Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   49 / 137
(#) pajti2 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Kell neked p2p.

Ha az egységeknek internettől függetlenül is meg kell találniuk egymást, akkor még mindig adva van a kérdés, hogy helyi wifi beacon van-e, vagy anélkül kell egymást megtalálniuk?

Ha hibatűrően kell épületgépészeti cuccoknak mennie, gondolkodj el a bekábelezésükön is. A wifi sávok ha telítetté válnak, az eszközök el fognak némulni.
(#) Firefighter1 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Szia!
Én mostanában folyamatábrásan pötyögtetem az ESP-t1
Ott meg tudod oldani akár a lekérdezést, akár az adatküldést,
Én ugy csinálnám hogy a kliensek a saját három változójukat egy stringbe összefűzné, azt felküldenék kérésre a servernek ( központi NodeMCU nak)
Az online lekérést meg vagy ugy oldanám meg hogy csak a server generáljon weboldalt vagy pedig Thingspeak-nek küldené fel, és azt kérdeznéd le! Rengeteg app és windget van amivel lekérheted vagy akár weboldallal is!

Ha ipari szinten kell vezérlésre, akkor énis a kábelt javasolnám... ha csak plussz infoként kell és nem vérremenő az adatstabilitás akkor lehet wifi
(#) bajusz74 válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
A p2p -vel az a gond hogy nem találtam szabad hozzáférésű példát saját fejlesztésbe meg nem igazán merek bele kezdeni mert egy részt csak az elvet ismerem másrészt meg a hálózat kezelést még csak most kezdem megismerni.
A kábelezéssel az a gond hogy 200-250 m a távolság. De van mindenhol egy router ,ezért gondoltam a hálózatra
(#) bajusz74 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Szia
pontosan leírtad amit szeretnék csak sajnos nincs meg hozzá a tudásom és még nem találtam egy példát se hozzá amit megértve majd módosítva megoldanám

igen csak információ megjelenítés lenne a cél maga a vezérlés az ettől független
(#) pipi válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Hali!
a telepített minták közt nézd meg a UDPSendReceiveString-et
(#) pajti2 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Ha van mindenütt router, azok tuti nem fognak elnémulni, és a sávok oldalzavarása sem erős (illetve elfogadható, hogy az eszközök elérhetetlenné váljanak), akkor okés a wifi is. A 250 méter távolság viszont olyasmi, amit tisztázni kellene. Akkora távolságban vannak szétszóródva a routertől? Mert az lehet, egy kicsit sok lesz. Pláne épületen belül.
(#) pzolko válasza pipi hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!!

Azzal a géppel nem jutottam sokra, mert kevés rajta a hej és már igen rosszul viselt egy új felhasználót.
De egy win10-es gépen működik rendesen a program feltöltés. ugyanazzal az ékezetes névvel.
még egyszer nagyon köszönöm!

Papp Zoltán
(#) bajusz74 válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
A 250m a legtávolabbi mérési pont
Átlagosan 40-45 m az épületek közötti táv és mindegyikben van router
Mellékeltem egy képet az elhelyezkedésöl.

vázlat.jpg
    
(#) bajusz74 válasza pipi hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Ezt néztem de nem jöttem rá hogy tudnám hasznosítani .
De az is igaz hogy már annyi mindent próbáltam ,hogy lehet már nem látom a fától az erdőt
(#) pajti2 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Egy kicsit most vakarom a buksit. Te biztos érted, mit akartál linkelni, de nekem az a halom felirat bekeretezve valahogy nem tud sem helyrajzi elhelyezkedésre, sem épületekre hasonlítani. A lényeg, hogy az esp moduloknak van egy véges teljesítménye, amivel stabilan kommunikálniuk kell egy wifi routerrel (vagy egymással). Ha biztos vagy benne, hogy a helyi routert mindegyikük eléri, akkor okés. Ha nem, vannak olyan modulok, amikre rádughatsz külső antennát, egy 4.7"-es körüli antenna még nem kerül sokba. De ha az nem elég, akkor biza baj van.

Tegyük fel elérik a routert mind. A router egy lokális hálózat az adott hálózaton belül, de onnét kifelé csak logikai felsőbb szintek felé "lát", mert alacsonyabb szintek felé a routerek wan oldala tűzfal. Akárhogyan is van kiépítve a hálózat, olyan pontra kellene rakni egy vevő állomást, hogy azt mindegyik router kizárólag lan -> wan átjárással láthassa. Ha külön routerek alatt vannak az egyes modulok, extra host nélkül nem tudod kapcsolatban tartani őket, kell valami, ami a szerver feladatot ellátja, és ahhoz a szerverhez fix ip címre is szükséged lesz.

A hálózati kiépítésről nem sokat jeleztél, de nem is kell, a lényeg, hogy valahogy legyen kitalálva, hogy legyen stabil szerver, amire az esp-k összességében ráláthatnak.

Majd jelezd, ha eddig minden okés.
(#) Firefighter1 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Meddig jutsz el egyáltalan a programba? Helyi szinten működik már az ESP Nextion kombo?
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Nézd meg ezt a topicot!
Tudom most sokan fognak dobálni engem érte... de eleg sok minden megvalósítható vele akár csak a PIC nél a FLOW-al!
Ott van linkelve egy videosorozat! teneked ebből 3 video kell! Az egyik a hőmérő lekérdezés a másik az adatküldés ThingSpeak-be ( TS)a harmadik pedig az adatok visszakérése TS-ből

Igy hogy nem.egy Routerre csatlakoznak a modulok a legegyszerübb hogy lekéred a hőmérőtől az adatokat
Minden modol magába azt feldolgozza, megjeleníti a saját kijelzőjén, pluss felküldi TS-re !
A negyedik modul simán lekéri TS ről és megjeleníti a kijelzőn!
Plussz megtudod nézni mobilon tabon App-al is vagy háttérfuttatással vagy webes felületen! tovabbi elönye hogy rögtön a Loggolás is megvan oldva!
Ha gondolod segithetek ott a topicba!

Nem szép... meg nem komplex programnyel! De a célnak nekem eddig megfelel!
(#) nedudgi válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
A MathWorks-nek van egy ingyenes szolgáltatása, a Thingspeak. Az a lényege, hogy a (regisztrált) felhasználók évi 3,000,000 adatot felvihetnek egy adatbázisba. Az adatbázis lekérdezése korlátlan. Az adatbázis csatornákra van osztva, egy csatornába nyolc adatot lehet felvinni.
A NodeMCU-t nem ismerem, de feltételezem, hogy a ThingSpeak támogatott. A hőmérő x időnként mérjen, majd a kapott értéket írja az adatbázisba. A kijelző feladata semmi más, mint az adatbázis lekérdezése, és a kapott érték kijelzése.
(#) bajusz74 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Igen a modulok programja már megvan ip cim alapján meg tudom nézni a helyi hálózaton.
A ThingSpeak nem megoldás mert sajnos van hogy órákig nincs internet igy a feltölt - lekérdez nem járható út.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) bajusz74 válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Bocsánat a paint nem az erősségem
A keretek jelzik az épületeket és a feliratok az elhelyezkedést az épületben a vonalak pedig a vezetékezést.
Az esp-k 2-3 méterre vannak a routerektől igy a kapcsolattal nincs gond mindegyik modulnak van saját fix ip címe a helyi hálozaton
(#) Pepebá hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Üdv.
Problémám a következő, amihez kérek segítséget:
Nodemcu float_dev0.9.0.6-dev20150704 firmware, lua program memória hibát dob. Mivel impulzus számolással fogyasztás mérést akarok, szükségem van a lebegőpontosra. Van rá megoldás? miért 'eszi' meg a lua a memóriát?
(#) tomat5 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Üdv!
Ha már thingspeak: esp-vel csináltam egy kütyüt, ami 6db DS18b20 adatait küldi fel egy csatornára. Tök jól működik. Ha viszont ugyanannak a csatornának egy másik field-jére, másik esp-vel küldök adatot, akkor kimaradoznak a rekodok. (ld. ábra)
Valaki tapasztalt más hasonlót?
(#) nedudgi válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az ingyenes licensz esetén van egy megkötés, hogy milyen időközönként lehet feltölteni adatot. Ezt nem tudom fejből, de esetleg időben túl közel van egymáshoz a két küldés?
(#) nedudgi válasza Pepebá hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Memória hiba? Mi a hibaüzenet?
(#) nedudgi válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Ez egy hálózat, több hozzáfárási ponttal?
(#) tomat5 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Az lehet, mert 1 percenként küldi.
Köszi.
(#) scooby_ hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Nemrégiben vettem egy Amazon Broadlink RM Pro+-ot. Régi frimware volt rajta, így gondoltam befrissítem, az Echo Dot-tal nem akart kommunikálni. Írták, hogy frissítés után jónak kell lennie. Na most nem, hogy jó nem lett, de most már frissítés után, semmit nem csinál. Egy .bin file-t töltött le valahogyan egy URL-ről a saját androidos szoftwerén keresztül, az vágta haza. Kérdésem az lenne, hogy lehtséges-e a régi frimware-jét kábelen, mondjuk soroson beletölteni valahogy? Érdekes, hogy az egész eszközben külön procit, mikrovezzérlőt nem látok, csak egy WIFI modul van benne, gondolom a fém tok alatt van a proci, és a memória ami a programot tárolja. Van USB-UART átalakítóm. Tud 5 és 3,3V-ot is.
(#) bajusz74 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
igen egy hálózat
csak azért vannak routerek hogy minden hol legyen wifi
(#) Pepebá válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Nincs szabad memória
(#) sanyisay válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Mintának pld használhatod ezt is, sima kliens szerver tcp kapcsolat, kezdeti tanuláshoz is megfelel.
szerver
kliens

kliens mintában elég csak a host címet átírni a meghívott esp címére
  1. const char* host = "192.168.1.1";
  2. const char* streamId   = "";
  3. const char* privateKey = "";


Minden esp szerverként üzemel és kliensként eléri a többi esp-t. Vagy a központi szervert. vagy a pontos időt, időjárást, bármit.
Ha a html oldalt úgy írod meg hogy minden esp-ről begyűjtse az adatot akkor nem kell központi szerver sem. A lehetőségek tárházából ez is egy megoldásféle. (előnyökkel, hátrányokkal)

Persze a két minta nem tökéletes de az látszik hogy a kliens 5mp enként meghívja a szervert és mivel hibás oldalt keres a szerveren az visszaküldi a beérkezett kérést hibaüzenettel. ha mindkét espt egyszerre nézet soros monitoron akkor szépen látszik mi történik.
(#) pajti2 válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Az esp-k külön alhálózaton vannak, port forward nélkül nem tudják majd látni egymást. Egyenlőre nem tisztázott, hogy a hálózat hozzáértő kezekben van-e beállítani static dhcp-t, és port forwardingot, vagy szerver gép fog kelleni a kiváltásához. Dióhéjban: nincs mit beírni az ip cím helyére, és hiányzik a listádról a port száma.
(#) sanyisay válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Több lépcsős a feladat szó se róla. Én példám egy lehetőség (a rengetegből) hogy tudnak kommunikálni az esp-k egymással, persze ha így vagy úgy legalább egy irányú közös hálózatra kerülnek, (ez nem az a kommunikáció ahol cím és port nélkül lehetne adatot továbbítani), ha legalább az egyiket eléri az összes akkor örülünk, megvan a központi szerver. Példámban pedig ott van a port szám, ami alapból 80 de bármi lehet, viszont rengeteg minden hiányzik még belőle szó se róla, de nem is lehet elmesélni mindent itt pár sorban.
(#) bajusz74 válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Azt nem mondanám hogy hozzáértő kezekben van a hálózat de igyekszem.
Jelenleg a routerek repeater módban üzemelnek és a modulokhoz fix ip van rendelve
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) bajusz74 válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
köszönöm a tippet holnap kipróbálom
(#) pajti2 válasza bajusz74 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Tehát nem a wan portjukkal vannak kötve egy felsőbb szintű routerbe, hanem a lan portok vannak egybekötve mind? (Láttam már olyan gányolást.)

Router módban van rájuk szükséged. Ha switcheket akarsz használni, ám használj switcheket. A routereket máshogyan használjuk. A local ip domain-nek előreszámíthatóan kell tisztázottnak lennie mindegyik eszköz esetében, és static dhcp-nek kell beállítva lennie. Feljegyezve mac addressek, ip cím összerendelések, beállítva port forwarding adott ip-k adott portjára, és feljegyezve az is, melyik router melyik külső portja melyik esp modul melyik portjára csatlakozik. Megcsinálod azt végig legalsó szinttől legfelsőig.

Az informatika nem "nagyjából majdnem úgy működik" művészet. Nem kreativitás kell hozzá, hanem precizitás. Beconfigolsz és feljegyzel mindent. És kell rá legalább 2 ember helyben, aki érti is, amit csinált, mert idővel bármit alakítani kell rajta, nem mertek majd hozzányúlni, az úgy nem játék. Ha nem tud az biztosan meglenni, felejtsd el a helyi hálózat alakítását, helyette kötögess akár véletlenszerűen bármit, csak érd el, hogy az esp-k láthassanak internetet, mert van rájuk előre gyártott cucc ami internetes szerverre továbbít adatokat. Persze az a szolgáltatás pénzbe kerül, azzal nincs mit tenni.

Sajnos a kitalált ötlet egy kicsit több macera, mint amit csak offline helppel normálisra ingyen meg lehet csinálni a nulláról. Ha működésre akarod bírni az ötletet, vagy értened kell hozzá, vagy pénzt fizetsz érte. Ha hálózat építésbe tanulnál bele, temérdek sok róla a szakirodalom, olvass el pár könyvet. Kelleni fognak neked még lua, php és java script ismeretek is. Vagy ha üzleti célra lesz a cuccos, akkor a pénz egyébként sem probléma. Milliárdokba kerülni nem fog, de ha kényelmesen akarod használni, valamennyi pénzzel le fog húzni a szolgáltató. És persze hagyhatod is az egészet a fenébe, mert nem biztos, hogy megér neked annyi macerát.

Következő lépésnek azt kellene eldöntened, hogyan legyen?
Következő: »»   49 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem