Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   194 / 194
(#) tothbela válasza CHZ hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Vagy ahogy a Quad606 csinálja.
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Igen, az nekem is tetszik, alkalmazom is.
(#) geri12 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
Az "1969"-es nevű végfoknál volt szerencsém ilyen kicsatoló kondis megoldást látni, de végül nem építettem meg azt a kapcsolást, csak tanulmányoztam. Ha minőségi kondi van használva, akkor biztos hallgatható lehet, és még a DC védelem is adott. Hosszú távon viszont a kondenzátor öregszik, a szivárgási áram idővel növekedhet, és esetleg előfordul hogy meghibásodik. Persze a jól megválasztott darab szerintem évekig gond nélkül működne napi használat mellett is.
(#) CHZ válasza geri12 hozzászólására (») Máj 5, 2024 /
 
DC csatolás sok hátránnyal jár, egyik a DC szervó ami szükséges lehet. Tapasztalatom szerint ez is többet ront a hangzáson mint egy jó minőségű kicsatoló kondi és még ehhez társul a relé.
Idézet:
„Hosszú távon viszont a kondenzátor öregszik, a szivárgási áram idővel növekedhet, és esetleg előfordul hogy meghibásodik.”

Relé sokkal hamarabb meghibásodik mint egy kondenzátor, ezt gyakorlatból is tudom...
(#) gordonfreemN hozzászólása Máj 17, 2024 /
 
Sziasztok!

A képeken látható urbán elektronikás hangsugárzóvédelem panelterve nincs meg valakinek?
Vagy esetleg panel 1db ellenértékért cserébe?
Egy barátom kért meg, hogy szerezzem meg vagy próbáljam lemásolni és eljészíteni ennek a párját, de talán úgy lenne a legszebb ha eredeti terv alapján készült panelból építeném (nem mondom hogy a másolás úgy feldobna, de annó lemásoltam képek alapján a nap250-et is)
Köszönöm előre is aki tud segíteni!
(#) majkimester válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 17, 2024 / 1
 
Rádiótechnika évkönyv 1997. 66. oldal.
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Ha neked megvan, akkor tedd fel ide azt az oldalt, mert így nehéz elérni.
(#) orcika70 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Több alkalommal fel lett töltve már.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024
(#) Alkotó válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Köszönjük!
Én nem akarok ilyet magamnak, csak próbáltam használhatóbbá tenni az információt.
(#) Alkotó válasza orcika70 hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Muszáj szóba hoznom, hogy a linkeden lévő képek minősége értékelhetetlen, alkalmatlan a tanulmányozásra. Ezért továbbra is hasznos lenne egy használható dokumentáció.
(#) Ragathol válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2024 / 1
 
Ez elfogadható?

Bocs, nem szedtem külön.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024

300W.pdf
    
(#) Alkotó válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 18, 2024 / 1
 
Igen, ez teljesen rendben van. Ebből már GordonfreemN is tud dolgozni.
(#) gordonfreemN válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 18, 2024 /
 
Igen, köszönöm szépen (Alkotónak is, hogy szóvá tette!) viszont azt furcsállom, hogy ez biztosan az a verzió-e amit lehetett tőlük vásárolni?
Ami elsőre feltűnt, hogy az erősítő kimenetére jelölésű csatlakozó vezetősávja a barátom paneljén ferde, itt pedig merőleges a panel szélére.
Ettől persze lehet teljesen ugyanaz, más eltérést nem is vettem észre, csak fura, hogy árulni nem ezt árulták...
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2024
(#) david87 hozzászólása Hé, 19:17 /
 
A linken Bővebben: Link látható áramkört hogy tudom 1 leddel ki egésziteni ha behúz a relé akkor ki aludna a led
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Hé, 19:30 /
 
Szia! Alkotó kolléga ábrájából R9, T1, (piros) LED és R11 kell hozzá. R9 kb. 10k, R11 kb. 1-2k, mert stabilizált 12 V-ról fog menni.
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:32
Következő: »»   194 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem