Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Okt 7, 2022
A mi Fisotech kameráink elérhetőek NVR-en keresztül és direktben is.
(#) Inhouse válasza papamaco hozzászólására (») Okt 7, 2022
Én azt hittem, hogy egy üzemelő rendszernél akarod elérni a kamerát. De ahogy most látom, te szereztél 3 ilyet, valahonnan ahol eddig üzemelt és életet akarsz bele lehelni.
Az eddigi helyen üzemelő IP tartomány lenne kérdéses, ha megtudnád, akkor a sajátot hozzáállítva nálad is működhetnének, bár a jelszó nem ártana hozzájuk.
Resetnek lennie kellene, de a jelszóra nem érvényes, azt meg kéne tudnod az eredeti helyről. A jelszó alaphelyzetbe állításhoz, vagy megváltoztatáshoz sokféle megoldást alkalmaznak a gyártók, van ahol csak a hivatalos forgalmazó tudja ezt megtenni. Ennek utána kéne járni.
Ezt találtam hozzá, bár ez elég általános.
Itt lenne hozzá leírás, de csak regisztrált felhasználóknak. Viszont errefelé lehetne érdeklődni.
(#) Inhouse válasza Lezli46 hozzászólására (») Jún 15, 2022
Én egy noname-nél jártam így. Elvileg ha megtelik, akkor a régiekből töröl, de nem, ez is megtelik és nincs rögzítés. Sőt 2x csinált olyat, hogy a visszanézés megkezdésekor a kamera elérhetetlenné vált egy időre. Ez a kártyára rögzítés nem az igazi, de ennyiért ez van.
Venni kell egy NVR-t és egy nagy HDD-vel.
(#) Inhouse válasza AMD hozzászólására (») Márc 18, 2022
Az egy jó program, én is használom.
(#) Inhouse válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2022
Azzal valószínűleg jó lesz, az ActiveX kell neki, azt meg már semmi nem szereti.
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2022
Igen, ezek tipikusan a kínai kommersz, felhős elérésű kamerák. Nincs velük komoly gond, mármint működésileg, képminőségileg. A sok műanyag miatt lehet gond a forgató részével, illetve az időjárás állósággal. Én a sajátom közvetlen esőtől védve szereltem fel. Úgy néz ki a hideget bírja. Én nagyon ritkán mozgatom őket.
Az "igazi" IP kamerák nem ilyen árkategóriát és minőséget, megbízhatóságot, stb. képviselnek.
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2022
Esetleg, ha megmutatod milyen kamerákról van szó, mi is képben leszünk. Az IP kamera igen tág fogalom.
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Jan 20, 2022
Igen, az enyémek is mennek más úton is. De amíg ez működik, nem vacakolok vele, a lustaság erősebb annál a félelemnél, hogy valaki pont a mi udvarunkat bámulja.
Sima CMS szofverrel is nézhetőek, meg pár más rendszerűvel is. Mondjuk az jó kérdés, hogy esetleg, ha megszűnik a felhő, nem adnak-e ki utolsó parancsként ezekre a kamerákra egy "66-os parancsot".
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2022
A kínai IP kamerák (a kommerszek mind) felhőn keresztül működnek. Nem kell fix IP, vagy DynDNS és más beállítás, bármilyen hálózatról működik, mert közbe van iktatva egy felhő szolgáltató. Az a para, hogy ezeket a kínaiak meg mások is nézhetik, ha akarják. Illetve addig működik így, amíg él a felhő szolgáltatás. Ezeknél a telefonos APP-ok az YCC365, iCSeem stb.
(#) Inhouse válasza sanchomuzax hozzászólására (») Márc 30, 2021
Nagyjából minden kérdésed felmerült már itt az elmúlt időben.
A belépésnél a chapta kódot is jól írtad be?
Az App meg tudja jegyezni a belépéshez szükséges infókat, nem veszíti el.
A világítás és az infra az éjjellátáshoz külön helyen állítható, én is szívtam vele.
Én sem tudom, hogy milyen linken kommunikál a szerverrel, ehhez komolyabb erőfeszítések kellenének. Nem biztos, hogy sokra mennél vele. De amíg megy, addig jó. Ha nem támogatja majd az a kínai üzemeltető ezt a közbenső szerveres üzemet, akkor kellenek majd a megkerülő megoldások. Reméljük, hogy nem tiltják majd előtte a kamerákat. Elvileg működnek úgy is, hogy nem jelentkeznek fel, szórják a streamet RTSP-en és elérhetőek belső hálón is. Így egy saját NVR-el is mehet a közvetítés. Persze be kell állítani a portokat, és kell a külső IP.
A nem fix IP-k sem változnak feltétlenül gyakran. Ha meg tudod oldani, hogy megkapd az aznapit rendszeresen, akkor azzal is el tudod érni. Telekom területen hosszú hónapokig nem változnak az IP-k.
A push értesítés után nem a mentett videórészletre dob, hanem annak a kamerának az élő képére.
Már nem rémlik pontosan, hogyan csináltam, de elsőre ment a családi megosztás. A papírjából néztem és működött. A megosztó linkre kattintva kell elindítani...

Szerintem mostanában gyorsabb lett a kamerák képének elérése. Volt egy időszak, amikor kicsit nyögvenyelős volt, hosszú másodperceket kellett várni, most meg jön egyből.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 12, 2021
A szomszédé sem halt meg. Hátha másnak is lehet segítség... A 128GB-os µSD kártya miatt nem működött. Amikor felraktuk ment vele, meg még hetekig. Aztán elromlott. Levettük, szobában is próbáltuk minden módszerrel, de képe nem volt. Aztán mielőtt elrakta volna a lomok közé, kivette a kártyát és elindult. Aztán visszarakta és nem ment, újra ki és megy azóta is.
(#) Inhouse hozzászólása Feb 4, 2021
Az én két kamerám azóta is jól működik. A szomszédomé behalt, az appal nem csatlakozik. PC-ről ONVIF-es programmal elérhető, mozgatható is, de képet azt nem ad.
Közben megjött kínából egy hasonló ~20$-ért. De ehhez nem az YCC365-el kell csatlakozni, hanem az iCSee-vel. Hogy működik ez? A gyártók szerződnek szerverek üzemeltetőkkel, ahova ezek feljelentkeznek, hogy lássák egymást? Az adott gyártó XY-al, a másik XZ-vel? Az egyedi azonosítókat megadják és így csak azokat engedik fel? Így az egyik kamera az egyik, a másik a másik szerverre jelentkezik be+ az app is? Jó lett volna őket egy alkalmazásban látni.
Közben sikerült CMS programban is hozzáadni őket, az Eyeplus-osak csak a 80-as porton vannak meg eddig (a CMS-ben, amúgy 554, de itt azzal nem megy), az új meg a 8899-esen.
Most láttam egy külföldi oldalon, hogy ONVIF-on is 80-as, tehát ennyi. Csak RTSP-n megy 554-en.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2021
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020
Köszi!
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020
Az szép, de a körítés több, mint a kamera... Ügyes!
Majd megpróbálom ennél egyszerűbben, nálam a kamera helyén rendes kábeles net van. A lustaság nagy úr, amíg a kínai szerver működik, addig nem olyan sürgős.
(#) Inhouse válasza b10up hozzászólására (») Nov 2, 2020
Idézet:
„a kínai cloudot meg kitűzfalaztuk”
Szia! Wireshark-al monitoroztátok az adatforgalmat és láttátok a kínai server címét?
Melyik protokollal, milyen porton tudtad távolról elérni?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) Inhouse válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 2, 2020
Szia!

Elindulni jó volt nekem, a meglevőt cserélni neked kell eldöntened. Ha nem ad újat, nem jobb, akkor persze minek.
Az általam vásárolt kamerát most már minden csoda eladó oldal hirdeti árban jó nagy szórásban. 10990-21990-ig is meg lehet venni. Kínából sem jön ki 10000 alatt, amúgy jó vétel. Az enyémek stabilak, most már eltelt pár hét, egyszer sem volt fennakadás a működésükben.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 1, 2020
Alapból 1 regisztrációban lehet hozzáadni a kamerákat. Ha másik eszközön is használni akarod az appot, akkor a fő készüléken meg lehet osztani, és korlátozott lehetőségekkel, de nézhető ott is. A legelterjedtebb app az YCC365/plus, ahogy látom.
Az RTSP stream simán nézhető VLC-vel is (vagy bármi mással), belső hálózaton.
(#) Inhouse válasza merlingerin hozzászólására (») Nov 1, 2020
Ahogy az előzőekben olvastad, én is kipróbáltam egyet.
+ Működik, egész jó képet ad, bár 1080p, de a bitráta azért elég alacsony lehet. Jó a kép egyébként.
+ Eddig stabil
- Ennek nincs webes felülete. Csak az appon keresztül állítható.
- Az eddigi CMS, VMS programok nem viszik, NVR-t nem tudtam próbálni. Elvileg ONVIF
+ 3 programot találtam eddig, amin be lehet állítani, Onvif device manager, IP camera viewer 4, iSPY
- A menüje híjján nem tudom fix IP-re rakni, a routerben a MAC alapján átrakva eltűntek, csak a reset hozta őket vissza (lehet, hogy más sorrendben működne, most hideg van nem variálok, mindig ugyanazon az IP-n vannak, eddig legalábbis)
+ Van preset a pozíciókhoz, akárhányat be lehet állítani
- Ha végállásba megy, akkor borul az előző, relatív és nem abszolút jeladó lehet benne
+ Van UTP csatlakozó, azon keresztül mennek
+ 18-20m-ig biztosan jó úgy, hogy az UTP szabad 2 érpárján lepárhuzamosítva kapja a tápját
- a tápon lehetetlenül rövid vezetékek vannak mindkét oldalon
- gagyi a körítés, a kamera nem rossz, de a támogatás, meg a leírások felületesek
+ olcsó és működik
- a kínai által biztosított szerveren keresztül érhető el, ha lehúzzák a rolót, akkor lehet tovább tapogatózni, hogy lehet elérhetővé tenni kívülről
+ a kínai által biztosított szerveren keresztül érhető el, így nem kell bajlódni a NAT-olt végpont, vagy a dinamikus IP miatt
- alapból üres a kamera jelszava, nem állítható (az appon keresztül érhető el, oda kell jelszó)
- a visszajátszánál (uSD-ről) néha van 1-2-4x lejátszás lehetőség, néha nincs
- az appban furán vannak megfogalmazva a menüpontok, az YCC365 és az YCC365 plus-ban ráadásul eltérően
+ azonnal kapom a push üzenetet, ha be van állítva és mozgás van
- küldhetne egy képet is benne
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020
Ja, a uSD kártya méretét nem írja, csak százalékosan a szabad/foglalt helyet.
Az időzóna is érdekes volt, hiába állítottam be a jót, 2 idő volt ettől függetlenül, a programé és a videóra kirakott, a kettő között 1 óra eltérés. Ha arrébb állítottam, akkor is csak max az egyik volt jó. Ez a téli időszámításra átálláskor normalizálódott. Egyáltalán minek és honnan vesz 2 időzónát? Egyébként nincs téli/nyári időszámítás állítási lehetőség sem.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 26, 2020
Az izzónak látszó ikon megoldotta az éjjeli problémát.
(#) Inhouse válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 26, 2020
Milyen anyaggal?
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Okt 26, 2020
Azért kapta az egyik a 10-es IP-t, mert onnan kezdve oszt a UPC router alap beállításokkal. Hogy a másik miért lett 185, az talány. Ennek a kamerának éppen az az egyik gondja, hogy nincs WEB-es felülete, így nincs beállítási oldal. A telefonos program igen puritán, nincs lehetőség fix IP-r venni. Talán még megpróbálom azt, hogy újra beállítom a routerben a MAC address szabályt, reset a kamerákon és így hozzáadni újra, hátha. Csak tegnap már esett az eső is, és a létrával gáz mászkálni resetelni. Az is kérdéses, bár ONVIF-es, hogy megeszi-e az NVR, ha a CMS, VMS programok nem...? Egyelőre marad mindkettő saját 32GB-os uSD-vel. Áramtalanítás után nem veszít el semmit szerencsére.
Közben találtam valamit az APP-ban az élőképen alul, a more gomb után van egy izzónak látszó ikon. Ennek is van ON/OFF/AUTO állása, auto-n volt, tehát független a beállítása a night vision résztől. Kikapcsoltam, sötétedéskor kiderül, hátha. Én nem akarom, hogy zseblámpázzon, jó a FF kép sötétben.
A jelszó módosítási lehetőség (vagy inkább megadási) nélkül meg necces lenne megosztani a routerben őket kifelé, még ha a portot át is variálom valami teljesen másra. Egyelőre marad a hozzá adott APP és a WEB-es lehetőség. Otthon meg nézhetem a PC-n akár az iSpy-al is.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2020
(#) Inhouse hozzászólása Okt 25, 2020
Nem egy pörgős topic, de hátha...
Egy barátommal vettünk pár kültéri IP kamerát. Pár fajtát kellett már felszerelnem a cégnél (analóg+DVR, AHD+DVR, IP+NVR), de amatőr vagyok. Régóta szerettem volna, de eddig nem szántam rá magam. Egy kollégám vett régebben egy 720p beltéri olcsót, felrakta esővédett helyre kintre, egy éve megy gond nélkül. Ezzel is szemeztem, de túl olcsónak találtam, 6990, inkább ezt a fajtát vettem.
Ezeknél a kameráknál is vártam, hogy a helyi hálózaton kapott IP-vel elérhető a beállítási oldaluk, de nem. Maga az eszköz regisztráció után a gyártó oldalán keresztül, a gyártó App-ján keresztül érhető el a kamera hozzáadása után. Ez persze jó, a kívülről gondot okozó dinamikus IP rész kikerülve, működik. De én szerettem volna hagyományos CMS, VMS programmal is megnézni, esetleg később NVR-re rakni őket.
Elsőre kipróbáltam Wifi-vel, de felszerelve már UTP-s összeköttetéssel lettek üzemeltetve.
Mac address alapján látom a routerben az IP-jüket, érdekes módon 192.168.0.10 és 185 lett (átjáró 192.168.0.1). Maga az App nem is jelzi a belső IP-t, nem is lehet átállítani DHCP-ről fixre. A megszokott kamera szoftverekben nem tudtam hozzáadni őket. Kutattam a neten és valaki javasolta az iSpy nevű programot (Windows), ez viszont kapásból felismerte őket és van képük az IP-ket megadva. A hagyományos kamera keresők sem találják őket, de szintén egy fórumból van egy ami igen. Mint kiderült, RTSP linkkel viszi a VLC, vagy a Gom plyer is, streamként. A jelszó üres és szintén nem állítható. Annyira az Appra koncentráltak, hogy úgyis azon keresztül fog csak menni, ott meg van külön bejelentkezés? Reménykedni lehet, hogy a kínai gyártó oldala üzemel addig, amíg a kamerák.
Infók:
IP camera P05 a doboz, P05-7-c az App (Ycc365) szerint. A gyártó a burkolaton szerepel, Shenzen Shuangjinge Technology Co, Ltd.
RTSP link: (pl. VLC)
rtsp://belső IP cím//live/ch00_1 - fő stream (HD)
rtsp://belső IP cím//live/ch00_2 - alstream (SD)
A http://www.eyeplusiot.com oldalon bejelentkezés után böngészőből is elérhető, akár Firefox-ból is.

A menü elég fapados és vannak értelmetlen részek...
Pl. az éjjellátó résznél 3 állás van:
- automatic - magától vált, majd ő eldönti, hogy mi a jó
- start - nem kapcsol látható fényt, csak infra, így FF a kép, de reggel is így marad
- close - éjjel mozgás esetén felkapcsolja a LED-es látható fényű világítást, így színes az éjjeli kép, de zavaró lehet a látható fény
Az elnevezéseket nem értem... Tehát nem használható úgy, ahogy pl. én szeretném, hogy nappal színes kép, este FF az infra LED-es megvilágítással...bele kell menjek és átkapcsolnom reggel és este.
Telefonon tud riasztást adni, hangra, mozgásra, sőt jelzi, ha megszakadt a kapcsolat azt is (az oldal nézi folyamatosan, hogy meg van-e a kapcsolat). A képe egész jó, nekem megfelelő. A hozzá adott táp vezetéke értelmetlenül rövid, kb. 20cm a 230V-os és a 12V-os rész is.
Próbáltam a routerben (UPC CH7465LG) Mac Address alapján fix IP-re rakni őket, az érvényesítés után nem történ semmi. Aztán pár perc múlva eltűnt az egyik kamera, majd a másik is. Nem létezett a hálózaton sem régi, sem az újként megadott IP sem. Kitöröltem a hozzárendeléseket, újraindítottam a rendszert, de nem tértek vissza. Resetelni kellett a kamerákat és így visszaálltak a régi IP-jükre. Erre nincs több tippem, mint ahogy az éjjeli beállításokra sincs. Tudom, vettem volna jobbat...de amíg nincs a kezemben, nem lehet tudni a részleteket.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2020
(#) Inhouse válasza bzumi hozzászólására (») Szept 19, 2014
Az RS232 soros port, sok mindenre jó volt, manapság egyre kevesebb dologra. Egy valamihez biztos nem volt jó sohasem, videó jelhez.
A BNC csatlakozón analóg kompozit videójel jön, ha ezt tudod csatlakoztatni a számítógéped ezt fogadni tudó bemenetére, akkor nyert ügyed van. Ha nincs a tunerkártyádon videó bemenet, akkor max egy AV modulátorral tudnád rákötni. Ebben az esetben már nagyon úgy nézne ki, hogy a jobb kezeddel vakarod a bal füled, de már a lábad is bele van akadva...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) Inhouse válasza isstvan2000 hozzászólására (») Ápr 27, 2013
(#) Inhouse válasza isstvan2000 hozzászólására (») Ápr 25, 2013
Annyit még hozzátennék, hogy az IP kamera nem az ipari kamera rövidítése.
(#) Inhouse válasza kolo222 hozzászólására (») Jan 23, 2013
Nem tudom, a leírásban nem szerepel sem a feszültség, sem az, hogy van külön tápcsatlakozója...viszont mivel nem említetted, arra is gondoltam, hogy esetleg elmaradt...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Inhouse válasza kolo222 hozzászólására (») Jan 23, 2013
Jó helyről vetted le, de tápot milyet kötöttél rá?
(#) Inhouse válasza kolo222 hozzászólására (») Jan 21, 2013
Te, ez a google csodákra képes, beütöd a kamera nevét és típusát, majd az első találatra kattintva, bejön ez az oldal.
Na, itt bonyolódik a dolog, mert németül van, de középtájon lesz egy szöveg, egy link-kel a végén, és benne van a datenblatt szó, ezt érdemes megjegyezni későbbre...
Na ott lesz egy pdf, amiben benne van angolul leírva a bekötés...
Szólj, máskor is szívesen megkeresem neked amit csak akarsz!

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 20, 2011
Nem tudom mit jelent neked, hogy csak TV-re köthető... Ha kompozit video kimenete van, mint a készülékek zömének, akkor jónak kellene lennie. Ez lehet RCA, SCART, BNC, manapság jack, meg ki tudja még mi...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem