Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   712 / 778
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Pár rajzot is felraktam van 3 utas is ha kell.
(#) frissadam válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Mérj meg egy tekercset te is légy szíves aminek ismered az induktivitását ha van mérő kapcsolásod.
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
HV211A sal hangváltóm van, az abban lévő magas tekercse 0,25mH / 0,7 R.
Feltéve ha jól mér a müszerem.
A képen a jobb oldali tekercs az.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018

HV211A.jpg
    
(#) frissadam válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Ezzel a teszt kapcsolással nem tudnál esetleg rámérni?
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Ja az a kapcsolás nekem nincs megépítve amit belinkeltél feljebb.
(#) frissadam válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
ok köszi. Akkor szerinted reális magas tekercsre az 1,7 mH?
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Hidd el nekem magas vágáshoz nem kell jobb annál a kondenzátornál amit felraktam, nekem 2 db van sorba kötve. Hidd el egy váltóval se szólt szebben.
(#) frissadam válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Köszi a segítséget.
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Amit én mértem ahhoz képest sok, mármint ha a hangváltó tekercsére gondolsz.
Én még nem épitettem hangváltót, de erre szerintem van egy topik is.
(#) frissadam válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Köszi nekem a kütyü a fontos nem a váltó. Trafót mérnék...
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Milyen trafót ? Azoknak elég nagy az induktivitása, ott már az 1,7 mH elképzelhető, sőt sokkal több is lehet.
(#) 13_Balu50 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
A "kütyü" gondolom a beépített alkatrészek pontosságától függ.Szerintem csak saccolónak jó.
(#) Skori válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szerintem ha a kapcsolóüzemű tápokkal jobban meg akarsz ismerkedni, akkor előbb-utóbb úgy is szükséged lesz egy normálisabb L-C mérőre. Javaslom, hogy gondolkozz el egy LCM3 építésén. Sokan építettek már ilyet (én is), és ebben a témában biztosan kaphatsz segítséget hozzá.

A légmagos tekercs kísérletezni, kipróbálni dolgokat jó, de rezonáns tápba fixen semmiképpen sem érdemes beépíteni. Légréses, ferrit vasmagos tekercsre lesz szükséged, amit legcélszerűbb ha magad készíted el, de persze ezt meg is kellene tudni mérni... és vissza is értünk az elejére... Tehát tudunk tippeket adni, hogyan készíthetsz ilyen tekercseket, de megmérni nem tudjuk helyetted (hacsak nem lakik a közeledben valamelyik kolléga innen aki segíthet, az adatlapodon csak annyi látszik, hogy Magyarországon vagy). Ami méréseket eddig végeztél, azok nem igazán vitték előre a dolgokat.
(#) frissadam válasza Skori hozzászólására (») Márc 16, 2018 1 /
 
Köszi! Sajnos nem értek a mikrokontrollerekhez. A költői kérdés itt az, hogy a cikk írója ajánlja a kapcsolást. Neki vajon működött élesben használható módon? Vagy hogy is van ez?
(#) Skori válasza frissadam hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
A kérdésed alapján szinte biztos, hogy nem olvastad el a cikket. Ha ennyire sem vagy hajlandó, akkor mi mért strapáljuk magunkat, hogy segítsünk? Mi lenne ha mi is így állnánk hozzá a dologhoz?
(#) ferci válasza frissadam hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ha kicsit is pontosabb "etalont" akarsz készíteni, fogjál egy AL= 250...400-as fazékvasat például, kiszámítod, hány menettel legyen a neked megfelelő L érték és az annyi is lesz.
(#) tothbela válasza frissadam hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Sajnos műszerezettség nélkül nem nagyon lehet ilyen kis induktivitásokat mérni. Nem biztatlak mérőhíd építésére, mert sok referencia tekercset kellene tekerni hozzá. A réz meg arany árban van. De egy valamilyen szinusz generátort érdemes lenne. Bár még androidra is van ilyesmi app, csak most nem elég a 10 kHz. Legalább egy, de inkább két dekáddal kellene feljebb menni. Viszont frekimérő az kellene. Vagy egy szkóp, de azt a piros paneles játékot nem lehet annak nevezni. Azt vallják az öregek, hogy legjobban mérőhíddal lehet meghatározni egy kondenzátor, vagy induktivitás paramétereit, de ha nincs, akkor nem érdemes építeni egyetlen szórótrafó készítése miatt.
(#) JZoli válasza Skori hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Eddig nem is láttam ezt a verziót, nagyon jó! A proci programja ugyanaz, mint eredetileg, vagy másik program kell ebbe?
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szia.
Biztos hogy én csináltam valamit rosszul, de most már tudom mekkorát tud szólni két irf 840.
Elméletileg (deszka modellen csináltam)mindent jól forrasztottam és a lehető legg rövidebbre forrasztottam az ic kőrül.két dologban tértem el, az egyik az egyenirányító volt.( 6A-es volt itthon.)
a másik az irf840. Mire nem figyeltem oda szerinted? (soros induktivitást- 214 uH- a trafó után kötöttem)
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Sok ok lehet:
Első kettő:
- Írtam, hogy az R4 ellenállás értéke miatt nem használhatsz 40-45nC-nál (Total Gate Charge) nagyobb értékű FET-et. 63nC használtál!! Bizonytalan táp ellátás, bizonytalan vezérlést okoz, indok a "hangkeltésre"

- Az IRF 840 hol vetted? Ebay, után gyártott termék indok a "hangkeltésre"
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Magyarországi bolt de könnyen lehet hogy kínai (nem volt 730)
Keresek irf730at és működni fog?
Egyre jobban érdekelne egy olyan kapcsolás ahol mindenféle átalakítás nélkül pc tápbol lehet építeni egy tápot. Létezik ilyen ?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Így kötötted be az induktivitást?
Az induktivitásnak mekkora volt a szaturációs árama? Lefényképezed és felrakod?
(#) latyakosa válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ha egy soros 40W-s izzószálas izzóval indítod elsőre akkor a pukk nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna.
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nem.
A tekercset a trafó után tettem. ( T1 és 13 -as felirat kőzt)
Képet 5-10 perc és teszek fel (egy pctáp fojtó tekercséből van)
(#) xitibi válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
De profi vagyok robbantásban.....
Köszönöm. Így utólag már olvastam, de akkor véletlen se jutott eszembe.
(#) Skori válasza JZoli hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Itt a válasz a kérdésedre.
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
A 63nC vezérléséhez 5-6mA szükséges +az IC 2mA tehát R4~30kohm.

PC transzformátort akartál írni?

Amit feltettem pepe féle, az annyi módosítással, hogy az IC tápellátása érdekében rátekert 3 menetet.
Mivel ez keménykapcsolású eredeti IRF740 kell bele. Pepe egyszer lemérte és 90A áramtüskét mért, ezt el kell viselnie a FET-nek. (ezért is jó a rezonáns mert ezeket az áramtüskéket nagyon erősen bekorlátozza).
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az ugyan úgysorba van vele tehát jó helyre került
(#) xitibi válasza vteo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Igen. Igy tettem bele . Az eredeti tekercset nem találtam meg hirtelen, de itt a társa. Igaz erről nincs letekerve vezeték. Mellette egy 5 ft van viszonyítási alapnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) vteo válasza xitibi hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az oszcillátor 84kHz megy (R1, C1)
A rezonáns kör 71kHz (lrez=220uH, C5=22nF)
Ez nem túl optimális.
Következő: »»   712 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem