Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » D-osztályú erősítő
D-osztályú erősítő
Szerző: lorylaci, Ge Lee, idő: Jan 6, 2011, Olvasva: 71901, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   5 / 9

Nyákterv:

Mellékelem Sprint Layout formátumban az átalam készített, és kipróbált nyáktervet. Amennyiben módosítani szeretnénk, az alábbiakra legyünk figyelmesek: FETek környékén a huzalok egyenes vezetésűek legyenek, ne legyenek hurkok, a FETekhez közel legyenek kerámia szűrő kondenzátorok. Nagyobb teljesítmények esetén alkalmazzunk dupla rétegű nyákot, teliföldekkel. A meghajtás lehetőleg minél rövidebb összeköttetésben, legyen, ez az áramkör legérzékenyebb része, ha itt van zaj, akkor az összes többivel probléma lesz.

ucd_szimpla_jav.lay

Mérések:

8 Ohm terhelés mellett kb 200W kimeneti teljesítményt mértem, ezalatt a szkópkép alapján nem láttam torzítottnak a kimenetet. Szkóppal megvizsgáltam a kimeneti félhíd kapcsolását, hogy nem lépnek –e fel erős berezgések, vagy más tranziens jelenségek.

Íme a kísérleti elrendezés: 

Íme a szkópkép:

joszkop.jpg , nagy.jpg

FIGYELEM! A nagyfrekvenciás méréseknél mérőfejen található rugós kampót húzzuk le, és közvetlenül a tüskével mérjünk, különben a mérőfej összeszed zavarokat és sokkal pesszimistább képet kapunk, az alábbiak szerint: szkop.jpg

Ez a prototípus nyák már több mint egy éve kifogástalanul működik IRFB4227 FETekkel, úgy hogy a két modul brodája mindössze egy 15 centi hosszú 30x30mm-es 2mm vastag alu L-profil (plusz a ház is kicsit besegít). Pedig koncerteken ez hajtotta a tölcséres mélyládákat.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   5 / 9
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem