Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   3 / 5
(#) titike01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2013
Hát én azt az oldalt kerestem amit "granpa" adott de se azt nem találtam.
Azt amit te adtál az sem az.
Időközben átnyálaztam a letöltéseimet és megtaláltam a beültetési rajzát a kapcsolási rajzott azt nem de lehet, hogy így is sikerül összerakni.
(#) szili83 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 6, 2013
A 2.7.4-es van megépítve, semmi más. A bázisok elé nem tudtam hogy kell 47 ohm.

A 2N3442 esetleg nem jó a 2N3055 helyett?

Ami nálam problémás az a Vce ami a 2N3055 esetében 60V a 2N 3442 esetében 140V.

Azt hiszem, hogy most már csak a trafó 20V AC oldalával próbálkozok tovább.... Az egyik oldal lehet csak kisebb feszt fog majd tudni, és ha azt mondjátok hogy a 2N3442 jó bele, akkor veszek abból 3-at, és azt teszem bele.
Csak jó lenne tudnom, mert ma kell leadnom a rendelést.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2013
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2013
Szili83-nak. Ne írj ilyen témában privát üzeneteket!
Csatoltam -amit kértél- tervet, ez vasaláshoz, és fotózáshoz is jó lehet.
Nem találtam céltémát a hőfigyelő feliratához, ezért azt is ide teszem.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 22, 2013
Berajzoltam a két "védő"-ellenállást (piros nyíllal jelölve). Nem közvetlen az IC lábaira tettem, hanem a potméter csúszkáira, ami áramnál ugyanaz, feszültségnél a DC-OFF elé került, de a hatása azonos. Így már ez is a panelon van, és ízlés szerint lehet használni, vagy kihagyni.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 20, 2013
És még elektronikus szempontból lenne a következő a kérdésem:
2.2A / 37V-os a trafóm (egyenirányítás után ~50V DC).
Ezért 3A/50V-ra terveztem, a következő alkatrészek értéke a rajzon szereplő értékekhez képest az xls alapján ennyi lenne:
R2: 2K4 (Alkoto 2.7.3-ban számoltak szerint jó)
R3: 240K (Alkotó 2.7.3 leírása szerint 250K-t számoltam, ez is jónak tűnik)
R10:120K (Alkotó 2.7.3 leírása alapján 121K-t számoltam, jónak tűnik)
R18:4K7 ERRE nem találtam semmit sem, ezt meg kell változtatni?

A kondikat az előzőleg kitárgyaltak szerint 63V-osra választom.

Más minden maradhat?

De a hűtőbordás kérdésemre kíváncsi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) proli007 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 6, 2013
Cseppet sok az elmélet.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) szili83 válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 29, 2013
Az igaz.
Ha valaki csinál labor tápegységet, akkor ahogy nézem Mester labortápja a legjobb, ugye? Feszabályzás, áramkorlát állítása... Jut eszembe áramkorlátot honnan tudom, hogy mennyire állítja be ennél?

Mekkora Uki és Iki érdemes, és 1 vagy 2 csatornásat érdemes építeni?
(#) szili83 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 28, 2013
Ehhez minek kell még egy paneltrafó?

Vagy elkerülte a figyelmemet valami?
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Júl 4, 2013
A kérdéseidre már megszülettek a válaszok, de amiket tőlem kérdeztél, azt röviden összefoglalom.
1. Az említett ellenállások értékét nem kell változtatni. Az Rx1-2-3 azért van, mert 3 párhuzamos értékből raktam össze, a nagyobb terhelhetőség miatt. Az R7 és R11 pedig ketté lett bontva két soros tagra, ezért kaptak /1 és /2 utótagot, mert nem akartam új pozíciószámot behozni.
2. KBPC1010 típusu híd illik a panelba. itt látod pl. Oda kell rá figyelni, mert máshol -pl. Hestore- más méretet ad meg ehhez az alkatrészhez, pontosabban ennek 1006-os verziójához.
3. 10x10mm-es fekvő (az egyik legáltalánosabb alaptípus, minden cégnek van ilyen méretben).
4. Mellékeltem, minden lyukat kicsire állítottam, hogy könnyebb legyen kifúrni. A nyomtatásra oda kell figyelni, hogy a lapmérethez igazítás opcíó ki legyen kapcsolva, mert ezzel tudod elérni a pontos méretű nyomtatást. Másik észrevételem, hogy nem kell ilyen irányú nézet a fotózáshoz. Sőt éppen az a jó, ha nem ilyen a nézet, mert akkor a filmnek arra az oldalára kerülhet a nyomat, ami a panellal érintkezik, így elkerülheted a fólia vastagságából eredő torzításokat.
(#) Alkotó válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 24, 2013
Már majdnem olyan mint az "eredeti" (szerintem hasonló).
Nem emlékszem, Te miért rajzolod át?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) attti hozzászólása Ápr 19, 2013
Sziasztok!
A segítségeteket kérem mivel újra rajzoltam egy nyáktervet és megszeretnélek titeket kérni, hogy segítsetek leelenőrizni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) attti válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 19, 2013
A nyáktervet nem tudom átalakítani de csatolom rendesen.
(#) Alex2 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2013
Kedves Alkotó!
Már régóta szeretném megépíteni az általad tervezett labortápot (2.7.4). Csak annyi gondom van, hogy nekem egy 2x15V/100VA-es trafóm van, és ezzel 2 tápot szeretnék meghajtani. Mit kell módosítani, hogy erről az alacsonyabb feszültségről is működjön, de ha később szükség van rá, akkor nagyobb feszültségű trafót is ráköthessek.
A Graetz hidat SB540-es Schottky-ra cserélném, mert sokkal kisebb a nyitófeszültsége.
Úgy gondoltam, hogy a 24V-os zener maradhatna, mert legfeljebb nem nyit ki és a 820 Ohm-os ellenálláson keresztül kapnak tápot az opa-k.
Az áteresztő tranyókból is csak 1-et hagynék meg, mert 2A-ig kell csak most a táp. Gondolom így az R13-15 elhagyható. A panelt úgy akarom elkészíteni, hogy trafó cserénél csak be kelljen forrasztani ezeket.
Viszont a többi ellenállás és egyéb elem értékét nem tudom, hogyan kell megváltoztatni, nem látom át teljesen a kapcsolás működését.
Köszönöm előre is a szíves segítségedet, de természetesen a többiektől is szívesen venném, ha tudnak segíteni.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) rohi hozzászólása Jan 25, 2013
Sziasztok!
Megépítettem Alkotó-Pioneer - tápját,remekül működik(30V/3A).
Most szeretném átalakítani 15V-1.5A-ra. Analóg műszeresre építeném, ill. 16V AC trafóm van.
Kipróbáltam már ezzel a trafóval,működik de természetesen módosítani kellene egy két értéket,pl a poti
átfogása nem elég "széles",gondolom a az LM 324 es zénerét is cserélnem kellene stb..
Ha tudnátok segíteni köszönöm.
(#) Akashi válasza Dj Decybell hozzászólására (») Jan 6, 2013
37mm átmérő a tekercs, és 30cm a teljes hangszóró.
Eredetileg papírszélű széles sávú hangszóró volt (annak gyártották), de mivel én basszerra szeretném használni másfajta membránt (erősebb, vaskosabb papír, és más az íve) használtam, és textilszélt.
Terveim között szerepel, hogy építek nekik ládát. A tervet egy ismerősömtől kaptam, szerintem megfelel majd a hangszóróknak.
Egyébként nekem úgy általában hangszóró összeépítésnél mindig a központosítás a legnehezebb. Ti is így vagytok vele?
(#) skero válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 24, 2012
Köszönöm! A mellékelt rajzra gondoltam. Akkor jó lesz hozzá a 2 alapműszer. Még egyszer köszönöm.
(#) DecebaL hozzászólása Nov 27, 2012
Volt egy kis időm bedobozoltam a labortápomat (2.7.4 verzió). Ha lesz egy kis időm akkor a kábeleket is elrendezem. 0-30V és 0-6A lehet állítani.
A rajzon szereplő D2 és D5 diódák vajon hosszabb távon fogják bírni a 6A terhelést? Az adatlap szerint 5A -ek. Esetleg tud valaki nagyobb típust ajánlani amire lecserélhetem?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2012
A látvány kedvéért csináltam térbeli képeket is a tervekhez. Így jobban látszik, miként is képzeltem el a kétféle felépítést.
Természetesen a bordaprofilok bármilyenek lehetnek, Én is találomra választottam belőlük.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2012
Paneltervek, mindkét változathoz.
A tervezett módosítások mindegyike rajta van, melyek közül a mérési előtétek, és a kikapcsolási "reteszelés" akár ki is maradhat.
A határértékek beállításához (sőt akár átállítási szándék nélkül is), javaslom elolvasni az itteni mellékletet.
Kapcsolási rajz itt van.
A panelképek pl. vasaláshoz alkalmas nézetben vannak.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2012
Készen vagyok az új verzió terveivel. Mivel a mérés is fel került, ezért ez már a v2.7.4 verzió, és valószínűleg már többet nem fogok hozzányúlni ehhez a táphoz.
Rajzot mellékeltem, és ha egy kis ideig nem lesz semmilyen észrevétel, akkor a paneltervet is felteszem.
A hagyományos "L" profilos kialakítás mellett, készítettem egy kimondottan huzalozott végtranzisztorokhoz való változatot is, mert elég sokan építenének inkább ilyet. Most már nem kell belerondázni, eleve lesz ilyen terv is.
(#) Hitman3 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 30, 2012
Sziasztok! Van egy kis időm az építgetésre és gondoltam belefogok egy újabb labortáp megépítésébe. Régebben elmentettem a 2.7.1-es verzió sémáját. (csatolva) Van itthon egy 250 VA-es trafóm két 42 V-os szekunderrel. Erre szeretnék egy kis módosítással megépíteni a labortápegységet. Tehát 0-50 V és 0-2 A követelménnyekkel. Természetesen a két szekundert felhasználva kétcsatornásra. Egy kérdésem lenne: Szükség van három 2n3055-ös tranzisztorra a 2 A-hez? Kettő nem lenne elég?
(#) Alkotó hozzászólása Máj 23, 2012
Pioneer által tervezett, sokszor módosított, v2.7.2 verziószámmal elhíresült kapcsoláshoz, írtam egy kis segédletet.
Ebben a kimeneti határértékek beállításához szükséges számítások mellett, a söntön folyó parazita áram csökkentésére is van egy javaslat (ennek adtam egy v2.7.3-as verziót).
Javaslom átolvasni (nem hosszú), mert választ találhatunk a beállítással kapcsolatos kérdéseink nagy részére.
Köszönnünk kell Pioneer tervező munkáját, és külön tisztelet illeti Proli007 szakértői tevékenységét. Köszönjük.
(#) Gyula-bá hozzászólása Márc 29, 2012
Szép jó estét Uraim

Gondom akadt, kérem segítsenek. Megépítettem ezt labortáp LM324-el v2.7.1 a kapcsolást azzal a változtatással, hogy a BC337 helyett BC546 és a BD244 helyett BC640 ill. a 2N3055-ök helyett egy db MJ11032 használok. A probléma az, hogy kis idővel a bekapcsolás után a kimenő feszültség, függetlenül a beállított értéktől, a bemenő fesz.-re ugrik. (ha a meghajtó fokozatot kikötöm akkor minden rendben természetesen ekkor nem lehet elérni a tervezett kimenő fesz._t )
(#) emmzolee hozzászólása Márc 24, 2012
Hello
Kellene egy kis gyors segítség. Szétszedtem a tápomat, hogy ezt azt módosítsak benne. (Kijelző csere stb.) Nem is ez a lényeg, hanem véletlenül csináltam egy kis zárlatocskát benne, azóta nem frankó valami.

Az Alkotó 2.7.1 tápjáról van szó, abból is a 0-50V 0-4A változatról. Alul beteszek egy képet, hogy hol vettem észre, hogy szét égett egy vezetősáv, és bejelöltem azt is, hogy szerintem hol okoztam a zárlatot. (Volt egy kis szikra nyom. )

A hibajelenség a következő. A kimenő áram nem éri el a 4A-t, csak 2.16A-t.
Az összes félvezetőt megnéztem dióda vizsgálóval, mind jó volt.
Az LM324-et kicseréltem, biztos ami biztos.
Megmértem a feszültségeket. Egyen nyers fesz 55.8V A -5.1V meg van Z2-es zéneren. A 24V is a Z3-on.

A kimenő fesz meg van 0-50V, tehát az LM324 1,2,3-as lábain lévő referencia fesz is meg kell hogy legyen.

Az áram viszont nincs csak a fele. Ha valakinek van ötlete jó lenne, hogy ne kelljen minden alkatrészt egesével kimérni.

Előre is kössz.

Most nézem, hogy a T1-et nem mértem le, hogy jó-e.
(#) Pioneer válasza pjg hozzászólására (») Feb 22, 2012
Szia!
Parancsolj!
(#) emmzolee válasza CrazyBiker hozzászólására (») Jan 20, 2012
Arra is van itt kész terv. Csak meg kell építeni.
(#) CrazyBiker hozzászólása Jan 20, 2012
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ebben az Alkotó féle labortápban, ha a 3055-ös áteresztőket kicserélném bd 249-es áteresztőkre. Kell e változtatni valamin? Gondolok itt az emitter közösítő ellenállásokra, és R4 értékére (50V 5A lesz a vége).
Köszönöm!
(#) Alkotó hozzászólása Dec 10, 2011
Csupasz nevű felhasználónak.
Nem mondtad milyen technológiával készíted a panelt, ezért ez most vasaláshoz való változat (nincs tükrözve, a beültetési oldal felől mutatja a NYÁK képet).
(#) pilotitalia válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 17, 2011
Szia!

Ha nem gond akkor neked is felteszem a kérdésemet.Az lenne a kérdés,hogy szeretném megépíteni az 1.4.2-es 50V,5A-labortápot,de a rendelkezésemre álló trafónak a következők az adatai:
Trafóm adatai:
-primer:230V
-szekunder:2x32V 5A,2x13V 0.5A,2x7.5V 1A
Ha ezzel a trafóval építem meg akkor szerinted milyen alkatrész módosításra van szükség?Mármint azon kívül amit proli007-javasolt,hogy a két stabilizátor helyett(7915,7815) rakjak inkább (7912,7812)más különösebb változtatásra nincsen szükség szerinte!

Vagyis a kérdés lényege ,hogy így helyesen fog e münködni,illetve a címében is említett kimenő 50V-helyett kb mennyi lesz a maximális kimeneti fesz szerinted?Előre köszönöm válaszodat és segítségedet!
Mert ha a dolog életképes akkor megépítem az adott trafóval,ha nem akkor inkább egy másikat építek meg(2.7.1-es verzióju tápegységre gondoltam) mellékelem mind két rajzot!

Üdv:pilotitalia
További szép napot mindenkinek!
(#) emmzolee válasza magneto hozzászólására (») Szept 1, 2011
Igazából jó is, hogy rá kérdeztél. Nincs még megoldva a hangvisszajelzés dolog. Most hekkeltem össze egy kapcsolási rajzot, hogy a 3 tápom egymástól függetlenül vissza tudjon jelezni egy hangszóróra.
Az előlapot már eleve így terveztem, mert ennek így kell majd működnie. Az előző tápomban volt sípoló, és nagyon sokszor jó volt, hogy jelzett.

Alilra beteszem a kapcsi rajzot.
Egyúttal arra szeretnék kérni néhány hozzáértőt, hogy véleményezze, hogy ez így jól működne-e?

A Pioneer Alkotó 2.7.1 tápjaim vannak. Az azokban lévő áramhatár jelző nagy fényerejű ledekkel sorban kötném az optocsatoló diódáját. A tápban állítólag 6,1mA folyik a leden. Az optocsatoló nyitó feszültsége 1,17V
Szerintetek működne így a dolog?



A kapcsolókat szétszedtem. Most van benne egy glimm lámpa. Azt kiszedem, és bele hekkelek egy smd ledet. Hely van benne bőven.
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem