Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   465 / 580
(#) sisa333 hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Üdv ismét. Az mennyire jellemzö hogy a panel a képenbekarikázott részen megy tönkre?
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ezeknél minden lehetséges.De mi a gond vele?
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Vasárnap írtam ide hogy mi a gond vele. Indesit IWC 6103 EU tipusú. Palko 0125 javasolt első körben kondicseréket de csak jövőhétre tudnak csak hozni 400V.osakat. még csak kivettem belöle.
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Én a helyedben egyenlőre nem piszkálnám a panelnak azon részét.Az az utolsó lehetőségek egyike.
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Esetleg egyébb tanács mi lehet a gond?
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Gyakorlatilag bármi.Ez a panel elég érzékeny. Motorban a szénkefék mekkorák?NTC jó? Fűtőtest nem testes?Nem szakadt?
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szénkefe kb2-3 cm, futőszál elvileg jó, NTC az mi?
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Elvileg jó az mit jelent?NTC a hőérzékelő a fűtőtestben van 2 vékony dróttal.
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Főbérlö villanyszerelő, megmérte ő mondta, az NTC hogy lehet ellenörizni?
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Ellenállásméréssel.Melegítésre csökkenie kell az értékének.azt hiszem 20kohm körüli de ebben nem vagyok biztos.
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Köszöm a segitséget kiprobálom hátha.
(#) sisa333 válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
kiprobáltam az NFC majdnem 20at mutatott melegvizbe rakva csökkent, akkor az jó.
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Üdv. Elindult a gép rendesen, már csak olyan van hogy a mosási idő 1.5x annyi ideig tart kb mert lassan melegíti a vízet, fűtöszálrol vizkövet leszedtem meg az NFC is tisztitva lett. Lehet fűtöszál elhasználodásbol hogy már nem olyan hatékony? Még az eredeti van benn kb7-8 éves.
(#) vargaf válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
A fűtőszálat cserélni kellett volna, nem csak megtisztítani. A csatlakozások átmeneti ellenállása is okozhat gondot. Az "NFC", igaziból NTC .
(#) sisa333 válasza vargaf hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Csere tervbe van véve de csak rendelésre lesz jövő hétre, csak tudni szerettem volna mire érdemes még odafigyelni ilyenkor olyannak aki nem napi szinten foglalkozik vele mint én is. 1 hete romlott el, mostanra sikerült életre kelteni, szerelő azt mondta a panel kuka de nem adtam fel , itt kaptam eddig sok jó tanácsot hála a segitőkész embereknek. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2017
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
A fűtőtest vagy jó vagy nem köztes állapot nincs.A relè ami kapcsolja az jó?
(#) sisa333 válasza botesz hozzászólására (») Jún 8, 2017 /
 
Vizet melegíti csak sokat áll a mosási szakaszban, a meghibásodás elött joval gyorsabb volt. Ezért gobdoltam elhasználodásra mint laikus. A relét nem tudom melyik lehet a 4 közül, szerdai hozzászolásomban a képen a baloldali lehet? Az nagyot villan belül.
(#) ati790731 hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy kb 10 éves Indesit márkájú elöltöltős mosógépünk, amiben kb egy éve kezdett szólni a csapágyazás, majd pár hete, elkezdett félóra alatt kimosni, van amikor rendesen csinálja de van mikor nem.
Úgy gondoltuk le kellene cserélni, csak nem tudom milyet érdemes venni.
Tudnátok segíteni, hogy melyik márka melyik típusát érdemes haza hozni, mert inkább többet adok érte, csak legalább ennyit bírjon ki, vagy többet, és az sem lenne baj, ha egy csapágycseréért nem kellene szétvágni a dobot, (ha létezik még ilyen).
A segítséget előre is köszönöm!
(#) botesz válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Igazából teljesen mindegy milyet veszel márkától típustól ,ártól,kiviteltől függetlenül 5 éven belül mindegyikkel van valami gond.Az eltöltősök szinte kivétel nélkül mindegyik hegesztett üstös,felültöltősökből a whirlpool a legjavíthatóbb de porrá is rohad.
(#) botesz válasza sisa333 hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Valószínűleg a villanós a fűtőtest a legnagyobb terhelés gépen belül de a vezetékekből vissza tudod követni.
(#) diamik hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Megállt itthon a mosógép. Bauknecht WA 7763.
Azt írja, nyitva van az ajtó (tür frei LED világít). A program megállt.

Gondoltam az ajtókapcsoló lehet. Sikerült szereznem is egyet. Cseréltem, a hiba ugyan az.
Panel ki, kimeneti triakokat megmértem, rendben vannak (ezt a tippet kaptam, hogy azok szoktak elszállni).

Valakinek tippje, mit érdemes megnéznem?
(#) diamik válasza diamik hozzászólására (») Jún 16, 2017 / 1
 
Leírom a tapasztalataimat, hátha visszanézve segít majd valakinek a jövőben (a korábbi kérdésemhez kapcsolódóan)!

Bauknecht WA7763 típusú mosógépnél jelentkezett a következő hiba: A "Tür frei" (ajtó nyitva), visszajelző LED folyamatosan világított, a mosóprogram egésze alatt.
A rendszerben az ajtókapcsoló volt a hunyó. Ebben a típusban egy 5 vezetékes megoldás van, melyből 2 vezeték egy mechanikus kapcsoló, a másik három pedig egy bimetál. Ennek a két szélére kapcsol egy triak 230V-ot, a középsőn pedig a visszajel megy.
Megtévesztő lehet, hogy a "Tür frei" LED világítása ellenére a mósóprogramok elindulnak, ugyanis a program csak centrifugálás előtt (mikor már a melegvíz hatására a bimetál összezárt -elvileg-) ellenőrzi a bimetált. Nálam is megállt a program a centrifugálás előtt. A programnak ebben a fázisában az ehhez kapcsolódó triakra rámérve a feszültség szépen megjelenik a triakon, tehát a triak jó (a program elindítása előtt én is rámértem triakra, de nem volt rajta feszültség, meg is tévesztett kicsit )
A bimetált megpucolva sem jutotottam eredményre, így kikötöttem. Szétszedve ki lehet tapasztalni, melyik két vezetéket kell összekötni, kiiktatva bitmetált.

Az ajtózár "kapcsolós" része továbbra is működik, a módosítás után a program(ok) gond nélkül lefutnak.

Remélem hasznos lesz majd valakinek ez az infó

Köszönet a segítségért botesz-nek!
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
(#) Pisti27 hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Sziasztok! Lenne egy whirlpool awg910d mosógép benne a vezérlést egy elmarc mini qcp_e elnevezésű panel végzi. Rajzot nem találtam róla. A hiba jelenleg hogy a kijelző félig működő képes. A gombok nem reagàlnak a ledek nem vilàgítanak és a kijelző egyik fele működik màrmint félig irja ki a szàmokat. Elméletileg a kijelző működik mert megtàplàltam 7V- al és szépen üzemel. A hiba szerintem a tàpban van mértem diódàkat cseréltem triakot màr nem tudom mitévő legyek kérlek benneteket segítsetek rajtam ha tudtok. Előre is nagyon köszönöm!!!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2017
(#) botesz válasza Pisti27 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Ardo néven keresd ez a hulladékot mert ez nem whirlpool.Stabil 5v megvan a panelon?Azthiszem van a kijelző panelon egy ULN Ic lehet hogy az dobta be a törölközőt de sajnos ezek sok esetben proc. hibásak lesznek....
(#) Pisti27 válasza botesz hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ! Esetleg ilyen panelt hol tudnék venni? Holnap lefotózom megméregetem de màr ott tartok hogy lezàr az ajtó retesz amit eddig még nem tett meg.
(#) botesz válasza Pisti27 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Melyik panelt?A kijelzőt vagy a vezérlőt?Szerintem csak bontottat érdemes az új nem éri meg ebbe a masinával.Ez a gép olyan labilis volt hogy ihaj.....
(#) Pisti27 válasza botesz hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Vezérlőt vennék persze csak is bontottat mert nagyon dràga az új. A kijelzőnek szerintem semmi baja. Az a baj hogy az sincs hozzá legalàbb is én kutatom de semmi csak könnyebb dolgom lenne úgy piszkàlgatni.
(#) Pisti27 válasza botesz hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Jaj ennek a hibànak az előzménye hogy túl töltött és elàzott a vezérlő is.
(#) botesz válasza Pisti27 hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Tessék: Bővebben: Link
Bár kötve hiszem hogy messzire mész vele.A kijelző panelon is van egy uln az vezérli a kijelzőt.De ha elázott akkor szerintem kuka..

A túltöltés meg akkor jön amikor a vezérlőn lezárlatosodik az uln mágnesszelepet vezérlő lába...és random nekiáll tölteni amíg valaki le nem állítja.
(#) axer69 hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Tiszteletem mindenkinek !
Hálás lennék ha valaki útmutatást adna. Van egy indesit widxl106 típusú mosógépem A gondom a következő: hiába állítom a programkapcsolót bárhova a gép mindig csak ugyanazt csinálja. Végigvisz 1 valamilyen mosó programot az elejétől a végéig. Hibakód nincs, vizet, tölti, üriti centrifulál mos. kérlek segítsetek.
Következő: »»   465 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem