Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   113 / 122
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Mi volna, ha holnap szétbontanám a strobit, és az 1K helyett beraknák egy trimmert, és hátha működne, ha lejjebb csavarnám?
(#) Szabi1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Átnéztem, tényleg el volt kötve valami, holnap kipróbálom, ment a zöld kéz !
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Kipróbáltam leddel, a vezérlő villogtatja 1K-val is, de a stroboszkóp csak nem reagál..
(#) proli007 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Hello! Nem kellene a rajzát megkeresni, vagy szétszedni és lefotózni?..
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Kár volt kivenni a vezérlőből az ellenállást! Legyen csak benne legalább párszáz ohm.
Mekkora tápfeszről meg az 555?
Az optónak meg kellene szólalnia pár volttól, maximum a polaritás lehet gond. Igazából 9voltos elemről is lehetne tesztelni.
Innentől látni kellene a kapcsolási rajzát, belsejét, mert én is tanácstalan vagyok így hirtelen.
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Közbe megnéztem a saját nagy strobim rajzát, én nem az optón keresztül vittem a belső ütemjelet. Lehet hogy nálad sem megy azon keresztül. Így viszont egy elpusztult optó...
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Kábelhiba volt már működik, nem nyúltam a strobiba bele egyáltalán.
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
(#) Tibci hozzászólása Dec 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek stroboszkóp témával kapcsolatban. Hogy valósítható meg egy vibrálva (stroboszkóp) felváltva villogó 2x8 ledes kapcsolás.

Hozzá hasonló módon kellene villognia program lehetőség nem kell, elég csak a vibrálva való felváltva villogás.
Példa
(#) Travolta válasza Tibci hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Itt nézelődj.
(#) proli007 válasza Tibci hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Ha zenére szeretnéd működtetni, akkor ide tettem le egy rajzot..
(#) Tibci válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Olyan kapcsolás kellene amihez nem kell semmiféle hangforrás. A topikokat olvasva legtöbb helyen csak szimpla felváltva villogóval találkoztam, és ritmusra működő stroboszkóppal.
(#) Elektros11 hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Sziasztok. első kommentem itt, olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy elvetemült tervem van, ami ugy nézki, hogy egy végtelen tükröt (infinity mirror) akarok csinálni rgb ledszalaggal és hozzá mikrofonnal egy hangvezérlést (teszek fel valahova egy vidit és linkelem hogy milyenre gondolok) és ha lenne valaki olyan kedves akkor egy rajzot vagy valami ötletet amin elindulhatok, akkor annak nagyon örülnék... Ui: 11-es elektrotechinkus vagyok ugyhogy paneltervezés, alkatrészismeret van. Előre is köszönöm
(#) proli007 válasza Tibci hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hello! Onnan vettem, hogy a belinkelt videón is zenére villog. De ha ez szükségtelen, akkor Travolta linkjén találtál volna számtalan megoldást. A Led-ek meghajtó tápfeszültségét nem írtad, de pld. itt van egy ami teherautó 24V-jához készült. De ha megírod a tápfesz lehetőséget, a 8 Led teljesítményét/nyitófeszültségét, akkor akár "át is faragom" a kapcsolást az igényekhez..
(#) proli007 válasza Elektros11 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hello! Ahhoz, hogy valaki válaszoljon, a működési elképzelésedet le kellett volna írnod.
(#) Elektros11 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
hát a müködési elve az, hogy led fényerőt változtatja, olyan módon ahogy a zene szól, érthetöbben zenére villognak akár a színek külön-külön, egyenlőre olyan terv van, hogy a 3 szín egyszerre villog egy LED vezérlő segitségével, aminek a bemenetére egy mikrofont kötök előerősitővel( ez kész van de egyenlőre nem működik(forrasztási hibára saccolok)), nagy keretben egyenlőre ez van, de ha van jobb ötlete valakinek meghallgatom
(#) Elektros11 válasza Elektros11 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Bővebben: Link ezt készitettem suliban és ezt szeretném mikrofonos hangvezérléssel (most rá van kötve vezetékkel a jack dugóra) rgb-re csatolni, de hallotam olyat hogy egy ic/proci (erre már nem emlékszek pontosan melyik volt) segitségével egyszerübb lenne megcsinálni
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015
(#) proli007 válasza Elektros11 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ha ilyesmiben sántikálsz, akkor nem ez a jó topik. Vagy a Led villogtatása zenére, vagy a fényorgona, ha színes is lesz. Mikrokontrollerrel hardveresen szokott egyszerűbb lenni a dolog, de ha így kérdezel, feltételezem nem tudsz programozni. Mert az "egyszerűséget, ott kell megfizetni".
(#) Elektros11 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
köszi a tanácsot majd akkor ott nézelődök
(#) Andras25 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok fórumtársak!
Van egy problémám ebben kérem a segítségeteket!
Van egy Dody stobivezérlőm és hozzá egy Astro Lightning af 350
500w strobim de csak automata módban megy vezérlőről nem akar menni ha a vezérlő jack kimenetén
Lemérem a fesz. 5.6 és ugrál persze a multiméter nem követi le 1:1-ben, egy led is ég ha a csúcshoz
és a gyűrűhöz érintem ezekszerint a vezérlő jó ahol ugye mono jack anya van
a strobiban pedig stereo de semmilyen kötéssel sem működött!!
Aki tud segíteni kicsit is tegye meg kérem!
Előre is köszi!
(#) kaqkk válasza Andras25 hozzászólására (») Jan 8, 2016 /
 
Nem ismerem ezt a vezérlőt de nem lehet hogy át kell kapcsolni -automata-külső közt ? Egy jumper vagy dip kapcsoló nincs benne ? Képet nem tudnál feltenni a cuccról ?
(#) valaki2233 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Sziasztok, azzal a gonddal állok szemben hogy akarok venni stroboszkópokat méltányos áron találtam is csak nincs benne zenére való ütemvezérlés, hogyan tudnék bele valahogy barkácsolni egy áramkört vagy már a meglévőt kiegészíteni egy Renkforce TM-SL-M1 típusú stroboszkóphoz
(#) dB_Thunder válasza valaki2233 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Elég vacak egy készülék! A teljesítményét sem merik elárulni, de az egyéb adatokból kiderül hogy egy kalap..
Bele lehet barmolni bármit ha lesz benne elég hely, de szerintem nem. Az áramkör annyira egyszerű, hogy lesz vele gond mire átépíted hangvezérlésre.
Kapcsolást találsz itt szerintem.
(#) valaki2233 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Egy két alkalomra kell, a minőség elhanyagolható, gondolom hogyha van beépített vezérlése, arra pluszban pár alkatrészből lehetne eszkábálni valamit, vagy legvégső esetben ritmusadó jelforrás az adott kapcsolás lenne
(#) dB_Thunder válasza valaki2233 hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Sajnos rosszul gondolod!
Egy valamire való hangvezérlés azért, az eredeti áramkörhöz képest, jelentős többlet alkatrészt kíván! Most kb. 6-10 alkatrész lehet benne.
A legnagyobb gond hogy nem tartalmaz törpefeszültségű tápot, aminek a helyfoglalása jelentős.
Ami járható út szerintem, hogy a strobit átalakítani külső vezérlésűre, és építeni hozzá, külön dobozba egy vezérlőt. A kettőt meg össze kell kábelezni.
(#) valaki2233 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Úgy is jó, csak majd kelleni fog, és egy megoldásért írtam ebbe a fórumba, nem lenne baj az sem ha két külön egységből állna a rendszer
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy 1500W-os stroboszkópom, hasonló vezérléssel: Bővebben: Link A villogás sebességét PWM el tudom állítani a jack aljzaton keresztűl, de a fényerőt távolról hogyan? A cél az volna, hogy építenék neki egy DMX vevőt és DMX jellel vezérelném távolról.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) Totooo hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Vettem internetről egy házilag épített stroboszkópot. Ez úgy áll össze hogy van egy vezérlő egység, (képeket mellékelem) és hozzá 4 db 500 Wattos lámpa. Ebből 2 db tökéletesen üzemel, de a másik 2 valamiért nem. A lámpák felvillannak, tehát az izzóval nincs baj, de nem úgy ahogy kéne, csak néha bevillannak teljesen véletlenszerűen 1-1 villanásra. Megnézte egyik ismerősöm, ő kicserélt benne 3 kondit de nem az a baja. Szóval a segítségeteket kérném hogy mi baja lehet az eszköznek, vagy mit kéne rajta kicserélni.
Köszönöm!
(#) levaitamas válasza Totooo hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Hello!
Szerintem elhasználódott az a kettő cső. Gondolom az nem villan rendesen, amelyik fekete.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) Totooo válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Helló!
1 cső van benne, csak körbe tükör van ezért látszódik többnek. Bár az igaz hogy egy kicsit fekete a cső alja. De az az érdekes benne hogy néha felvillan.
Következő: »»   113 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem