Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Nulláról a robotokig - PIC Mikrovezérlők I rész
Nulláról a robotokig - PIC Mikrovezérlők I rész
Szerző: Topi, idő: Jún 12, 2007, Olvasva: 119509, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   22 / 24

A Pascal nyelvel szemben kevésbé vagyok kritikus, azt jobban bírom. Mivel PIC programozásra nem használok pascal fordítót, így itt is a google első találatot fogom bemutatni. Ez pedig a MikroElektronika cég MikroPascal-ja.

Eszméletlen mennyiségű fordítójuk van. Minden ismertebb processzorcsaládra, PIC, AVR, 8085 és hasonlók, dsPIC, stbstb.

Maga a mikroPascal fordító letölthető innen: http://www.mikroe.com/en/compilers/mikropascal/pic/

Sajnos ennél sem találtam MPLAB-ba integráló segédprogramot, így ez sem működik együtt az ICD-vel. Csak a saját ICD-jével.

Ezt a NOD nem nézi trójainak és minden rendben van a telepítésnél. Egyből előttünk van az IDE és neki is foghatunk a programozásnak.

Elsőnek létre kell hoznunk egy projektet amiben beállítjuk a processzorunk típusát, az órajelet, és a különböző config biteket:

Ha ezzel megvagyunk, akkor elénk tárul a program. Mint minden pascal nyelben a Ctrl+Space billentyű kombináció működik, amivel előhozhatjuk a parancssúgót. Itt megjeleníti nekünk a regisztereket, függvényeket, minden csodadolgot.

Íme a programunk munka közben. Szerintem nagyon jól néz ki, minden elsőre működött, egy két apró bugot leszámítva kifejezetten kényelmes. Ha nem mersz belevágni a C-be vagy az ASM-be, akkor minden féle képpen ezt tudom ajánlani.

Nézzük a pascal nyelven írt ledvillogtatót...


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   22 / 24
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem