Fórum témák
» Több friss téma |
A tartály az csak lóg a kazán hátulján, helyesebben a felül lévő fülein van felfüggesztve. Ha alul hozzáférsz a hollanderéhez akkor azt ha kicsavarod akkor felülről ki lehet emelni ha a tartófül biztosítását kihajlítottad. A más típussal oda kell figyelni a méretekre, hogy azok mennyire térnek el az eredetitől. A vastagsága az azért kritikus, mert ha vastagabb akkor eleve nem fér be és már egy centiméter is sokat számít ha pedig az átmérő akkor meg az miatt. Annyira nem néztem meg magát a készüléket de mint ha flexibilis lenne a bekötése a tartálynak. Ha nem okoz problémát egy tartály elhelyezése a készüléken kívül akkor inkább azt javasolnám, mert attól költséghatékonyabb megoldást nem tudok és a rossz tartályt is ott lehet hagyni a kazánban a helyén.
Szóval csak akkor gondolkozz tartály vásárlásban ha az lyukas és a méretekre figyelj oda ha a készülékbe valót veszel (de ne tedd, nem éri meg a készüléked). A kazán bitermikus hőcserélővel van szerelve. Nem tudom hány éves a készüléked de az ilyen hőcserélők ideje meg van számolva. A következő nagyobb kiadás pedig ez lesz. Nem az ördögöt festem a falra csak jobb ha tudsz róla, hogy mire számíts.
A vastagsága az 9 cm! Be fog férni a régi helyére?
Nem tudom, hogy befér-e. A jövő hét elején lesz egy kis időm, és kiszedem a kazánból. Megnézem, hogy levegő jön-e belőle, vagy már víz. Ha kell, felnyomom 1 bárig. Csak simán letekerem róla a flexibilis cső anyáját és ennyi? Nem fog folyni belőle a víz?
Nem kell kiszedni csak fel kell mászni létrán a készülék fölé és ott már látszik a tartály tetején lévő szelepsapka amit ha leveszel a szelepről és már víz jön vagy ha megnyomod a szeleptűt szintén víz jön akkor az rossz tartály DE ha csak levegő sziszeg belőle akkor még nincs vége csak be kell állítani benne az előfeszítési nyomást úgy ahogy már említettem.
ITT a vastagságnak 8.1 cm van megadva ennek a belevaló tartálynak. Szerintem a 9 cm-s az rizikós.
Szia!
Köszönöm a részletes választ. Csak egy személyesebb kérdés. Esetlegesen Te fűtés, kazánszerelő vagy? Azért, mert érződik a szakértelem a válaszaidból és hozzá tudsz szólni szinte minden kazántípushoz...úgyhogy: Kezdem én is az elejéről. Ezen a kazánon nincs HMV készítés közben hőmérséklet kijelzés, csak a rendszer nyomását mutatja. Fűtés közben van csak hőmérséklet visszajelzés, onnan tudom, hogy a fűtővíz hőmérséklete milyen gyorsan fut fel 60 fokra. Az viszont új nekem, hogy a fűtési szivattyú keringeti a használati melegvizet. Ez megmagyarázza azt a tényt, hogy miért szalad fel a fűtővíz hőmérséklete. Mint laikus arra gondolok, hogy nem tudja lekeringetni és a nem lekeringetett víz megfő... Szóval ha jól gondolkodok, akkor tényleg a fűtési szivattyúnál keresendő a hiba. Jól gondolkodok, mint laikus? Egy kérdés: ennek a fűtési szivattyúnak nem kellene akkor is mennie, amikor nem fűti a vizet? Legalábbis a láng elvétele után még egy darabig? A HMV szivattyú (amit cseréltem) néha hideg, néha meleg. Pedig azt látom, hogy az a bejövő hidegvízre van kötve és utána közvetlenül a lemezes hőcserélőbe megy. Szóval az normális, hogy egyszer hideg, egyszer meleg? Nincs se bojler, se termosztatikus csap. Ez egy ikerház és a szomszéd telkén van az óra az aknában, onnan jön át a víz hozzánk. A víz bejövetele a házba nem tudom pontosan hol van, de a főelzáró az az alsó wc-ben van, ahol még1 mosdó található. Ezzel szomszédos falon van a konyha, ahol csaptelep és mosogatógép van. Ennyi a földszint. Az emeleten (az alsó wc felett) van a fürdő. Itt található egy mosdó, egy sarokkád, egy tusoló, mosógép és a kazán. Az emeleten van még egy wc mosdótállal. Ennyi a rendszerünk. A kazánban, így van, két tágulási tartály van, amiket felpumpáltam amikor szétszedtem a kazánt. A kicsi (2 literes) a HMV-é, a piros lapos pedig a fűtésé. Mindegyiket felpumpáltam megfelelő értékre. A sarokszelepek ki vannak nyitva mindenhol. Az utolsó rész kicsit ködös nekem, hogy mit szerettél volna írni. Nem értettem, hogy miben van visszacsapó szelep? De ha arra gondolsz, hogy a kazán alatt van e két sarokszelep, akkor a válaszom igen. Ha a hideget megnyitom (nyitva is van természetesen), a meleget pedig elzárom, akkor a csaptelepből, kb. 2-3 másodpercig folyik a melegvíz és eláll. Szóval ha ez volt a kérdésed lényege, akkor jól működik és az a bizonyos visszacsapó is, ha ezért az a felelős... Köszi
Szia! Csak egy hobbista lennék és próbálok segíteni ha tudok, mert éppen ráérek ha a szakemberek nincsenek itt vagy nem olvassák a fórumot.
Idézet: Ez a helyzet működésmentes HMV szivattyún értendő? Ha igen akkor az nem jó, mert nem zár a visszacsapó szelep a kazánban. Ha megnyitod a meleg csapot akkor a tartályban leesik a nyomás és a visszacsapó szelep lezár, hogy a hideg víz a töltő csonkon tudja csak pótlódni a tartályban kialakult hiányt nem a hőcserélő felé. Ha pedig a hideg vizet megnyitva melegszik a szivattyú úgy hogy az nem működik akkor bizony átjárás van a hideg és meleg ágak között hiszen ha a hideg oldal valahol ki van nyitva akkor az abban az ágban leeső nyomás irányába megindul a kiegyenlítődés és ha a tartály meleg vize is tud abba az irányba (a visszacsapón keresztül a szivattyúba) áramolni akkor a szivattyún a tartály felső harmadában lévő meleg víz fog visszaáramolni a hideg víz oldalába. Ez a jelenség elég érdekes áramlási dolgokat tud okozni. „A HMV szivattyú (amit cseréltem) néha hideg, néha meleg. Pedig azt látom, hogy az a bejövő hidegvízre van kötve és utána közvetlenül a lemezes hőcserélőbe megy. Szóval az normális, hogy egyszer hideg, egyszer meleg?” |
Bejelentkezés
Hirdetés |