Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   832 / 840
(#) deminger válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Hálózatról kapja a tápot egy toroid traforol ami 16v ac kimenetet ad, ez van egyenirányitva majd 470uf-al simítva aztán egy LM7805 csinál belőle 5 voltot majd meg 1000µF puffer és így kapja a tápot. Megpróbálom majd a telepes táplálását, ha úgy a hiba megszűnik akkor a megoldás a tápfesz további simítása? Esetleg áttérés valami kapcsoló üzemű tápra?
(#) Bakman válasza deminger hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
7805 kimenetére sok az 1000 µF. Közvetlen a lábai mellé 330 nF és 100 nF kell, utóbbi a kimenet és a GND közé. A kontroller táplábaihoz tegyél 4.7 - 10 µF-os kondit.
(#) deminger válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Rendben, elvégzem majd ezeket az átalakításokat. A fizikai árnyékolás segíthet valamit? Vagy inkább a tápfeszen keresztül bejövő impulzusok okozhatják a lefagyást?
(#) robis01 válasza deminger hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Ebbe a hibába én is belefutottam pár éve. Tápszűrés nem volt elég BOD állítás hozott valami javulást, de nem lett tökéletes. Aztán kicseréltem eredeti panelra a kínai másolatot, az megoldotta a problémát. Később azt olvastam hogy lefagyási problémát az usb-ttl konverter ic is okozhat, de nem próbáltam ki hogy leforrasztva ic-t megszűnik-e a hiba.
Ma már inkább plc-t használnék kritikus helyeken. Használtan kb. annyiért hozzá lehet jutni mint egy eredeti Ardunihoz, és azokon van zavarvédelem is.
(#) deminger válasza robis01 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
A BOD állítás mit takar? Én is AliExpresses panelt használok, lehet akkor szerzek egy eredetit. Eddig azért döntöttem a kínai mellett mert sejtettem hogy egy kettő meg fog halni mire sikerul megcsinálni a hegesztőt és 3 panel fel is áldozta érte az életét. Azt viszont nem gondoltam volna hogy ennyivel instabilabb a kínai változat.
(#) dB_Thunder válasza deminger hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Idézet:
„A BOD állítás mit takar?”

https://developerhelp.microchip.com/xwiki/bin/view/products/mcu-mpu...e/bod/

A legtöbb Arduino lapon Atmel chip ül, ezek automotíve minősítésűek, tehát jól bírják a gyűrődést, a gond akkor van, ha minden más, azaz a további alkatrészek, nyák kialakítás csak kommersz szintet üt meg!
Illetve mióta a Microchip felvásárolta az Atmelt, nem tudom hogy "romlott" az IC-k minősítése! Előfordul, hogy újraterveznek egy IC-t, vagy csak szimplán a kínaiak hamisítják
(#) gaspa hozzászólása Feb 29, 2024 /
 
Az új bruttó elszámolás miatt szeretném a napelemes rendszeremnél mérni külön a betáplált,fogyasztott és helyben felhasznált energiát mindhárom fázison.Ezek alapján optimalizálni a fogyasztást és minimalizálni a betáplálást.A JSY MK 194T eszközt néztem ki erre a célra,ez méri a kétirányú energiát és sok mást,egy fázisú két csatornás,Modbuson kommunikál.Mivel egy feszültség bemenete és két áram érzékelője van,már az egyik csatornával meg lehet állapítani a betáplált/fogyasztott energiát és az egyéb adatokat.Nem világos a koncepció,a másik áramérzékelővel esetleg meg lehetne mérni ugyanannak a fázisnak egy másik irányú fogyasztását.A hibrid inverteremnél a bemenetre és kimenetre kötött áram érzékelőkkel meg tudom állapítani a hálózatból és külön a napelemekből vett energiát,erre jó lesz,de itt viszont nem kell kétirányú energia mérés.Ezért kérdezem mire lett ez kitalálva,talán valami elkerülte a figyelmemet?

e szenzor.jpg
    
(#) Massawa válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Az internet tele van olcso Smart méterekkel. Azok pontosan ezt teszik.
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
itt sok infó van a fórumon
https://forum-photovoltaique.fr/viewtopic.php?f=110&t=63036
https://forum-photovoltaique.fr/viewtopic.php?t=62475
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2024
(#) gaspa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Persze ez is azok közül való,csak ezt jobbnak tartom és egy meglévő szerkezetembe kell használnom.
A kérdés más volt,reméltem használta már valaki.

DSCN1609.JPG
    
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Köszi ezeket olvasom és pár libet is megnéztem.Ennek az eszköznek van 3 fázisú változata is,amibe mindhárom fázis feszültség bemegy és a 3 áramszenzor,ez tiszta.Van amelyikbe egy fázis,egy áramszenzor,ez is tiszta.Az említettbe egy fázis feszültség megy be és két áramszenzor,ezt nem értettem mire jó,mert két fázisra nem.
(#) Régi motoros válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Csak egy feltevés, de bele viheted a második érzékelőbe akár a nullát is. Ha azonos az áram mindkét érzékelőn, nincs gond. Ha különböző, akkor baj van, lekapcsoltathatsz betáplálást, mint ahogy a Fi relé.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2024
(#) pipi válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
1 fázison 3 féle áramot van értelme mérni.
A megtermelt, a ki/bemenő, és az elfogyasztott, ebből kettőt tud mérni a 194-es, a harmadik meg már számolható
(#) gaspa válasza pipi hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Eddig két fázison volt betáplálós inverter és a hálózatra párhuzamosan bárhova lehetett fogyasztót ill. invertert tenni,a villanyóra mindent tudott.Most két fázison lesz hibrid egy fázison betáplálós,a hibridek miatt át kellett alakítani a bejövő vezetékezést,mert először az inverterbe megy és onnan a fogyasztókhoz.A hibrideknél mint említettem nincs gond a méréssel.A betáplálósnál is az új vezetékezéssel a bejövőre teszem az egyik szenzort,ami méri a kétirányú energiát,a másik szenzort a fogyasztók felé menő vezetékre,ami a helyben fogyasztott energiát méri,tehát nem kell számítani.Picit elbonyolítottam a kérdést,mert csak nem értettem miért kell egy fázison két kétirányú energia mérés,nem találtam rá a neten alkalmazást.
(#) dara válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Nem hiszem hogy csak én nem értem az egész lényegét.Két fázis hibrid egy betáplálós,a hibriden van akksi?De inkább folytassuk a napelem topikba.Szeretném megérteni az egész lényegét.Valószinű többeket is érdekelne.
(#) gaspa válasza dara hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Van rajta akksi,de melyik napelemesbe?
(#) dara válasza gaspa hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Napelem alkalmazása lakás enegia ellátásában.
(#) robis01 válasza deminger hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Nem írtad hogy milyen panelt használsz, amiről én írtam azon Atmega328 ic volt.
BOD állításhoz szükség lesz AVR íróra (ARDUNIO-ból készíthető). Viszont figyelni kell a FUSE bitek matatása közben, mert könnyen kizárhatod magad az AVR-ből. Ha ez megtörténik akkor AVR HV programozó kell (ez is készíthető ARDUINO-val). De ha már készítesz ilyen HV írót érdemes kipróbálni a döglött paneljaidon is (feszültség probléma esetén nem tudni hogy hova ír éppen). Volt már olyan ARDUINO a kezeim közt ami így megjavult, igaz az előéletéről nem tudok semmit, mert ingyen kaptam.
(#) Panhard válasza gaspa hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
https://vi.aliexpress.com/item/1005005461285334.html

Én ilyet használok négyet, egy ESP32 kommunikál velük, és küldi wifin keresztül az adatbázisba az adatokat.
(#) gaspa válasza Panhard hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Ezt én is néztem,de úgy tűnt ez nem tud kétirányú energiamérést,bár nem mindenhol kell.Nekem ebből 6 db kellene a másikból pedig 3,valamivel olcsóbb és kétirányú energiát mér.A legfőbb gondom a kondis osztás,a másikban elválasztó trafó van.Te is méred a ki/be táplálást meg a helyben felhasználtat?Nekem a mért adatokat fel kell küldenem a pincéből a 3. szintre és a pincében be is szeretnék avatkozni a fogyasztásba.Úgyhogy oda még kell valami amiben több rx/tx van,van egy kísérleti Mega panelom az jó lesz.
(#) Kera_Will válasza gaspa hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Idézet:
„még kell valami amiben több rx/tx”


Van olyan COM opcio ami 1 kozos buszon tud tobb eszkoz is beszelgetni , 1 1 rx/tx porton.
Pl rs485 aramhurkos rendszer, akar 1kmre is 1 sodrott erparon keresztul.
Nem kell egybol megat levenni a polcrol ... ok persze kelleni fog mindenhova 1 1 ttl/rs485 modul.
(#) gaspa válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Az emeletre jó pár DS szenzor,meg az energia adatok mennek fel,ott vannak megjelenítve.Lent pedig fogyasztókat kell vezérelnem ezekből,sajnos nem úszom meg.
(#) Panhard válasza gaspa hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
ESP32-ben 3 hardveres soros port van, amiket hozzárendelhetsz bármelyik IO porthoz. Tehát elég sok soros portos eszköz köthető rá.
(#) gaspa válasza Panhard hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Sajnos arra az ESP32-re annyi minden van rátéve, hogy csak az UART0 maradt.Örülök ha az energia szenzorok adatait fel tudom küldeni rá.
(#) kameleon2 válasza gaspa hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Miért nem használsz buszos szenzorokat akkor? SPI i2c ilyenekre van kitalálva és csak egy port, csak több cím. Vagy terepi szenzor és modbus, can bus.
(#) Raiden hozzászólása Márc 4, 2024 /
 
Sziasztok

egy kis segítséget szeretnék kérni....
van ez a kis program rész amivel a legnagyobb bajom van, hogy a delay() ugye megakassza a programot, viszont legalébb végig fut utánna....

if (talajnedvessegErtek1 > 500) {
if (jelenlegiIdo - utolsoAktivalasIdo1 >= hutesiIdo1) {
digitalWrite(relePin1, LOW);
digitalWrite(relePin4, LOW); // relePin1 és relePin4 kikapcsolása

delay(aktivaciosIdotartam1);
digitalWrite(relePin1, HIGH);
digitalWrite(relePin4, HIGH); // relePin1 és relePin4 bekapcsolása
idozitettIdo1 = millis();
}
utolsoAktivalasIdo1 = jelenlegiIdo;
}


de helyette kaptam egy ilyen kódót

if (talajnedvessegErtek1 > 500) {
if (jelenlegiIdo - utolsoAktivalasIdo1 >= hutesiIdo1) {
digitalWrite(relePin1, LOW);
digitalWrite(relePin4, LOW);
if (jelenlegiIdo - idozitettIdo1 >= aktivaciosIdotartam1) {
digitalWrite(relePin1, HIGH);
digitalWrite(relePin4, HIGH);
idozitettIdo1 = jelenlegiIdo;
}
utolsoAktivalasIdo1 = jelenlegiIdo;
}
}


amivel az a bajom h a relék a végén nem mennek alap helyzetbe..... viszont a programot nem akassza meg....

valakinek más 5let?

THX
(#) pipi válasza Raiden hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
jelenlegiIdo nem kap értéket
(#) robis01 válasza Raiden hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Miért nem használsz timer-t delay helyett? Panel (MCU) függő hogy miként működik a funkció.
(#) gaspa válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Van használatban i2c,találtam 1 hasonló szenzort de amin vásárolok Ali,Ebay nem találok.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 6, 2024 /
 
Sziasztok!
Elvesztem az internetben!
Légyszíves ajánljatok olyan (board) könyvtárt, ami a legtöbb Atmegát és Attinyt támogatja az Arduino IDE-ben!

Köszi!
Következő: »»   832 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem