Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) SteveBarber hozzászólása Szept 10, 2015
Üdvözlet a Szakiknak!

Adott egy Vaillant VUW-242 cirkókombi (2007) és egy szobatermosztát.Computerm Q7 (új kiadás)
Ez a szabályzó két eres bekötésű,és az lenne a kérdés,hogy a cirkó panelján hova kössem?
Most a vrt 40-es gyári van rajta.
Köszönöm!
(#) Zellux hozzászólása Dec 25, 2014
Sziasztok,

Egy Vaillant vcw int 18-10-es kazán szívat ma egész nap Végig olvastam a fórumot, de megoldást nem találok.
A régi termosztátom egy vrt-ZA ami a kazán 7-8-9 lábaira van kötve (ekkor a kazán 3-4 lába rövidre van zárva gyárilag. Lekötöttem a 7-8-9-et, kivettem a rövidzárat a 3-4-ből, ennek a helyére bekötöttem a Computherm Q7 1-2 lábait, de a kazán folyamatosan üzemel, nem kapcsol ki hiába kapcsolgatom a termosztátot.
Ha visszaszerelem az eredeti termosztát, azzal működik. A kazán 5-ös lábára nem kell valamit kötni? (kapcsolt nullát ír a szerelési könyve, de a netet bújva eddig sehol nem találtam olyan fényképet, ahol oda bármi is lett volna kötve). Jelenleg a szivattyú I-es állásba van kötve, a 230V pedig az 1-2 lábakra.

Köszönöm a segítséget!
(#) asztro hozzászólása Dec 11, 2014
Tisztelt Fórumozók!

Tudnának-e segíteni abban, pontosan hogyan kellene bekötnöm egy Honeywell CM67-es termosztátot Vaillant TermoTop VUW 240-2 kazánba. A Honeywell tud 230V-t és 24V-t is. A kazán is. Eredetileg egy vrt-40 volt fent. Ott egyértelmű, hogy a 7-8-9-et kell a 7-8-9-hez kötni, de a CM67-es csak két kapoccsal rendelkezik.

Szóval a CM67 A-B-jét a 7-8-9-ből hova vagy, ahogy egy szerelő mondta, csak a kazán 230V os csatlakozására lehet kötni (3-4)?

Segítségüket előre is köszönöm
(#) m4csk4fogo hozzászólása Dec 3, 2014
Sziasztok,

sokat olvastam itt is, de sajnos nem sikerült közelebb kerülnöm a problémám megoldásához. Ha van egyáltalán

Van egy Vaillant vuw202/2-5 típusú kazánunk vrt-390 termosztáttal, közvetlenül padlófűtésre kötve, radiátorok nélkül. A rendszert a lakással együtt vettük, nem mi készíttettük.

A szokatlanul sok ki-be kapcsolgatást már nagyrészt sikerült kiküszöbölni, de sajnos a termosztát kétponti vezérlésre állítva is sokat játszik a kazánnal mikor már közel van a hőmérséklet a beállítotthoz. Ez azt jelenti, hogy a nappali hőmérsékletre váltásnál a folyamatos fűtési időszak után kb 0,5-1 óra a kazán 4-5 percre bekapcsol, majd 10 perc szünet és ez ismétlődik 4-5 alkalommal, amíg el nem érjük a beállított hőmérsékletet.

Azt gondolom, a termosztátból jövő jel alapján, d.9 10<->d.9 90 hogy a termosztát kapcsolgatja a kazánt ilyen gyakran. A termosztát "érzékenységén" lehet esetleg állítani?

A beállított max. fűtési vízhőmérséklet 47C° de soha sem megy fel 44-45C°-nál feljebb. Amíg nem kétpontira volt állítva, addig a közelítés szakaszában nagyon sokat kapcsolgatott, mert a kíván vízhőmérséklet d.9 30-33C° közé esett, ezt pedig a kazán pár másodperc alatt elérte.

Ha lenne valakinek használható ötlete, szívesen kisérletezem.

Köszönöm.
(#) Laslie hozzászólása Júl 3, 2014
Sziasztok!
Van egy Vaillant VUW 240/2-3-as kombi cirkóm, amihez eredetileg egy vrt 40-es szobatermosztátot szereltek fel. Mivel ez teljesen manuális termosztát, nem programozható, ezért leszeretném cserélni. A Vaillant-nál azt mondták (technikai tanácsadás), hogy mivel ez egy 24 V-os analóg termosztát, így a jelenleg forgalomban lévő termosztátok közül a calorMATIC 332-es heti programozású szobatermosztáttal tudom kiváltani.
Megkérdeztem a Vaillant szakembert, hogy a termosztátot én is ki tudom-e cserélni, vagy mindenképpen szükséges egy szakembert hívnom, de megnyugtatott, hogy nem egy bonyolult dolog, én is ki tudom cserélni. A szerelési leírást átolvasva szerintem sem tűnik bonyolultnak (2 lyuk a csavaroknak, és a 3 vezeték megfelelő bekötése). A beállításokat átolvasva volna egy kérdésem. A szakaszillesztés beállításánál mit jelent a lomhább illetve gyorsabb kapcsolási viselkedés? A gyári érték 0.
Üdv
(#) Bala1979 hozzászólása Feb 12, 2014
Sziasztok,

egy olyan problémával kapcsolatban kérnék segítő választ, hogy adott egy Vaillant vrt40 típusú szobatermosztát, amelynek 7-8-9 vezetékeit teljesen más sorrendben kötik be a kazán 7-8-9-es aljzatába, az okozhat-e olyan károsodást a termosztátban, amitől tönkre megy a relé, vagy bármilyen más elektronikai rész benne?
(#) kanyi77 hozzászólása Jan 21, 2014
Sziasztok

Segítségeteket kérném. Van egy lángmodulációs Vaillant vuw 240 kazánom és egy legegyszerűbb vrt 40 -es termosztátom hozzá, ami elvileg 24V-os, és lángmodulációt is támogat. Szeretném ezt a termosztátot lecserélni egy okosabbra, amit saját magam programoznék, arduino-san. Jelenleg ott tartok, hogy az Arduinóra kötött DS18B20-as hőmérés tökéletesen megy, etherneten elérem, grafikont rajzolok a wifis routeremmel . Most jönne az a rész, hogy a kazánt kellene vezérelni, és nem a programozós oldallal vannak gondjaim...

Ha jól értem három módon tudom vezérelni a kazánt:

1: 220V-os relével, kapcsolgatom a kazán 3-4 es lábán a kontaktot, ekkor fűt vagy nem fűt. Ez a legegyszerűbb, ezt minden további nélkül el tudom készíteni (ha tényleg csak ennyi, hogy egy mezei relével / kapcsolóval ki-be kapcsolgatom a kontaktot a két port között.
2: 24V-on "digitálisan"
3: 24V-on "analogon"

Itt jönnek a kérdések

Kiméregettem a termosztát 7 8 9 lábain a feszültséget... és nem értem

Ha kétpontos a szabályozás, akkor a feszültségek:
7 - 8 : -20.4V -> ha nem fűt
7 - 8 : - 1.7V -> ha fűt
8 - 9 között minden esetben +21.6 - + 22 V a feszültség.

Amennyiben folyamatos vezérlés van, akkor a 7 - 8 lábakon -20.4 és -1.8V között változik az érték kb lineárisan.

Namost. Lehet én mérem rosszul, de létezik, hogy míg a kazán +24 (vagy +22) Voltot küld a termosztátnak, a szabályzása -1.8 - -20.4V ig megy? Tehat hogy nem plusz 2-20V hanem minusz? Ez így életszerű? Esetleg akinek hasonló termosztátja van meg tudná mérni, hogy tényleg így van-e?

A másik, ha ezen túl vagyunk, hogy mivel Arduinóval szabályoznék, ezért ott kellene nekem egy külső kütyü, ami ha jól sejtem egy négy lábú állat: egy GND, egy +5V, amit az arudino ad, egy 0-5V -os szabályzó láb, amin én állítom a feszültséget, ennek megfelelően a kütyü kiad a kazán fele a negyedik lábon -1.8V - -20.4V-ig azt, ami arányosan tartozik a szabályzó feszültséghez... Ha jók az elképzeléseim, akkor egy ilyen szabályzó cuccra lenne szükségem leginkább (feltéve persze ha jók a méréseim). Foglalkoztok Ti itt ilyennel, össze tudna nekem valaki rakni egy ilyet? Vagy csak ha kapcsolási rajza van akkor összeforrasztom, nem gond Természetesen nem ingyen kérném.. az arduinós részt csinálnám, csak ez a kiegészítő kütyü a kérdés...

Elnézést, ha nem szakszerűen fogalmazok, sajnos gyerekkoromból kimaradt a knigh rideres futófény, és elektronikát nem nagyon tanultam, ellenben kb tudok programozni, meg érdekelne ez az egész kütyüzés Ellenben nem akarok 50-100e -ret kiadni olyan intelligens megoldásokért, amit saját pénzből max 15-ből megúszok, és még játszhatok is vele egy kicsit

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kanyi
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Impair19800826 hozzászólása Nov 4, 2013
Sziasztok!

A múlt héten vásároltam egy NEST Termosztátot. (https://nest.com/thermostat/installation/)
Lecserélném a régi Vaillant vrt390 szobatermosztátot erre az új NEST termosztátra. Segítség kellene a bekötéshez. Van valakinek tapasztalat vagy szóljak inkább szakembernek. Ha magam is megtudom csinálni, akkor mire figyeljek oda?

Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) kissg82 hozzászólása Jan 9, 2013
Sziasztok,

Bár régi a téma, de nekem ez segített a Vaillant VRT 40 -> Computherm Q7 cserében.
Megerősítésképpen leírom a teendőket:
1. Áramtalanítani a rendszert!
2. Kazán burkolata lebont (szerelési utasítás szerint), 7 8 9 kábelek párosítása (pl. színes szigetelőszalaggal) a kazán és a vezérlő oldalán is.
3. 7 8 9-es kábelek kikötése, egyik leszigetelése mindkét oldalon.
4. Kazán oldalon a 3-4 es közötti rövid zár kivétele, helyette a két szabad kábel bekötése.
5. A két kábel másik oldalának bekötése a Computherm Q7 1 és 2 pontjára. (Tapasztalatom alapján mindegy, hogy melyik hova.)
6. Új rendszer tesztelése (áram vissza), vezérlő programozása a leírás alapján.

Üdv,
Gergő
(#) robidusin hozzászólása Okt 31, 2012
Sziasztok!
Van nekem egy Vaillant vrt 220 tip. szobatermosztátom, ami telefonos vezérlésre is képes! Nem is ez lenne a lényeg nekem, hanem a bekötése!!! Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, hálás lennék érte! Csak simán sorba kötve a keringető szivattyúval 230V - ra, vagy van valami más is amit tudni kellene még?
Előre is köszönöm!
(#) papi hozzászólása Nov 25, 2011
Üdv mindenkinek! Érdeklödnék, hogy Vaillant vrt 330 szobatermosztátnál a telefonos távvezérlés hogy müködik mit csinál, a mit váltogatt a programmok között.
(#) seatcordoba hozzászólása Nov 23, 2011
vaillant a kazánom,is a vrt-n 7barna,8kék,9sárgászöld
a q7.hez pedig az 1-2-est írják fűtéshez,csak az 1-2 esbe hogy van vajon a sorrend,sehol nem találom a kapcsolári rajzot,még neten sem
(#) moele válasza seatcordoba hozzászólására (») Nov 23, 2011
Szia !
A vezérlés bekötés a Q7-nél az 1-2 kapocs ! A 3-ast nem szabad bekötni ! A vrt40-es-be 3-pont van bekötve a hőfok süllyesztés miatt. Itt a nulla vezetőt is bekötötték, az újba nem szabad bekötni ! Vigyázz 230V~ :felkialtas:
Üdv.: moele
(#) seatcordoba hozzászólása Nov 23, 2011
Sziasztok a problémám a következő vaillant vrt 40 es termosztátom van 7,8,9 kapcsolópontal,de a computherm q7-es termosztáton 1,2,3kapcsolópont van,nem találok sehol bekötési rajzot hozzá,valaki tudna nekem segíteni,hogy mit,hova kössek???
Elöre is köszönöm.
(#) moele válasza kraver hozzászólására (») Szept 27, 2011
Szia !
A Vaillant vrt .... hányas szabályzó van fent ?
Az IP30 az a védettségi osztályba sorolás !
Üdv.: moele
(#) kraver hozzászólása Szept 27, 2011
Üdvözletem!
Vaillant vrt IP 30 termosztát helyére tennék fel egy Siemens RDE10.1 -t.
A jelenlegi termosztát 3 vezetékkel van bekötve, az újhoz viszont 2 kell. Kérdésem, hogy melyik 2 szálat kell használnom és melyik csatlakozóra kell kötni őket

Előre is köszike!!!
Foto mellekelve

Kép011.jpg
    
(#) Trigi válasza proba hozzászólására (») Okt 29, 2010
Szia! Úgy látom eléggé értesz a termosztátokhoz ezért kérnék egy kis segítséget. Ma vettünk egy COMPUTERM Q7 programozható termosztátot a Waillant 242 tipusú kazánhoz tartozó vrt 40 helyett. Az lehetséges, hogy az eredeti 3 vezetékkel szemben ami a (7,8,9 -es pozícióba volt kötve) ezzel ellentétben 4 vezeték szükséges a jó működéshez ( fázis L, nulla N, és a két vezérlő szál) ami az 1,2 pontba van kötve, a kazánon pedig ez a kettő a 3,4 pontba van kötve ami eredetileg át volt hidalva?

Köszi.
(#) atrue hozzászólása Dec 24, 2009
Hát szétszedtem egy ilyen Vailant vrt-A termosztátot és a következőket találtam benne.: Egy NTC jelű alkatrész tűnik a hőérzékelő elemnek. Van még egy 741-es IC. Három pontot kell bekötni: Táp + és -, valamint egy jelöletlen harmadik (7,8,9 jelűek) A tápra 17-24V-ot ir a felirat a dobozban. Megpróbáltam 20V táppal (az van itthon, laptop tápja) és a következő furcsaságot találtam: 23 fok alatt 2,3V-ot mérek a jel kimeneten, afölött pedig 3,3V-ot. A kérdésem az lenne, hogy ilyen kicsi ugrás jelezné a kazánnak a hőmérséklet elérését? Hogyan lehet erről bármit vezérelni. Én ugyanis ezt a régi termosztátot egy kamerafűtéshez akartam felhasználni. Üdv, atrue
(#) batka mano hozzászólása Dec 1, 2009
Szervusztok!
Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni. A meglévő Vaillant VUW 240-3 kazánhoz vásároltam egy Computherm Q7 RF termosztátot.
A problémám az, hogy a jelenlegi (kisfeszültségű) Vaillant vrt 40 termo három vezetékkel csatlakozik a kazánhoz, míg a CT Q7 RF csak két vezetéket használ.
1. kérdés: A kisfeszültségű vagy a 230 V-os vezérlőrészt kell használni?
2. Mely csatkekozási pontokat kell igénybe venni?
Ha a bekötéshez tudnátok elvi segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem