weller Tcp-pákához nincs valakinek eladó hegye?(PT)
(#) Szárnyas válasza Gory hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Lehet, hogy nem aktuális már, de hátha másnak hasznos lehet az információ, hogy a JLT-03-hoz kapható 0.4-es pákahegy is.
http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=05.02.01.02&...k=6825
(#) Zsoltee85 hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
Sziasztok!
Az a problémám, hogy nem tudom milyen áramkört kellene építenem a Weller pákám tanszformátorához, hogy pl egy LED világítson, amikor fűt a páka.
A transzformátor egy 100VA-es 24V AC trafó, a páka pedig Weller TCP 24V / 50W.
Drágának találtam az eredeti Weller trafót, ezért szeretném házilag megoldani.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Zsoltee
(#) vzoole válasza Zsoltee85 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
És az miért olyan fontos hogy világítson egy led ha fűt?

És mi a lényege... ha feszt kap akkor világítson, vagy csak ha áramot vesz fel.
Gondolom akkor belső kapcsolású pákád van.
(#) Zsoltee85 válasza vzoole hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Szia!
Belső kapcsolású a páka. Azt megoldottam h akkor világítson egy led mikor feszt kap, de ahhoz kellene valami segítség, hogy egy másik led is világítson mikor áramot vesz fel, tehát mikor fűt.
Köszi: Zsoltee
(#) hzsolt77 válasza Zsoltee85 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Szia !
próbáld meg reed relével megoldani: az üvegtestre rézhuzalt tekersz és a páka áramát ezen vezeted keresztül.A reed relé érintkezői kapcsolják a ledet.
Mikor fűt a pákád az áramtól átjárt tekercs mágnesezi az érintkezőket és zárják a led áramkörét.lásd rajz

kép1.JPG
    
(#) hzsolt77 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
amúgy nagyon jó kis páka a Weller szerintem.
Nemrég vásároltam én is egy 24V/50W-os pákát,és jól mükszik és ha már ez a téma akkor egy kérdés : nekem egy nagy többleágazásos trafóról ment eddig (2x30 ,1x24,1x28) minden gond nélkül.Ez egy jó nagy trafó,de szeretnék egy kisebb"csak a pákáé"trafót.Valami régi készülékből gubiztam ki egyet,ez terheletlenül 26V-ot ad,de kb 1,5A-rel terhelve 21V-ra esik a tápfesz.Elég ez a pákának?

trafó.jpg
    
(#) Fery válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Szerintem nem igazán. A Wellernek kell a 2 Amper.
Túl nagyot esik a fesz nem fog tudni rendesen füteni.

24 Volt X 2 Amper = 48 Watt
(#) golax hozzászólása Dec 17, 2007 /
 
üdv!

Volna egy TCP-24 es wellerem. Hozzá egy trafóm, amire az előző tulaj váltig állította, hogy évekig használt vele weller pákát. Én rámértem és 27.7 V jön le róla.

Kérdés: hazavaágom-e vele a pákámat vagy ez még benne van a tűrésben?

Ismerősöm azt ajánlotta, hogy egy darab 3A-es diódát kössek sorba, így levágja a sinus egyik felét - következmény: kisebb teljesítményt tud felvenni a páka és nem ég el. Számomra ez kissé furcsának hat, de ha megerősítitek beleegyezem
(#) Dudus válasza golax hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Tegyél rá két 12V55W-os reflektorizzót sorbakötve és mérd meg így terhelten is a kapocsfeszültségét, szerintem így már jó lesz.
(#) Gafly válasza golax hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
> Kérdés: hazavaágom-e vele a pákámat

Igen

> vagy ez még benne van a tűrésben?

Nem

A benne levo kontaktus nem egyenaramra
van tervezve....

A 27.7 uresjarasi feszultseg pedig ugyis
leesik...
Szerintem hasznald nyugodtan...
(#) szilva válasza golax hozzászólására (») Dec 17, 2007 /
 
Ha mindenképpen csökkenteni akarod a trafó feszültségét, akkor ne egy, hanem 2 (vagy 4 vagy 6) diódát használj! Méghozzá úgy, hogy kettesével szembe fordítva, párhuzamosan kapcsolva teszed be a tápba - egy ilyen antiparallel fordított diódapáron esik kb. 1V a 2A-es fűtés mellett, mindkét félhullámon ugyanannyi.

Nekem az egyik Welleremhez összerakott trafómban két-két dióda van így sorban a pákával, és a diódákon fellépő ~2V feszültségre van fűtésjelzésként egy ellenállással egy piros LED rátéve.
(#) pilotitalia hozzászólása Máj 24, 2008 /
 
Helló!

Segitséget szeretnék kérni tőletek a következő témában.Van egy 24v 50w-os Weller forrasztó pákám amihez szeretnék a gyári tápjánál kisebbet alkotni(kb akkorát mintegy nagyobb méretű dugasz táp).Szerintetek lehetséges ez,illetve van valami kapcsolás rá?Minden segitséget köszönettel fogadok!!!!!!!!!!!!
(#) Laca150 hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Már pár topicot átolvastam, de a megoldás nem jött
"házhoz".
TCP 24/50-s pákához szeretnék olyan kontroll ledeket rakni a trafó áramkörébe ami az eredetiben is van. Az eredetin van egy hálózati visszajelző led és egy fűtés esetén világító. Segítséget kérnék tőletek, hogy lehet ez az eredetiben. A pár hsz-el fentebb említett reed csöves nem vált be. Az eredeti sajnos műgyantába van öntve esélytelen koppintani.
Segítségeket előre is köszönöm!
Üdv.:Laca
(#) kendre256 válasza pilotitalia hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Jó régi a kérdés, de másnak még jó lehet...
A mellékelt képen egy halogénizzókhoz való tápegység van. Ez eredetileg 12V-os. Ez a tápegység szerencsére olyan volt, hogy:
- le lehetett bontani a benne lévő trafó műanyag védőburkolatát
- külön rekeszben volt a primer és a szekunder tekercs
- rá lehetett tekerni mégegyszer annyi menetet (litze huzalból) a szekunderre, így 24V-os lett.
A 230V-os és a 12V-os oldal földjei között volt egy kb. 100nF-os kondenzátor, ezt ki kell venni, ha jót akarunk a forrasztandó alkatrészeknek. (Nem garantált, hogy mindig úgy dugjuk be a pákát, hogy 230V-os oldal földje a "0"-ra kerül.)
A tápegység típusa: OSRAM HALOTRONIC HTB 105/230-240
Ezt vagy 10 éve használom, hogy lehet-e most ilyen tápegységet kapni, és most is ilyen konstrukcióval, azt nem tudom.
(#) Sebi válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Nekem is ilyesmi van a szerviztáskámban! Az enyém egy hosszúkás, akkora mint egy 40-es fénycsőfojtó, és olyan szerencsém volt vele, hogy két szekunder volt párhuzamosan a gyűrűmagon. Csak sorba kellett kötni, és egy izzóval előterhelni (úgyis kell a fény), mert ezek a 105W-osak már nem indulnak, ill. leállnak terhelés nélkül.
(#) djzorro hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Tud nekem valaki segíteni panel illetve kapcsolási rajzban? Mert ehhez a típushoz nem találok semmit, vagy valami boltot ahol lehet venni hozzá tápegységet. Előre is köszönöm a segítséget

TCP-S 50w/24v-tos WELLER pákáról lenne szó.
(#) Laca150 válasza djzorro hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Helló!
A TCP-s típussal azonosítják sokan, az úgymond kattogós pákát. Ezt a típust váltakozó 24 voltos feszültségre tervezték, egy 24voltos 50wattos trafóról működtethető. Legalább 50wattos legyen különben melegszik majd. Egy magyar cég 1981-től gyártja 24V 50W-os forrasztóállomásait. Ezeket a trafókat kifejezetten a TCP-sorozathoz tervezték.
Viszonteladók:

SimiSoma Shop
Telefon: +36 30 39 39 416
TRANSZFORM S&V Kft
Web: http://www.simisoma.hu/shop/product_info.php?products_id=65

C+F Kft
1134 Budapest, Angyalföldi út 38.
Telefon: 06 1 340 84 56 Fax: 06 1 340 84 76
Nyitvatartás: H-Cs: 8-16:30 P: 8-15
Web: www.cf.hu E-mail: cf@cf.hu
(#) niedziela válasza Laca150 hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Idézet:
„Ezt a típust váltakozó 24 voltos feszültségre tervezték..”


Mint a Wellerek általában.
(#) djzorro hozzászólása Okt 27, 2008 /
 
Köszönöm a segitséget de 18000ft-ért azért nem fogog venni tápegységet.
(#) xyxx válasza djzorro hozzászólására (») Okt 27, 2008 /
 
Helló bemész egy villamossági boltba és veszel egy 230V/24V 63W-os biztonsági trafót és bedobozolod. Pár ezerből megvan.
(#) Laca150 válasza djzorro hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Helló!
Minden tiszteletem a tied!
Akarom mondani a tietek, de az esetek igen nagy többségében hajlamosak vagyunk a legegyszerűbb megoldást keresni. Számomra ez egyszerűnek tűnt.
A kolléga boltot keresett én csak adtam neki két címet, ahol pont az említett TCP-s pákához lehet kapni gyárilag szerelt tápegységet. És még a tartó is rajta van ami igen jól jön ha sokat használod. Amúgy egyik Weller sem olcsó, a tartozékaik sem.
Üdv.:Laca
(#) orizon hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Sziasztok! Van egy biztonsági pákatrafóm(kép) amit Weller TCP-2 pákához szeretnék használni. A lényeg , kipróbáltam működik , csak mikor kapcsol a páka, akkor elkezd hangosan búgni a tranzformátor. Ez a jelenség az eredeti WTPC50 gyári trafónál is jelen van, vagy kezdjek aggódni, hogy a trafóm nem jó erre a célra.Esetleg van valakinek gyári kapcsolási rajza a WTPC50 készülékről. 24 voltos trafóm még van itthon.
Következő: »»   3 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem