Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rigol PA1011 erősítő kezelése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) lazsi hozzászólása Szept 2, 2021 /
 
A munkahelyemen vásároltunk egy Rigol PA1011 típusú eszközt.
Ez egy USB-ről vezérelhető 10W-os 1MHz-es erősítő. (Semmilyen kezelőszerv nincs rajta, csak 3 LED, be- és kimenet, táp- és USB-csatlakozó)

A gyárilag vele kapott szoftver nem működik.
Csak Windows-os program van (linuxost nem adtak), és a file-ok dátuma 2008 körüli mind (pár hónapja vettük, újként).
10-es Windows esetén a digitális aláírást reklamálja és a telepítés nem sikerül.
Korábbi (8.1, XP) esetében a telepítés látszólag rendesen lezajlik (közben egyszer újra kell indítani a gépet, amit meg is teszünk akkor), de a kezelőprogramot elindítva pár másodperc után a program helyett egy hibaüzenet jelenik meg és a program kilövi magát.

Használ-e valaki ilyen eszközt? Mi a megoldás erre?

A neten csak használati utasítást lehet letölteni hozzá, szoftvert nem találtam.
(#) synergy válasza lazsi hozzászólására (») Szept 2, 2021 / 1
 
(#) Suba53 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 2, 2021 / 1
 
Magyar kereskedőtől vettétek? Vagy a Rigoltól közvetlenül?
Érdemes felvenni velük a kapcsolatot, elég komoly műszereket árulnak, szerintem ezt a problémát is komolyan fogják venni.

Egyébként egy kompatibilis Rigol függvény generátorhoz használjátok, vagy függetlenül?

Idézet:
„The Rigol PA1011 is a USB controlled, 1MHz, 10W power amplifier for Rigol DG series function / arbitrary waveform generators. The PA1011 can be controlled using a PC running the Rigol PA1000 application or via the front panel of a compatible function / arbitrary waveform generator, such as the Rigol DG1022 or DG5000 series function / arbitrary waveform generators.”
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2021
(#) lazsi válasza synergy hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Ebben találtam magyarázatot ("Usage: The PA1011 can be controlled through a a compatible function generator such as the Rigol DG1000Z or the DG5000 series function-generators."), de ez még nem megoldás.
De ebben az irányban próbálkozom tovább.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2021
(#) lazsi válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 2, 2021 /
 
Egy kollégám akarta használni, de elakadt a telepítéssel és tőlem kért segítséget. (Ő nincs itt a HE oldalon.) A beszerzési forrást nem ismerem, de az biztos, hogy közbeszerzésen keresztül kellett, mert ez az ELTE.
Úgy tudom, önállóan, PC-ről próbálta. Generátorról tervezte használni, de azt nem tudom, hogy milyen típus, (sőt, egyáltalán RIGOL-e).
Az idézetedben is szereplő PA1000 alkalmazást próbáltuk telepíteni, az nem sikerült.
(#) lazsi válasza lazsi hozzászólására (») Szept 3, 2021 /
 
Sajnos a generátor nem RIGOL, hanem OWON, így marad a PC-s vezérlés, ha sikerül megoldani...
Elvileg a PA1000 nevű szoftver lenne megfelelő erre. A RIGOL oldaláról letölthető 2019-es rar file. Viszont akkor kezd gyanússá válni, amikor a rar-t kicsomagolva ott egy olyan mappát találtunk, aminek a nevében távol-keleti írásjelek is vannak, és a vége "update". Vagyis kellene egy korábbi, amit updeta-elni lehetne? A mappában pedig azok a 2007-2008-as file-ok vannak, amik nem működnek.

Van olyan, aki használta/használja ezt a készüléket PC-vel?
(#) lazsi válasza lazsi hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Úgy tűnik senki sem használ ilyen erősítőt PC-ről...
Sajnos egy RIGOL generátor beszerzése számunkra nem megvalósítható, úgyhogy marad egy szép, drága dísztárgyunk...
(#) Suba53 válasza lazsi hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Állítólag csak XP alatt fut a szoftver. Próbáljatok meg telepíteni virtuális gépen XP-t.
SP1, 2, és 3 verziót is. Talán egy friss telepítésen valamelyik alatt rendesen elindul.
Vagy ha van egy régi PC a raktárban, akkor azzal lehet kísérletezni hasonlóan, minden XP verzión kipróbálva.
(#) bbb válasza lazsi hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Linux alól WINE nem vitte?

Egyébként meg belenéztem az általad említett programba és tényleg szomorú, de 2008-as kiadás... A benne lévő illesztőprogram a "NI-VISA Driver Development Wizard" programmal készült és a kezelőfelület LabView-ban van megírva.
Ebből kiindulva a jelenlegi NI VISA illesztőt is használhatod hozzá, a kezelőprogramhoz meg telepítsd fel a LabView-t! Egy kis olvasnivaló hozzá: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2021
(#) lazsi válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
(Valódi) XP SP3-mal próbáltuk, és nem ment vele.
(#) lazsi válasza bbb hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Ezt a Ni-VISA illesztőt megnézzük, köszi!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem