Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 1Xvolt válasza tomszojer hozzászólására (») Szept 8, 2023
Szia!
Sikerült megjavítani a stromo sw250-t? Én most küzdök ugyan ezzel a hibával, szekunderen kis feszültséggel kb. 13V. Az smd 150 felirat elvileg csak 15 Ohm, ami simán zárlatként sípol. Szerintem itt más a hiba...
(#) tomszojer hozzászólása Szept 29, 2022
Sziasztok!
Van egy stromo SW250-es hegesztő inverterem.
Semmi életjel bekapcsoláskor.
Kapcsoló jó, pufferkondikon nincs feszültség.
Valakinek tipp?
Üdv: Tom
(#) fepity hozzászólása Márc 23, 2022
Helló mindenki van egy "stromo sw 330"
Tipusu inverteres heggesztő és ha valakinek lenne ugyan ijen.
Készitene egy képet a nagy panelröl az a része kellene ahol a
Hütöborda nem takarja a panelt.
Ott van egy fet és smd 6lábu alkatrés annak és körülötte lévö
Ellenállások értéke kellene.
Köszi.
Ide írj: stephenblack0919@gmail.com
(#) uniman válasza szabados hozzászólására (») Feb 17, 2022
Ez a 270 amperes stromo CO2 hegesztő: Bővebben: Link Netes források szerint, jó, ha a felét tudja az áramnak...
(#) uniman hozzászólása Jan 6, 2022
Stromo... Rengetegszer említve van ez a típus:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) szabados válasza Robben7001 hozzászólására (») Dec 8, 2021
Szia amint lesz egy kis időm megnézem neked, hogy a stromoba nem e hasónló a segéd táp. Viszont én is kérnék egy kis segítséget tőled. Vezérlő panelt le tudod nekem fotózni? Meg hogy melyik poti milyen értékű? Gondolok itt az áram erőség, a huzal sebeség potira.
Előre is köszi.
(#) mistar hozzászólása Nov 28, 2021
Sziasztok!
stromo SW250 inverteres hegesztőgéphez keresek kapcsolási rajzot. Kérlek segítsetek, ha tudtok!
Köszönettel: Imre
(#) mistar hozzászólása Nov 28, 2021
Sziasztok!
stromo SW250 inverteres hegesztőgéphez keresek kapcsolási rajzot. Kérlek segítsetek, ha tudtok!
Köszönettel: Imre
(#) uniman válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 7, 2021
Idézet:
„Német...Mannesmann”

Ezen jót kacagtam...
Az "akciós" árából futná pl. egy 300A-s stromora. Persze az is elromlik, ugyanúgy mint ez... A 300A-ból közel a fele igaz. A 20 példányból (stromo) már az ismerőseimnél is feladta 2-3 db...
(#) szabados hozzászólása Ápr 5, 2021
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Vettem egy stromo swm 270 co roncsot.
Amiből hiányoznak a potméterek. Esetleg ha valaki javított ilyen gépet potik értékét meg tudná nekem mondani? Meg kapcsolási rajzót is keresek. Hátha valakinek meg volna hozzá. Töltők fel képet a panelokról.
Előre is köszönök a segítséget!
Üdv Szabados
(#) Dióda válasza voodoo hozzászólására (») Márc 25, 2021
A stromo ha jól mondta a kolléga orosz piacra gyártott cucc és egész jó.
Ajánlom mint hegesztő szaki hogy első dolog legyen egy automata pajzs amit veszel.
A szemed világánál semmi sem fontosabb.
Vegyél hegesztő kesztyűt is (jó vastag bőrkesztű) mert forró dolog a hegesztés.
Inverteres hegesztő el tudja hegeszteni a bázikus pálcát is de én inkább er23-as rutilpálcát ajánlanék mégis. Abból is lehetőleg a 2,5mm-es verziót.
Majd ha ezek megvannak akkor egy nagy darab vasat elő és rá a testkábelt és lehet rajta gyakorolgatni és kiismerni az invertert hogy hol a legjobb neki . Kezdésnek 3-5mm -es anyagnál olyan 80ampertől már lehet szépen húzni a varratokat. Ha sok az amper akkor mély lessz a hegesztés és kormos fekete. Ha meg kevés az amper akkor dundori a hegesztési varrat és ragadozni fog.
Trükk( ha frissen megvett pálca nem akar begyujtani vagy csak nehezen és fröcskölve ragadozva tudsz csak hegeszteni vele akkor tedd a kazán tetejére hagy száradjon 1-2 napot mert nedves a pálca.) Mi már ezt brutálkodva szoktuk csinálni hogy totál rövidzárba toljuk és beizzítjuk a pálcát és utánna hegesztünk csak vele mert addigra már ki is száradt.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2021
(#) voodoo hozzászólása Márc 25, 2021
Sziasztok!

Kicsit beszélgetősebb kedvemben lennék a nálam gyakorlottabb mesterekkel.
Itt a jó idő, tehát ez azt jelenti akadt egy kis kert körüli munka hegesztgetni való... Kinek mi a véleménye ezekről a parkside, (Lidl) meg stromo, raketa, straus 15.990-22.990 Ft-os egyszerű, inverteres hegesztő gépekről?
Nos, idáig kb 5...6x volt alkalmam gyakorolgatni a hegesztéssel még régebben. Durrogott, villogott letapadt, de úgy érzem bele tudnék jönni.
Mire figyeljek, tanácsok?
Köszi.


Rendeltem egyet.
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020
Bocsi, elírtam, igazad van. stromo sw tig 300. De a képen látszik.
(#) uniman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Szept 15, 2020
A stromo SW-300 típus, az ilyen....
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020
Sziasztok!
Vettem egy stromo SW-300 hegesztőgépet. A gázutánfúvást szeretném állíthatóra megcsinálni, melyik ellenállást kellene kicserélnem? Esetleg kondenzátort? Lehet hogy lesz rajz.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) csavarkulcs hozzászólása Szept 15, 2020
Sziasztok!
Vettem egy stromo SW tig-300 hegesztőgépet. Szeretném a gázutánfúvást módosítani. El tudnátok küldeni a kapcsolási rajzát?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2020
(#) uniman válasza mityike hozzászólására (») Jún 14, 2020
Szakértő kollégánk gondolatait megosztom veled: "A hegesztő inverterek (az egyszerűbb olcsóbb típusok) már eleve a tuningolás csúcsesetei.
Az összes teljesítményfokozati alkatrészt úgy méretezték, hogy a gyárilag ajánlottnál nagyobb teljesítmény leadására ne legyen képes meghibásodás nélkül
A teljesítményfokozat természetesen a ferrites főtrafóval, a kimeneti és bemeneti fojtóval együtt értendő. Tehát gyakorlatilag minden alkatrész benne foglaltatik, amelyik részt vesz a primer illetve szekunder oldalon a hegesztéshez szükséges teljesítmény előállításában."

Te ezt "tuningolni" akarod...az "erősebb" gépekben pl. nagyobb kapacitású a pufferkondi valamint több IGBT dolgozik párhuzamosan, az egy "nagyobb" helyett, ami nem véletlen.
Hasonló gondolatok bennem is felmerültek, hogy az olcsó stromo SW-250 inverterem IGBT tranzisztorait (1+1db) erősebb, megbízhatóbb típusra cseréljem.
(#) korozsi hozzászólása Feb 14, 2020
Sziasztok. Kaptam 1 stromo SW 295.-ös inverteres hegesztöt es azt montak hozza, hogy egyet pokkant es kesz. A gond hogy az erös aram az jol müködik az az, IGBT DIODAK jok nem ez a problema. Elkezdtem merni a vezerlesbe menö aramokat es van ott egy AC-DC konverter LNK626PG amibe 320 volt megy bele, de abbol ki is. A Kimeneter van egy transzformator /EEL22 98:21:22:13 / kötve. A trafo kimenetein nem lehet merni semmit. Az lehetseges, hogy tönkre ment az LNK es a 320 voltot raengedte a trafora es az igy tönkre ment.
Valaki nem tudna azt megmondani, hogy a konverterböl kb mekkora aramnak kellene kijönni, a trafobol gondolom 12 volt.
Valasz elöre is köszönöm.

Sziasztok.
(#) Kismazsika válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 5, 2019
A típusa az stromo sw250d, egyébként érdemes javíttatni?
(#) Pajtli Tibor hozzászólása Júl 13, 2019
Sziasztok ! A stromo 250 -es nálam 3 napot bírt barkács célra használva. Lehet hogy ez éppen az én szerencsétlenségem és nem általános. Hegesztés közben egy kattanás a dobozból és vége. Szétszedtem, semmi nyoma átégésnek, hibának. Azt olvastam van bemeneti védelme 30 A. Ez igaz ? Én semmilyen biztosítékot nem találtam , kivéve egy kis fekete kockát ami egy relé. Van valakinek ötlete ,tapasztalata hogyan tudnám újra éleszteni ? Köszönettel. Tibi
(#) Ge Lee válasza fastaction hozzászólására (») Jan 26, 2019
Pedig mára az is oda jutott, hogy nekiállni sem érdemes, mert az alkatrészeket sem kapod meg kész termék áráért. Garanciában cserélik, utána meg teszel bele egy saját szabályozót egy tenyérnyi nyákon, és onnantól szinte örökös, ha meg mégsem, mivel rajzod is lesz hozzá, javítani is tudod.
(#) Led73 hozzászólása Nov 21, 2018
Sziasztok! Kicsi segítség kellene. Inverteres hegesztőben helitrimmerek szerepe? A gép egy stromo sw250
(#) erbe hozzászólása Jan 12, 2018
Ez itt nem reklám! Inkább az ellenkezője.
A képen szereplő hegesztőt 250 A-esnek reklámozzák, a maximális teljesítményének nagy merészen kiírják, "3,9 kW". 250 A-hez az bizony nagyon kevés. Az elhegeszthető pálcáknál már óvatosabbak, mert 4-est írnak legvastagabbnak, annak pedig 180 A elég. Ennyi még talán ki is jön a 3,9 kW-ból. Persze keverik a hatásfokot a bekapcsolási idővel "60%", de legalább hatékonyságot írnak, ami akármi is lehet.
Heginfo
Szerintem ez is csak reklám. Itt meg még olcsóbb:
Még egy forgalmazó

Stromo.jpg
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem