Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 5
(#) dddemeter hozzászólása Feb 8, 2016
Sziasztok, hozzáértöket kérdezném Alkoto 2.7.4 v2 labortápjával kapcsolatosan: Megépitettem 40 voltra müködik is az áramkorlát és a feszültség beállitás is , viszont van egy két probléma amit nem tudok elháritani: Az elsö: A beálitott feszültség értéke külsö digitális multival mérve ingadozik egy két tized voltot . az ingadozás kissebb mértékü , ha kissebb feszültséget állitok be . Max feszültség beállitásnál a legnagyobb az ingadozás. A második kérdésem: A minusz 5 volt csak akkor van meg ha kiveszem az LM324 et a foglalatbol, Ha beteszem akkor leesik -1 volt környékére . A Z3 24 voltos zenneren is ha az ic be van téve nincs meg a stabil 24 volt csak 22 ,és ez is ingadozik egy két tizedet.Lm 324 1-es lábom 22 voltot mérek a rajzon levö 9.9 volt helyett. Mennyire kell stabilan tartsa a beálitoott feszültség értékeket ez az áramkör normális müködés esetén?? Minden feszültséget a testhez képest mértem . terhelve és terheletlenül is ugyanaz a helyzet.HA valaki esetleg le tudná irni milyen feszültség értékeket kel l mérjek normális esetben az is jo lenne . Elöre is köszi a joindulatot mindenkinek üdv dddemeter.
(#) dddemeter hozzászólása Dec 13, 2015
Sziasztok: Egy kis utbaigazitásra lenne szükségem:Megépitettem az Alkoto 2.7.4.b-v2 tápot ,és a szintén Alkotos akárhány voltos panelmüszert is , Az lenne a kérdésem hogy ha beültetem a tápon a bekeretezett részt , akkor a panelmüszeren milyen ellenállások kell szerepeljenek feszültségosztoként? hogy kell bekössem a U KI és I KI kimenetekre?Elöre is nagyon szépen köszönöm a segitslget üdv dddemeter.
(#) dddemeter hozzászólása Okt 27, 2015
Sziasztok ,Meg szeretném épiteni az alább láthato Alkoto 2.7.4.b-v2 tápegységet de nem találok vasaláshoz alkalmas nyáktervet hozzá ha valakinek megvan legyen szives segitsen ki vele .Elöre is köszönöm a joszándékot üdv dddemeter.
(#) Husy válasza dara hozzászólására (») Szept 21, 2015
hát köszi, hogy bítztok bennem, de a soros párhuzamos kapcsolásokkal tisztában vagyok.

ha megfigyelitek az utolsó képet az 590 ohm-os ellenállással kötöttem sorba a két tápot, mert amikor csak egy kábellel kötöttem össze a panelműszer elszállt.
a műszerek 9V-os tápja külön panelen, függetlenül, külön trafóval, 9V-os stabkockával lett előállítva.

a hozzászólásom alján ott van, hogy a panelműszerek a nyákon kialakított osztóról kapják a mérendő feszt.

csatolom a rajzot. (bár rengeteg példányban megtalálható ebben a topikban, én is innen vettem.)
(#) raczg válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 16, 2015
Köszönöm a válaszokat. A mellékletben szereplő fájl alapján számoltam. (Nem volt időm végigolvasni a 627 oldalt)
Egyből adódik is a kérdés, hogy tudnátok-e ajánlani ilyen előszabályzós tápot?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 5, 2015
Tessék Mircsof:
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Vannak különböző verziók. Szerintem neked a v2.7.4b-v2 lett többszörözve. Ezen szépen ott vannak a kérdéses alkatrészek (remélem). Csak nem kértél hozzá alkatrészoldali feliratot, ezért okoz zavart, ha régebbi változattal akarod összevetni.
De akkor mi a kérdés?
(#) szucsistvan123 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 4, 2015
A piros pöttyök a furatot jelzik.
A potméter kimenetéről megy az IC hez a sáv, és egy még egy másik forrponthoz is, aminek a párja a - táp sávján van. És ez mind 2 potinál. (ezt jó megmondtam! ) De ez nincs a beültetési rajzon, tehát a pozíciószámát sem tudom!
Itt egy kép, és a panelterv amit Alkotótól kaptam.
(#) szucsistvan123 válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 4, 2015
Üdv!
Erre:
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 2, 2015
3db, csak rézoldali rajzolat, alkatrész oldal felőli nézetben (pl. vasaláshoz).
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 1, 2015
Helló!
Érdekelne, hogy a csatolmányban lévő NYÁK tervnek publikus-e a .LAY változata?
(Nem módosítani szeretném, hanem csak a nyomtatásnál kellene egy olyan lehetőség, hogy több ,,ábra,, legyen egymás alatt, hogy legyen tartalék. A műnyomót meg erre fele nagyon nehéz beszerezni, ezért spórolni szeretnék vele.)
Köszi!
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015
Ezt csinálom:
(#) szucsistvan123 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 21, 2015
A 2.7.4. változatot szeretném! 3db 2N3055-öst ír, de én a BD tokozását jobban szeretem, számomra könnyebben kezelhetőbb.
Akkor lehet igaz?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 14, 2015
Ezt is olvasd végig mert hasznos.
(#) Alkotó válasza mazsola83 hozzászólására (») Feb 19, 2015
Ez egy erősen régi változat, de már kivezettem rajta a méréshez használható pontokat. A mellékelt képen ezeket megszámoztam. 1-2 csatlakozó a söntön van, az ide kötött műszerrel tudsz áramot mérni. A 2-3 csatlakozókra kötött műszerrel a feszültség mérhető.
Ennél a műszerek panelján kell az osztótagokat betenni, a hiteles méréshez.
Javaslok egy újabb változatot választani, mert azokon több módosítás mellett, a műszerosztók is ott vannak, és csak 200mV-os alapműszert kell rájuk kötni.
A két műszernek galvanikusan nem lehet közös pontja, tehát a táplálását is külön kell megoldani.
(Megnéztem, a rajzon is ott van a mérés, csak rá kell pillantani.)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Monster02 hozzászólása Okt 18, 2014
Helló ! A mai nap 1 érdekességet vettem észre az Alkotós labortápegységen. A Dc-off és a U-ki P2 Csatlakozó a 3 db 0,68R ellenállásokon keresztül kap tettest ! Ez nem okoz semmilyen problémát ?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 22, 2014
Sajnos ilyen későn...
Nekem egy MCP3204-CI/P 1225KBA teljesen jól működik már hetek óta...
(#) DecebaL hozzászólása Júl 21, 2014
2.7.4 Pioneer, Alkotó féle labortápom van szépen tette a dolgát több mint egy évig. A múlt héten zárlatot csináltam és egy áteresztő tranzisztor meghalt. Kicseréltem és azóta az áramszabályozás nem akar működni amikor egy picit is tekerek az áram potin az R35 100Ohmos ellenállás azonnal elfüstöl. A feszültség szabályozás szépen megy. Az IC-t is kicseréltem már.
Mi mehetett még tönkre?
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 27, 2014
Helló! nem egészen, csatolom (vasaláshoz). V2.7.4c-v2
(#) Monster02 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 10, 2014
Igen jónak tűnik de sajnos igaza van qvasz2-nek ! kell még egy + tranyó ! Csatoltam egy kapcsolási rajzott így csináld meg és jó lesz !
(#) Alkotó válasza designer hozzászólására (») Feb 3, 2014
Elnézést, elfelejtettelek.
Most megcsináltam a képeket. A nézetek vasaláshoz jók, és a furatokat lekicsinyítettem, hogy jobban megvezesse a fúrót.
Ha nem erre gondoltál, akkor jelezd.
Én nem építettem ilyet, ezért ellenőrizd le, nem vétettem-e véletlenül hibát.
(#) Alkotó válasza designer hozzászólására (») Feb 1, 2014
Mit vársz tőlem pontosan? Nem értem a feladatot.
A v2 végű változat egy kicsit más mint az elődje, és az külön jelzéssel létezik is. Miért kellene a régibe is berajzolni?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) designer hozzászólása Feb 1, 2014
Szevasztok!
Alkotót szeretném megkérni, hogy a mellékelt rajzokat egészítse ki az R36, R37 ellenállásokkal
a 2.7.4-v2 kapcsolásnak megfelelően.
(#) Alkotó válasza Melphi hozzászólására (») Jan 8, 2014
Mellékeltem, ami szerintem jó lesz neked.
Ha másra gondoltál, akkor pontosítsd az igényed.
(#) Melphi hozzászólása Jan 8, 2014
Szia Alkotó!
Erről lenne szó, ehhez szeretnék egy inverted mentést, ha megoldanád.
Ez amúgy tesztelt verzió, valaki építette már meg?
Köszönöm
(#) Tonybacsi hozzászólása Dec 8, 2013
Ha már a javítás szóba került...

Engedtessék meg néhány észrevétel. A labortáp fórumot régóta figyelemmel kísérők, többször találkozhattak kisebb nagyobb átalakításokról, módosításokról egy-egy tápegység esetében.

Ennél a labortápnál (2.7.4-v2) is több módosítás került már a kapcsolási rajzra.
Viszont (máig ) nem látom a negatív segédtápot előállító áramköri résznél Z2 anód és katód közti szűrőkondit (itt most nem a C3-ra gondolok). Ez tudatos, vagy csak elsiklott fölötte mindenki?

A másik, hogy a kimeneti feszültség ugrás (DC-On/Off) megszüntetéséért, bekerült az áramkörbe jó pár alkatrész (feszültség osztók, tranzisztor, stb...) Ez, kapcsolás technikailag biztos sokkal kifinomultabb megoldás, de amatőr körülmények között fölmerülhet a kérdés, megéri-e, ha már eleve benne van az áramkörben ez a kis anomália.
Arról nem beszélve, hogy ha C-E zárlatos lesz valamelyik áteresztő tranzisztor, akkor a DC-On/Off kapcsoló sem menti meg a rákötött egységet a biztos haláltól.
Ilyen esetben csak a kimenetet (is) kapcsoló egyszerű kapcsoló lehet a megoldás. További előnye még, hogy lekapcsolt (DC-Off) állásban azonnal látni az előre beállított feszültség értéket a DVM-en (meg a zárlatot is!) és így elkerülhető a táplálandó áramkör meghibásodása.

Én úgy gondolom, ez egy amatőr igényeket (is) kielégítő egyszerű áramkör, ennek megfelelően kell kezelni, használni.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2013
(#) Aldure válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 7, 2013
Üdv!Nézegettem ezt a tápot és eléggé tetszik.Ezt meg lehet oldani nagyobb feszültséggel is?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2013
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2013
A vasaláshoz alkalmas filmet, a rézoldalról és az alkatrész rajzolatról mellékeltem, illetve a térbeli rajzot is, ami szemléltetni igyekszik milyennek képzelem Én a kivitelt.
Akinek vannak jobbító észrevételei, az mondja el, és ha egyetértek módosítom a tervet.
(#) Alkotó válasza TheShaft hozzászólására (») Szept 20, 2013
Elfoglalt vagyok mostanában -szerencsére-, de azért igyekeztem a rajzot és a paneltervet aktualizálni.
A mostani módosítás 3 témát érint:
- Benne van a potméter csúszkájának fellebegéséből adódó kimeneti bizonytalanság elleni védelem két ellenállása. Fontos, csak a csúszkára jó, ha az ellenállás réteg széle szakad meg, akkor továbbra is lehet probléma.
- A kimenetre is rajzoltam egy kondit. Ennek szükségességén lehet meditálni, aki akarja beteszik, akinek nem kell kihagyja.
- Engedve az egyértelmű törekvésnek, kimondottan lapos kocka tranyókhoz alakítottam ki a paneltervet, illetve akkor már a diódahidat is módosítottam. Akinek nem tetszik ez a híd, az használhat nagy-kockát is, csak azt huzalozni kell a panelba. Az áteresztő tranyóknál a többször említett -számomra teljesen egyedi tokozású- 2SC2922 is betehető. Ha megszokottabb és kisebb tokokat használunk, akkor elegendő helyet hagytam a leszorítólemezzel történő felfogáshoz is, ami remekül bevált nálam több alkalmazásban is. Sajnos azt nem tudom garantálni, hogy egyetlen lemezzel le lehessen szorítani mind az 5 félvezetőt, mert ezek magassága jelentősen szórhat az adatlapja szerint.
A terven külön jelöltem azokat a sávokat, amiket célszerű megerősíteni áramvezetés szempontjából. Ez lehet vastag beónozás, de akár egy vezetéket is ráforraszthatunk.

Akinek ideje engedi, megkérem ellenőrizze le a tervet, passzol-e a kapcsoláshoz. Ezt követően tervezem a tervet megosztani.
(Nekem is illene már építeni egy ilyen, mert szégyen, hogy nincs belőle tesztpéldányom. Talán meg is fog ez történni, de most el vagyok bizonytalanodva a technológiák vonalán. Próbálkozok egy kis SMD forrasztgatással, és távolról sem olyan barátságtalan a dolog mint az feltételeztem, Kicsi, megbízható, olcsó, gyors, tehát praktikus. Na majd meglátjuk mivé fajul a dolog...)
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem