Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   101 / 115
(#) htibora válasza Robin2 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Köszi a tanácsokat úgy néz ki sikerült megegyezni a vezérléssel a tengelymozgásokat illetően 1/16 -os lépésszám nyert. Ami gondom van még az a főorsó indítása. A motor amit használni próbálok a EleksMaker 555 a gondom az is hogy ha kihagyom a vezérlést és direktbe kötök rá 12 V akkor se indul, hanem szerintem zárlatos lehet mivel a tápon a LED is kialszik. Mi lehet a hiba? A táp 12V 5A. Előre is kösz a választ és a tippeket.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Aki esetleg saját maga szeretne CNC vezérlőt építeni, annak ajánlom figyelmébe a Robozone oldalon található V5.1-es vezérlőt. Nem otsóóó mulatság, viszont határozottan meg vagyok elégedve vele, habár még csak egy példány épült belőle itthonra, tartósnak tűnik. Mivel FET driver van a kimeneteken, így a FET-ek között sem nagyon válogat. Nekem IRF3710 van benne, ez volt itthon. Kimondottan tetszik, hogy nem zajos tőle a motor úgy, mint a gyári CNC vezérlőmmel. Fázisáramok szkóppal mérve trimmelhetőek.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) sargarigo válasza htibora hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
A táp biztosan jó? Azért ez csak egy 30W-os motor, három ampert becsókol. Indításkor szerintem többet is. A tengelyét próbáltad megtekerni? Táp helyett egy akkut tennek rá egy pillanatra hogy mozdul-e. Ennél biztosabb nincs
(#) Pali79 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Hát azon mondjuk nem csodálkozom, hogy attól a kék csodától találtál jobbat...
(#) sargarigo válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Jó combos jószág, meg sem próbálja elhitetni hogy egyszerű De szép.
(#) scooby_ válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Az volt a legelső vezérlőm. Ez a második, ami bontogatja a szárnyait, így igazából semmi tapasztalatom nincs, hogy esetleg ettől is létezik-e jobb.
(#) scooby_ válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Nos igen. Először egy trafótekercselőhöz dobtam össze, aztán rájöttem, hogy minek lőjek ágyúval verébre, ha ott vannak a kis DIP vezérlők, az a kisméretű motorokhoz, szálvezetőnek bőven elég? Ez meg mehet a CNC-re, oda úgy is kellenek majd a nagyobb motorok, ha az ember tényleg fémmegmunkálásra is szeretné használni a gépét. Programozása volt macera kicsit, mivel nincs ICSP csatlakozó, se foglalatom programozáshoz, be kellett drótozni. Ráadásul először a kezdetleges szoftwert sikerült bele tölteni, ami nem az igazi, mert az nem tudja a mikrolépést. Tetszik benne, hogy könnyen "személyre szabható". Nézegettem a gyári vezérlőket. Elég olcsók, de nem mertem megvenni, hiszen egy már van, ami nem egészen nyerte el a tetszésemet.
(#) Pali79 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Hát az attól függ, hogy építeni vagy inkább venni szeretnél, illetve a szükséges motor áram is sokat nyom a latba.
(#) gerleimarci válasza htibora hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Ha 1.1-es GRBL-t használsz, akkor meg van cserélve a Z végállások bemenete és a főorsó vezérlés.
(#) htibora válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Pont ilyen vezérléssel kinlodok én is. Azaz már csak a főorso kapcsolasaval. Tehát a z tengelyek vegalas kapcsolok egyikre kell kötni? De melyikre? Kösz előre a segítséget.
(#) gerleimarci válasza htibora hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ahogy az előbbi képen van. A főorsó vezérlését pedig a Z végállás helyére. A cserére azért volt szükség, mert nem volt szabad PWM képes láb már az Unon.
De ha neked nem kell PWM főorsó vezérlés, csak ki-be kapcs, akkor a config.h-ban kikommenteled ezt:
  1. #define VARIABLE_SPINDLE

és akkor olyan lesz minden, mint a 0.9-ben volt.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Az előző képekhez. Elkészült a 4 tengelyes interface is a vezérlőkhöz. Bár kétlem, hogy kihasználom mind a 4 tengelyt, viszont később még jól jöhet, ha úgy adódik a dolog. Optocsatolók még úton vannak.
Egy dolog ami böki a csőröm, az a Tracon DC-DC konverter. 0505S a típusa, ami ha jól tudom 5V-ból 5V-ot állít elő, gyakorlatilag csak leválaszt. A kimenetén 10V-ot mérek. 74HC14-eket látja el táppal. Bár egyébként működik, már amennyire ki tudtam próbálni.
(#) pipi válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Hali!
Valószinűleg nem stabilizált a kimenete, olyan mint a sarki közértből egy vasas trafó.
A névleges terhelés közelében "közelít" a névleges feszültséghez, kisebb terhelésen magasabb feszt ad.
Van adatlapod? Guglival nem találtam a fenti számmal
(#) scooby_ válasza pipi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Szia!

Ez volna az: Bővebben: Link
Sajnos ahogy elnézem ebben valóban nincs visszacsatolás. Reménykedem benne, hogy rendben lesz így is.
(#) pipi válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Surge voltage (1 sec. max.) 5 Vin models: 9 V max.
Output Voltage set accuracy ±3 %
Regulation – Load variation 20 – 100 % ±10 % max.
Szóval 1 másodpercig lehet 9V a kimeneten, egyébként illene 3%-on belül lenni, ha ingadozik a terhelés akkor 10%-on belül.
Elvileg...
Lehet érdemesebb pl 9V-ost használni és utánatenni egy 5V stabkockát, tisztább szárazabb érzés lenne.
(#) scooby_ válasza pipi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Végül is mivel nincs nagy terhelés, ez is ez is egy járható út. Illetve még gondolkodtam egy 5,1V-os zéneren is közvetlen a kimeneten. Tény, hogy beterhelné a tápot. Viszont az talán visszahúzná. Lehet, hogy csak valami tüske.
(#) vanzerr válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Szép ez a NYÁK, Te csináltad?
(#) scooby_ válasza vanzerr hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Nem-nem, kínában gyártattam.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Ésetleg találkozott-e már valamelyikőtök ezzel az izolátorral?
HCPL2630 néven vettem. Jelenség akövetkező: A panel hibátlanul működik, viszont miután bele raktam az izolátorokat a panelba, az áramfelvétel alapjáraton 320mA lett. Normális ez? Mondanom sem kell, hogy a stab. IC süt mint a rosseb. Egyébként az 5V megvan, a panel teszi a dolgát. Viszont mintha az izolátorok is melegednének picit.
(#) zmol válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia Scooby!

Pont ezzel még nem találkoztam, de megnéztem a rajzát.
Szerintem simán lehet normális a 320mA.
A VR1 magában fel tud szippantani 250-et, és van még pár apróság a 7805-re kötve.
Más optocsatolókkal próbáltad esetleg?
Bár szerintem nem lehet ott semmi gond, hacsak valamelyik 470 Ohmos LED meghajtó (R18...R27) nem lett kisebb értékű véletlenül. (Vagy mindegyik, és attól a csatolók is melegedhetnek.)
Az, hogy a 7805 süt, nem akkora csoda. Adsz neki 12V-ot (?), kijön 5V, és átmegy rajta 0,3 Amper, vagyis el kell valahová dugnia 7V x 0,3A, azaz >2W teljesítményt. Mivel a kép szerint nem tettél rá semmi hűtést, elfűti a tokján.
Ha amúgy tökéletesen működik a cucc, tegyél a stabilizátorra egy pici hűtőbordát. Már egy U alakúra hajlított alu lapocska is csodát tesz hőtanilag.

Üdv.:
Zoli
(#) scooby_ válasza zmol hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia!
Igen, egyébkent működik. Először optocsatolók nélkül próbáltam. Úgy ~40mA volt az áramfelvétel. De lehet, hogy annyi sem. Optókkal nőt drasztikusan, és szerintem a tervező nem egészen gondolta ezt át. Ha tudom, akkor inkább tervezek rá valami pici DC-DC konvertert.
Szerk.: Ráadásul a reléim is 5V-osak, így az is a stab. IC-ről megy.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) Pali79 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Idézet:
„Ráadásul a reléim is 5V-osak, így az is a stab. IC-ről megy.”
Az már huzamosabb működés esetén ki fogja nyírni. Kelleni fog rá valamilyen hűtés.
(#) scooby_ válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Így van!
Igazából hiába a hűtőzászló, szerintem sokat nem ér. 2W ilyen szűkös helyen rengeteg. Ráadásul mellette egy kondenzátor is. Én most úgy gondolom, hogy veszek egy kis 500ft-os 5V 1A-es DC-DC konvertert amit a 7805 helyére egy az egyben be tudok ültetni. Reménykedem benne, hogy jobb lesz. Mivel a nyák kész, így nem tudok már előtét ellenállást rakni a stab elé, pedig az segítene eloszlatni a hőt és inkább az melegedjen. Közben olvasgattam a honlapot, más is írta a 2W disszipációt.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) Pali79 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Esetleg érdemes lenne megvizsgálni, hogy kell-e a 12V-os táplálás. A stab ic-nek elég volna a 9V is, akkor nem melegedne annyira.
(#) scooby_ válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Kell, mivel a végfokok meghajtása is közvetlen erről a panelről táplálkoznak. A FET meghajtók miatt is.
(#) zmol válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
A fentiek alapján nincs ott semmi gond, csak a tervező tényleg elméretezte a 7805 hűtésigényét.
Azért próbáld ki a mini hűtőbordát, én hiszek benne. Vagy, ahogy a képet elnézem, a 7805 a NYÁK szélén van, azaz ha fém dobozba szereled a cuccot, akkor (kicsit hosszabb lábbal vagy vezetékekkel beforrasztva) kihajlíthatod a doboz oldalához, hogy hozzá csavarozd (ha biztosra akarsz menni, akkor egy csillám alátéttel). Ekkor a komplett doboz lesz a hűtőbordád. Annak elégnek kell lennie.

Amúgy az ebay-es 1 dolláros DC-DC konverteres elgondolásod is tökéletes a 7805 helyére.

Üdv.:
Zoli
(#) scooby_ válasza zmol hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Nos, kipróbáltam a hűtőbordát. Fél perc után tűzforró. És itt még nincs bedobozolva. Nem fogja bírni. Megvárom a DC-DC konvertert, remélem azzal jobb lesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) erzsé hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Piros, kínai, USB CNC vezérlőm van. A mellékelt lemezen mach3-at és a planet cnc-t küldték vele. Ebben a sorrendben telepítettem fel a programokat. A mach3 működik is, de a planet nem látja a vezérlőt. S onnan kellene beolvasnia egy azonosítót a regisztrációhoz. De nem tudom sehogyan sem beolvastatni. Mit csinálhattam rosszul? Valaki volt már ilyen helyzetben?
Köszi.
(#) lui3 válasza erzsé hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Én is vettem ezt a fajta vezérlöt de még nem üzemeltem be .Kiváncsian várom a fejleményeket.
(#) erzsé válasza lui3 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Gépépítés közben vagyok én is. Csak addig is próbálgatom a motorok beállítását. Több-kevesebb sikerrel. Persze gondolom más lesz, ha már látom az asztal mozgását. De gyakorlásként addig is jó ez. Tudom, hogy a mach az ász, de a másik program is annyira megtetszett. Szeretném azt is kipróbálni.
Várom a Te eredményeid is.
Következő: »»   101 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem