Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Monster02 válasza tufatofu hozzászólására (») Feb 19, 2023
2.7.4-hez nézted ?? Mert ott nem engedi ki a kimenetre a teljes tápfeszültséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2023
(#) Alkotó hozzászólása Jan 11, 2023
Leragadt itt a csevegés egy régi rajzváltozatnál, de van ebből egy újabb változat is (ami szintén kb. 10 éves). Javaslatom szerint ebből kellene kiindulni ha a további jobbítás a cél.
Nekem nincs ilyenem, de tudok több utánépítésről.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 6, 2020
A 2.6 nálam működött. Sőt olyannyira így van, hogy az eladott példány ha jól tudom mai napig is funkcionál. Ez persze nem jelenti hogy az újabb rajzok ne lennének jobbak valamiben, de azt mindenképpen jelenti, hogy nem lehet csak úgy ide-oda kötözgetni az alkatrészeket. Ha másik rajzhoz akarsz passzolni, akkor alaposabb modifikáció kell, viszont ebben az esetben már érdemesebb lenne az utolsó változatok valamelyikét közelíteni.
Mellékeltem A régi panel felirati oldalát vasaláshoz tükrözve, és ismét hangsúlyozva az újabb verziók választásának jobbságát.
(#) Monster02 hozzászólása Jún 6, 2020
Sziasztok.
A csatolt dokumentumhoz keresek alkatrész lenyomatott vasaláshoz. Igen tudom hogy ez egy elég elavult konstrukció és ennek több tovább fejlesztése is. De a panel mérete adott lenne egy dobozba 4 csatornás 0-25V-ig és 0-2A ig való táphoz. Ez lenne az elképzelés.A feszültséget és az áramot úgy választottam meg hogy a melegedés is kezelhető legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) Electricboy válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2018
Igaz bocsánat, lm324 valóban és 2.7.4 verzió.
(#) c27 hozzászólása Máj 3, 2018
Sziasztok!

Régebben megépítettem az Alkotó féle 2.7.1 labortápegység 4 tranzisztoros változatát. Elég sokáig állt a doboz elkészítése miatt. Nemrég befejeztem és épp használni is szerettem volna, de egy olyan gondom van vele, hogy kb. 200usec hullámzás van a kimenetén. Épp egy komparátoros áramkört szerettem volna tesztelni, valamiért nem jól működött és ez volt az oka.
A kimenetének jelalakja, olyan mintha egy kondi épp szép lassan kisülne majd feltölt. Kb. 200usec-enként ismétlődik. Hol keressem a hibát?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) metabo123 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 22, 2018
Tökéletesen igazad van, akartam is csak lemaradt.
Most pótlom!
(#) Alkotó válasza kilo hozzászólására (») Feb 20, 2018
Továbbra sem tudni a lotstop-hoz mire van szükséged, ezért ahhoz is negatív filmet generáltam, de egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a megfelelő.
Tanulmányozd erre gondoltál-e!
(#) Izeg. hozzászólása Jún 10, 2017
Sziasztok. Megépítettem alkotó labortápját, 35V-ra és 5A-re, saját nyák tervvel.
A tápegység része(graetz, puffer, -5V-os táprész külön panelen kapott helyet, de azzal nincs is probléma.
Viszont akárhányszor bekapcsolom a tápegységet, a feszültséget tudom szabályozni szépen 0-35V között, viszont amikor rövidzárat produkálok a kimenetén, és tekerem feljebb az áramkorlátot, a 2N3055-k azonnal tönkremennek. A söntölést 4db 0,22ohmos ellenállással oldottam meg, hogy akár 10A -re is tudjam használni a tápot, ha még 3db tranzisztort rákötök (ez így 0,22ohm 40W).

Készítettem egy képet arról a pillanatról, amikor a tranzisztorok tönkremennek, szkóppal.
1-es csat: 2n3055 kollektor
2-es csat: 2n3055 bázis
3-as csat: 2n3055 emiter
4-es csat: BD244 bázis

És természetesen nagy hűtőbordán, jól hővezetőpasztázva vannak a tranzisztorok, de idejük sincs felmelegedni.

Valamint felteszem a nyáktervet és a kapcsolási rajzot, ha valakinek lenne ötlete mi a hiba megköszönném
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) Alkotó válasza Pisti27 hozzászólására (») Okt 23, 2016
Nem egészen világos mit szeretnél rajzon látni.
Ha a soros izzóra gondoltál, akkor azt lerajzoltam, és mellékeltem, de nem tudom ez valóban indokolt volt-e.
(#) csak1andris hozzászólása Ápr 1, 2016
Sziasztok! Valaki tudna a mellékelt paneltervhez, egy pozicióhelyes beültetést mellékelni értékileg, ha a tervező ezt elfeledte? Nincs kedvem kivakarni a kapcsolási rajzból mert a poziciószám a penelen és a rajzon teljesen mások. Aki megépítette esetleg, kérném segítsen már ha tud, mi milyen érték.
A panelterv szuper, csak nem hasonlít a kapcsolási rajz számozásához.
Köszönöm
(#) Husy válasza dara hozzászólására (») Szept 21, 2015
hát köszi, hogy bítztok bennem, de a soros párhuzamos kapcsolásokkal tisztában vagyok.

ha megfigyelitek az utolsó képet az 590 ohm-os ellenállással kötöttem sorba a két tápot, mert amikor csak egy kábellel kötöttem össze a panelműszer elszállt.
a műszerek 9V-os tápja külön panelen, függetlenül, külön trafóval, 9V-os stabkockával lett előállítva.

a hozzászólásom alján ott van, hogy a panelműszerek a nyákon kialakított osztóról kapják a mérendő feszt.

csatolom a rajzot. (bár rengeteg példányban megtalálható ebben a topikban, én is innen vettem.)
(#) szucsistvan123 válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 4, 2015
Üdv!
Erre:
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 1, 2015
Helló!
Érdekelne, hogy a csatolmányban lévő NYÁK tervnek publikus-e a .LAY változata?
(Nem módosítani szeretném, hanem csak a nyomtatásnál kellene egy olyan lehetőség, hogy több ,,ábra,, legyen egymás alatt, hogy legyen tartalék. A műnyomót meg erre fele nagyon nehéz beszerezni, ezért spórolni szeretnék vele.)
Köszi!
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015
Ezt csinálom:
(#) szucsistvan123 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 21, 2015
A 2.7.4. változatot szeretném! 3db 2N3055-öst ír, de én a BD tokozását jobban szeretem, számomra könnyebben kezelhetőbb.
Akkor lehet igaz?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) Monster02 hozzászólása Okt 18, 2014
Helló ! A mai nap 1 érdekességet vettem észre az Alkotós labortápegységen. A Dc-off és a U-ki P2 Csatlakozó a 3 db 0,68R ellenállásokon keresztül kap tettest ! Ez nem okoz semmilyen problémát ?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) DecebaL hozzászólása Júl 21, 2014
2.7.4 Pioneer, Alkotó féle labortápom van szépen tette a dolgát több mint egy évig. A múlt héten zárlatot csináltam és egy áteresztő tranzisztor meghalt. Kicseréltem és azóta az áramszabályozás nem akar működni amikor egy picit is tekerek az áram potin az R35 100Ohmos ellenállás azonnal elfüstöl. A feszültség szabályozás szépen megy. Az IC-t is kicseréltem már.
Mi mehetett még tönkre?
(#) gajdossmd hozzászólása Máj 20, 2014
Üdv!

Megépítettem a csatolmányban lévő Labortápegység 0-30V/0-3A (2.6 verzió) Alkotó-s átrajzolat alapján és nem igazán akar működni! A jelenség a következő bekapcsolásnál az áramkorlát led folyamatosan világít a feszültséget 0-22V-ig tudom szabályozni csak. A panelen lévő trimmerek állításakor sem változik semmi! A trafóról 28V AC feszültséget kap a panel. Minden alkatrész a rajznak megfelelő értékű!Két példányban készítettem el,de mind kettőnél ugyan az a jelenség. Működik ez valakinek rendesen? Kérném a segítségeteket!
Köszönettel!
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014
Helló! nem egészen, csatolom (vasaláshoz). V2.7.4c-v2
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014
Igen jónak tűnik de sajnos igaza van qvasz2-nek ! kell még egy + tranyó ! Csatoltam egy kapcsolási rajzott így csináld meg és jó lesz !
(#) Alkotó válasza designer hozzászólására (») Feb 3, 2014
Elnézést, elfelejtettelek.
Most megcsináltam a képeket. A nézetek vasaláshoz jók, és a furatokat lekicsinyítettem, hogy jobban megvezesse a fúrót.
Ha nem erre gondoltál, akkor jelezd.
Én nem építettem ilyet, ezért ellenőrizd le, nem vétettem-e véletlenül hibát.
(#) designer hozzászólása Feb 1, 2014
Szevasztok!
Alkotót szeretném megkérni, hogy a mellékelt rajzokat egészítse ki az R36, R37 ellenállásokkal
a 2.7.4-v2 kapcsolásnak megfelelően.
(#) Melphi hozzászólása Jan 8, 2014
Szia Alkotó!
Erről lenne szó, ehhez szeretnék egy inverted mentést, ha megoldanád.
Ez amúgy tesztelt verzió, valaki építette már meg?
Köszönöm
(#) ic20 hozzászólása Jan 1, 2014
Sziasztok, meg építettem Alkotó 2.6 labortáppját, de nem működik , led egy fojtábba halványan világit csak, hiábba csavarom a potikat semmise történik . A zöld barna vezeték a nyákon alul átkötés lenne mert az ép teszt előtt vettem észre hogy ki maradt és azt is elenőriztem nem ér semmihez, semmi forszemek között és nyákon sincs zárlat ami miatt nem müködne. Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) ic20 hozzászólása Dec 16, 2013
Sziasztok szeretném meg kérdezni hogy van aki már meg építette Alkoto-nak ezt a 2.6-os labortáp modulját és hogy mükődik ?
(#) ic20 hozzászólása Dec 16, 2013
Sziasztok , van aki megépítete Alkoto-nak ezt a labortáp panelját ? Menyire jó ?
(#) Aldure válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 7, 2013
Üdv!Nézegettem ezt a tápot és eléggé tetszik.Ezt meg lehet oldani nagyobb feszültséggel is?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2013
A vasaláshoz alkalmas filmet, a rézoldalról és az alkatrész rajzolatról mellékeltem, illetve a térbeli rajzot is, ami szemléltetni igyekszik milyennek képzelem Én a kivitelt.
Akinek vannak jobbító észrevételei, az mondja el, és ha egyetértek módosítom a tervet.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem