Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   79 / 137
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
A blank_1M -et választom.
Volt két olyan példányom, ami teljesen rossznak tűnt, ez segített.
A LUA nagyon érdekes, több fájlból csak azt futtatod, amelyikre szükség van.
(#) Kovabe válasza Bell hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Nekem valamiért nem ment a törlés így rendeltem 10 darab MCP73831T IC-t és kicseéltem, most még tartalék is van mert csak 4 darab kellett.
(#) Bell válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
A csere is lehet jó megoldás.
Tapasztalatom szerint a gond akkor jelentkezett ezeknél a moduloknál, amikor olyan program futott rajta, ami végtelen ciklusba vitte az eszközt. Hihetetlennek tűnik, mégis ez tehetett benne kárt.
A törlés nekem sem sikerült, ehelyett átírtam a teljes memóriát üres byteokkal.
(#) berkesandor hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
ESP8266-t Bővebben: Link szeretnék használni két HX711-modullal. Arduino alatt szereném összehozni a dolgot. Csatlakoztatom a két HX-t (D5-D3, D2-D1 pineken), és az ESP wdt-e megállítja a rendszert az indulás után rögtön. Ha olyan programot használok ami csak egy HX-t használ, és külön-külön mérek vele, tökéletesen működik. Mitől van ez? Próbáltam több könyvtárat is mindegyiknél ugyanez a jelenség. Ezek a könyvtárak tökéletesen működnek 328 chippel.
(#) pipi válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Hali!
Ami lib működik avr-en, az nem biztos hogy megy az esp-en módosítás nélkül....
Fő probléma ha hosszú idejű várakozás van valamire a programban, akkor az eps-en megszólal a wdt. Az ilyen hurkokba be kell tenni yield() hívást az esp esetén, guglizz utána.
(#) berkesandor válasza pipi hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Azt irja a HX könyvtár készítője, hogy a így módosítsuk esp estetén a hx711.ccp-t:
  1. /*
  2. #if ARDUINO_VERSION <= 106
  3.     // "yield" is not implemented as noop in older Arduino Core releases, so let's define it.
  4.     void yield(void) {};
  5. #endif
  6. */
  7. #if ARDUINO_VERSION <= 106
  8. #pragma "test is true"
  9. #endif


A yield(); -d kommenteljük ki, és tegyük delay(1);-t.
Ezzel a könytár meg is indul, mér is. De az egyik hx csatorna rettenesen szór, a mérési határhoz képest 5-10 % -t sétál.

Van egy ilyen rész a cpp-ben :
  1. // wait for the chip to become ready
  2.         while (!is_ready()) {
  3.                 // Will do nothing on Arduino but prevent resets of ESP8266 (Watchdog Issue)
  4.                  yield();
  5.                 }

Ezen akad ki a wdt.
Valami ötlet? Vagy próbáljam 328-al kezelni a HX-eket, és az ESP csak küldjön?
(#) pipi válasza berkesandor hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Vagy van máshol is valami hosszabb ideig tartó rutin.
nézd meg: https://github.com/me-no-dev/EspExceptionDecoder
Az esp-en a delay is meghívja a yield()-et
As mentioned earlier with this command you also give the processor time to handle other tasks, such as receiving or sending network packages over WiFi. In this context a call to yield() does the same as delay(0).
A fentebbi arduinó verzió csekkolás helyett inkább a proc tipusát kéne éllenőrizni....
#ifdef ESP8266
...
(#) berkesandor válasza pipi hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az utolsó mondatot nem biztos, hogy értem.
Most UNO-val mérek 2 HX-el, ESP-12-vel töltöm fel az adatokat.
Ez jeleneleg működni látszik. Bár a példa ami alapján csináltam a programot, nem igazán tetszik.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Csakcsak gondolkodom én ezen a külső antennán NodeMCU-ra.
A melegeret a nyomtatott antenna tövére gondoltam forrasztani ( utanna pedig a panelon sniccerrel tőbe elvágni)
de az árnyékolást nem tudom hova kéne forrasszam....
Ahhoz a fém burkolathoz? Vagy ki mit javasol?
(#) Bell válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Létezik külső antennás csatlakozóval szerelt panel is.
Próbálkozni persze lehet.
(#) Pgeorge80 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nodemcu-ra miért kell külső antanna? Messze van a routertől?
(#) Pgeorge80 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Nodemcu nincs kűlső antenna csatlakozós.esp-07 van külső antenna csatlakozós
(#) Firefighter1 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Igen egy kicsit messze van, rendeltem most egy irányított antennát, ha megjön akkor megpróbalkozok azzal remélem nem.nyirom ki a routert vele.

Ha nem éri el akkor marad a külső antenna berhelés!
(#) Kalo hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Segítséget szeretnék kérni ESP témában, amivel eddig még nem volt dolgom.
Mely kész modul lenne alkalmas az alábbi feladatra?
Ha az ESP adott lábára feszültség kerül (pl +12V DC) ,akkor wifin keresztül figyelmeztetö üzenetet küld a telfonra. Jobb esetben, ha az üzenet szövegét is meg lehetne adni, az super lenne.

Pl.: Aliexpress
(#) pipi válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Hali!
Bármelyik és egyik sem
A modulokban gyárilag nincs ilyen funkció, programozni kell hozzá, és akkor bármelyik modul jó.
Ha ismered az arduinót, akkor a, ha nem ismered, és kevésbé akarsz programozni, akkor pl blynk-et nézegesd.
---
Egy kérdést csak egy topicban kérdezz, mart a moderátorok megharapnak
(#) Gránátalma válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
12 voltot egyik se fogja szeretni, mivel 3v3-as a modul.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Sziasztok! Nodemcut akarok dht11-el összehozni, blynk-el! Találtam githubon scetcht hozzá, be nem tölti fel arduino ide, azt írja, hogy no such file or directory!
(#) kitartás hozzászólása Jan 18, 2019 1 /
 
Sziasztok!
Van egy bitbumper nevű programocskám. Amíg működött wifin keresztül tudtam vele frissíteni a kedvenc esp8266 kütyüimet. Mióta újra telepítettem a gépemet nem megy. Mi lehet a gond? (ubuntu 18.04 wine )
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) kapu48 válasza Kalo hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Ha már kész modult akarsz és aránylag nagyobb távolságra is biztos összeköttetést?
Akkor Válaszd a TTGO Lora32-est.
Bővebben: Link
Leírás:
A 868/915 MHz-es antennának az IPEX interfészhez kell kapcsolódnia (ha az antenna nincs csatlakoztatva, károsíthatja a LoRa chipet)
A lítium akkumulátor töltés és kisülési áramkör, amikor az akkumulátor tele van, a kék LED nem működik. Használat közben ügyeljen az akkumulátor pozitív és negatív értékére, különben megsérül!

Az IO port érintőképernyős érintőképernyő bemenetével hozzá kell adni a 100nF-es lehúzható kondenzátort ehhez a tűhöz!

példa:
Ez a termék egy SX1276 chip az ESP32 WIFI alapú OLED-en, nevezetesen a LoRa távoli modemen, 868-915MHz frekvencián, nagy érzékenysége több mint 148dBm, + 20dBm kimeneti teljesítmény, nagy megbízhatóság, hosszú átviteli távolság.
a 4Mt bájt (32 Mt bit) wi-fi antenna, 0,96 hüvelykes kék kijelző, lítium akkumulátor töltőáramkör, CP2102 interfész és USB soros chip, amely tökéletes támogatást nyújt az Arduino fejlesztői környezethez, a programellenőrzéshez és a termékfejlesztéshez használható. nagyon könnyű és gyors.
Üzemi feszültség: 3,3 V-tól 7V-ig
Üzemi hőmérséklet tartomány: -40 ° C és + 90 ° C között
Támogatás a Sniffer szoftver protokoll elemzéséhez, az állomás, a SoftAP és a Wi-Fi Direct módokhoz
Adatátviteli sebesség: 150 Mbps @ 11n HT40., 72 Mbps @ 11n HT20, 54 Mbps @ 11g, 11 Mbps @ 11b
átviteli teljesítmény: 19,5 dBm 11b, 16,5 dBm @ 11g, 15,5 dBm @ 11n
a vevő érzékenysége -98 dBm-ig
Az UDP 135 Mbps-os folyamatos átviteli sebességgel rendelkezik

Szerintem jó paraméterekkel rendelkezik. És aránylag támogatott eszköz.
A Bluetooth hasznos plusz rajta, ha kis fogyasztáson akarod használni a telefonod és elég kisseb távolságon használni.
És ha van Wifis routered? Akkor simán a hálózatra is csatlakozhatsz vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) Bell válasza Kalo hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
A 12V feszültséget le tudod osztani 3,3V-ra, amit vagy logikai értékként, vagy A/D átalakítás után analógként tudod használni.
A bemenetet célszerű védeni, azért, hogy a feszültség 0 és 3,3V között legyen.
Az ESP tetszőleges adatot tud küldeni wifi segítségével bárhová, ez lehet akár email is.
A telódat úgy állítsd be, hogy figyelje az emailjeidet.
(#) nedudgi válasza Kalo hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Milyen terhelhetőségű az a +12V? Egy feszültségátalakító (DC-DC konverter) adhatja a tápot az ESP-nek, akkor igen egyszerű programmal megoldható a dolog. Elindul, elküld egy emilt, és kész.
Egy ilyen megoldás viszont könnyen sebezhető. Ha a router kapcsolata megszakad a külvilággal, valami baj van az internetszolgáltatónál, esetleg lekapcsolják a 230V-t, már nem jut el a riasztás a telefonodra. Biztonságos akkor lesz a rendszer, ha a normális állapotot le tudod kérdezni, illetve folyamatosan monitorozod, hogy nincs riasztás.
(#) atus1981 hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Az ESP32 tx-rx vonala 5V toleráns? Vagy kell szintet illeszteni?
Köszi.
(#) TavIR-AVR válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 1
 
Nem.
3.3V-os szinteket tolerál - 5V közvetlenbe megsüti.

Lehetőségek:
- Soros 10k
- 1k/2k ellenállásosztóval,
- zener+ellenállás szintmegfogás,
- FET illesztés,
- kapuIC 74xxx (?74125),
- bármi más
(#) kbhuinfo hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
ESP32-vel szeretnek 9 db 230V-ot kapcsolo relet idozitetten kivezerelni - cel a hosszu tavu uzembiztos mukodes. A program nem gond, de az analog kapcsolasnal bizonytalan vagyok. Van olyan pelda, ahol az ESP egy digitalis kimeno jele relet kapcsol (tranzisztoron keresztul, vagy mashogy)? Elore is koszonom a segitseget! (elnezest, ha mar volt ilyen kerdes, kutatok folyamatosan)
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) pipi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
(#) kbhuinfo válasza pipi hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Koszonom, bar elolvasva a diszkussziot, negativ a felhang es nincs konkret megoldas. Ha jol ertem sok a felesleges veszteseg es nem tokeletes a feszultsegszint a relehez. Valaki esetleg egy mukodo megoldast tapasztalt mar?
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Nekem nem gömbölyű a probléma. Most digitális, vagy analóg kimenettel akarod vezérelni azt a relét?
Azt sem értem, hogy milyen veszteségről beszélsz? Egy mikrokontroller kimenete pár mA áramot visel el - ezt mindenáron erősíteni kell, mert tudtommal nem gyártanak 60 mW teljesítményfelvételű jelfogót.
Nekem a link egy gugli képkeresést mutat, nem tudom kitalálni, milyen eszmecserét találtál a linken.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Pardon, nem volt egyertelmu, melyik kepet neztem: Ime.

Digitalis kimenettel, illetve kimenetekkel szeretnem vezerelni, de mivel az ESP32-nek 3.3V a kimenete minden egyes gpio out-on es osszessegeben sok aram folyna rajtuk, ha mind 9 egyszerre mukodtetne a relet direktben, ezert gondoltam, hogy kerek nemi iranymutatast. A releket es az esp32-t kulon taprol hajtom meg.
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Jan 21, 2019 / 1
 
Ez az internet egyik hátulütője - minden marhaságot le lehet írni, rajzolni.
Egy MOSFET vezérléséhez feszültség kell, valóban, de egy jelfogó esetén a biztos kapcsoláshoz aránylag gyorsan fel kell tölteni a G-S kapacitást. Ez 10K, de szerintem (vakon, az adatlap átfutása nélkül) még 1K ellenállás is sok. Körölbelül 100 ohm ellenálláson egy 2N7000 már biztosan kapcsol. (Évek óta ezt használom.) Nem szabad elfelejteni a G-S közötti, 100K körüli ellenállást sem, valamint a relé tekercsével párhuzamosan kötött, záróirányú védődiódátl, ami a kikapcsolásnál előforduló tüskéket lenyeli.
Mivel az ESP legfeljebb 3,6V tápfeszültségig használható, egy 5V jelfogó behúzásához pedig általában minimum 3,7V kell, jogos, hogy külön tápot használsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) pipi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
fet nem biztos hogy jó, illetve alacsony Ugs feszültségűt kell választani
amit linkeltem nálam első gugli kép, ez jó Bővebben: Link A 3V-ra felhúzó ellenállás csak akkor kell ha pl reset alatt is legyen meghúzva a relé...
Vagy veszel ebay/alin arduino relé modult, azon rajta van a meghajtó fokozat is.
Következő: »»   79 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem