Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Spektrum-analizátor
 
Témaindító: (Felhasználó 518), idő: Okt 26, 2005
Lapozás: OK   21 / 21
(#) Gafly válasza mate886 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Nem kell hogy stabil legyen, úgyis frekvencia mérő fogja mutatni az eredményt.
(#) szapcsika válasza mate886 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Lehet a felharmonikusaival is bűvészkedni. Ha mondjuk négyzögjelet adsz rá, annak a páratlan felhamonikusait fogod látni, fűrészjellel az egészeket stb. Amplitúdójuk persze csökken, de még látható lesz. Az alap frekvencia és a körülbelüli center frekiből tudni fogod, hogy melyik felharmonikus az.
De egy sima TTL/Cmos IC-vel is csinálhatsz akár kvarc oszcillátort is sok tíz Mhz-re, ami hasonló módon fog pontos felharmonikusokat adni.
(#) pucuka válasza mate886 hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
EXT MARKER nincs rajta?
(#) mate886 válasza szapcsika hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Köszi, szerintem kipróbálom ezt a megoldást.
Viszont utánajártam jobban, és kiderült, hogy a tracking generator egység rendelkezik markerrel, amit meg is jelenit a beépített számlálón. 100Megáig jó ez a megoldás. Van egy ilyen eladó generator a V. - án, de többe lenne mint az alapgép sajnos.

Pucuka hozzászólására:
Direkt ilyen csatlakozó nincs rajta, de ezek szerint valahogy összehozható azon a speciális csatlakozón keresztül.
(#) mate886 hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, megépítettem az alábbi kapcsolást, és hibátlanul teszi a dolgát. Még egy 100Megás verziót lehet építek hozzá. A kapcsolást ajánlom!
Következő: »»   21 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem