Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 5
(#) deebo válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 17, 2023
A kapcsoló kontaktjainak ellenállása ugyanúgy befolyásolná az eredményt, tehát nem a valós körülményeket tesztelnéd. Hangozhatna a válasz..

Ha kimersz a balatonból egy 5 literes vödörnyi vizet alacsonyabb lesz a vízszint? Igen, lesz bármiféle jelentőúsége? Hát nem. Az rendben van, hogy bizonyos nagyonagyfrekvenciás áramkörökben, vagy nagy érzékenységű áramkörökben (ekg például) lehet jelentősége egy precíziós alkatrésznek, de nekem senki ne mondja, hogy egy ellenállástól hallja, hogy a bal hátsó sorban égett a gyomra a fuvolásnak..
(#) Skori válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2023
Elég régen járhattál orvosnál. A háziorvos csak beutalókat ad, és neked kell időpontokért kuncsorogni a szakrendelésektől. Ha a háziorvos kicsit profibb, akkor bevállalja, hogy gyóygszert is felír, (bármit nyilván nem írhat fel törvényesen, de nagyon sokféle gyógyszert igen). Némelyik meg csak elküld szakrendelésre és írjanak fel azok gyógyszert. Mindenesetre 22-es vércukorral nem szabad sokat tökölni.

A sürgősségiről meg ne is beszéljünk. Apámat a háziorvos küldte be, miután szívritmuszavart észlelt - akkor azt mondta, hogy haza se menjünk azonnal irány a sürgősségi, vagy ha nem autóval vagyunk akkor mentőt hív. A sürgősségin váratták délelőttől kb. éjjel 2-ig, majd hazaküldték. Ennyit a "sürgősségiről"... A kardiológián fizetett egy dokinak, hogy fogadja. Az orvos azt mondta, hogy sürgősen pacemaker kell (kb 1..2 héttel később már be is rakták neki - és évek óta ezzel él). Előtte csináltak 24 (vagy 48) órás ekg-t, és éjszaka volt egy időszak amikor megállt a szive 10 másodpercre, azt mondta a doki, hogy akinél ilyen előfordul, az esetleg nem ébred fel egyik reggel...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2023
(#) Tomadam hozzászólása Jan 15, 2023
Köszi! Igen, ebben bízom, hogy észrevettem volna ha lett volna valami, nem még levezettem a szomszéd városba 40 percet a sürgösségire, illetve az orvosok szerint olyan nincs, hogy valakin átmegy a 230 és az az ekg-n nem látszik egyáltalán, söt jobb az eredménye mint az átlagnak.. Meg szerintük 1 hét után nem fog kialakulni szívpanasz, söt 24-48 óra is akkor veszélyes, ha vizsgálatokkal igazolt az áramütés vagy a delikvens el se megy orvoshoz. Elvileg el kellett volna ájulnom ha megcsap és baj lett volna, de teljes végtag “bénulás” (mint ha sérül az izom a rándulástól) és hányinger is lett volna minimum.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) Busz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2023
Köszönöm mégegyszer neked is!

Lehet velem van a baj mert az ilyen wiwe meg hasonló végtagi ekg-k egész egyszerűen nem is tudnak rólam felvételt készíteni.

Veszek bele papírt aztán teszteljük másokon is, akkor lehet lesz analízis is.

Vagy lehet nem is tudja a modell, csak ottvan a gomb rajta.
(#) Tomadam hozzászólása Jan 7, 2023
Köszönöm a gyors válaszokat. Egy 1 éves, új Bosch EasyImpact SDS volt a szerszám, tokmánya gumi, de azt se fogtam meg. A müanyag fogantyút és a gumi szárat fogtam. Abba a vezetékbe sikerült fúrni amihez vezetö konnektorba a szerszám volt bedugva. Egy fa asztalon álltam fúráskor. A gép azóta is müködik.
Remélem tényleg csak pszichés a dolog, nehéz megnyugodni egy ilyen után. Egész este nem aludtam, mert mindenhol az zeng, hogy az elsö 24 órában lehet kipurcanni. Az orvos azt mondta, hogy jó ekg esetén már utólag nem lesz ilyen.
(#) Tomadam hozzászólása Jan 7, 2023
Sziasztok!

Tegnap karnis fúrás közben egy lehetetlen helyen kábelbe futottam, az egyik konnektoréba. A bizti leoldott azonnal, észre se vettem mi van, csak hogy lekapcsolt a villany. Elég nagy volt az ijedtség. Elmentem az ügyeletre, ott megvizsgáltak, ekg-t csináltak. Az orvos szerint minden rendben, nem ért áramütés, azt éreztem volna, látszana az ekg-n. Nyugodjak le, ez csak idegesség.

Létezik hogy ennyivel megúsztam? Azóta kicsit néha bizsereg a jobb kézfejem teteje és a jobb lábam teteje. Más tünet nincs. Vérnyomás, pulzus jó.
(#) Macsek71 válasza chuckI3 hozzászólására (») Dec 23, 2022
Vagy fenéken leszek billentve, vagy nem ...

Egy új eszköz tervezése valami ilyesmi lépésekből áll :
--Mit szeretnék az eszközzel - egér
--Milyen funkciókat szeretnék beletenni ? elmozdulás érzékelés, 1600 db gomb, görgő, ujjlenyomat olvasó, hőmérő, ekg ...
--A tervezett funkciókat milyen érzékelőkkel lehet megvalósítani ? lásd: golyós-, vagy optikai egér, gomb vagy érintőfelület ?

--Kezdődhet az elektronika
-az érzékelők jeleit mivel dolgozod fel ? valamilyen univerzális processzor, vagy van valami céleszköz..
-milyen úton juttatod el-be a számítógépbe : vezeték - vezeték nélkül ?

--Jöhet egy kis informatika :
-Milyen protokollal ( kommunikációs "nyelven" fog az eszközök kommunikálni a SZ.géppel ?

STB ...
(#) Cinema válasza Busz hozzászólására (») Dec 6, 2022
Ha sikerülne föléleszteni, akkor valamelyik LED világít az előlapon, a funkciók kapcsolhatók, nyomtatás elindítható, ha van benne papír és az jól van beletöltve!
Gyakran előfordul, hogy a papírt nem jól helyezik be és akkor jön a műszerész, aki majd megoldja.
Páciens kábelt ki lehet mérni, ha van, akkor a 15-pólusú csatlakozó ellendarabját teljesen összeforrasztva, kicsengethetők egyenként a végtagi elektródák, vagy multiméterrel mérhetők zárlatra, de nem biztos, hogy minden páciens kábel egy-az-egyben van, többnyire van bennük soros 10-20kOhm körüli ellenállás, azért, hogy Defibrillátorral is lehessen használni az ekg-készüléket. Tehát, méréskor ezt vedd figyelembe.
A print mód azonnali nyomtatás. Az anal mód analizíst csinál és utána nyomtat, az auto mindezt automatikusan végzi. A filter a hálózati zavarok kiszűrésére való, van 50Hz-es és 35Hz-es is. A sens az érzékenység, általában 10-es érték a Speed pedig 25-ös érték a jellemzően használt. A Lead pedig az elektródákat kapcsolja, mikor melyiket akarod látni, általában hármat mutat egyszerre, ha minden jó.
Ha nem megy a fölélesztése, ne kísérletezz tovább vele, add el, vagy cseréld el más működő cuccra.
Üdv!
(#) Busz válasza Cinema hozzászólására (») Dec 6, 2022
Csak nyomógomb meg led van, nincs kijelző. Teszek majd fel képet.

A panelen van "FUSE" nevű, 250mA-es fekete, hengeres nyák-biztosíték, mérve jó?

Az jó.

A memória-elem jó?

Nem hinném, 30 évvel ezelőtti.

Költekezés? Nem orvos vagyok, nem is prof felhasználásra kell, tehát csak pár kondi árát éri meg.

Pláne úgy hogy maga a tappancsok is kb 15 ezer hozzá... és még azt sem tudom hogy a pácienskábel jó-e.

Akkupack nincs, ez nem megy áram nélkül! Pici gombelem van ráforrasztva a panelra, idő megőrzése céljából. Ha nincs konnektor akkor nincs ekg.

Gyártót megkerestem, nem kecsegtetett semmi jóval, okkal dobta ki a doki akinél elromlott:

Tisztelt Címzett!



Sajnos ennek a készüléknek a szerviz támogatottsága megszűnt. Szoftver és alkatrész ellátottság nem lehetséges.

Egy esetleges hibafeltárás és javítás után sem garantálható a készülék megbízható működése.

Átvizsgálása lehetséges, ennek költsége 11 800 Ft + áfa.

Szoftverben sajnos nem tudunk segíteni.



Üdvözlettel,
(#) Cinema válasza Busz hozzászólására (») Dec 5, 2022
Találkoztunk már a gyártó készülékeivel, de erről pontosabb, komplett képet jó lenne látni, hogy milyen a kijelzője, kezelőszervei.
Akkupack-hol van?
Minden ekg készülékben van akkumulátor, hogy hálózattól függetlenül is tudjon működni, aztán majd bedugják tölteni az akkut.
A panelen van "FUSE" nevű, 250mA-es fekete, hengeres nyák-biztosíték, mérve jó?
A memória-elem jó?
-
Mivel primer köri zárlat lehetett a kondenzátor miatt, az cserélendő és nyilván a biztosíték is. Ezek hibája nem szól bele a szekunder oldali működésbe.
-
Az összes tantál-csepp kondenzátort ki kell mérni zárlatra, ha valamelyik gyanús, azt kivéve ismét mérni és cserélni.
Ha majd mutatna valami életjelet, akkor a gyártóval is föl lehetne venni a kapcsolatot a további élesztéshez, javításhoz. De ez "öreg" készüléknek számít, meggondolandó a költekezés.
Üdv!
(#) Busz válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 5, 2022
Az egyik irányba nem vezet.

Beforrasztok a helyére egy ugyanolyan értékű üvegbiztit akkor.

Olyan furcsa fehér mintha poros lerakódás volt rajta, de csak azon. Le kellett törölni hogy lássam az értékét.


De az ilyen nemszokott csak úgy véletlen kimenni, pláne ha fixre is van forrasztva. Tehát gyanús hogy nem ez lesz a hiba?
Vagy ha 10 éve nem volt bekapcsolva lehet akkora löket a kondik által hogy kiégeti?

Amúgy szinte semennyit nem volt használva, gombok se kopottak, meg ugye ekg eleve rövid üzem.
(#) Busz hozzászólása Nov 24, 2022
Vettem egy ekg gépet marketplacen, azt mondták működik, de persze nem, de legalább postával együtt 10k alatt megállt.

Kb. 1994-es innomed heart copy, amerikai gyártmány.

Se kép, se hang bekapcsolva. Szétszedtem, az üvegbizti ki van benne égve, illetve az utánna jövő talán zavarszűrő kondi is gyanúsan néz ki.

Nem mertem patkolni a biztit, gondoltam előbb rákérdezek itt hogy merjem-e?
Ha kiforrasztom és kap egy másik biztit próba erejéig megfelelhet?

Semmit nem tudok előéletéről, szerintetek ez még lehet használható, pontos esetleg?
Vagy kár a gőzért?
Soros porttal pc-re is köthető lenne innobase szoftverrel, de sem kábel sem szoftver nincs hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2022
(#) img válasza img hozzászólására (») Máj 2, 2022
Infó, hátha lényeges: némi forrasztgatással teljes értékű mágnesfékes szobabiciklivé lehet tenni, mert össze lehet kombinálni több másik olcsóbb márka vezérlőjével amik ugyanarra a Chang Yow kontroller alapra készültek. Mellkaspánttal ekg pontosságú, pulzus alapú terhelésszabályzást is tud, de tudok adni hozzá egy fülre helyezhető pulzusmérőt is (az nem olyan pontos).
(#) erbe hozzászólása Márc 26, 2022
Aktuális. Napi újsághírek:
"Néhány négyzetméteren összehordott szemét és ágak égtek..."
"Többszáz négyzetméteren lángolt az aljnyövényzet..."
"Sármellék közelében 460 hektáron pusztított a tűz..."
"Országos tűzgyújtási tilalmat rendeltek el."

Semmi köze az előzőkhöz. A hasonlatosság a véletlen műve.
"Több tűzesetnél is felmerült a gyújtogatás gyanúja. A rendőrség kikérdezi a szemtanúkat. Többen látták a gyújtogatót. Legtöbb tanúvallomásból közös, hogy (a szemtanúk szavaival) "a gaz Di gyújtotta meg a tüzet." Még leírást is adtak róla.
Parancsnok számonkéri a nyomozókat. "-Hogyan lehetséges, hogy nem tudnak elkapni egy gyújtogatót, mikor többen is látták, tudják a nevét és részletes személyleírás is van róla?"
"-De főnök. Nem tudjuk beazonosítani. Nagyon jól tudja álcázni magát, hiszen ahány személyleírás, mind másképp néz ki."

Parasztbácsi elmegy a doktorhoz. "-Doktor úr! Segítsen rajtam. Egy ideje gyakran rámjön az idegesség."
Vizsgálgatja a doktor. Vérnyomás rendben, ekg szép, reflexek tökéletesek. Látszólag minden rendben. Tanácstalanságában rákérdez.
"-Nem figyelte meg, hogy mikor vagy mitől lesz ideges?"
"-Most, hogy így mondja. Mióta itt ez a 100 köbméter fa az udvaromon, mindig ideges leszek, ha füstszagot érzek valahonnan. "
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 14, 2021
Itt van ábra is.
Jelformáláshoz szerintem a nagy erősitésen kivül jó (aluláteresztő) szűrés is kell.
200-as pulzusnál már úgysem élsz már (sokáig).
(#) bbalazs_ válasza lkiss10 hozzászólására (») Nov 14, 2021
ekg elven mér. A szív dobbanásakor a szívizomban akciós potenciálok keletkeznek, ezek szummálódva érik el a bőr felszínét. A két kar között is megjelenik a feszültségkülönbség (Einthoven I. elvezetés). Csúcsban általában 1mV körül alakul. A csúcsok közötti időből számít pulzust.
(#) Pimpike4952 válasza Skori hozzászólására (») Feb 13, 2021
Köszi az infót, a VS1053 majd lesz, egyenlőre kipróbálni szerettem volna csak. Szóval valami windows alól töltögetitek a letöltő tool-al a kész binárisokat és webes felületen mókoljátok... Ok, megnézem winen mit lehet elérni weben keresztül.

O.T.: Érzek egy kis kognitív disszonanciát: ahogy nézem, alapból egy virtuális linuxot használnak fejlesztésre, de csak windows-os felöltő program van a hivatalos espressif.com -on (is). A linuxos grafikus feltöltő és fordítók, amikre hivatkoznak olyan régiek, hogy Jézusnak még volt ekg-ja a kereszten, amikor a hivatkozott dolgok aktuálisak voltak... Mindenesetre nem gondoltam volna, hogy egy csontra lebutított, leegyszerűsített netrádiót nehezebb összehozni, mint egy csilli-villi kijelzős-távirányítós-jog-os kütyüt, hacsak nem mélyvénás programozó az ember (én nem vagyok programozó) és átnyálaz 6000 oldal doksit. Mindegy.

Jelenleg 1000db-os nagyságrendben kéne, aminek nagy részét adományként adnánk egyenlőre, úgyhogy még az is számít, hány cm vezeték kell ill. minél kissebb teljesítményű tápegység. Ha csak 100mA-t letudok faragni a várható fogyasztásból szoftveresen, pl. kissebb órajellel, nem használt feature-k kilövésével, már több 100USD-t nyerhetek (kínában gyártatnék). Szóval ezért tépem, mint Floki a lábtörlőt
Ezúton is köszönöm az eddigieket mindegyikőtöknek!
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2021
Sajnos az oka a rémtörténetek sokasága. Emberünk összeesett, elájult, mellkasi fájdalom -> mentő -> kórház. Két órán keresztül nyüstölték odabent mindenféle koronateszttel (ami negatív lett), mire valamelyiknek eszébe jutott nézni egy ekg-t, s kiderült, hogy infarktusa volt.
Másik történet, motorbaleset, műtét, odabent persze elkapta a koronát -> át másik kórház koronaosztály -> csak a koronával foglalkoztak, át nem kötözték, szerencsére felépült (a baleset nyomán kialakult maradandó károsodást fokozták az elhanyagolással).

Vannak azonban rengetegen olyan kórházi ápolók, rezidensek, orvosok, akik lelküket kiteszik a betegekért. Na őket meg olyan helyzetbe kényszerítik, hogy tutira ne bírják a gyűrődést (rezidensként 24órás ügyeletet tartani egyedül? - szabályellenes!).

Most a slágerbetegség a korona. Ha elkapod és olyan állapotban vagy, akkor bizony irány a kórház. Ott biztosan olyanok közé tesznek be, akik szintén koronásak, viszont bármi más bajod van, azzal számolj, hogy az háttérbe fog szorulni :|
(#) kgl hozzászólása Jún 10, 2020
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van 3 db nagyon nagyon régi NI-CD-s akkus fúrógépem, az egyik 12V a másik 14.4V a harmadik 18V-os. Persze mindháromnak döglött az aksija. Szeretném átalakítani litiumos aksisra, pár hete már ebben a témában olvasgatok és nézek meg külföldi és hazai fórumokat, cikkeket, és videókat. Az tudásbeli alapokat már sikerült összeszednem nagy részben. Az elektronikákhoz egy keveset értek, pár tíz évvel ezelőtt nagyon el voltam merülve ebben, de az idő elszaladt én meg megöregedtem.
Azt természetesen tudom már, hogy a 18650 aksikhoz kell PCB elektronika, de arra eddig nem találtam infót, hogy a 14.4 V-os és a 18V-os fúrógépbe hány darab aksit rakjak. Ha a 3.7V-al számolok akkor sehogy nem jön ki még közeli érték sem, így nem tudom hogy 3S vagy 4S vagy 5S PCB kell e hozzá.
A másik amire nem találtam még csak utalást sem, hogy mennyi áramot vesz fel egy ilyen régi fúrógép. Láttam már olyan videót ahol 25A-es PCB-vel alakították át, és olyat is ahol 100A-es PSB-re raktak 4 db aksit ami szerintem nem jó megoldás mert nem fogja a túláramtól megvédeni az aksikat.
Végre találtam viszonlag jó és márkás nem hamisítvány aksikat ami elég bikának tűnik a sok gagyihoz képest :

https://de.aliexpress.com/item/4000416190287.html?spm=a2g0o.cart.0....p;mp=1

Ehhez kellene nekem kiválasztanom 14.4 V-os motorhoz és 18V-os motorhoz PCB-t. Rengeteg 15-25 A-es PCB-t láttam, ekgy kevés 100A-est is, de 30-40 A környékén elég kevés van ami jó fúrógéphez is. Ha kissebb amperszámú PCB-t veszek akkor esetleg gyenge lesz a fúró mert lekapcsol a védelem, a túl erős PCB meg nem védi az aksikat.
Eddig ez tűnik a legjobbnak de megerősítés kellene, hogy jó lesz e az vagy nem :

https://de.aliexpress.com/item/33035352106.html?spm=a2g0o.productli...01603_
(#) donsony1 válasza Peter65 hozzászólására (») Máj 17, 2020
Érdekel a CD4060-os megoldás, de tervezni nem tudok, rajz alapján sok mindent megépítek,
Modulokból egyszerűnek látszik és olcsónak, sajnos ... A funkció generátor a leírás alapján-:

" DDS jelek: szinusz, négyszöghullám, fűrészfog, fordított fűrészfog, háromszöghullám, ekg-hullám és zajhullám.
Osztás az értékbe: 1,10,100,1000,10000 Hz;
A tápellátás automatikusan visszaállítja a legutóbb használt konfigurációt.
Eltolás: 0,5pp-5Vpp
Amplitúdó összege: 0.5Vpp-14Vpp"

A gyári meghajtót jövőre kell csak vissza adnom, addig remélem így vagy úgy de lesz saját vezérlőm- részemről ez egy játék a sokk közül.
De- jó móka 20-30 ezerből megoldani egy félmillás játékot.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) Cinema válasza csucsesztergalyos hozzászólására (») Dec 12, 2019
Ahogy előttem is írták, ez nagy valószínűséggel egy "állat-ekg" vagyis nagytestű állatokat vizsgáltak vele, (ló, szarvasmarha, bika, szamár, stb.) Nem csak a belső hangokat, hanem, ha vemhes lett, azt is tudták ezzel vizsgálni. Tulajdonképpen egy egycsatornás ekg, de az érzékelők-mérőfejek nélkül nem ér semmit. Alkatrészként lehet hasznosítani.

Üdv!
(#) Kera_Will válasza csucsesztergalyos hozzászólására (») Dec 12, 2019
Hát ez a Eickemeyer doboz az a bizonyos "állatorvosi ló" .
Ha guglizol(tál) volna akkor ez német (állat)orvosi eszközöket gyártó cég lenne.
gyártóweblap
Nagyon kifutó tipus lesz ez a "szkóp".
Valami ekg vagy hasonló lehetett.
Esetleg EEG ha már memoryt emlegetnek a nevében.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2019
Az hogy a lüktető egyenáramnak szokás e frekvenciát számolni amennyiben az nem egy vonalzóval húzott "ekg".
(#) Zsolt 73 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 14, 2019
Alig 70000-Ft egy ekg előerősítő modul, a speciális árnyékolt kábelekről nem is beszélve.
(#) FeketeVipera válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2019
Szia! Az ekg-hoz van külön erősítő-modulom, ezt elfelejtettem hozzátenni. Szóval a feszültségen nem múlik a megjelenítés. Köszi az észrevételt!
(#) Zsolt 73 válasza FeketeVipera hozzászólására (») Jan 14, 2019
Szia !

Erre a célra nem alkalmas. Az ekg jelek 0,1-0,4 mV feszültségtartományban vannak.
(#) FeketeVipera hozzászólása Jan 14, 2019
Sziasztok!

Szerintetek ez a kis kínai szkóp alkalmas arra, hogy "free running" módban, trigger nélkül menjen?
Egy ekg-jelet szeretnék megjeleníteni rajta, amihez az kell, hogy 1 Hz körüli frekivel, trigger nélkül pásztázzon jobbról balra a nyaláb. (Legalábbis analóg szkópon ) Nekem a leírásából nem derült ki egyértelműen. Köszi előre is a válaszokat!
(#) bbb válasza akos328 hozzászólására (») Júl 20, 2017
Sziasztok!

Ez ugyan pár hete volt már, de itt egy komplett ekg projekt Bővebben: Link
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 4, 2017
Logikusnak tűnik amit mondasz, bár ennyire nem értek hozzá. De szerintem a 4 us is elég lehet (az ekg-hoz se értek).
(#) akos328 hozzászólása Júl 4, 2017
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Szakdogámat kezdtem el írni és a témám, ekg vizsgálat mikrokontrolerrel, pontosabban arduinoval.
Szívképet már (bár elég zajosan de majd szűrőm még) oszcilloszkópon megtudom jeleníteni. Ez a jel megy az arduino Analóg bemenetére.
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy egy analóg jelet hogy tudok vizsgálni arduinoval? például egy pozitív és negatív amplitúdó között mennyi idő telik el, vagy éppen két hullám között mennyi a késleltetés?
Bocsánat, ha nem voltam érthető, bármiféle visszakérdésre, szívesen válaszolok

Segítséget, előre is köszi
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem