Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   370 / 373
(#) KBal76 válasza bbatka hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Ez ugyan nem a 3D nyomtatás topik, de ha már, én beállítások közt próbálnék szétnézni/finomhangolni ha ilyen lyukméret-pontosság gondom lenne. De ennél egy fokkal egyszerûbb a kiismert nyomtatóhoz igazítani a tervet, úgy tervezni a lyukat hogy az kinyomtatva jó legyen (pl. ha szögletes, amit nem lehet utólag felfúrni). Nem értek hozzá, csak tippelek..
(#) bbatka válasza KBal76 hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Valószínűleg a falvastagságot kellene nagyobbra állítani. Majd legközelebb ezzel próbálkozok. Persze alacsony kitöltési aránynál még így is problémák lehetnek.
(#) Régi motoros válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 4, 2023 /
 
Üdv, ezt mivel skiccelted? Van erre valami célprogram? Vagy csak valami sima 3D CAD?
Én FreeCAD -ban skicceltem az enyimét, de még az elején vagyok.
Épp ma hegesztettem össze az "alvázat".

CNC alap.png
    
(#) mnyugger válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 5, 2023 / 1
 
Sketchup programmal rajzoltam Ez a program nem igazán alkalmas gépészeti tervezésre.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
Üdv. Van valamerre katalógus az aliexpressen fellelhető bordásszíj profilokról?
Az előző képen látható gépemhez kellene a motor (NEMA 34) és az orsó közé (SUF1605) valami szíj,
de nem tudom milyet kellene választani. A GT2 -őt nagyjából ismerem, olyan van a 3D printeremen,
de ezt nagyon gyengének találom, és a fogai is aprók. A gép acél váz és acél szerkezetű maró lesz,
szóval valami komolyabb szíj kellene lehetőleg nagyobb fogakkal is.
Maximum szíjszélesség ami még befér kb 15mm.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Többnyire szabványozottak a szijak a google a barátod. ( meg van sajnos pl a az esztergámon valami nagyon hülye szij van és a világon csak egy helyen kapni és méreg drágán). Szoval a szijak között van néhány fokozat meg néhány osztás és a kinaiak is igy árulják.
Ha elmész egy szakboltba ott akár méretre is vágják ( szélességre)
(#) sargarigo válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Ha még csak tanulgatod és máris látod hogy a sketchup nem jó, miért nem próbálod ki amit ajánlottam? Cad.onshape.com. Nagyon tuti cucc, tudom ajánlani!
(#) Sinike hozzászólása Nov 5, 2023 /
 
Üdvözlet!
Igaz, hogy nyomtatóról lenne szó, de mechanikailag inkább ebbe a topikba tartozik szerintem a kérdésem.
Minden alkalommal elindul a nyomtatás, tehát működnek a motorok rendesen - de különböző időpontokban az egyik léptetőmotor megáll. Kézzel lehet tekerni. Kábelt cseréltem, motordrivert cseréltem, nem az volt a gond.
A motor haldoklásának első jelei, vagy egy ilyen motor nem így megy tönkre?
(#) mnyugger válasza Sinike hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Mindig ugyanaz?
Cseréld fel egy másik motorral.
Ha ott is csinálja, akkor a motor a hibás.
Ha a "jó" motor hibázik akkor nem a motor rossz.
(#) Sinike válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Van egy másik, könnyebb kézzel forgatni - az azt jelenti, hogy gyengébb? (Viszont a csavarhúzót erősebben vonzza, mint az eredeti)
De az meg nem forog, csak rezeg. Sajna semmi felirat nincs rajta...
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szakboltot nemigen tudnék itt mondani helyben. Viszont szerintem ott inkább csak nagyobb átmérőben vannak feltételezésem szerint, nem ilyen kis méretben mint kellene. Ahogy próbálgatom a két tengely távolsága kb 10-15cm lesz. A kerék átmérők meg kb 30mm, és mivel még az sincs, azt is rendelnem kell. A szakboltban így együtt szerintem drágább lenne, mint megrendelni keletről.
A cél a legolcsóbbat megtalálni. Tudjátok, kis pénz kis foci.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) Régi motoros válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Majd megnézem, de azt hittem létezik olyan szoftver, ami alapból tartalmazza az ilyen gépek alkatrészeit, pl sínek, motorok, profilok, és be lehet dobálni, nem nekem kell külön-külön megrazjolni mindet.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Szoftwarrröl nem tudok, de minden gyár ma már megadja az elemek rajzát valamilyen formában, ahogy az IC- khez is megvannak a rajzok.
A fogasszijas áttélekhez van szoftware, megint csak google a barátod, de 30 mm-s szijtárcsákhoz a GT2-es az optimális, ahhoz legfeljebb szélesebbet keress, de ne durvábbat.
Sok mai szerszámgépben ilyen áttételek vannak és hozzávalo fogas szijak. ( kézi körfürész, gyalu stb. Igaz minden márka más méretet használ, de aki keres az talál jot is.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2023
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2023 /
 
Na pont ezért kellett volna valami katalógus, amiből ki tudom lesni adott átmérőhöz milyen fogméretűt lehet választani. Félek hogy az a pici fogazású átugrik.

Na de akkor meg is fordíthatom a kérdést, tegyük fel a HTD 5M szíjhoz melyik a legkissebb kerékátmérő?
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 6, 2023 / 1
 
Tudod ezt ugy hivják, hogy

Gépészeti táblázatok
(#) sargarigo válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 6, 2023 /
 
Nem kell megrajzolni mindent, mert nagyon sok már készen elérhető a keresőjében. Csak át kell állítani hogy ne a saját dolgaid, hanem a Public tételek között keressen. Motorok, csatlakozók, minden IS van.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 9, 2023 /
 
Nem tudom ezt a kalkulátort ismeritek e, gondoltam érdekelhet mást is.
Ezzel választottam ki a szíjhosszt és bordás tárcsákat.
Meg van itt néhány kép a vázról, csak úgy.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 9, 2023 /
 
Közben felmerült egy kérdésem. Van egy (három) ilyen SFU1605 golyósanyám. Anyaga acél, de vajon mennyire kemény? Lehet ebbe menetet fúrni? Mármint a felfogatásra szánt lyukakba.
Próbálta már valaki? Nem szívesen törnék bele egy menetfúrót.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2023
(#) mnyugger válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Próbaképpen fúrd meg.
Most 6mm-es furatok vannak rajta.
Az M8-as menetet 6,8mm-es fúróval kell előfúrni.
Fúrás közben érzed az anyag keménységét. (szerintem nem lehet túl kemény)
Ha könnyedén viszi a fúró, akkor mehet bele a menet. Ha nem, nem sokat vesztettél.
Vigyázz. Forgács ne kerüljön illetéktelen helyre.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2023
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Minek kell ebbe lyukat furni? Ott van az abroncsa a 6 lyukkal, azok arra vannak rajta,hogy rögzitsd.
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Talán azért, mert nem szeretne "anyázni", vagy nem hozzáférhető a beépítés helyén a másik oldala.
Régi motoros - Nem hőkezelt, menetelheted nyugodtan.
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Arra is van néhány megoldás.
(#) mex válasza vision61 hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
A golyópálya az anyán belül biztosan hőkezelt,persze ha kínai, akkor semmi sem biztos.
A perem valószínűleg nem, de nem tudok olyan beépítési módot, ami megkövetelné a gyári kialakítás áttervezését.
(#) vision61 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Ezzel sokat segítettél. Mellesleg nem én kérdeztem, csak válaszoltam a nyitó kérdésre.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
A menet azért kellene bele, mert nem átmenő csavarozni akarom. Az ellendarab amire fel lesz fogatva, pedig egy 20x40x2 -es zártszelvény darab. Abba a 2mm falvastagságba meg nem sok menet fér ha azt menetelném. Persze lehet mind a két falába menetelni ugye, na de mégis jobbnak érzek egy 6mm-es anyagvastagságba menetelni, mint két 2mm-esbe.
Majd holnap dobok fel egy CAD skiccet, hogy jobban érthető legyen.

Ui.: A végcsapágyházak sem menetesek gyárilag, abba is menetet fúrtam, persze az csak alu.
(#) mex válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 9, 2023 / 1
 
Szerintem jobb megoldás,a zártszelvénybe szegecsanyákkal rögzíteni a golyósanyát. Egyszerű, nagyszerű, erős kötést eredményez.
(#) Massawa válasza vision61 hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Eddig nem tudtunk semmit miért akar abba menetet vágni. Igy nem kellene neked mindjárt okoskodni meg személyeskedni.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Milyen anyagot akarsz majd ezzel a géppel megmunkálni, mert ha keményebbet ( fémet ) akkor az egy csigatengely a keret közepén nem lesz jo. Az asztal be fog rezegni nem lesz szép a felület. Ekkora asztalhoz mindenképpen 2 csigatengely kellene.
(#) qvasz2 hozzászólása Nov 10, 2023 /
 
üdv! Keresek 2 db kuplungot, ami az egyik oldalon 6,35 mm, a másik oldalon 8 mm tengelyt fogad. Nehezítés, hogy a hossza 60 mm. Valaki látott már ilyet?
köszi
(#) Massawa válasza qvasz2 hozzászólására (») Nov 10, 2023 /
 
Nem de összerakhatsz 2 kuplungot ugy hogy közéjük egy esztergát 6,35/8 mm-s közdarabot készitesz. Igy kijön a hossz is.
Következő: »»   370 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem