Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3350 / 3940
(#) david10 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok,
A telefonmodemes gondot sikerült megoldanom.
A konkrét cél az volt hogy ha a vezetékes telefonba beírok egy adott számot, akkor x y dolog történjen (milyen menőn néz ki az amikor betárcsázok egy számot és az RGB égők színt váltanak vagy bekapcsol a TV ).
A megoldás az volt, hogy a vonalra 12V-ot kellett kapcsolni egy 470 ohmos ellenálláson keresztül.
Terveztem egy komolyabb dobozt, amelyikben a 12V-os táp mellett hang be/ki menet és DTMF dekódolás is lesz, most várom hogy az alkatrészek megjőjennek Ázsiából.
Köszönöm szépen mindenki segítségét!
További szép napot!
(#) bugyi680 hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Tudd valaki esetleg Mac-re kapcsolási rajz készítő szoftvert?
(#) csanyipal válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Mert nem tudtam, hogy van. Aztán megtaláltam egy dobozom mélyén.
(#) kalmi.kalmi válasza csanyipal hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
(#) pipi válasza bugyi680 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
http://www.kicad-pcb.org/download/
Én win alól használom, de úgy látom megy "mindenen".
(#) jani1987 hozzászólása Aug 17, 2019 /
 
Válogatnám az alkatrészeket beszerelésre és előfordult, hogy a 10k-s ellenállás csak 8 vagy 8,2. Az 1M-ás meg 800-tól 900-ig terjed. Ezek rendszerint bontott alkatrészek. Ha újat vesztek mindig megméritek vagy rábízzátok a gyártókra?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Boltból vettet nem szoktam mérni.
Ha valami gyanús, akkor méregetek csak.
Valamint, mivel nem tudom fejből rendesen olvasni a színkódot, ezért kétség esetén...
Vagy ha nem működik összerakva, de akkor az már hibakeresés..

Nálam még bontott alkatrészeknél sem szokott lenni ekkora eltérés.
Valamint igyekszem úgy tervezni, hogy még ekkora szórás se okozzon problémát (lehetőség szerint).
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Nem a műszer pontatlan? Mivel mindkét tartományban lefelé van kb. azonos mértékű hiba.
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
A 18650 -es akku kb 1.300mAh es lesz,a Tracker-ben van egy DC5V 300 - 500mA es akku) de szeretnénk hogy tovább bírja és kicsi helyen férjen el,így a 3x18650 es akku töltené.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
A 7805 nem a legjobb megoldás, sőt a legrosszabb. Az akkumulátor pólusait vezesd ki, a három cellát párhuzamosan kötve az eredeti akkuval.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Na de párhuzamosan kötve, feltöltve csak 4,2V és lessz kb 3.900 mAh- ás. Nekem meg kellene 5V na és az a nagy mAh nem vágja haza a kütyüt? Esetleg egy ilyetBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
A hivatkozott konverter már jobb lehet.
Milyen tracker? Milyen akku? Link?
A kütyü attól nem mehet tönkre, hogy nagyobb kapacitású akkumulátorról működik.
(#) Edem631 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Üdv.Aux és egyéb bemenetek hiányában.Szabad-e monó hangzású rádiók potméterére rákötni sztereo jack dugó egyik csatornáját?Telefon hangját kihangositani.. Erösitönek használva.Kipróbáltam,szépen szól.Igy szabad használni?
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Tracker Ilyen
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Nem látszik, hogy hozzá lehet-e férni az akkumulátor kivezetéseihez, de oda kell kötni egy (vagy több párhuzamosan kötött) sima lítiumos akkumulátort.
(#) nedudgi válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
A békesség kedvéért egy kondenzátoron keresztül kösd oda.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Renben! Mert úgy akartam,hogy a töltökábelén (töltésbemenetelen) keresztül töltse a 12V-rol,de akkor ezekszerint fölösleges. Akkor kivezetem az akku drotjait,és csatlakozóval megcsinálom cserélhetősre. Akkor nem baj ha itt fog kapni 2-3.000 mA-t?
(#) Edem631 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Köszönöm a hozzászólást.Milyen kondenzátor?Kerámia?
(#) jani1987 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Kipróbáltam egy másik műszerrel. Más eredmény született. Nem kizárt az elem merülése.
Régi rajz alapján keresek kondenzátort. 6-30 van ráírva. Gondolom pikofarados. Beszerezhető még valahonnan? Forgó kondira tippelek.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2019
(#) Edem631 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
100nF kerámia kondenzátor jó lesz?
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Azért egy pici különbség van a 2000mA és a 2000mAh között!
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Valószínűleg trimmer lehet, az pF-os. Minden elektronikai alkatrész boltban van, Pld.: itt.
(#) nedudgi válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Ha kielégítően szól, akkor igen.
(#) kendre256 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Idézet:
„Akkor nem baj ha itt fog kapni 2-3.000 mA-t?”

Nem fog 2-3000 mA áramot kapni, csak annyit, amennyire szüksége van.
Ez olyan, mintha te egy túrára a 2 literes kulacsod helyett egy 10 litereset vinnél. Abból sem fogsz többet inni, csak nehezebb lesz cipelni . Viszont ha eltévednél, több napra elegendő vized lenne.
A nagyobb kapacitású akkumulátort célszerűbb külső töltővel tölteni, mert a normál töltője "ezer év alatt" tölti fel (ha fel tudja egyáltalán...)
(#) Kera_Will válasza Edem631 hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
2 ellenállason keresztül közösítheted a 2 csatornát kb 1-10k ohm között amid van éppen kéznél.
Aztán az ellenállások közös pontját 100-820n kondin keresztül a hangerő szabályzó potencióméterre.
Így akkor a másik csatornáról se maradsz le
(#) Edem631 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Kösz a segìtséget mindenkinek.
(#) chege hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérdni, elromlott egy 18V 3,6A-es hordozható hangszóró tápegységem. Szétszedtem, és láttam, hogy a 230Vos bemeneti oldalon egy tekercs, (és talán egy kondi is meg van feketedve). Kiforrasztottam őket. Úgy tűnik nekem, hogy valamiféle zavarszűrő rész lehet, az NF1 elnevezésből ítélve. Tudnátok abban segíteni hogy ezt a tekercset milyen méretű alkatrésszel tudnám helyettesíteni? Esetleg más alkatrészt is érdemes cserélnem?
Köszönöm előre is!
Üdv Gergő
(#) pipi válasza chege hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
A zavarszűrőtekercs 2 "szembe" tekercsből áll.
Tekercsenként helyettesítheted 1-1 rövidzárral. Meg kellene azért nézni van-e zárlat utána, ezek a tekercsek gyakorlatilag soha nem szoktak leégni. Az a fekete nem valami ragacs, és más alkatrész fújta ki magából a füstöt? A kék túlfeszvédő mellett a fekete zsugorcsöves bizti kiment?
Én fet zárlatra gyanakszom és/vagy graetz .
Bekapcs előtt a táppal köss sorba egy kb 60W-os izzólámpát, az megvéd a következő puffanástól...
(#) kendre256 válasza chege hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Nézd meg hány menet van a vasmagra tekerve, és hogyan van tekerve. Tekerd le az égett huzalt, és ugyanolyan vastag szigetelt huzalból, ugyanúgy tekercseld meg újra. A vasmagnak semmi baja nem lett (az csak akkor romlik el, ha eltörik).
Következő: »»   3350 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem