Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Szia! Ez nagyon jól működik néha vacakol talán, de nagyon stabil szerintem!
Köszi szépen.
Így lehet hogy előbb-utóbb belefogok egy ilyesmi projektbe.
Hátra is rakhatod. Vagy nem tudom még megvan-e a gyár, de még pár éve tudtam az új Kontaset rackes hosszabbítókat is vásárolni. Ezek már szürke színűek. Volt két kis rápattintható fül, amivel rackbe is és asztalra is lehetett csavarozni.
Arduino alapú soros kommunikációval ellátott taxióra szimulátorSziasztok! Nem friss készítmény és most csak a V0 változatot tudom feltölteni, de lesz video és a végleges változat is elkészült, csak a fotó nem. Megkerestek egy filmforgatás kellékével kapcsolatosan. Egy TAXI-ba kellett manipulálható taxiórát készíteni. Ez áll egy Master készülékből egy billentyűzet mátrixból és egy küldés gombból, valamint egy slave készülékből. Mind a master, mind a slave 6 illetve 8 digitet kell 7 szegmenses kijelzővel megjelenítsen. Tápot a master adja ki, a kommunikáció vezetékes. Gyakorlatilag a kijelzőt kell törölni, egyesével kiírni a mátrixból érkező számokat úgy, ahogy a számológépeken, azaz jobbról shiftelve. A küldő gomb hatására pedig el kell menjen a slave kijelzőre a kész számsor. Emellett fényerőt is kell tudni állítani. A képen a nyers "épphogykészlett" verzió van még, de saját magamnak, illetve kisebb oktatásra, szakkörre elkészítettem a ráérősebb verziót, amit már nem sniccerrel faragtam ki, hanem cnc-vel... Úgyhogy V0 a képen, így kell nézni és munkaközi verzió. Időközben rájöttem, hogy ez a konstrukció sok minden másra is jó. Master kommunikációs tesztekre, hiszen nem csak direkt soros kapcsolat lehet rajta, de modbus, can busz stb is. Ami miatt nagyon jó, mert hardver, nem kell mindig PC a tesztjeimhez.A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2025
További fejlesztésekSziasztok!Néhány hónapja mutattam be itt a saját fejlesztésű programozható relémet. Nemrégiben egy projekt kapcsán ismerkedni kezdtem az ESP-01 WiFi modullal, később pedig az ESP32 C3 szuperminivel. A ChatGPT hathatós segítségének hála, sikerrel zárultak a projektek. Ekkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy (mivel az ESP32 C3 nem nevezhető drága játékszernek) feljavítanám a programozható relémet. Átalakítottam az előlapi panelt, így most nem egy PIC, hanem az ESP kapcsolja a ledeket. Persze csak ezért gazdaságtalan lenne, de a plusz szolgáltatásért, hogy 6db időzítő utólag bármikor állítható legyen, már megérte. Bekapcsolás után az ESP egy hotspotot hoz létre, és 1 percig tartja üzemben, hogy csatlakozni lehessen hozzá. Ha csatlakozott egy eszköz, akkor már bekapcsolva marad, amíg a kapcsolat tart. Az időzítőket max. 10 percre lehet állítani, és akár működás közben is. Mellákelt képenken az előző és a mostani előlap, illetve az időállító felület. Persze innen kezdve ezt még tovább lehet vinni, pl egy ilyen érintőképernyő használatával jelentősen bővül a funkcionalitás.
Ha jól értem, akkor most már nem szükséges USB-C kábellel sem programozni, hanem a webes felületen keresztül az új előlapban lévő ESP intézi a "programozást"?
Mi történik a hotspottal, miután a csatlakozott eszköz lecsatlakozott róla? Meg kell szakítani a relé tápfeszültségét, ha újbóli beállítás szükséges, hogy ismét megjelenjen a hotspot?
Le kell ütni a biztosítékot
![]()
Bár elvileg lehetne, de ahhoz az MPLAB-nak is támogatnia kellene ezt az opciót.
Így a program betöltéséhez kell az USB kábel. A jelenlegi módosítás azért jó, hogy bár a programon belűl akár 40db időzítő is létrehozható, de azoknak az értékeit a programírás során kell megadni. Viszont vannak olyan feladatok, amikor bizonyos időzítők értékének módosíthatónak kell lennie. Eddig ezeket a beüzemeléskor, a program módosításával tudtam csak módosítani. Most viszont 6db időzítő bármikor, számítógép vagy laptop nélkül is módosítható. Lehetne ugyan több is, de ennyit elégnek ítéltem meg. A hotspot azért áll le 1 perc után, ha nincs csatlakoztatott eszköz, mert feleslegesen minek sugározzon. Olyankor amúgy is melegszik a C3-as. Ha a hotspot nem aktív, és be kell kapcsolni, akkor újra kell indítani a relét.
Nem sok házi dologra mondom, hogy szépen kivitelezett, de ez azon kevesek közzé tartozik. Gratula!
Üdv!
Nekem is van ilyen SN76489AN IC-m de még nem jutottam vele semmire. Újból meg nem akarok feltalálni semmit sem. Arduino Pro mini van pár darab meg a 4MHz es oszcillátor az IC-hez. A képeken milyen chipsetek vannak? Üdv Retroelektro.
Köszönöm szépen. Igyekeztem beletenni az építés minden területén az eddig megszerzett tapasztalataimat
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |