Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Imi18 hozzászólása Aug 1, 2017
Sziasztok! Megépítettem a csatolt kapcsolást, egy panelre kétszer. Nem igazzán müködik jól.
A feszültség szabályzó része az müködik, szépen szabályozható 0-30V között. viszont az áram állító poti semmit nem csinál. Ha rövidre zárom a kimenetett azonnal kivágja a biztit, de a tranyókat nem. Valakinek valami ötlette, hogy mi lehet?
(#) Izeg. hozzászólása Jún 10, 2017
Sziasztok. Megépítettem alkotó labortápját, 35V-ra és 5A-re, saját nyák tervvel.
A tápegység része(graetz, puffer, -5V-os táprész külön panelen kapott helyet, de azzal nincs is probléma.
Viszont akárhányszor bekapcsolom a tápegységet, a feszültséget tudom szabályozni szépen 0-35V között, viszont amikor rövidzárat produkálok a kimenetén, és tekerem feljebb az áramkorlátot, a 2N3055-k azonnal tönkremennek. A söntölést 4db 0,22ohmos ellenállással oldottam meg, hogy akár 10A -re is tudjam használni a tápot, ha még 3db tranzisztort rákötök (ez így 0,22ohm 40W).

Készítettem egy képet arról a pillanatról, amikor a tranzisztorok tönkremennek, szkóppal.
1-es csat: 2n3055 kollektor
2-es csat: 2n3055 bázis
3-as csat: 2n3055 emiter
4-es csat: BD244 bázis

És természetesen nagy hűtőbordán, jól hővezetőpasztázva vannak a tranzisztorok, de idejük sincs felmelegedni.

Valamint felteszem a nyáktervet és a kapcsolási rajzot, ha valakinek lenne ötlete mi a hiba megköszönném
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) proli007 válasza trabi007 hozzászólására (») Máj 21, 2017
Hello! Egyszer valakinek a kérését félreértettem, és megrajzoltam, hogyan lehet talán a legegyszerűbben az áramkorlátot "zárlatvédelemmé" alakítani ebben a tápban. Tehát nem korlátozza ekkor a terhelőáramot, hanem elérésekor "lekapcsolja" a kimenti feszültséget a korlátozás nullára csökkentésével. Most közreadom. De természetesen én ezt ki nem próbáltam, csak kitaláltam a megoldást. De ha valaki kipróbálja sokat nem veszthet rajta, mert néhány vezetéket kell csak csatlakoztatni a meglévő táphoz. A működés a kapcsolóval ki-be kapcsolható. A kapcsoló bekapcsolásával, visszaáll az eredeti áramkorlát működése.
(#) trabi007 hozzászólása Máj 21, 2017
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy ebben a tápban van e zárletvédelem , és hogy hogyan működik , mer én megépítetem és ha összezárom a kimenetet a trafó zúg , és a végtrenyók melegednek , az áramkorlátot lehet szabályozni de a zárlatvédelem ha van benne az nem működik , mi lehet a hiba?
(#) nandika76 hozzászólása Feb 4, 2017
Sziasztok, azt szeretném kérdezni,hogy e trafóról meg lehet e állapítani hány wattos lehet?
Ez egy panasonic 120 wattos szub trafója volt, van rajta 2x33 volt meg egy 16 voltos szekunder.
A vasmag EI 7,8x6,4x4 centi a szekundert 0,9-1 mm vastagnak mérem.
Alkotós labortápnak szeretném használni ha jó lenne hozzá.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 19, 2016
Így módosítottam a rajzot,de gondolom a tranzisztorok így sokkal többet tudnak mint 5A áteresztése nem?
Mod.: Az alkatrészek értékét is módosítottam a kapcsolásban az 50V /5A-es határértékekhez.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016

2.7.1.png

(#) Alkotó válasza Pisti27 hozzászólására (») Okt 23, 2016
Nem egészen világos mit szeretnél rajzon látni.
Ha a soros izzóra gondoltál, akkor azt lerajzoltam, és mellékeltem, de nem tudom ez valóban indokolt volt-e.
(#) seat hozzászólása Okt 13, 2016
Sziasztok.
Regebben megepitettem Alkoto altal keszitett labortapegyseget 0-30V/0-3A(2.7.1 verzio),most ehez szeretnem hasznalni az Attila fele Pic-es panelmero 2-ot. Kicsereltem a labortapban a sont ellenallast 0.1R-ra es a panelmeron az ehez tartozo ellenallasokat ultettem be,a feszulteseg meres tokeletesen mukodik,de viszont a sont ellenallason 1.8mV esik terheles nelkul es ez a veszultseg valtoztatasaval aranyosan csokken vagy no,es a kijelzon 30V mellett 0.018A jelenik meg.
Ebben szeretnem kerni a segitseget ,hogy hogyan lehetne megoldani,hogy ha nincs terhelve a tap akkor ne legyen feszultseg a sont-on,vagy valamit en rontottam el a labortap epitese kozben?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016

2.7.1.png

(#) RoliNyh hozzászólása Feb 17, 2016
Sziasztok!

Csodálkozom, hogy nincs témája ennek a remek kis ingyenes programnak...
Szeretném használni, de mivel csak angol és német nyelvi fájl van, belekezdtem a magyar fordításba.

Akit érdekel, szívesen elküldöm tesztelésre, hátha van jobb értelmesebb fordításotok...
Ha visszajeleztek, javítom a nyelvi fájlt.

Valamint a működésével kapcsolatos minden információnak nagyon örülnék, lehetőleg magyar nyelven.

Jelenleg arduinohoz kellene csatlakoznom, erre várnék megoldást magyar nyelven.
(Az angolt már olvastam, de sajnos nem vagyok valami nagy angolos.)

Köszönöm...

LogView v2 hivatalos honlap
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 10, 2016
Tuti, hogy azt a rajzot szeretnéd megépíteni? Nem akarod inkább valamelyik újabb verziót?
Egyébként Pioneer töltött fel hozzá nyáktervet réges-régen. Esetleg beletervezheted az újításokat, megmódosíthatod, viszont a többi már a Te felelősséged. Én óva intelek, mert próbálkoztam ezzel a táppal mindenféle variációban, emlékezz vissza, végül áttértem a Rádiótechnikásra.
Ezért ajánlom inkább a V1.4.2-t.
(#) dddemeter hozzászólása Feb 8, 2016
Sziasztok, hozzáértöket kérdezném Alkoto 2.7.4 v2 labortápjával kapcsolatosan: Megépitettem 40 voltra müködik is az áramkorlát és a feszültség beállitás is , viszont van egy két probléma amit nem tudok elháritani: Az elsö: A beálitott feszültség értéke külsö digitális multival mérve ingadozik egy két tized voltot . az ingadozás kissebb mértékü , ha kissebb feszültséget állitok be . Max feszültség beállitásnál a legnagyobb az ingadozás. A második kérdésem: A minusz 5 volt csak akkor van meg ha kiveszem az LM324 et a foglalatbol, Ha beteszem akkor leesik -1 volt környékére . A Z3 24 voltos zenneren is ha az ic be van téve nincs meg a stabil 24 volt csak 22 ,és ez is ingadozik egy két tizedet.Lm 324 1-es lábom 22 voltot mérek a rajzon levö 9.9 volt helyett. Mennyire kell stabilan tartsa a beálitoott feszültség értékeket ez az áramkör normális müködés esetén?? Minden feszültséget a testhez képest mértem . terhelve és terheletlenül is ugyanaz a helyzet.HA valaki esetleg le tudná irni milyen feszültség értékeket kel l mérjek normális esetben az is jo lenne . Elöre is köszi a joindulatot mindenkinek üdv dddemeter.
(#) dddemeter hozzászólása Dec 13, 2015
Sziasztok: Egy kis utbaigazitásra lenne szükségem:Megépitettem az Alkoto 2.7.4.b-v2 tápot ,és a szintén Alkotos akárhány voltos panelmüszert is , Az lenne a kérdésem hogy ha beültetem a tápon a bekeretezett részt , akkor a panelmüszeren milyen ellenállások kell szerepeljenek feszültségosztoként? hogy kell bekössem a U KI és I KI kimenetekre?Elöre is nagyon szépen köszönöm a segitslget üdv dddemeter.
(#) dddemeter hozzászólása Okt 27, 2015
Sziasztok ,Meg szeretném épiteni az alább láthato Alkoto 2.7.4.b-v2 tápegységet de nem találok vasaláshoz alkalmas nyáktervet hozzá ha valakinek megvan legyen szives segitsen ki vele .Elöre is köszönöm a joszándékot üdv dddemeter.
(#) Husy válasza dara hozzászólására (») Szept 21, 2015
hát köszi, hogy bítztok bennem, de a soros párhuzamos kapcsolásokkal tisztában vagyok.

ha megfigyelitek az utolsó képet az 590 ohm-os ellenállással kötöttem sorba a két tápot, mert amikor csak egy kábellel kötöttem össze a panelműszer elszállt.
a műszerek 9V-os tápja külön panelen, függetlenül, külön trafóval, 9V-os stabkockával lett előállítva.

a hozzászólásom alján ott van, hogy a panelműszerek a nyákon kialakított osztóról kapják a mérendő feszt.

csatolom a rajzot. (bár rengeteg példányban megtalálható ebben a topikban, én is innen vettem.)
(#) raczg válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 16, 2015
Köszönöm a válaszokat. A mellékletben szereplő fájl alapján számoltam. (Nem volt időm végigolvasni a 627 oldalt)
Egyből adódik is a kérdés, hogy tudnátok-e ajánlani ilyen előszabályzós tápot?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 5, 2015
Tessék Mircsof:
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Vannak különböző verziók. Szerintem neked a v2.7.4b-v2 lett többszörözve. Ezen szépen ott vannak a kérdéses alkatrészek (remélem). Csak nem kértél hozzá alkatrészoldali feliratot, ezért okoz zavart, ha régebbi változattal akarod összevetni.
De akkor mi a kérdés?
(#) szucsistvan123 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 4, 2015
A piros pöttyök a furatot jelzik.
A potméter kimenetéről megy az IC hez a sáv, és egy még egy másik forrponthoz is, aminek a párja a - táp sávján van. És ez mind 2 potinál. (ezt jó megmondtam! ) De ez nincs a beültetési rajzon, tehát a pozíciószámát sem tudom!
Itt egy kép, és a panelterv amit Alkotótól kaptam.
(#) szucsistvan123 válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 4, 2015
Üdv!
Erre:
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 2, 2015
3db, csak rézoldali rajzolat, alkatrész oldal felőli nézetben (pl. vasaláshoz).
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 1, 2015
Helló!
Érdekelne, hogy a csatolmányban lévő NYÁK tervnek publikus-e a .LAY változata?
(Nem módosítani szeretném, hanem csak a nyomtatásnál kellene egy olyan lehetőség, hogy több ,,ábra,, legyen egymás alatt, hogy legyen tartalék. A műnyomót meg erre fele nagyon nehéz beszerezni, ezért spórolni szeretnék vele.)
Köszi!
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015
Ezt csinálom:
(#) szucsistvan123 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 21, 2015
A 2.7.4. változatot szeretném! 3db 2N3055-öst ír, de én a BD tokozását jobban szeretem, számomra könnyebben kezelhetőbb.
Akkor lehet igaz?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 14, 2015
Ezt is olvasd végig mert hasznos.
(#) Alkotó válasza mazsola83 hozzászólására (») Feb 19, 2015
Ez egy erősen régi változat, de már kivezettem rajta a méréshez használható pontokat. A mellékelt képen ezeket megszámoztam. 1-2 csatlakozó a söntön van, az ide kötött műszerrel tudsz áramot mérni. A 2-3 csatlakozókra kötött műszerrel a feszültség mérhető.
Ennél a műszerek panelján kell az osztótagokat betenni, a hiteles méréshez.
Javaslok egy újabb változatot választani, mert azokon több módosítás mellett, a műszerosztók is ott vannak, és csak 200mV-os alapműszert kell rájuk kötni.
A két műszernek galvanikusan nem lehet közös pontja, tehát a táplálását is külön kell megoldani.
(Megnéztem, a rajzon is ott van a mérés, csak rá kell pillantani.)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Monster02 hozzászólása Okt 18, 2014
Helló ! A mai nap 1 érdekességet vettem észre az Alkotós labortápegységen. A Dc-off és a U-ki P2 Csatlakozó a 3 db 0,68R ellenállásokon keresztül kap tettest ! Ez nem okoz semmilyen problémát ?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 22, 2014
Sajnos ilyen későn...
Nekem egy MCP3204-CI/P 1225KBA teljesen jól működik már hetek óta...
(#) DecebaL hozzászólása Júl 21, 2014
2.7.4 Pioneer, Alkotó féle labortápom van szépen tette a dolgát több mint egy évig. A múlt héten zárlatot csináltam és egy áteresztő tranzisztor meghalt. Kicseréltem és azóta az áramszabályozás nem akar működni amikor egy picit is tekerek az áram potin az R35 100Ohmos ellenállás azonnal elfüstöl. A feszültség szabályozás szépen megy. Az IC-t is kicseréltem már.
Mi mehetett még tönkre?
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014
Helló! nem egészen, csatolom (vasaláshoz). V2.7.4c-v2
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
23:50:20
Jelenleg 198 fő olvassa az oldalt
Online tagok: