Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   301 / 302
(#) Vadmagyar hozzászólása Szept 23, 2008
Sziasztok HELP!
Az ábrán bejelölt alkatrészek értékére lennék kíváncsi, mivel azok szétégtek. És, hogy vajon miért?
Előre is köszönöm.
Sürgős lenne
LÉCCI

nem tom.jpg
    
(#) Tom_x válasza leono hozzászólására (») Szept 23, 2008
Idokozben vettem egy uj elektronikat, amiben nem soros ellenallassal van megoldva az utokeringtetés
SZMV-2 tipusu, es potival be lehet szepen allitani azt a fordulatot, aminel mar nincs gazégő bekapcsolas

udv
Tom
(#) Gafly válasza Morgo54 hozzászólására (») Szept 22, 2008
Morgo54, szerintem nezz be a kovetkezo cimu topicba:
"ZC-18 kazán "

Udv,

G.

Ps: Latom mindenkinek most jut az eszebe kiprobalni a futest
(#) leono válasza Morgo54 hozzászólására (») Szept 22, 2008
Válaszom Tomnak is szól. Csatolok rajzot, ami nem pont az amit kerestek, de lehet, hogy segít. Momentán nics időm keresgélni tovább, ezek meg pont itt voltak a kezemnél.
(#) Morgo54 hozzászólása Szept 21, 2008
Sziasztok!

Nekem is az UK1 panellel akadt gondom (szétégett). A gyártó szerint ez helyettesíthető egy FV-3 vezérléssel. Tud erről valaki valami bővebbet (pl. kapcs. rajz...) ?

Előre is kösz!
Üdv
Morgo
(#) Tom_x hozzászólása Szept 7, 2008
Sziasztok!

Nekem egy kis segitség kellene ZC18 kazán elektronikahoz.
Ebben UK1s panel van a 820 ohm ellenallassal, meg tirisztorral

A tirisztor rossz, milyen mas tipust lehet ebbe beletenni, mert az eredeti KT206/400 már nincs forgalomban.

Előre is köszi!
Udv
Tom
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Feb 4, 2008
Ha nem titok, arról kaphatnánk e infót, hogy a beépített hőcserélő miből nyeri a meleget? Biztosan sokakat érdekel valamilyen gázspórolási lehetőség.
(#) 80huszár válasza leono hozzászólására (») Jan 29, 2008
na úgy néz ki ezen tanácsoddal megoldódni látszik problémám,utólag is kösz a segítséget(sok-sok m3 gáz spórolódik így meg)
(#) oldman válasza leono hozzászólására (») Jan 27, 2008
Az éves karbantartásnál megvolt. Érzékelők ellenőrizve stb ami a nagykönyvben meg van írva, de a gázosember is csak azt tudta mondani hogy vezérlő csere. A működéséről fogalmuk sincs, javítás gyakorlatilag fődarabcsere - ha van, ez a biztonságot érintő részeknél (Gázarmatúra- gyujtásvezérlő érthető) de ennél a nyamvadt vezérlőnél? Az új típus már potméteres(!) beállítású de azért abba is tettek egy LCD-t (nyomás és hőmérő) mert az olyan jól mutat.
Köszönöm a segítséget de úgy tűnik az élve boncolás lesz a megoldás tavasszal (Erős a gyanúm hogy a uP bolondult meg. Sajnos még nem találtam élő embert aki ismerné ennek a sz.. nak az elektronikáját.)
(#) Sergei válasza leono hozzászólására (») Jan 27, 2008
ehh megelöztél
(#) leono válasza oldman hozzászólására (») Jan 27, 2008
Függetlenül az alapproblémától, hogy nem szabályozható úgy mint eddig, nekem ez a használati melegvíz okozta közvetlen probléma nagyon gyanús. Ilyen akkor szokott előfordulni, amikor a hőcserélő már megérett egy vízkötelenítésre. Itt most nem részletezve a miértet, javaslom, hogy azzal kezd, egyszerübb is mint az elektrónikával bajolni.
(#) oldman válasza Sergei hozzászólására (») Jan 27, 2008
Kösz ezeken már régen túlvagyok!
(#) oldman válasza leono hozzászólására (») Jan 27, 2008
Mindent jól mutat N1 (2,5mBar) jó N2-már 10 helyett 17 kW (7mBar) innen megy cca 23 ig (N6 12mBar) azután vége N7-N8-N9 már nem változik semmi.
Stabil állapotban a teljes tartományban (2,5-12 mBar) folyamatosan szabályoz és pontosan. Minden funkció jól működik csak ez a kurva fűtési max teljesítmény beállítás nem.
Nem is lenne vele bajom de ha megy a fűtés és melegvíz vétel (pl egy kézmosás után) visszakapcsol fűtésre a 17 kW sok neki túlfűt utána ki-be kapcsolgat 3-5 percenként. Amíg a szobatermosztát hőigényt jelez.
Vagy bele nem vágom a baltát!
(Az N2-N3 10-13KW al jó volt amíg működött.)
Az a nagyokos aki a programot irta nem törődött azzal hogy ha meleg a fűtővíz nem kellene feltenni nagylángra percekre mielőtt a szabályzás kezdődik, vagy legalább a kapcslási számot korlátozta volna pl.max 2-4 fűtési ciklus/óra
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Jan 27, 2008
Sajna ilyen tipusról semmit sem találtam a régi papírjaim között, de emlékeim szerint a modernebb változatok már kizárólag elektromágneses főégő kapcsolóval működnek. Ennek a bekapcsolása van több-kevesebb feltételhez kötve típustól függően. Ha nem tartályos, akkor szinte biztos, hogy a szokásos hőérzékelőkön, víz és gáznyomás érzékelőkön valamint szobatermoszáton stb. túl van egy olyan áramlásérzékelő is benne, ami egy kapcsolót működtet és nem a gázkört közvetlenül nyitja vagy zárja. Ennek a kapcsolónak az áramkörébe tegyél be egy csőtermosztátot, amelyet úgy kössél be az általad beépített hőcserélő után szerelve, hogy mindaddig bontson, amíg a hőcserélő ad elegendő meleget. Ha a hőcserélőn már nem jön át elegendő meleg, akkor a csőtermi átkapcsol és zárja az áramlásérzékelő áramkörét, így a főégő mágnesszelep valamint a nagyfeszültségü gyújtóelektrónika is betud indulni. Enélkül pedig a szobatermosztát bekapcsolásakor csak a keringető szivattyú üzemel.
(#) Sergei válasza oldman hozzászólására (») Jan 27, 2008
üdv.

a 36. és a 37. oldalon van az ami neked kell.
szoftveresen állitsd minimumra a kazánt majd állitsd be a leirás szerint.utánna szoftveresen állitsd maximumra a kazánt és állitsd be a leirás szerint.majd rakd össze és voálá müködik. :yes:

klikk ide

üdv Sergei
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2008
Hát én a régebbi c_24 kazán mintájára az egész elektronikát kicseréltem egy kondenzátor ellenállás párosra, Szivattyúval sorba kötve ha a kazán belső termosztátja kapcsol akkor ezt a szivattyúval sorba köti .Arra kell ügyelni hogy a szivattyú biztonságosan forogjon rajta keresztül de a lángot ne gyújtsa be (2,2...3,3µF )
(#) leono válasza oldman hozzászólására (») Jan 27, 2008
A kijelző mit mutat? Azon láthatő e a vezérlés léptetése kb. n6 - n5 alá is n1-ig, vagy már a vezérlés sem ül be? Ha a vezérlés működik csak éppen a teljesítményben nem észlelhető különbség, akkor még van egy lehetőség a gázadapteren való szabályozás, ahol lehet minimum és maximum nyomásállítást végezni, de ehhez nem javaslom hozzányúlni, mert ennek a beállítása gáztípus függő és csak műszeres ellenörzés mellet lehet helyesen beállítani.
(#) oldman válasza leono hozzászólására (») Jan 27, 2008
Új korában jó volt, működött rendesen amíg garanciális volt+1 év.
Azután bolondult meg, és fogalmam nincs róla hogy mitől?
A szerelő szerint nem lehet hozzá kapni vezérlőt mert régi, (5 éves!!) és ha lenne akkor sem érné meg.
Mindegy is ha vége a fűtési szezonnak belenézek legalább lesz egy szétszedés!
(#) leono válasza oldman hozzászólására (») Jan 27, 2008
A gépkönyvek nem minden esetben passzolnak 100%-ig a gyakorlatban használt típushoz. A változtatás jogának fenntartása mellett sajtóhibák is előfordulnak. Nem beszélve a honosított szövegek kellőképen elnem ítélhető műszaki nyelvezetéről.
Ha az elektrónika szabályoz, tehát érzékelhetően teljesítmény változás érhető el vele, akkor az jó. Ha nem lehet lejebb vinni vele a teljesítményt a kívánt minimum alá, akkor csak fúvókacserével lehet ezen javítani, de ez autómatikusan az elérhető maximális teljesítményt is csökkenteni fogja.
(#) oldman hozzászólása Jan 26, 2008
Szeretnék információt a Saunier Duval Renova C24
Kombi cirkó vezérlő elektronikájáról (Ami a neten van egy kalap xar, kezelési utasítás amit hozzá adtak + keresse fel aszervizünket!)
Problémám az hogy a fűtési teljesítmény maximumot nem lehet 17 kW alá szabályozni. (Gépkönyv szerint lehet n1-n9 cca 10-24kW a gyakorlatban cca 17-23kW)) egyébként jó!
Egy mikroprocesszoros cseh gyártm elcseszett vezélő okoskodik benne és nincs hangulatom újat tervezni, építeni. (uP nélkül, csövekkel, relékkel erősítőgépekel ..stb hogy 100 évig működjön)
Reset sem használ és nem igazán akarok kísérletezni vele amig egyáltalán müködik.
Hab a tortán hogy a többi lényeges része Honeywell és ezekről aránylag részletes infó és dokumentáció van. Az összes biztonsági funkciót ez vezérli!
Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném!
(#) 80huszár válasza leono hozzászólására (») Jan 26, 2008
a kaz tip. Radi Tx 23, én sajnos nem igazán tudom megítélni hogy melyik a két álltalad felvetett lehetőség közül
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Jan 26, 2008
Ismételten a típusra kell utalnom. Ha olyan, amelynek a főégőjét nem elektromos szelep vezérli, hanem áramlásérzékelő, ott csak arra van lehetőség, hogy a keringetőt félfordulaton járatod és akkor nem kapcsol be. Ha elektromos szelep vezérli, akkor a már említett csőtermosztáttal tudod blokkolni a szelepvezérlést. Maga blokkolás legegyszerübben kivitelezhető helye a kapcsoláson belül pedig a konkrét vezérlő ák. ismeretében határozható meg, mert az eléggé változatos tipusonként.
(#) 80huszár hozzászólása Jan 26, 2008
A gázkazán elé beépítettem 1 hőcserélőt ami kb 40 fokot ad át viszont a gkazán alaphőmérséklete 42 fok.Szóval azt szeretném áthidalni,hogy a gkazán ne kapcsoljon be csak a keringetője menjen ha lehet állandóan.
(#) leono válasza 80huszár hozzászólására (») Jan 25, 2008
Típusa válogatja. Ha emlékeim nem csalnak, amelyeknél van, az is csak csavarhúzóval, (nem kivezetett) csak szervíz beállításhoz használható. Ennek a szerepe csak annyi, hogy a keringető szivattyút addig nem működteti, amig a beállított minimum hőfokot el nem éri. Átfolyós rendszerüeknél ilyen nincs, nem is igen van értelme. Az egyszerüb tartályos típusoknál csak plusz termosztát bekötésével lehet megoldani, pl. egy csőtermosztáttal az előremenő ágban, lehető legközelebb szerelve a kazánhoz. A kazánok saját szabályozó termosztátja is tart bizonyos minimum hőmérsékletet, de ez az érzékelő hiszterézisétől függ. Ezekkel a maximum van szabályozva, ahol kikapcsol, de a hiszterézis miatt a visszakapcsolási minimum hő is változtatható. Pl. 80 fokos kikapcshoz 70 fokos bekapcsolási hő tartozik (hasraütött adat) A pontos hiszterézis adatokat egy konkrét készülékhez a gépkönyve tartalmazza. Egyébként miért akarod szabályozni?
(#) 80huszár hozzászólása Jan 24, 2008
gázkazán fűtési alsóhőmérsékletét lehet-e állítani házilag?
(#) Gafly válasza sniperx hozzászólására (») Nov 19, 2007
> Fég ZC-18 típusú kazánunk van, amiben elszállt
> az utókeringetés. Valakinek esetleg tapasztalat erről?


Ezzel sokat szivtam anno.

Az utokeringetes ugy van megoldva nala,
hogy van egy tirisztorosaramkor es amikor
a termosztat megszakitja a keringeto szivattyu
aramkoret, akkor ezen az aramkoron keresztul
egykb. 800 Ohmos ellenallast kapcsol sorba a
motorral. Igy a gazlang kialszik, de egy ideig
meg keringet...

Ha nagyon kell elokeresem a rajzat, de szerintem
nelkule is meg tudod javitani.
Az elektronika egy fekete vasdobozban van a keszulek
baloldalan, alul.

Nezd meg hogy a bazinagy huzalellenallas jo-e?
Nezd meg hogy erintkezik-e rendesen (vas csavarral
van a laba a nyakra csavarozva).
Sajnos a ho a dobozban marad, en a vegen felszereltem
helyette egy 60W-os izzot a falra.
Nem futi az elektronikat, latszik hogy mukodik
valamint betoro riasztonak is jo

Nezd meg a tirisztort hogy jo-e.
Nalam a "gyari" teljesen "meghulyult", egy ido
utan nem volt hajlando kikapcsolni. Hidegen viszont
semmi baja nem volt....

Lehet meg kiszaradva az idozitest biztosito nagy
elko (nem csoda abban a melegben), nem art kicserelni
(ha jol emlekszem 1000µF/6,3V, en nagyobbat tettem be
hogy kicsit tovabb legyen utokeringes).

De lehet hogy nalad is szetegett a panel....

Ha ez nem segit, akkor merd vegig a felvezetoket
vagy kerdezzel.

Sok sikert!

G.
(#) sniperx válasza leono hozzászólására (») Nov 19, 2007
Lángőr Kft árul hozzá panelt, ami mindenképpen utánkeringet. Erről szerettem volna többet megtudni.
(#) leono válasza sniperx hozzászólására (») Nov 16, 2007
A ZC18-as kazánok eredetileg egy totál primitív vezérlő egységgel lettek gyártva, mivel ezekben nem elektromos szelep kapcsolja gázt hanem mechanikus áramlás érzékelő. A szivattyú félfordulatos vezérlését a víz túlmelegedése esetén egy RC párhuzamos ág bitosítja. Csak ennyi az elektrónika benne. Ez a félfordulatos utánkeringetés addig tart, amíg a vízhőfok le nem csökken a kazántermosztát által beállított érték alá. Azt a fajta 1-2 perces utókeringtetést, ami az elektromos szeleppel ellátott kazánoknál van ez nem tudja, mivel időzítő ák. ebben nincs. Gondolom az új tip. ZC18-akban már komolyabb elektrónika van, de azt nem ismerem.
(#) sniperx hozzászólása Nov 15, 2007
Üdv!

Fég ZC-18 típusú kazánunk van, amiben elszállt az utókeringetés. Valakinek esetleg tapasztalat erről?

Esetleg érdekelne a fentebb említett MiF011 elektronika kapcsolási rajza is, vagy esetleges beszerezhetősége (vételárral)
Írhattok privátba is!
Köszi!
(#) Imi69 hozzászólása Nov 13, 2007
Hello Gázkazánosok!

Szükségem lenne az SC-18 típusú kazánban lévő vezérlőelektronika rajzára, bekötésére.
A tipusa: C12-40/C-01

Nézegettem a korábbi hozzászólásokat és az (#39371) IMi hozzászólásában szereplő linken lévő panel nagyon hasonlít hozzá... egy gondom van csak vele, hogy a kapcsolási rajzon a feliratok nem olvashatóak. Ha lehetséges, akkor kérlek IMi, hogy küldd el e-mailben a rajzot!

Minden választ és hozzászólást előre is köszönök!

Üdv, Imi69
Következő: »»   301 / 302
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem