Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3506 / 3947
(#) k_i_j hozzászólása Szept 16, 2020 /
 
Nem volna esetleg egy hasonló méretező program kis teljesítményű FET-ek használatához?
(#) morgo válasza k_i_j hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2020
(#) simongab hozzászólása Szept 16, 2020 /
 
Sziasztok gyerekek! Adott egy denon avr-1905 ....bekapcoslásnál lefuttatja a beállításokat és leáll...hard resetet próbáltam. Neten is kutakodtam ott egy tulterhelés figyelő típushibának írják le több oldalról megközelítve a hiba megooldását. Van e köztünk olyan aki erre a tipusos hibára egy frappáns megoldást tud...
(#) Bakman válasza simongab hozzászólására (») Szept 16, 2020 1 / 1
 
Ha több oldalról is van megközelítés, miért nem próbálod ki valamelyiket?
(#) zolika2016 válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Szia!
Ne haragudj, hogy ilyen soká válaszolok de csak most jutok hozzá.
"Valamilyen fogyasztó csak van, amikor jár a motor."
-Nincs
Ha nem kapcsolok semmit (pl irányjelző vagy munkalámpa) akkor nincs fogyasztó.
Itt nincs szükség hál istennek semmilyen elektronikára. Illetve van egy apró vezérlés rajta de az is a fezszabályzó a generátoron

Így nem tisztán látom hogyan alakul ki a csipogó áramköre mikor leállítom a traktort.
Az lenne a cél, hogy mikor leállítom a traktort és a világítás fel van kapcsolva akkor a hangjelző készülék jelez, hogy ne felejtsem felkapcsolva a lámpákat.

proli007
Köszönöm válaszod, egyenlőre Epu2 tanácsa után mennék. aztán ha nem bírok vele fordulnék más irányba.
(#) k_i_j válasza zolika2016 hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Ez csak tipp, de csak van generátor rajta.

Ha ég a töltésellenőrző, akkor sípolhat az a valami.
(#) zolika2016 válasza k_i_j hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Az van.
Vagyis akkor a gerjesztő körön keresztül záródna az áramkör

Esetleg ez nem zavarhat bele a gerjesztésbe?
Mármint elég a sorba kötött dióda a csipogóval a védelem érdekében?

teszt.jpg
    
(#) k_i_j válasza zolika2016 hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Gondolom ennek a csipogónak jó nagy belső ellenállása lehet.

Ha a töltés ellenőrzővel párhozamosan kötöd szerintem semmi keveredést nem okoz.
Szerintem egy próbát megér. Az biztos, hogy nem megy tönkre tőle és a töltést sem zavarja.

Ez a tippen.
Hátha egy hozzáértőnek is lesz róla véleménye.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szerk: közben látom, hogy már válaszoltak a kérdésedre.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) aramis hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Sziasztok! szeretném valaki segítségét kérni . van egy képernyőm egy rossz laptopbol. Jól mükodott acsak a vincseszter volt rossz. vettem hozzá egy ilyen adaptert hogy tudjam használni második monitorként kábelen de nem jön be a kép. itt egy foto az összekötésről.
tisztelettel :aramis.
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
A képeden semmit nem látni.
Ha jól csalódom -mert látni nem lehet- ezen a vezérlőn jumperokkal kell beállítani a panel felbontását, és az lvds tipust.... A tápfeszt is állítani kell.
A panel hátlapján rajta szokott lenni a beállítás.
Ha nem jumperos, akkor lehet fixen be van sütve valamilyen másfajta paneltipushoz...
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
köszönöm a választ . ittküldök másik fotokat.
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
A hátulján ott van a 3.3/5V jumper állás, felül úgy látom az 5V-ra van a jumper dugva, alul meg a 3.3V-on egy ónpaca? nincs ott zárlat?
Hátul ott a felbontás jumperelése. Ilyen állás szerintem nincs a táblában, hogy 1 jumper sincs feldugva... az esetek többségében két jumper is kell...
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Még egy. Tápot kapcsoltál rá? Nem látok se tápcsatit se tápkábelt. Működik ez a panel egyáltalán?
Olyan mókoltnak tünik, az smd IC helyén, mintha utólag leműtötték volna - gondolom az audió lehet ott.
Az LVDS kábel is lehet kérdéses bekötésű, az asztali moncsik csatija lehet ugyanaz, mint a noti lcd csatija, viszont tök más a bekötése, ellenőrizd a táp hol megy át (több fekete/piros tápkábel szokott lenni), és ezek az lcd panelon hová mennek, a pirosak, ill a feketék láthatóan össze vannak kötve az lcd panelon, vagy nézd meg a régi notiban hol ment a táp
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Másik. LCD háttervili meghajtás honnan van?
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Azonos csati, tök más bekötés
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szerintem az panelodra az lvds kábel is fordítva van feldugva, a piros másik csati irányába kellene lenni a piros kábel ereknek... Mérd meg a táp jumpert a tüskesoron hová megy... oda kell a piros ereket passzintani...
Sok sebből vérzik már ez a projekt, erősen gyanús hogy valami tönkrement a próbálkozásban
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
ime: lvds tüskesoron csati piros erek a táp jumper felé
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Semmit nem csináltam ugy ahogy megjött ugyanúgy van minden a piros aljaztba kellene a táp azt még nem találtam a képernyőböl jönne?
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Külső 5V táp a piros csatira, és ugyanerre a pirosra a háttérvili vezérlő, ill lehet ennek >12V kell,
az LCD az LVDS kábellel (piros erek) kapja a tápot a táp jumper állásától függően...
--
Ha nem csináltál semmit akkor ez mit jelent? "második monitorként kábelen de nem jön be a kép"
mitől lenne kép, ha táp sem volt?
A 2 db gyári jumpert elvitte a cica? Nehéz pótolni, 2mm-es, vagy forrasztgatsz, illetve én erre a panelra "rágyártottam" dip kapcsolósort
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Úgy értettem semmi féle forrasztás és hasonló csak ugy ahogy írtam . Azt nem tudtam hogy külön tápot kell be iktatni.
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Egy asztali monitor áll:
-táp
-háttér vili vezérlő
-lcd panelvezérlő elektronika
-lcd panel (háttérvilágítással fénycső, vagy led)
-műanyagház
az első 4-et nem lehet elspórolni házibarkácsban sem
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Ha nem kapcsoltál rá tápot akkor túlélte! Persze a csatikat, jumperokat ellenőrizd 3*
(#) aramis válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 2
 
Sikerült. Kösz mindenkinek ilyen jó fejek vannak itt a fórumon.
(#) pipi válasza aramis hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 2
 
Elfelejtetted leírni mi volt a megfejtés.
(#) Rosszmáj hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Egy EI 106/45 magú hálózati trafó primer tekercsének mennyi az ohmos ellenállása? 15 ohm lehet?
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Akár lehet is. Sok mindentől függ. A feltekert huzal mennyiségétől.
(#) Rosszmáj válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Gondoltam, sorba kötök vele egy 100W-os izzót, megnézem mennyi fesz esik rajta. Csakhogy már lecseréltem a házban minden égőt ledesre, az egyetlen nem ledes a pincében egy fénycsöves gömblámpa.
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Az ötlet nem rossz, de mint írtad... Esetleg, ha van egy 2...3,15A es üvegbiztosítékod, azt kösd sorba és hagy szóljon. Ha kiolvad, nem talált, ha nem, mérj áramot, vagy várj a melegedésre. Ha gáz van, 5...10 perc múlva erős melegedés várható. Hosszútávon biztos melegszik, már a vas miatt is, de az normális.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Jó esetben csak kiég az üvegbiztosíték de masszívabb zárlat esetén szeret felrobbanni, igaz, egyben a lakás kismegszakítóját is lehet így tesztelni.
Következő: »»   3506 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem