Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 116
(#) PHARO hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy HP laserjet PCL 2200 pcl5 típusú nyomtatóm.
Bővebben: Link
Kezdetben azt csinálta, hogy nyomtatás helyett a hibajelző led villogott, de miután megnyomtam a tovább gombot, kinyomtatta. Majd fokozatosan nőtt a hiba gyakorisága, másodjára, harmadjára nyomtatta csak ki, majd kombinálta azzal, hogy a lapadagolóból a papírt felszedi, de belül elakad és villog a hibajelző led.
Miután kibányásztam belőle a papírt, és megnyomtam a tovább gombot, nyomtatott. A lap elakadásának a helye random módon változott.
Majd a hiba előfordulásának a száma szaporodott. legutóbb már hatodjára nyomtatott csak ki egy oldalt.
Oda adtam a szerelőnek és azt mondta a nyomtatóban a firmware hibásodott meg. De miután visszakaptam Tőle a nyomtatót, most már a papíradagolóból se veszi föl a papírt, akár hányszor próbáltam és egyáltalán nem is nyomtat.
Lehet, hogy megfrissítette benne a firmware-t de nem jót töltött fel rá?
Hogy tudnám megfrissíteni a nyomtatóban a firmware-t? Gondolom a nyomtató porton keresztül valahogy.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) PHARO válasza PHARO hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
A lényeg lemaradt.
Azért lenne jó megjavítani, mert nemrég lett benne cserélve gyári toner és csak kb. 50 oldalt nyomtattam.
(#) tibibalogh520 válasza PHARO hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Át kellene ott nézni inkább a tápellátást! Gondolok itt kiszáradt elkókra, stb...
Az inkább okoz ilyen rapszodikusan, egyre szaporábban előforduló hibákat.
A firmware eddig is tette dolgát. Minek azt frissíteni? Ha meg megdöglik, akkor azon nem segített volna a "Tovább" gomb.
Szóval hardveres hibát kell ott keresni!
Legyen az elektronikai, vagy mechanikai is...
(#) Kékróka hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok !

Azt szeretném megkérdezni, tud e valaki megoldást egy öreg HP laserjet 6L win10 x64 alatti használatára.


Előre is köszönöm!

J,
(#) elektronika95 válasza Kékróka hozzászólására (») Dec 30, 2019 / 1
 
Itt megtalálod a windows 10 64 bites drivert hozzá:

Bővebben: Link
(#) Kékróka válasza elektronika95 hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
köszönöm szépen
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Szoasztok. Egy 1018 -as LaserJet nyomtatóval szenvedek.
Nem értem miért, de ugyanabban a pozícióban nyomtat.
A toner nincsen letapadva, érintkezési problémára tippeltem, viszont bárhigyan ellenőriztem sehogy nem lett meg.
Ötlete esetleg valakinek? Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.
(#) Tálképű hozzászólása Feb 14, 2020 /
 
Jó napot mindenkinek.
Remélem jó helyen érdeklődöm.
Van egy EPSON WF-2630 as nyomtatóm.
Régóta hibásan pihent,most elő vettem hogy meg nézem mi baja.
Az alaplap volt el repedve,meg javítottam.Majd azt csinálta hogy bekapcsolás után gyorsan s hangosan tekerte a fej mozgató elektronikát,de az nem ment sehová.
Majd ki adta a 0xEA hibakódot.
Átnéztem,és észre vettem hogy valaki már babrálta a fejet,s az a szalagos érzékelőnek a csatlakozója ki volt csúszva.
Vissza dugtam,és azóta nem csinál mást mint bekapcsolás után ki adja a 0x60 as hibakódot.Meg sem moccan.
Már szinte darabokra szedtem.
Szalagkábelek épek,ki is mértem őket,nincs szakadás.
Minden a helyén van,és még sem megy...
Mi lehet a probléma?
Igazából hobbi szinten érdekel,mert van másik nyomtatóm.
De jó volna meg javítani.
Köszönöm előre is ha van valakinek ötlete.

Z
(#) Tálképű hozzászólása Márc 1, 2020 2 /
 
Nem meglepő hogy senkit sem érdekel a probléma.
Belterjes nyipáncás közösség,nyilván tele kóklerekkel!
(#) Massawa válasza Tálképű hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Mit gondolsz ki foglalkozik általában ilyen ipari hulladékkal?
Ezek a gépek ( szinte ingyen vannak) és ha már valaki turkált is benne, nem valoszinü, hogy ujra müködésbe lehet hozni. Mit lehet ezzel igy látatlanban kezdeni?
Jobban jársz, ha felajánlod elvitelre, pár érdekes mechanikai alkatrész sokaknak megéri hogy kiszáljanak a kocsibol és betegyék a kofferbe.
(#) gabriel80 hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy nagy kérés egy HP OfficeJet 4315 printer Bővebben: Link - Terméktámogatás
Az a gondja, hogy nem veszi észre, hogy van benne papír, (akkor sem ha teljesen be van tolva a papír), semmi mozgás a papír behúzó felől. Nem poros, nem koszos. Tiszta: Zárt technikai szekrényben van tárolva, használva. Semmi más hibát nem ír ki magyarul. A fej bekapcsolásnál ide oda mozog ahogy mindig, aztán leparkol, s ilyenkor szokta behúzni a papírt, s nyomtatást elkezdeni. Sajnos e miatt, sem beolvasni sem nyomtatni nem tud, s a Win10 sem tud mit kezdeni vele...
Pedig jó lenne, ha működne, mert vadi új patron is van hozzá.
Mi a javaslat? Hol lehet a hiba? S van e valaki aki tudna Service Manuált küldeni hozzá, mert sehol nem tudtam letölthetőt találni. Van egy videó a weben ahol egy pasi szétszedi az egészet, de csak tisztításhoz, olajozáshoz...
Vagy van otthon egy ilyen típus alkatrésznek, ha esetleg elektronika hiba lenne? Mert látható egy elektronika a papír adagoló résznél...
Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2020
(#) philothamnus hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Xerox WorkCentre pe16-os nyomtatóm, amelynek a tintapatronja tele van, de egy alkatrész tönkre ment benne, szerintem termisztor de nem vagyok biztos benne.Kérhetnék aki ért hozzá megnevezné az alkatrészt és hol lehet ilyen alkatrészt beszerezni.
Köszönöm előre is!!!!
(#) eyess válasza philothamnus hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Itt néz szét arra figyelj , hogy 150 fokos kell .
De biztos hogy rossz ?
Alap esetben ha műszerrel méred , akkor zárt állásban kellene lennie .Ha eléri a 150 fokot , akkor bont.Ha alap helyzetben nem zár , akkor valóban rossz.

Bővebben: Link
(#) philothamnus válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!!!
(#) zsoltee0001 válasza philothamnus hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Szia
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de az ilyen bimetálos hőbiztosítékokat egy határozott asztalhoz csapással vissza lehet pattintani.
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Sziasztok
Ricoh Gél nyomtatót tesztelek, normál papírra gyönyörűen nyomtat, de photo papírra (fényes) szemcsés felületű lesz, mintha apró cseppekké állnának össze.
A mellékleten az alsó a photo papír.
Lehet, hogy élből nem alkalmas ez a technológia? A neten talált tesztek nem viszik túlzásba a photo papír tesztelését (nem is vagyok benne biztos, hogy ugyanez a fajta)
Sajna nincs túl sok tapasztalatom a tintás, főleg nem ez a gél nyomtatóval.
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 15, 2020 /
 
Ebben sűrűbb a tinta, lehet, hogy más az oldószere is, mint a hagyományos titasugaras nyomtatókban. Könnyen megeshet, hogy emiatt nem nedvesíti jól a fotópapírt és azon összeszaladnak a cseppek.
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Igen, nagyobb a viszkózitása.
Érdekes, azt írják róla gyorsabban szárad mint a hagyományos tinta, de a fotopapírról még órákkal később is le lehetett törölni a képet.
(#) tibibalogh520 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Szia!
Tintasugarashoz való fotópapírt használsz?
Mert a lézerhez való nem jó a tintáshoz.
A lézerhez valón olyan fényes bevonat van, mely nem tudja a folyadékot magába szívni, viszont a tintáshoz valón olyan a bevonat, hogy magába ereszti.
(#) Epu2 hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Üdv! Az imént olvastam a felajánlásokban, hogy egy nyomtató elvihető ami szeret több lapot behúzni. Nekem egy SCX-4200-as nyomtatóm van, amely évek óta ezt játssza. Még jó, hogy egyesével is lehet nyomtatni. Mi lehet a probléma megoldásának veleje, eme gyakori esetre.
(#) lelkes amatőr válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A lapbehúzó *pick roller* alatt van egy *separate pad* nevü kis gumiszerü lap. Ez akadályozza meg a több lap behúzását.
Ez idővel elkoszolódik, felkeményedik, funkcióját veszti.
Cseréje viszonylag egyszerű, viszont jó drágán szokták javítani.
A pick rollerre ugyanez igaz, csak az meg semmit se akar behúzni.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020

pad.jpg
    
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ez már a papírtartón kívül van, vagy a papírtartón amely mellékelt kép en is látszik?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) lelkes amatőr válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A konkrét tipust nem ismerem, de a pickup roller egy forgó tengelyen van a sep.pad meg közvetlen alatta. (általában a papírtálcától független)
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Akkor az a két görgő alatt lehet. A felkapó egy sima felületre nyomódik, ami nekem nem gumi, hanem csak enyhén tapadós szürke felület. Akkor azzal lehet gondom.
(#) lelkes amatőr válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 / 1
 
Az lesz az. Azért írtam *gumiszerű*-t mert nem feltétlen az.
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Köszi!
(#) lelkes amatőr válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ha a mérete (12x42) megegyezik a korábbi képen látottal, akkor fel tudok ajánlani egyet.
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Köszi, de a távolság miatt nem ér egy borítéknyit sem. Biztos van a házkörül vékony, tapadós gumilap.
(#) zsa hozzászólása Okt 19, 2020 /
 
Sziasztok. Vettem egy használt samsung scx4216 leser nyomtatót. A problémám az hogy a lapokat nem húzza be , sem az alsó tálcáról és a scaner résznél. Néha felvesz egy db ot többszöri tálcanyitásra. Görgőket megtakarítottam , de nincs változás. Kéziadagolásnál semmi gond nincs vele. Kérdésem esetleg a papír nem lehett hogy túl sima vagy vékony? Anno epson nyomtatóm ezt a fajta lapot nem szerette több db ot is behúzott egyszerre ez okozta a vesztét.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Még mindig kérném segítségeteket samsung scx4216 nyomtatóval kapcsolatban. A lapbehúzást már megoldottam pikup roller cserével, scaner tükrök tisztitása után fénymásolat is jó. A problémám nyomtatott lap enyhén festék foltos a ahol nincs semmi nyomtatva a lapon. Ez javítható, vagy majd használattal javúlni fog? Másik kérdésem scanner részt windows 8 allatt sehogyan nem tudom működésre bírni.. vagy is drivert telelpítem ami rendben lefut felismeri a nyomtatót , de scanner-nél ha egy lapot beakarok olvasni nem leli a lapolvasót. Valami a driver hiba lehet ha tudna valaki egy tuti driver küldeni win 8 allá nagyon jó lenne. Köszönöm
Következő: »»   111 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem