Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   466 / 580
(#) palko0125 válasza axer69 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Szia!
Reset működik? Ha a start gombot hosszan nyomva tartod ki kell gyulladnia az összes lednek kb. 1mp-re majd elalszanak. Ilyenkor van alap állapotban a gép. Ez működik e rajta? Ha igen ezt csináld meg és indíts egy centrifuga programot, hogy azzal mit csinál.
Üdv, Palkó.
(#) axer69 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Köszi az ötletet, igen reseteltem áttekertem centrifugára indítottam és újraindult a szokásos mosóprogram. thx: Axer. Mondhatnám kérem a következőt
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) balint730 hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Sziasztok.
A mósógép nem engedi be a vizet, mi lehet a gond?
Valószinüleg két relének kellene egyik és másik irányba engedni a vizet rámértem a vezetékeire, amikor be kéne húznia a relének, 45V 52V 0V van a 3 vezetéken. Egy Bosch WFD 1661 elöltöltős mosógép
(#) botesz válasza balint730 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Ebbe pont hogy nem relé hanem triac vezérli a reléket.Ajtót egyáltalán bezárja?
(#) balint730 válasza botesz hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Igen az ajtó bezárodik világít a led ahogy szokott először a vizet engedné be aztán indul el a motor. De a víz nem folyik be.
(#) Janibacsi23 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok! Bennetek van minden reményem. Van egy Panasonic automata mosógép, ami már egy ideje szarakodott. Általában előbb befejezte a programot, mint kellett volna. Múltkor szétszedtem, összeraktam és egy drabig működött, de a napokban megint megállt, de most annyira, hogy nem is megy a motor. Szétszedtem és a vezérlőre menő egyik csatiban két csatlakozó összeégett, de ez a fűtőszálé volt. Levágtam, ideiglenesen összekötöttem őket és mivel a feleségem mindenképpen mosni akart gondoltam próbáljuk ki. 15 perces program le is ment, de a végén nem pörgette fel a dobot rendesen a centrifugálánál, csak előre hátra forgatta. (kevés ruha volt benne) és ahogy néztem néha olyanokat csinált, mintha rántott volna egyet-egyet rajta a motor. Miután leállt kiszedtük a ruhákat, azóta megint nem indul a motor Van egy teszt ami elindul, vizet kiszív, beszív, majd mikor kellene, hogy induljon a motor csak áll és vár. Mintha minden rendben lenne csak nem megy. Hibakódot nem ír Ötlet? Köszi
(#) yulo5310 válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
szénkefe!!!
(#) Janibacsi23 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Köszi megnézem, bár néztem és így jónak tűnt, meg mérni is próbáltam csak qrva nehéz hozzáférni anélkül, hogy az egészet szétbontanám és az is igaz, hogy miután ott piszkáltam ment le az az egy program, amit írtam. Lehet, hogy elakad? na mindegy délután szétbontom az egészet.
(#) yulo5310 válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Másfél centi hossz már rövidnek számít,és a motort ki kell venni a gépből,másként nem megy!
(#) Janibacsi23 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Kiszedtem a szénkeféket. Hát szerintem ezek kuka
(#) Janibacsi23 válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
a kérdés már csak az, hogy hol kapok

szénkefe.jpg
    
(#) yulo5310 válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Barkácsbolt,vill.bolt,de ne kefeházzal kérd,mert azt aranyárban adják! Lehet csak kefét kapni párszázér,persze a méretre figyelni kell(hosszxszélxvastagság).
(#) zolika60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Nagyobb lehet kicsivel bármelyik irányban. Könnyen méretre lehet csiszolni.
(#) Gafly válasza yulo5310 hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Motorral is lehet venni, "platina" árban
(#) Tityi válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Jún 27, 2017 / 1
 
Szia!
ALK-KER 2001 Kereskedelmi és Szolgáltató Bt.
Itt jó árban van.
(#) coredump hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Sziasztok,

szeretnem kerni a segitsegeteket, hatha valaki mar talalkozott ilyen problemaval.
Van egy Aristom AMD 109 moso-szarito gepem (kb 7 eves), ami mostansag azt csinalja, hogy nem megy tovabb a beallitott program, de az ido letelik. Mondjuk elkezd mosni es utanna csak megy - megy nem kapcsol at mondjuk oblitesre es teleengedi a tartajt 3/4-ig vizzel amit le se ereszt, csak ha leallitom es atrakom szivattyuzasra, utanna meg centrifugara. Nem jelez hibakodot, evente volt takaritva, futoszalat mar egyszer csereltem benne, de amugy eddig nem volt baja.

Ha valaki mar talalkozott ilyennel, kerem irja le a tapasztalatait.

Elore is koszonom !
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) .colin válasza coredump hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Hali! Érdemes átméregetni a fűtőbetétet, NTC, illetve a panelon megnézni hogy van-e púpos kondi. Ha kefés motor van benne azt sem árt megnézni.
(#) mcsaba74 hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
Sziasztok!Esetleg tudtok-e valamilyen tanácsot adni a következő hibára amit egy electrolux ews 12670w mosógép produkál.Hiba a következő:A programválasztó gombot elfordítva egy programra, elkezd kattogni mosógép, a kijelzőn a kulcs szimbólum villog majd eltünik, az start gombot megnyomva újra kattog, kulcs villog majd eltünik.Az ajtózár már ki lett cserélve a hiba ugyanaz.Ha viszont a programválasztó forgatógombot hirtelen elfordítjuk egy programra és a kijelző bekapcsolódik azon nyomban megnyomjuk a start gombot akkor elindul a program és végig is csinálja.A végén megint egy kattanás helyett elkezd kattogni vagy 4-szer majd utána sípol hogy lejárt a program.Az ajtót viszont nem tudom ekkor kinyitni csak úgy ha egy másik programot választok amikor szintén kattog , kulcs szimbólum villog majd eltünik utána tudom kinyitni az ajtót. Mi a véleményetek?
(#) botesz válasza mcsaba74 hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ajtózárhiba.
(#) mcsaba74 válasza botesz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Ajtózárhibán mit értesz?Mert a hibaüzenet ami a mosógépből kiolvastam E42 ajtózárhiba, de azt kicseréltem és ugyanúgy rossz.
(#) botesz válasza mcsaba74 hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
És vadi új zárat tettél bele?
(#) mcsaba74 válasza botesz hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
vadi újat.
(#) botesz válasza mcsaba74 hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Akkor vagy a horog van mechanikusan szétkopva vagy az eletronika nem látja hogy bezárt a zár.A kattogáskor zár illetve próbálkozik.
(#) axer69 hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok, elnézést ha valakit untatnék de újra megkérdezem hátha …. Van egy indesit widxl-106 mosógépem és nem hajlandó programot váltani. Resetelés után is csak ugyanazt a programot nyomja csak elölről kezdi hiába váltok a program kapcsolón.
(#) Dino71 válasza axer69 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Nézzed meg a motor szénkeféit. 1-1,5 cm már rövid. Fűtés is mérjed ki testzárlatra, Az NTC t is ellenőrizzed. Ha ezek jők akkor elektronika táp része is szokott elég sűrűn szarakodni ezeknél. Cseréld az elko kondikat.
(#) axer69 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszi megnézem amiket tanácsoltál, de ez az ntc micsoda és mit kell rajta ellenőrizni ?
(#) Dino71 válasza axer69 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
NTC méri a víz hőmérsékletét. 20 C fokon KB 20Kohm nak kell lennie. Melegedésre csökken az ellenállása.
ITT a service manual .
(#) axer69 válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Azért így ábrával könnyebb lesz nekiállni. Remélem még jársz erre ha megakadok. 1000thx
(#) axer69 hozzászólása Júl 3, 2017 /
 
Ha esetleg valaki erre járna: nekiestem az: indesit widxl-106 nek, a vízszint szabályzóra itt csak 3 vezeték megy,, ha megfújom kattan bekapcsol a gép leüríti magát, ha lehúzom az érintkezőket a gép ugyanúgy a szokásos programot nyomja
(#) yulo5310 válasza axer69 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Pucold ki a légcsapdát!(az a cső,amit lehúztál a szabályozóról oda megy,ott van az üst oldalán)
Következő: »»   466 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem