Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   183 / 195
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Ma valóban kenyérért mentem be az áruházban, de ma már nem volt egy sem belőle.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Az előző hozzászólásaimban említett saruzó fogó, 4-et vagy 5-öt nyom rá. Az ilyen típusú fogó meg csak 3-mat. Legalább is, ami nekem van. Igaz az nem négyzet profil. Csak számít a nyomási pontos száma is?
(#) Ge Lee válasza sany hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Nem tudom. Nézegettem régebben azt a kéket is amit linkeltél. Nekem azzal az volt a bajom, hogy egy félkör vagy trapéz alakot nyom, és abba nyom még bele 2-3 helyen mélyebben (a márkásabbak). Az a forma egy sorkapocsba mondjuk nagyon jó, de olyan helyekre ahol négyszögben van megfogva nem annyira. Viszont szerintem azok erősebben nyomnak, de nem tudom. Ezt a 4 és 6 szögletűt amik nekem vannak nézegettem kézbe fogva is sokat, meg előtte képeken is. Amelyik tízszer ennyibe került, az is egy az egyben ugyanilyen kivitelű, csak talán tartósabb anyagból van. Nekem ezeknek a mechanikájuk nem tetszik, eleve olyan, hogy nem tud átvinni nagy nyomóerőt, ráadásul valamennyire rugalmas is az egész, ami még inkább az erőátvitel ellen hat. Tehát ha ráállítom a maximumra, akkor is kb. teljesen össze tudom nyomni, csak közben érzem a kezemen, hogy mintha egy rugó ellenében nyomnék, vagyis elvész a nyomóerő.
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Meg nem beszélve magának az érvéghüvely anyágáról.Szerintem van különbség abban is. Lehet egy adott fogó jobban összenyomja az egyik gyártótól származót, mint egy másik gyártó áltál gyártottat ugyanazzal a nyomóerővel. Azonban lehet, hogy a szegény ember vízzel főz kategórián kívül ez már nem lenne igaz.
(#) Gafly hozzászólása Jún 23, 2023 / 1
 
Vaduláshoz kajaboltban most akciós a cucc.

kubalt.jpg
    
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Kutyához is jó, vagy csak malachoz?
(#) Gafly válasza pipi hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Csak azt nem értem még, mi van ott elmagyarázva a kutyusnak:
- a; -ezzel vágjuk le a füled
- b; -ennek a nyelét rágd el, ha tudod
- c; -ha ennek a nyelét is elrágod, a maradékkal vágjuk le a füled.

Kérem a megfelelőt jelölni!
(#) pipi válasza szs hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
d: ezzel szeleteljük a szalámit
(#) szs válasza pipi hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Kutya se hiszi el
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Ugyanott van kalapács is, 4 kilós fejjel, hasonló nyéllel.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2023 / 1
 
Csak óvatosan mutogatni.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2023
(#) Alkotó hozzászólása Szept 17, 2023 /
 
Elém sodort a világháló egy reklámot, amin szélsőségesen ideálisnak mutatnak be egy eszközt. Erről van szó. Javaslom a videót megnézni, azon látni a csodát.
Igaz lehet ez? Használt már valaki ilyet, aki be tud számolni a tapasztalatairól?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2023
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Itt kezdődik, fél oldalnyi hozzászólás: Bővebben: Link.

szerk.:
Cégnél vannak lézervágó gépek (CO és Fiber egyaránt). 3 kW-os fiber, munka közben 20 A-t vesz fel a hálózatból, ha megy a lézer is, 36 A fázisonként az étvágya. Ehhez viszonyítsd a 4 kW-ot.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2023
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Beleolvastam, de nem tudok a sorok között olvasni. A megszólalók nem vettek ilyet, nem láttak ilyet, csak hallottak róla, és azt vélelmezik, hogy túl olcsó ahhoz amit ígér (ami akár igaz is lehet).
De csak mert másoknál ekkora teljesítmény nem elég, vagy nagyobb egy hasonló eszköz, még lehet valami jó (vagy rossz).
Egyszóval nem találtam használható és hiteles információt a sorok között. Elkerülte a figyelmemet valami?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Igen, el. Pl. egy link, ez: Bővebben: Link, itt vannak konkrét árak. Egy egyszerű, MMA hegesztő is 20 - 30 eFt.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Nem találom a megfelelő szavakat, mert félre értesz. Ezért elnézést kérek.
Azt jól kivettem a véleményekből, hogy másoknál hasonló technológia mennyire más, mennyivel drágább, mennyivel nagyobb.
Engem kifejezetten a linkelt eszköz milyensége érdekel. Erről keresek információt (vagy az is információ lenne, hogy a termék nem is létezik, csalás az egész).
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
A tartozék diagramon nyoma nincs annak az alsó drótnak/vezetőszál? akárminek a fej alatt, mint ami a videón van. Hogy van ez?
(#) antiktelefon válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Nyilván csalás, olyan, mintha fognál egy vezetékes telefon kézibeszélőt és eladnád tökéletesen funkcionális Iphone 16 néven. Nem valamit kapsz, ami messze nem működik a leírt módon, ami a képen van, az magában is egy esélyes jópárszázezres alkatrész, amit még magában sem fognak kiküldeni neked, csak lelépnek a pénzeddel és regisztrálnak 2 hét múlva egy új céget és weboldalt egy lopott személyivel.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Ott a külföldi linkelt oldal, a belépő szintű lézerhegesztő 21 700 $ (valószínűleg nettó). Mit tippelsz, mit fogsz kapni 31 900 Ft-ért?

Nézd meg az oldalt. Ettől szebbet rajzolok közvetlen egy masszív, ivászattal töltött este után. Nincs két egyforma kép a masináról stb. Javaslom, nézz meg egy-két YouTube videót lézerhegesztésről, azonnal látni fogod, mi kell a technikához és az kb. mennyibe kerülhet.

A megfelelő teljesítményű lézerfény előállítása nem garázs/hobbi projekt, legyen szó valamilyen gáz vagy félvezetős lézerről. Nevezett "készülékben" maximum egy pici lézerdióda fér el, de kb. fényévekre van a "leírásban" szereplő 4 kW-tól.

Magyarán egy átverés az egész.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Elnézést kérek én is a kéretlen kritikáért, de magát a szóbanforgó hirdetést validnak vélni azért nagyfokú tájékozatlanságot feltételez.
Ezek az eszközök léteznek, de nem ilyen specifikációval, és nagyon nem ilyen áron..
(#) palp válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Nagyon ötletes ez a lézer hegesztő készülék.
Az a probléma vele hogy néhány dolgot hiányolok a képről.
1. gázpalack
2. egy nagyjából mosógépnyi dobozt (vezérlés, lézerfény előállítása, vízhűtés)
3. munkakábel (huzaladagolás, optikai szál a pisztoly lencséhez, hűtés)
És a 4kW teljesítmény ugye.
Nagyon szívesen megnézném a termék promóját.
Véleményem szerint ez ebben a kiépítésben használhatatlan.
Köszönöm a lehetőséget
Üdv
palp
(#) Elektro.on válasza palp hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
A linkelt doksi elején 4000W a végén már csak 3000W.
Mire megrendelés után átveszi az ügyfél a csomagot jó ha 120W lesz belőle.

Igazad van palp, én is sok mindent hiányolok.
Legfőképp a biztonsági dolgokat. Ha ilyen könnyedén átvág 10mm acélt , akkor az viszi az ujjadat is. Vagy akár mást is.
(#) VIM hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Ezt a kis Hetrát most vettem meg egy fórumtárstól. Remélem beválik.
(#) robis01 válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
És az hogy ilyen néven nincs bejegyzett cég Magyarországon, valamint hogy a cég címeként a WetEnd van megadva növeli a bizalmat a megrendelés felé. Ahogy az is hogy a visszatérítés, logisztika, stb. oldal olyan mintha a goggle fordította volna.

Az pedig különösen előnyös hogy a weboldal nem biztonságos (nincs hitelesítve).
(#) Villanymozdony hozzászólása Szept 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Ezt a vákuumszivattyút megéri megvenni klímás-hűtős bütykölésekhez?
(#) elactrofan válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
mit értesz bütykölés alatt.
otthon levákuumolni? ara szerintem nem éri meg.kb 5 évente egyszer sincs rá szükség
Gázt ugyse tudsz venni hacsak nincs hozzá papirod
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2023
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Ismerős a kép, mintha erről a típusról írt volna valaki lesújtó véleményt, a hozzászólást nem találom.
(#) zoly15 válasza elactrofan hozzászólására (») Szept 22, 2023 / 1
 
Ha uj klimat szeretne felszerelni, a kulteriben benne van a toltet!
(#) melorin hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítenétek kérlek abban, hogy milyen fogó kell ahhoz, hogy szigetelt sarukat tudjak rápréselni vezetékekre? (0.5-2.5mm2)
Ilyesmi sarukra gondolok:
1
2
Következő: »»   183 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem