Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 258
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Kösz a válaszokat, csere után írok.


Üdv. Laci!
(#) mbALI hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!

van egy candy CDF625A mosogatógépünk (5 éves), már egy ideje a szárítási program előtt leáll, és villog az aktuális program gombja, ill. pittyeg.
Szétszedtem, kitakarítottam, és a kapcsolást is felrajzoltam, aztán hosszas netezés után megtaláltam a neten is a szervíz doksit hozzá, vagyis amin rajta van 1-1 ben a cdf625a -is (LA+PR+SSD a kicsik közül, )
Amit eddig kimértem, hogy a mosogatás közben a fűtés működik (ezt hőmérséklet-szenzorral), aztán a termosztát is jó, azt is kiszereltem, és forró vízben rámértem.
Igazából tanácstalan vagyok, mert minden funkcionálisan működik, csak az elekronika vmi miatt nem megy tovább a szárításra.
Tegnap a gyors öblítési programban (ezt használjuk a leszivattyúzáshoz), mintha "lefulladt" volna a szivattyú, pulzált és program gombok elaludtak, majd újra felgyulladtak... Innen jött az a gondolat, hogy lehet, h a szintjelző lehet rossz, mert ha nem jól érzékel, akkor ugye az zárja a szivattyú és a turbó áramkörét, és a "lefulladás" az miatt lehet, hogy rossz szintjelet ad, és kinyit, amikor nem kellene...

Valakinek van ilyen tapasztalata, vagy ötlete, hogy mit mérjek még ki, ill. mi lehet a baja, tapasztatatok már hasonlót?
Jó nyomon vagyok?

Előre is köszi,

Balázs
(#) imikee10 válasza mbALI hozzászólására (») Jan 18, 2011 / 1
 
Szia!
A panelen az X2-es táp kondit cseréld. Nagy szürke színű.
1 vagy 1,5µF-os.

Imi
(#) mbALI válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szia Imi,

köszi a tippet!
A nyákot még nem néztem, de holnap szétkapom megint: a harmadik szétszedés után már gyorsan megy
Majd jelzek, hogy mire jutottam.

Köszi még1x!

Üdv:
Balázs
(#) mbALI válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia Imi,

kiszedtem a panelt, készítettem róla képeket.
Megvan az 1 ľF-os szürke kondi.

Csatoltam képeket a panelről.

Kicsit gagyi a kérdés: hamár szét van aprítva az "eszköz", akkor a sárgát ne cseréljem ki? .33K (az is X2-es )

Holnap megyek majd beszerző körútra, de most néztem a HEStoreban, hogy 400V os van.. http://www.hestore.hu/prod_10022559.html Az is jó bele, nem gond, h nem 275V-os?
Ar R.46 mit jelent?
, este majd beépítem, aztán jelzek, hogy meggyógyult-e.

Üdv:
Balázs
(#) imikee10 válasza mbALI hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia!

A sárágát én nem szoktam, bár érdemes megmérni a kapacitását. Az R.46 az szerintem valamilyen előírás vagy szabvány vagy nem is tudom mi de Neked lényegtelen.
Én innen szoktam rendelni ezeket.

Üdv Imi
(#) cslaci100 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem egy cs500-as gépem van cirka 8 éves. A probléma az lenne, hogy túl tölt . Nekiálltam és szétszedtem kimostam . Most jó de viszont az edények foltosak maradnak.
Mi lehet a probléma ?
Előre is kösszi a választ

Üdv.:Laci
(#) mbALI válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia Imi,

ISTEN vagy!
Csak a szürkét cseréltem ki, és lefutott az program, és szárított csendben a gép

Nagyon Köszönöm!

Jövök egy sörrel neked

Üdv:
Balázs
(#) imikee10 válasza cslaci100 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia!
Opálosak vagy inkább kosz maradvány?
(#) imikee10 válasza mbALI hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia!
Örülök a sikernek. A sört pedig megittam virtuálisan.

Üdv Imi
(#) cslaci100 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia !
A poharak vízfoltosak inkább a felső rekeszben, de lent az evőeszközökön valami fehéres zsírszerű koszmaradék van. A tányérokon is.
Köszi a választ
Laci
(#) bvarga78 hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy candy future cdf322-es mosogatógépem aminek mániája,hogy mosogatás közben megáll majd valamennyi idő múlva gyorsan villog,hogy programhibás.Először csak néha csinálta majd később felváltva használtam a programokat akkor működött.Most viszont csak beengedi a vizet,bedobja a tablettát és várja hogy mikor dobom ki.
Szeretnék tanácsot kérni,hogy mi tegyek annak érdekében,hogy működésre bírjam?
(#) imikee10 válasza bvarga78 hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Üdv!
Itt visszább olvashatod mbALI gondját. Elképzelhető, hogy Neked is valami ilyesmi lesz a gond.

Imi
(#) bvarga78 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Üdv!
Köszönöm a tippet,megpróbálkozom vele és majd beszámolok,hogy mire jutottam.
(#) spirik válasza cslaci100 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia

Az én candyc110 mosogatógépemnek is ez a baja. Van, hogy egy hétig ugy mos ahogy el várja az ember, aztán valami meg változik és szó szerint koszosak a tányérok opálosan koszosak a poharak. Minden létező dolgot ki probáltam. Mo. kapható összes tablettát folyékony mososzert, öblitőt ki probáltam. Rendszeresen takaritom, van ugy hogy egymás után domestossal vizkőoldóval el inditok egy mosást. Ma halottam egy tippet de ahoz férj kell, ugy hogy majd holnap ki probálom. állitolag nagyon hatásos ha a programot el inditom a vizet el zárom, mikor ki nyomja a vizet magából és el kezdi szívni a vizet le kell áramtalanitani majd a viz szívó csövébe szép lassan tiszta hypot kell tölteni majd amennyi bele megy vissza kell rakni a vizrendszerre a csővet áramot kell adni neki és el indul ahol abba hagyta a programot.
Hát nem tudom.....de holnap ki probálom.
(#) imikee10 válasza spirik hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Én hypo-t nem nagyon tennék bele mert azért mégis csak egy mosogató...
Amúgy meg a befolyó csőbe ha nem kap áramot még nyomással sem lehet bele erőltetni semmit mivel a mágnesszelep lezár. Szerintem inkább a motor nyomás teljesítményével lesz a gond. Vagy esetleg fűtés.

Imi
(#) gedavera hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Négy éve vásároltunk egy Candy cdf 625a tipusú mosogatógépet. KB. 3 hónapja kezdődtek a bajai. Először az volt a baj, hogy csak mosogatott és öblített, a szárítás elött leállt és a programgomb gyorsan villogott és sípolt a gép. Nem minden mosogatásnál csinálta ezt először,ezért nem is nagyon foglalkoztatott a dolog gondoltam csak a szűrőt kell kitisztítani, de most már mindíg így mosogat, sőt mostanában már az öblítést (villog a lámpa és sípol a gép) is kihagyja csak mosogat, szerintetek mi lehet a baj vele? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) gedavera hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
Helló!

Most olvastam fenn, hogy mbALI-nak sikerült megoldania a problémát a candy CDF625A-nál, szerintetek nálunk is ez lehet a baj. A kondi van kimenve???

Nem egy nagy összeg érdemes megpróbálni? Köszi a segítséget előre is!!
(#) mbALI válasza gedavera hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Szia!

a szervízdoksit a teljeset el tudom neked küldeni (priviben küldd el az E-mailcímed), bár nagyon nem kell... 4MB vagy vmi ilyesmi.

Én kb 4szer szédszedtem a gépet (Teljesen feleslegesen...3x, bár sokat tanultam belőle, most már otthon vagyok mosogatógép témában)
Utolsó alkalommal kb kondicserével 10 perc alatt megvolt a javítás.

Ha a jelenség ugyanaz, akkor csak a következőket csináld:

- az ajtón körbe kicsavarod a csavarokat, kivéve a zár közvetlen közelébe lévő 2 db-t, azokat nem kell, hogy kéttényíljon az ajtó, és hozzáférj a panelhez.
Torx 15-tel szét tudod bontani a speckó csavarozást..

- Ha kettényílik az a ajtó, akkor meglátod a panelt, amit látsz a fórumban a fényképen.

Ott az az X2-es nagy szürke kondi.. 140 Ft-ba kerül...azt kell kicserélni. Ezer Köszönet a Tippért Iminek!

Közben megtudtam, hogy a két kondi csinál kisfeszültséget a 220Vból. Tápegység külön nics benne.
Ha a kondipárból a nagyobb karakterisztikája elszáll, akkor kisebb fesz keletkezik, ami nem hajtja ki a relét, vagy vmelyik tranzisztort, ami a fűtést kapcsolja, vagy az egyéb szivattyúkat. Ez okozza a hibát. Imi javíts ki, ha nem jól tudom!

Szóval a panelt kiveszed, kondi csere aztán kész is.

Sok Sikert! Üdv: Balazs
(#) imikee10 válasza mbALI hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Ezen nincs nagyon mit kijavítani
(#) Krami hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Szintén egy Candy cdf 625a tipusú mosogatógéppel van problémám.
Ugyanaz, amiről írtatok, csak mosogat és öblít, a szárítás elött leáll, a programgomb gyorsan villog és sípol a gép.
Én sajnos bejelentettem szervízbe, ki is cserélték a panelt 30EFt-ért. De a hiba nem javult meg. Újra panelt cseréltek, de még mindíg ugyanazt produkálja a gép.
Mit javasoltok?
Köszi
Krami
(#) zolika60 válasza Krami hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Először is reklamálj. Mi az, hogy kifizetsz 30000Ftot és nem jó. Miért fizettél akkor? A panel ezek szerint nem hibás egyéb gond van, de amíg a kifizetett munkát nem végzik el, ne akard megoldani a gondjukat.
(#) gedavera válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Honnan tudod, hogy új panelt raktak bele? Amikor belerakták működött a gép?
(#) Krami válasza gedavera hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
A gép működött, de a szerelő nem várta meg a hosszú program végét.
Miután lement a program, akkor hívtam újra, hogy mégsem jó.
Természetesen nemhagyom annyiba, a vita most azon megy, hogy szerintük mindenképpen kellett panelt cserélni, szerintem pedig nem.
A jövő héten beszállítják a szervízbe bevizsgálni, ott biztos az ő igazuk fog beigazolódni.
(#) gedavera hozzászólása Feb 8, 2011 /
 
Mindenkinek üzenem! A Gizi mosogat!

Köszönet mbALI-nak és közvetve Iminek!

A kondi volt a ludas, na de ezentúl nem fog ki rajtunk!

Mégegyszer köszi gedavera
(#) sara.julcsi válasza gedavera hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Véletlenül vetődtem erre az oldalra, de nagyon megérte! Nekem is egy Candy cdf625A típusú mosogatógépem van, és kb. másfél éve produkálta az általatok is leírt problémát. Azóta várta a megoldást, meg a harmadik szerelőt, aki végül is közvetve én voltam, mert ráakadtam erre a szuper csapatra. Az egyik barátommal kicseréltettem a kondenzátort, /vesztenivalóm úgysem volt vele, mert már régen nem működött/ és láss csodát! A gép mosogat. Ezer köszönet a megoldásért Iminek! Juli
(#) imikee10 válasza sara.julcsi hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Örülök, hogy segített ez a kis dolog Neked és a Többieknek. Ez a mérnökök által beépített időzítő, mint pl. az indesit mosogatóknál a 12 voltos fesz szabályzó dióda kimelegedése.
Nem kevés munka volt rájönni ezekre :hide:

Üdv Imi
(#) dzsincsilla hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Igaz nem Cnady a mosogatógépem márkája, de azért hátha tud vki segíteni.
Nekem egy Orion Od-007-ES 12 SZEMÉLYES MOSOGATÓGÉPEM VAN, MAJD 4 ÉVES.
Az utóbbi pár alkalommal ,mikor használtam, égett műanyagszag áradt belőle, minden alkalommal erőteljesebben, de működött, nekem úgy tűnt az ajtóból jön a szag. Gondoltam, hogy gond lesz, hát lett is. Mostmár ha a rövidebb mosási programot használom, akkor rögtön indítás után, mikor már kicsit vizet beszív, nem megy tovább a kapcsoló és hangosan zúg, ha tovább mozdítom a kapcsolót, akkor megy tovább. Na ezt öblítésnél is megcsinálja egyszer, de ott inkább hol jobban, hol kevésbé zúg (úgy ahogy eddig sosem tette a 4 év alatt), de ott van azért, hogy nem kell tovább vinnem a kacsolót.
Na tegnap a párom mikor ezt csinálta mosogatás közben áramtalanítás után levette az ajtó hátlapján lévő csavarokat így beláthattuk, oda, ahol a kapcsolók vannak, a szag onnan jött szerintünk, és a forgatható kapcsoló nagyon meleg volt, viszont a szag az középen volt nagyon intenzív, ahol az ajtó záródik, mert ott is van vmi kütyü. Persze továbbra sem tudjuk mi a gond és csak reméljük, hogy vmi nem túl drága művelettel, alkatrésszel megoldható, mert nem tudunk túl sokat rászánni, és meg megőrülnék már nélküle.
Kérlek segítsetek, ha tudtok, nagyon megköszönném!!!
Sajnos a szerelőkben nem bízok, mert legtöbbször csak lehúznak és csak ideig óráig működik utána, ami elromlik.
(#) imikee10 válasza dzsincsilla hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Na ezen így távgyógyításban lehetetlen kiszűrni a hibát. Ezt látni kellene mert az elmondás szerint az a forgó micsoda közepéből meg a középen lévő kütyüből nem igen lehet tudni, hogy miről is van szó. Az égett szagból tűz is lehet ezért szerelőt neki!!!
(#) rutintalan hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy kb. 7 éves Candy mosogatógépem, ami két nappal ezelőtt - hosszú és eredményes szolgálat után - sztrájkba kezdett. Mintha nem kapna áramot. Apósom szerint valószínű, hogy a biztosíték hibája, de gondoltam, megkérdezem itt, hátha tud valaki egyéb ötlettel, esetleg egy jó szerelővel szolgálni nekem.
Köszönöm!
Következő: »»   6 / 258
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem