Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Egy ilyen GSM antennát milyen pozícióban "illik" elhelyezni? Sokat ront-e a helyzeten, ha vízszintesen helyezem el? Mert csak így fér.
Valamint. Köthetem-e párhuzamosan az eredeti (fóliára nyomtatott 25x6 mm-es vezető réteg) antennával?
Egyik antennás topikban jobban elfért volna
Idézet: „Köthetem-e párhuzamosan az eredeti (fóliára nyomtatott 25x6 mm-es vezető réteg) antennával?” Nem. Kapcsoló kellene, vagy egy antenna közösítő, mondjuk egy hibrid áramkör. A mobiltelefon hálózat bázisállomás antennái vertikális polarizációjúak, a mobilok beépitett antennái inkább vegyes polarizációjúak, a felépítésüknek, és használati módjuknak köszönhetően. A képen látható feltehetően nyereséges, antennarendszert tartalmazó panelantennát célszerű függőlegesen elhelyezni, a sugárzási jellemzői miatt. A mobiltelefonba épített viszonylag egyszerű antenna sugárzási karakterisztikájára nagyjából gömb jellemző, így csaknem közömbös, hogy hogyan tartod.
Rákerestem itt, hogy "GSM antenna", de okosabb nem lettem.
Szerinted használjam a régit, vagy nyerhetek vele valamit, ha a nagyot rakom fel lapjával, max. élivel.
Mobiltelefonokon általában van térerősség jelző, bár csak korlátozottan használható. Ezzel kereshetsz egy valamivel jobb pozíciót, bár azért ez erősen korlátozza a használhatóságot.
A probléma az, hogy a beépített antenna szélessávú, hogy használható legyen több kapcsolatra is. (GSM, Bluetooth, NFC, WIFI, GPS) A külső antennát ha bekötöd, annak használatával erősen korlátozod a készüléked használhatóságát. Nem írtad, hogy milyen problémát szeretnél orvosolni a külső antennával.
GPS jeladó lenne a lelkem. Egy külső GPS antennát már ráakasztottam, így a műholdakat már szépen látja. Csak az a kérdés, az eredeti telefonantenna mit muzsikál eldugva a vasak közé. Próba cseresznye.
Sziasztok!
Alapállás: 24V/100A 15kHz PWM meghajtó, kefés DC-motorokat hajtogat. Néha szétég... Ha a táp felé tennék egy fojtótekercset, akkor : 1. milyen veszteséggel számolhatok 2. azért gondoltam fojtóra, mert akkor lenne idő beavatkozni és tiltani a FET-eket. Sajnos nagyon ohmos a túlterhelés (úgy néz ki...). (a meghajtóban semmiféle áramérzékelés, védelem nincs, csak a rézfólia...)
A kefés DC motornak elég nagy az induktivitása, tehát elvileg nem tud olyan gyorsan változni az áram, hogy ne lehetne beavatkozni. A szétégést persze okozhatja motor pillanatnyi zárlata, pl. ha a kommutátor már tele van szénporral. Ebben az esetben inkább a motor áramkörébe kellene a fojtótekercs.
Idézet: A szénkeféknél nézd hogy szikrázik e , ha igen akkor szénkefe csere-rugóerő állítás-és-vagy kommutátor tisztítás (szabályzás) a motor hibáját nem szünteted meg külső alkatrésszel (fojtótekerccsel) Vagy még lehet egy olyan dolog hogy alacsony fordulaton nem tud elindulni ezért túlmelegszik és leég akkor a PWM meghajtó beállítása lehet a megoldás (túl kicsi az indító fordulat) „Néha szétég...” A hozzászólás módosítva: Csü, 17:59
Én úgy értelmeztem, hogy a szabályzó ég szét, nem a motor…
Ráadásul az is tudott (ha jól nézem), hogy van túlterhelés. A durva ellen gyors bizti, a finomabbak ellen esetleg áramkorlát, ha a technológia engedi… A hozzászólás módosítva: Csü, 22:13
Igen, a vezérlőről párolog néha el a fólia. Közben kiderült, hogy a motor lett füstöltkolbász szagú, tehát sajnos a kialakult áram felfutása szinte nulla (nem számít a motor induktivitása). Ezért gondoltam, hogy egy tekercs sorba, az lassítaná a felfutást és lelőni a FET-eket. Sajnos nem sok próbálkozás van
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |