Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   4 / 5
(#) proli007 válasza c27 hozzászólására (») Aug 5, 2011
Hello!
Oké, legyen karácsony.. Remélem ezen már el tudsz igazodni..
üdv! proli007
(#) c27 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 4, 2011
Tudom hogy plusz idő és nem túl sok értelme lenne amúgy a nyomógombos kapcsolónak de eddig nem találtam olyan mechanikus kapcsolót ami maximum 10mm mély lett volna tehát 10mm hely van befelé a dobozban a sönt miatt mert csak ott volt már hely így az árammérő söntje miatt kell egy ilyen kis lapos kapcsolót betenni. SMD-s kivitellen 5-6mm is lehet. Inkább beteszek egy nyomógombot mint hogy áttervezzem az egész belsőt.

Ok, kösz proli. Ha jól láttam akkor a képen bejelölt (piros x) helyekre kell rácsatlakozni, csak egy dolgot még nem értek a rajzodon a z2 zéner egyik fele a negatívba megy azaz a táp rendes kimeneti negatívjába. A kapcsolási rajzon én nem találom hogy hol fut bele én legalább is azt láttam hogy az ic-be megy vagy azon keresztül lenne? (ha igen akkor bocs felesleges kérdés volt.) Ja még annyi hogy az R7/2 ellenállás megy a potihoz.

2.7.1.JPG
    
(#) DecebaL hozzászólása Jún 28, 2011
Sziasztok!

Szeretném megcsinálni a Pioneer féle 2.7.2 –es labortáp –ot az 5A - 50V, a trafóm szekundere 26 V AC 6,3 A. Nekem bőven elég a 30 Volt. Az a kérdésem ha megépítem a kapcsolást így ahogy van akkor fog műkődni az áramkorlát 5A –ig és feszültség meg max: 30-32 V-ig?
(#) Pioneer válasza pilotitalia hozzászólására (») Jún 27, 2011
Szia!
Parancsolj, itt van hozzá az alkatrészoldal a szitázáshoz.
(#) tib12 hozzászólása Jún 8, 2011
Na, mégegy kérdés: van egy kapcsolás(csatolva) Van benne néhány zener ezekkel az adatokkal:
Z1: 6VB
Z2: 5V1
Z3: 24V
HEStore-rol rendelem és azt szeretném tudni ott melyek ezek az alkatrészek. Csakmert ha így rákeresek semmi.
Köszi előre is mindent.
(#) Alkotó válasza frecsko hozzászólására (») Máj 31, 2011
Ha már 2N3055 lesz benne, méghozzá 3db, akkor miért nem volt jó neked az Alkotó-s panelterv? Nem állítom, hogy csak az a jó, de számos utánépítés igazolja a működőképességét, illetve nekem kicsit kuszának tűnik a Te terved.
(#) tib12 hozzászólása Máj 31, 2011
Hopp most vettem észre hogy nem csatoltam a pdf-et.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 22, 2011
Két apró hiba hiba csúszott a kapcsolási rajzba.
Íme a javított rajzok.
(#) Akashi válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 21, 2011
Elég a pdf fájlt kinyomtatnod. Pont jó méret. (a nyomtatásnál nézd meg azért hogy ne méretezze át, magyarul 1:1 arány legyen)
Találtam egy BD tranzisztorosat is, azt talán könnyebb összeszerelni.
(#) joseyy válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 17, 2011
Köszönöm szépen a segítséget, akkor eszerint cselekedek . A 2N3055-ös tranzisztorok ki lesznek vezetékezve a bordára, és a BD244 is, ami bakelit tartókon lesz így galvanikusan független lesz a borda mindentől, csillám kell e így alájuk? Amint láttam a nyákrajzon a tranzisztorok háza pozitív tápon van, kössem e őket azzal össze? Vagy szigeteljem el mindenképpen a bordától a tranzisztorokat. Bocsánat hogy ilyen sokat kérdezek, de annyira azért nem vagyok otthon a dologban, és nem akarok gány munkát végezni. Köszönöm előre is.
(#) Pioneer válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 17, 2011
Az előbb a 30V 3A-es rajzot töltöttem fel.
Itt az 50V 5A-es.
(#) Pioneer válasza frigos hozzászólására (») Ápr 17, 2011
Szia!
Nem emlékszem 3.0.0 verzióra, ha csak valamikor régen meg nem említettem valami ilyesmit.
A legújabb verzió a 2.7.2-es, de tudtommal ehhez még Alkotó kolléga nem módosította a nyák tervét.
A 4-5 db 2N3055 beépítése lehetséges, sőt kell is 5A kivehető áram eldisszipálásához. A mostani kapcsolás szerint elméletben a legkisebb beállítható áram 500uA. Ez viszont nagyban függ a műveleti erősítő minőségétől.
(#) joseyy hozzászólása Ápr 16, 2011
Jó Napot!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, épülőben van egy Alkotó féle táp. ( a verziót mellékelem ). Nincsenek még benne az áteresztő tranyók, a 10k-s potméterek, azaz még élesztés formában áll jelenleg. A 4-es lábán megvan a 24V, de a 11-es lábán a -5V helyett csak -4,1V van, és ezügyben kérnék egy kis segítséget, hogy jó ez így, építhetem a tovább, vagy nem lesz ez így jó, oda mindenképpen kellene a -5V. ( az első kép a verzió, a 2. kép az a panelom jelenlegi állapota. ) Köszönöm előre is.
(#) Hari1231 válasza Harcsa03 hozzászólására (») Márc 17, 2011
Igen jól tudod ezzel a motorkóddal a Bosch M2.7 Motronik vezérlő van a masinádban.
Na látod ezt a kérdést még így nem tettem fel magamnak!
Elvileg igen! (gyakorlatilag meg meg kell próbálni!) Egyébként ezekhez a masinákhoz ugyanaz a K/L interfaces kel! A legjobb (szerintem) az Uniscan-Visa 1.83 páros! Egyébként meg az Uniscan interfaces akár a "FiatECU Scan" progival is nagyon jól elvan! (Sima K/L interfacesként kezeli!) De ha nem akarsz 25-40 e Ft sem adni egy kész interfacessért, akkor akár 4-5 e Ft-ért tudsz venni VagCom K/L cuccost! ... vagy lehet megépíteni?! (Habár nem sokkal lesz olcsóbb!)
Kapcs rajzok nagyon hasónlóak! Én Themát javítottam nem régen! Az is hasonlóan M 2.7.
(#) emmzolee válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 16, 2011
Itt egy megoldás a helipot helyett. 2 poti kell, az egyik a durva, a másik a finom beállítás.
Bővebben: Link

A 28V-os trafód nem biztos, hogy bírja majd a 35V-os kimenő feszt. Persze ha megépíted, akkor beállítod az áram határt a maximális, azaz 4A-re. A feszt tekered35V-ig. Mindezekhez tegyél rá terhelést, és ha az áteresztő tranyókon marad feszültség különbség, akkor jó lesz. Tehát a tranyók ne nyissanak ki teljesen.

Az értékekekt pontosan a R2, és a P3-al állíthatod be pontosan. Alul a rajz.
(#) emmzolee válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2010
Hello

Most akkor hogy is van ez? Beteszek 2 képet alulra az első az a Pioneer Alkotó 2.7.1 táp. Ezt építettem meg. Ehhez volt egy kis átalakítás régebben, hogy az áramkorlátját le lehessen vinni nullára. Meg csináltam rajta az átalakítást, de nem lett kisebb a beállítható áramkorlát. Mondom jó nekem ez így is.
Most meg megjelent ez a Thunder féle átalakítás. Ez miben másabb? Azt látom, hogy a shuntelé került a T1 tranyó emitter ellenállása, de mi a változás? Így az áramhatárt jobban lehet csökkenteni? Vagy csak pontosabbak lesznek a műszerek?
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 24, 2010
Persze. Itt a rajz PDF-ben.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 8, 2010
Nem derül ki melyik tápról van szó. Feltételezem, a PIONEER által tervezett kapcsolásra gondolsz. Ebből is van több verzió, sőt nyák is készült több kialakításhoz is. Remélem majd a szerző is állást foglal.
1. A szerintem legfrissebb verzión nem szabályoz fordítva egyik potméter és egyik trimmer sem (rajz mellékelve).
2. Az áramhatár jelző led akkor világít, ha a kimeneten folyó áram elérte az áramhatárként beállított értéket. Amíg nem világít, addig a feszültség a stabil, miután kigyullad, az áram a stabil, és a feszültség mindig éppen annyira csökken le, hogy éppen a beállított árammaximum folyjon.
3. R5 és C4 része annak a fokozatnak, ami a váltóból csinál -igen szellemesen- a GND-től alacsonyabb potenciált, -5V-ot. E nélkül nem lehetne nulláig lemenni a kimeneti feszültséggel.
4. A kapcsolóüzemű tápot nem értem, minek az ide? Épp az a kapcsolás egyik előnye, hogy egyetlen szekunder tekercsről képes megoldani az összes szükséges funkciót.
(#) emmzolee válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 30, 2010
Az nagyon jó lenne.
Én az Alkotóféle labortápot építettem meg.. Dobok egy képet a kapcsirajzról.
Abba hogy lehetne be építeni úgy, hogy a beállított, és a mért áram is látszódjon? Tudsz ebben segíteni?
(#) Alkotó válasza c27 hozzászólására (») Ápr 18, 2010
Ezt a tervet alakítottam át. Berajzoltam a 4. tranzisztort. Ennek a szükségességéről egyáltalán nem vagyok meggyőződve, de ártani nem fog.
A panel szélessége azonos (továbbra is illik a kijelzőrészhez), de a mélysége egy kicsivel nagyobb lett (kellett a hely a keresztmetszethez).
Továbbra is indokolt lehet az emittereket bekötő sávokat átónozni.
A greatz lekerült a panelről. De annak továbbra sem elég a + és - kivezetését bekötni, hanem az egyik váltóról is kell egy vezetékkel (lehet egészen vékony is) elmenni a labortáphoz.
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 5, 2010
Mellékeltem egy számítás. Ha végig nézed jól látszik, hogy a trimmerek középállásban vannak "jó helyen". Ha nálad nem ez a helyzet, akkor ott valami nem "ideális".
Ha az előtéteket használod, akkor a panelon lévő Rx1-et ki kell hagyni. Ha az bent van (100R), akkor az erősen megzavarja az osztótagot, mert egyáltalán nem mindegy, hogy a műszer 100R-al terheli az osztót, vagy 1MR fölötti értékkel.
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 2, 2010
Megrajzoltam amit ígértem.
Kimondottan Pioneer 2.7.1 tápjának Alkotós paneltervéhez illeszkedik. A műszerek mind 200mV-osak, és 0-50V illetve 0-5A-re számoltam ki az osztótagokat. (A mérőrész, értelem szerűen 200V-ig és 20A-ig használható, minden változtatás nélkül).
A trimmeres verziókhoz mindenképpen sok korülfordulásos "Helipot" trimmereket javaslok használni. A mérőáram kb. 1mA; 50V illetve 5A mérésekor. Kisebb értéknél kisebb, nagyobbnál pedig nagyobb.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 2, 2010
A Rézfelületből "hiányzó" szövegekkel nincs most időm bíbelődni. Ettől még a rajz használható.
A panel 152,4x83,82mm.
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 2, 2010
Köszi szépen.
Nekem a Pioneer féle labortáp LM324-el v2.7.1 (panel terv) kellene inverzben, és mehet úgy mintha vasaláshoz csinálnád, mert akkor közvetlenül a fotó fóliára tudom tenni a kinyomtatott fóliám festett(toneres) oldalát, és ezzel az alávilágítást 0-ra csökkentem.
Tehát erről a kapcsolásról beszélek. Csatolom.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 6, 2010
Összeraktam a saját példányomat a Pioneer féle V2.7.1-es vezriójú tápból.
Minden funkció hibátlanul működik, rezzenéstelenül stabil a feszültség, jól szabályozható az áram, és a DC-OFF is éppen olyan, mint amilyennek lennie kell, azonnal tilt.
1. A panelon van egy hiba (már a második, de hát ez a prototípusok velejárója), mégpedig az áramhatár beállító poti fordítva szabályoz. Letekert állapotában adja a legnagyobb értéket. Holnap ki fogom javítani a panelt, és közzéteszem. Ez igazából nem is tervezési hiba volt, mert a kapcsoláshoz jó, csak rosszul elemeztem a kapcsolást, mert már oda is fordítva írtam fel a min/max irányokat.

2. Nálam az "50V-os" ellenállásértékek kerültek beültetésre, de az 5A-t nem javaslom a melegedés miatt. Septében végeztem egy rövid hőterhelést, és bizony ekkora feszültséghez már komoly hőre kell számítani még 4A-nél is. Tehát én 4A-re állítottam be, amihez R10=100kohm.
3. Lusta voltam most alkatrészekért koslatni, és mivel R3 430kohm-ja nekem nem volt, így 470k-t raktam helyette. Semmilyen érzékelhető gondot nem okozott.
A fotók nem túl fényesek, de most csak egy "zseb" gép volt kéznél, amit lehetett azért megpróbáltam kihozni belőle.


Paneltervek itt
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2010
Van nálam egy kis talajvíz helyzet, de a panelt "kifaragtam" tegnap.
Az alkatrészoldali feliratot laminálóval csináltam. Elég szép, kontúros minden felirat, csak egy kicsit elcsúszott a furatokhoz képest. Pedig igyekeztem jól illeszteni, meg is ragasztottam, de mikor a lamináló hengerek közé került, az kicsit eltolta a képet. Ha ez lesz vele a legnagyobb gondom, akkor elégedett leszek a kapcsolással is és a paneltervvel is.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2010
A kapcsolást is elővarázsoltam.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 2, 2010
Itt van amit ígértem. Egy másik kiviteli elképzelés Pioneer 2.7-es labortápjához.
Még nem próbáltam ki, ez egyenlőre csak terv, tehát lehet benne hiba!
A kapcsolást is átrajzoltam, de otthon hagytam, ezt délután fogom pótolni.
A térbeli képeken kétféle potit is használok, bármelyikhez jó a panel, illetve a diódahíd hűtésére is mutatok egy lehetőséget, de úgy vélem nem lesz szükség rá.
(#) Pioneer válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 20, 2010
Szia!
Én inkább a 2.7-eset ajánlom, mivel a 2.6-ossal vannak kisebb problémák.
Üdv: Pioneer
(#) Pioneer válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 15, 2009
Szia!
Az általad közölt tápegységet javítottam fel teljesen, az alább közölt kapcsoláson.
A helyedben ezt építeném meg.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem