Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 164
(#) Inhouse válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Anélkül, hogy tudnánk, hogyan kötötted be.... Ha nem működik benne a gyári vezérlő, akkor nem fog menni kulccsal, ill. az ajtógombbal. Közvetlenül vezérled a motorokat a harmadik ábra szerint? Igen nyögvenyelős így segíteni, minden infót harapófogóval kell kihúzni belőled. Próbáld már megérteni, hogy mi itt nem látjuk, hogy mit vettél, mit csináltál, csak azt, amit megosztasz velünk.
Most akkor milyen riasztó van benne? Használj már légyszíves mondat eleji nagy kezdőbetűt, írásjeleket, stb...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) akos70 válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Azért nem tudod bezárni kulccsal, mert kivetted a központi zár vezérlőjét, amit ez a mostani nem helyettesít. Ennek annyi a szerepe, hogy a meglévő, hibátlanul működő vezérlőt távirányítóval kapcsolja.
Rakd vissza azt az eredeti dobozt, az nem baj, ha a gyári távirányítóval nem működik, ezután kösd be megfelelően az új elektronikát. Riasztó pedig nincs, mitől lenne?
(#) lastewer hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Audi A4 2004 es évj. , kérdés , bal első ajtóban megtaláltam a központi zár záró vezetékét, de a nyítót nem. Az merre van? Riasztót akarok belerakni , de így kicsit érdekes a helyzet.
(#) vargaf válasza lastewer hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Talán ez:
"Zárás - bal oldali „A” oszlop tövében 16 pólusú barna csatlakozóban PIROS/BARNA
(3. pozíció) vezeték.
Nyitás - ugyanitt SZÜRKE/FEHÉR (1. pozíció) vezeték."
(#) lastewer válasza vargaf hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Ott nincs ilyen színű csatlakozóm. Mellékeltem egy képet milyenek vannak.

csatls.jpg
    
(#) Marty McFly hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy barátom keresett fel azzal hogy nem tudja bekötni ezt a központizár egységet. Azt hittem könnyedén megoldom a problémát de egy dolog sehogy sem akar működni mégpedig az ajtónyitó. Küldött nekem pár fotót és rajzokat is bár a rajzok sem teljesen egyértelműek számomra. Mellékelem a képeket hátha valaki meg tudna világosítani minket Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Inhouse válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Fejtsd már ki légyszíves, hogy mivel is van gond! Raktál fel képet kp zár bekötési ábráról, meg riasztóéról. Mit nem tudsz bekötni? Ez egy utólag beszerelt kp zár? Riasztó is van? Azzal nem tudod vezérelni? Mechanikusan jó, be van szerelve?
(#) Marty McFly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Riasztóval van egybe és utólag lesz beszerelve. Próbából összeraktuk asztalnál, működik is minden kivéve az ajtónyitó motort ami meg sem mozdul és feszültséget sem kap.
(#) Marty McFly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Ha közvetlenül akkuról próbáljuk akkor szépen mozog az ajtónyitó.
(#) Inhouse válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 17, 2018 / 1
 
A 6 vezeték ami a kp zár vezérlést csinálja nem ad ki feszültséget, csak 2 relé váltóérintkezői. Ha nem kerül beszerelésre külön kp zár vezérlő, akkor csak a távirányítóval fog működni, a zárral nem lesz működtethető. Ezek a rajzok már régen is elég vacakok voltak, most sem jobbak. Neked a negyedik kell, a "Zárt és nyitott áramkör".
Narancs és narancs-fekete -> test
Sárga és sárga-fekete -> +12V állandó, biztosítékkal!
fehér és fehér-fekete -> a motor kivezetései
Ez utóbbiakat fordított működés esetén fel kell cserélni. Alapból test lesz a motor mindkét szálán, ha nyit, akkor a feh-fek lesz egy pillanatra +12V-on, ha zár, akkor meg a fehér.
(#) Marty McFly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönjük a segítséget! A leírtak alapján bekötöttük és tökéletesen működik!
(#) morca671 hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Hali! Ilyet szerelt már be valaki? 2000-es skoda felibe szeretném beszerelni. Nekem nem egyértelmű mit hová kössek. Minden segítséget köszönök!

s-l1600.jpg
    
(#) Inhouse válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Szívesen! Örülök, hogy jó lett.
(#) Inhouse válasza morca671 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Ez azért így elég általános, mit nem tudsz? Mi nem egyértelmű? Nekem az jön le, hogy sosem szereltél még autóriasztót... Miben ennyire más ez, mint egy másik riasztó?
Felraksz egy reklám képet egy riasztóról, aminek se márkája, se típusa. Hogyan segíthetnénk?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) uniman válasza morca671 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Felháborító a "felibe" megnevezés ! Kérjék Tőle bocsánatot !
Ha megveszed a cuccot, kapsz hozzá leírást is. Más kérdés, hogy azzal majd mit tudsz kezdeni.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Na, ráadásul nem is riasztó. Mindegy, az előző delikvensnek írtak érvényesek lehetnek nálad is...bár ez valószínűleg többet tud. Csak tudnánk, hogy van-e benne már egy nem távirányítható kp zár és ahhoz kell, vagy most rakod a motorokat is?
Na nézzük, hátha ez a jó rajz hozzá..
1-6 Kp zár vezérlő, ahogy írtam az előző válaszomban
7 akku test (mínusznak szokták írni)
8 akku +12V
9 park izzókra
10 elektromos ablakfelhúzó modulhoz
11 csomagtartóhoz, amennyiben van működtető benne
Jumperek:
J1 legyen, mert ez most nem levegős kp zárat fog vezérelni...
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2018
(#) sufni-tunning válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Én már találkoztam egy Suzukiban 3db vezérővel. Egymást próbálták munkára bírni
(#) Inhouse válasza sufni-tunning hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Az szép, de kettő még indokolt lehet, egy sima és egy vezeték nélküli, ezek jól megvannak és lefedik az igényeket.
(#) sufni-tunning válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Főleg a bal első ajtóban, derékig vízben.
(#) jantsika hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettem én is egy 3 gombos Keyless Entry Sytem egységet. Golf 4 kombiba szeretném bekötni. Tud valaki segíteni abban, hogy a csomagtér ajtó nyitását szeretném a a bicskakulccsal működtetni. Melyik vezetékre kell rákötnöm, hogy működjön a rendszer?
Ugyan ez, hogy az index lámpákat is működtesse illetve az elektromos ablakokat, melyik vezetékre kössem az autó kábelkötegébe?

Nagyon nagy köszönettel!
(#) freechat hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Egy ilyen központi zár motort szeretnék használni (nem autóhoz).
Ha jól sejtem akkor ez a két vezeték egy motort vezérel előre vagy hátra szóval egy H-híddal tudom a két állapotot vezérelni?
A másik problémám, hogy nem tudom mekkora fesz és áramerősségre van szüksége.
USB töltőim vannak, de abból annyi amennyit akarok. Ezzel kellene megoldanom két ilyennek a vezérlését. Általában 1A-t tudnak leadni 5V-on.
Erre van valakinek valami megoldása?
(#) freechat válasza freechat hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Közben találtam 800 Ft-ért darabonként úgyhogy kipróbáltam.
5V-al egy sima nodemcu és egy 1A-es akksival tökéletesen működik, alig tudtam lefogni.
Persze lehet, hogy ez egy autóba kevés, de nekem megfelel
(#) gery512 hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Családtag régóta álló Hyundai Coupe-jában van ez a szerkezet...korábban nem indulás meg állandó berisztás miatt akksi nelkül falnak lett támasztva, cirka 4 évre.
Jó lenne életre kelteni, de vélhetően az utólag beszerelt ketyere szól bele a dologba.
Az AC nem is kap delejt.
Szeretnénk kiműteni belőle, viszont semmi infónk nincs róla, hogy kötötték be anno.
Ha valakinek volna bekötési rajza hasonló eszközről, kérem tegye közkinccsé.
Vagy valakinek van ötlete, hogyan lehetne esetleg életre kelteni ezt a központizáras, blokkolós, riszatós anyámtyúkját?
Ez a számsor, és ezek a képek állnak rendelkezésre a csodatermékről...
(#) huzinaakos2 hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Volvo s40-em (1.6 benzin, 2000 évjárat) nem indul be. Gyertya csere után pár másodpercet járt a motor és utána leállt.Berakom a kulcsot a gyújtáskapcsolóba, elforgatom és csak a visszajelző lámpák világítanak a műszerfalon illetve az imobilizer piros LED-je gyorsan villog, de az önindító megsem tekeri a motort, teljes csönd van. A centrálzárat nem tudom kinyitni csak a kulcsal tudtam kinyitni az ajtót.Az akkumulátort feltöltöttük, a relék és a biztosítékok jók. Próbáltuk bebikázni és behúzni is de semmi.Szerintetek mi lehet a gond?
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza huzinaakos2 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Ha gyorsan villog az immo LED-je az szerintem nem jó. Milyen a kulcs?
(#) huzinaakos2 hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Sima gyári slusszkulcs, nem bicska kulcs, külön van a távirányító. A tetején van egy piros négyzet, és ha jól tudom alatta van a transponder chip.
(#) Inhouse válasza huzinaakos2 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Tartalék kulcs? Azzal is ezt csinálja? Ha igen, akkor lehet az immo vevő része (egy tekercs a gyújtáskapcsoló körül) vacakol.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) huzinaakos2 hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
A tartalék kulcsal is ugyanezt csinálja. És akkor ezzel a vevővel mit tudok csinálni?
(#) Inhouse válasza huzinaakos2 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Megnézed, hogy a helyén van-e? Nem sérült-e? A csatlakozója nem kontaktos? Immo chipet kivenni a kulcsfejből és közelebb nyomni egy próbára a tekercshez...
(#) mraulajos válasza huzinaakos2 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Hali!
Bocsi hogy beleszólok. Kb 3 éve, elhagytuk a kocsink kulcsát. Elővettük a tartalék kulcsot, ki tudja mikor volt használva, és nem indult vele az autó. El felejtette a programot. Újra kellett tanítatni, szakemberrel.
Következő: »»   146 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem