Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 1, 2022
Egyébként én is a Kácsá-tól vásárolom a csatlakozókat azon egyszerű oknál fogva, hogy máshol nincs ilyen. (Hátha küldenek valamit ajándékba, hogy reklámozom őket.)
(#) Karesz 50 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 1, 2022
Például egy ilyen méréshez kell a "kétszertízmilla"...
(#) Karesz 50 válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2022
Igen... és a szemükbe nézve szinte a lelkükbe lehet látni. Némelyikből olyan értelem sugárzik mintha beszélne, a másik meg olyan buta, mint a föld. Van amelyik alapból gyűlöli az embert, örüljek, hogy megtűr maga mellett. De volt olyan amelyik mellett ott kellett lennem szüléskor, jött utánam mindenhová és keservesen nyávogott, aztán felkísértem a padlásra és akkor megnyugodott. Őt valószínűleg egy róka, vagy kutya foghatta meg, a többi anya nevelte fel a kicsinyeit. Olyan állományunk is volt valamelyik évben amelyik megfogta a fácánt és a kisnyulat. A fekete rigót, galambot, verebet ezek is leszedik a fáról éjszaka. Meg volt a "Szőrmók". Az minden délben ebéd után bejött, aludt két órát az ágyon, majd kiment. Ez csak neki volt megengedve. Egyszer egér motoszkálást hallottam a műhely fölött. Csak annyit kellett neki mondani, hogy gyere Szőrmók. Egy villanás alatt kikapta a lyukból, elharapta a gerincét, letette és rám nézett, hogy... ennyi volt, szóra sem érdemes.
(#) Karesz 50 válasza sany hozzászólására (») Nov 29, 2022
Ezek archív felvételek a "macskák" albumból : )
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 29, 2022
Ezek nem hobbi macskák, hanem vadállatok. Szétrágnák a házat az egerek ha nem lennének. A csúcsállomány 32 db macska volt, de tavalyelőtt például csak három... akkor rengeteget küzdöttem az egerekkel. Ha csak 5-6 db van, akkor még motoszkál egér a padláson, de előbb-utóbb megfogják. Ez a tíz körüli az optimális létszám, az idén még nyomát nem láttam betolakodóknak. Csak hát esznek, mint a sáskák... egy kutya-konzerv a reggeli, fél kiló macskatáp az ebéd, fél kiló baromfi párizsi a vacsora. Szerintem egész nap csak az estét várják. De nem lehet megsimogatni egyiket sem - még nekem sem állnak meg - de ez így van jól. A szelíd macskák itt nagyon rövid életűek.
(#) Karesz 50 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 24, 2022
Még van négy, de azok nem szeretik a nyilvánosságot
(#) Karesz 50 hozzászólása Nov 24, 2022
Munkanélküli egérfogók...

CAM03069.jpg
    
(#) Karesz 50 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021
Ő nem hirdetett sem frekvenciamérőt, sem olyasmit amivel kondit lehetne mérni. Nem tudom mit láthattál.
(#) Karesz 50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021
Én is megkerestem a manuálját (bár én csak most kezdtem el nézegetni, miután szóba került, hogy ezzel lehet kapacitást mérni).
Ha jól veszem ki, a generátor: 10Hz-20kHz, fix 10Vpp négyszögjel.
A frekimérő is valószínűleg ebben a tartományban mér, 5 digit pontossággal.
De ipari. Talán mert kvarcstabil, ami nagy szó a mai világban
(#) Karesz 50 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 29, 2021
Szerintem csak irigykedtek
(#) Karesz 50 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 29, 2021
Te Jani!
A Dynalco F-16- ról van szó?
(#) Karesz 50 válasza mohinger hozzászólására (») Jan 29, 2021
Erről a Dynalco F-16-ról van szó?
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 24, 2020
Szeretném töröltetni magam és az összes hozzászólásom!
Köszönöm... és Kellemes Ünnepeket Kívánok!
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 11, 2020
Már többször írtam, hogy nem ismerjük még az alapokat sem. Azt is néhány napja írtam le, hogy a vákum permeabilitása 1.257 e-6 Vs/Am. Tehát "A" és "B" pont között pontosan ekkora induktivitás mérhető ha légszereled az alkatrészeket. Ha nyákon vezeted, akkor különféle fóliasávok kialakításával lehet "szabályozni", azaz csökkenteni ezt az induktivitást. Légszereléssel is lehet , de kisebb mértékben. A pF-jaid is ott vannak, hiszen ez csak a felület és a távolság függvénye. Most megint sakkot adtál magadnak szerintem.

A műszakilag tökéletes "valami" végén az jön ki ami belemegy a bemenetén. El sem hinnéd, mivel a jelek szerint még nem tapasztaltad, hogy nincsenek torz felvételek. A hangmérnök keze nyomát és a stúdió technikai színvolát magán hordozza minden felvétel és mind másképpen szól, de nincs élvezhetetlen minőségű zene ha jó a lejátszó berendezésed.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) Karesz 50 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 11, 2020
Szerintem Te is visszaolvashatnád amiket leírtál, egészen HTA30-tól kezdve.
Nem bántani akarlak ezzel, csak megjegyeztem.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Máj 11, 2020
Sajnos sok minden ki lett moderálva, de a megmaradt hozzászólásokat visszaolvashatja bárki. Szerintem senki nem bántott téged (sem) miután readonly üzemmódba tettek.
Ez a csak a magánvéleményem, mint ahogy az is, hogy folyamatosan írnak oda olyan emberek akiknek ugyan nem hobbijuk (és ezt még ki is hangsúlyozzák), de mégis jobban értenek hozzá. De ezzel sincs semmi gond.
(#) Karesz 50 válasza Topi hozzászólására (») Máj 5, 2020
Köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza Topi hozzászólására (») Máj 5, 2020
Éppen ezt nem szeretném, hogy ebben a topikban éljék ki magukat. Megígértem, hogy itt nem lesznek acsarkodások és ha csak rajtam múlik így is lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2020
Ez nem csöves erősítős topik, nyissanak maguknak újat ők is.
(#) Karesz 50 válasza Topi hozzászólására (») Máj 4, 2020
Köszönöm... és gratulálok az egy perceseidhez, jó ötlet volt!
(#) Karesz 50 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2020
Köszönöm, ez jó ötlet! A kezdő "elektrósokba" fogok írni...
(#) Karesz 50 válasza Topi hozzászólására (») Máj 4, 2020
Köszönöm a korrekt választ!
Azért bízom benne, hogy az utolsó három mondatodban nem rám céloztál...
(#) Karesz 50 hozzászólása Máj 4, 2020
Kedves Moderátorok és Topi!

A "Kábeli zűrzavar..." topic - átmenetileg - van lefagyasztva, de már a kilencedik hónapja. Nem lehetne esetleg újra kiolvasztani? Szeretnék írni oda (talán, vagy esetleg) és megígérem, hogy nem fogok soha többé senkibe belekötni és ki fogom kerülni, hogy velem kötekedjen bárki is.
Így > @ görbüljek meg ha nem úgy lesz
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2020
Köszönöm, már boldogultam vele....
(#) Karesz 50 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2020
Nálam így nem talál semmit ilyenkor.
Ja.... bocs. Már látom az idézőjelt

Ahhhhh... szuper, köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2020
(#) Karesz 50 hozzászólása Feb 9, 2020
Segítene valaki? Hozzászólás keresésben, hogy kell beírni a nick-et, ha space van közte?
Pl.: user:izé izé A két "izé" közé mi kerül?
Köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 22, 2019
Nekünk így működik az 1kHz-es szinuszjel generátorunk. Katt-é az ötlet, én csak a manuális részét végeztem a munkának. Mint láttad a felharmonikusok elvesznek a -110dB-es zajban. A THD mértéke csak opampok torzításán múlik, tehát simán el lehet érni a -140dB-t.
(#) Karesz 50 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 22, 2019
Még egyszer köszönöm mindenkinek és most meghatódtam, hogy ennyien szerettek még annak ellenére is, hogy időnként át tudok menni "vaddisznóba".
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 22, 2019
Köszönöm, hogy ennyien mellém álltatok és maradok, mert nekem is rossz éjszakám volt emiatt a balhé miatt.
Ezután próbálok csak olvasója lenni a zűrzavar topic-nak
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 21, 2019
Ez. Majd meatek elbeszélget highand-dal a kábelek hangjáról.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem