Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   58 / 85
(#) Syn7h37ic válasza Papi66 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Nem is fog menni. A Napco Gemini háklis az USB-Soros átalakítókra. Valós soros port kell neki. És XP.
(#) Papi66 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Köszönöm. Ettől féltem én is. A Multi Alarm árul ilyen letöltő kábelt (USB-s átalakítóval), de irdatlan áron (20 fölött). Ők vajon milyen átalakítót használnak hozzá?!
(#) Syn7h37ic válasza Papi66 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Ha jól rémlik abban FT232 chip van. Az Aten kábelben pedig PL2303.
Ha tudsz szerezni FT232 Chippel szerelt USB átalakítót, az nagy valószínűséggel menni fog. Pl:Bővebben: Link
(#) Papi66 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Köszi! Viszem vissza az Aten-t, s megpróbálkozok ezzel a másik fajtával. Az oldalukon 99% biztonságot ígérnek, remélem így lesz! A DSC és Napco központokon kívül van másik is ami ilyen háklis az átalakítóra (pl. Premier, Paradox...)?
(#) Syn7h37ic válasza Papi66 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Micron.
Pyronyx-nál egy noname USB-RS232 kábelt használok, Paradoxnál kínai olcsó USB-TTL átalakítóval programozok, volt vagy 500 forint.
DSC-nél a régi központok háklisak, 585, 1565, 5010, 5020.
A 1616 és társai már nem érzékenyek az USB eszközre. Igaz, azok egy modernebb szoftver is igényelnek.
(#) Papi66 hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Megszeretnék ismerkedni a Paradox "lelki világával", ezért feltelepítettem a BabyWare programot. A magyarításnál azt írják, hogy a nyelvi fájlt be kell másolni a "languages" mappába. Viszont a telepítés után ilyen fájlt nem találok a mappák között. Mit rontottam el, vagy hogyan tovább?
(#) Papi66 válasza Papi66 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Meg lett a megoldás. Nem a program fájlok között kellett keresni, hanem a "Dokuments and Settings"-ben!
(#) Tejcsi hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Kérdezek egy valószínűleg evidenset... Adott egy Ultracell 12v 7ah és egy Ultracell 12v 4ah akkumulátor. Melyik megy a központba, melyik a szirénába? Jól gondolom, hogy a kisebbik megy a központba, míg a nagyobb a szirénába? Hátha számít: központ Paradox SP6000, sziréna Signal PS128A.

Köszönöm!
(#) Gafly válasza Tejcsi hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 2
 
Én fordítva szoktam, tehát a központba teszem a nagyot, a szirénába a kicsit.
De nem értek hozzá
(#) Remci válasza Tejcsi hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Szia!
A nagy a központba, a kicsi a szirénába. A központba azért a nagyobb, mert áramszünet esetén az látja el az infrákat, kezelőt, stb árammal és nem lenne jó ha idő előtt ledöglene. Bár a mai akkukat illik 3-4 évente cserélni. A szirénába a kicsit, mert riasztáskor a sziréna igazából az akkuról szól, a vezetéken csak a tápfeszt kapja, meg különben is csak egy beállított ideig szól, ( ált.1-5 perc) nem kell neki napokig ordítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 29, 2017 / 1
 
Ha nem értesz hozzá, ne szójjá be
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
(#) istvanok hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok.
EVO-192-re cseréltem a risztó központomat és egy kis segítséget kérnék a tűz-füst bekötéssel kapcsolatban.
Kérdésem az lenne, hogy ha a tűz-füst érzékelőkön csak NO érintkező van akkor hogyan tudom bekötni? Régen valami relékkel volt átfordítva NC-re....
Köszi a segítséget.
István

IMG_6919.JPG
    
(#) levaitamas válasza istvanok hozzászólására (») Feb 3, 2017 / 1
 
Szia!
Pl a mellékelt kép alapján próbáltad?

evo.png
    
(#) istvanok válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszi, ezt megróbálom!
István
(#) jóbi81 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
üdv mindenkinek segítségre lenne szükségem van egy paradox sp 6000 32 zónás led kezelő van 6 darab mozgásérzekeló egy sziréna és egy távirányító. 7 éve mikor meg vettem a házat át lett irva a belepő kódja és eddig nem használtuk. most újra éleszteni akarom és mivel hogy nem tudtam mi a kód így le reszteltem. most engedi a telepítőkódot a mesterkódot mindent. de sajnos semmi nem működik mindent elfelejtett az órát be tudom programozni de a mozgásérzékelőket hogyan kell? előre is köszönöm .
(#) Dankop hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok,

Tudnátok segíteni az alábbi problémában:
Egy evo192 és zx8-as bővítő modulból áll a rendszerem. 24 érzékelő, 2 ajtónyitás, 2 kezelő panel, 2 beltéri sziréna, GSM modul és 2 db sziréna. A bővítőhöz segédtápot tettem ,mert a központ AUX-a nem bírna el ennyi eszközt ugye, azonban nekem kérdéses, hogy a Bell kimenetem elbírja-e a 2 szirénát... Egy jelenlegi rendszer lesz átalakítva, ahol most sp7000 van a 2 szirénával, de emlékeim szerint nem láttam ott segédtápot... Lehetséges hogy elbírja a Bell kimenet a 2 szirénát? Egyébként a szirénák PS128.
Mennyire elegáns, ha a 7Ah-s akksira teszem a szirénákat, mondjuk egy 2A-es biztosító és relé közbeiktatásával, a Bell kimenetemet csak a segédrelé meghúzatásához szükséges áram terheli.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) emeresz hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Üdv a fórumozóknak! Paradox PCS300 IP/GPRS/GSM kommunikátort tervezek illeszteni egy régebbi DSC 5020 V3.2 panelhez. Alapvetően SMS értesítésre használnám. Elvileg mennie kellene CID formátumban, a panel és a kommunikátor tel. vonalait, illetve az egyik szabad zónát a kommunikátor bemenetére kötve (DSC GSM1000-hez hasonló bekötéssel)... Esetleg valakinek van tapasztalata ilyen illesztésre akár pro akár kontra? Köszi, ME.
(#) levaitamas válasza Dankop hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Szia!
Ha párhuzamosan kötöd a BELL kimenetre (+Ut a BELL pozitív, AUX negatív a sziréna negatív), szerintem működik. Esetleg programban érdemes átállítani a töltő áramot 700mA-re.
A központ akkumulátorára személy szerint nem kötnék semmit és nem bonyolítanám segédrelével sem. A relé tekercs egy fix ellenállás. Azt állandóan látja a központ, így bukod a sziréna leválás figyelését.
(#) Tejcsi hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Paradox TM50-es kezelőm van. Nem nagyon látom, hogy a kijelzőt rá lehetne venni arra, hogy x másodperc múlva kikapcsoljon. Létezik, hogy nincs ilyen funkció?
(#) Tejcsi hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne még. Befejeztem a Paradox SP6000 telepítését, programozását (Babyware-rel). A kérdésem az lenne, hogy aktív a zónaduplázás, tekintettel arra, hogy 10 zónám van. A Babyware-ben azt látom, hogy az 1-es és 9-es érzékelő folyamatosan aktív (folyamatosan zölden ég). Ennek mi lehet az oka? A duplázott zónák tekintetében az EOL 2x1k mindkét PIR-ben, míg a szimplában csak simán 1k. Lehet ez az oka?

Üdv!
(#) Barni87 válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 12, 2017 / 1
 
Szia! Jobb alsó sarokban rányomsz a dugvilla ikonra. Itt a "leszabályzás" opciót leveszed "0"ra. Majd jobb felül "Mentés" gomb.
(#) Tejcsi válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok!

A PIR-ek rendben, a párhuzamos 2x1k-s ellenállást nemigen szerette a rendszer.

Így egyetlen kérdés maradt. A kezelői zóna (nyitásérzékelő) sehogysem akar működni. "Átkötöttem" egy párhuzamos 1k-val a kontaktusát és sorba kötöttem vele 1k-t. A leírás sima 1 k-t írt. Babyware-ben pedig a TM50-nél beállítottam a Elérési útvonal/belépési pont zóna opciónál a 10-es zónát (következő szabad), míg a központban a zónáknál a 10-es zónánál beállítottam a belépési késleltetést. De nem látja. Mi lehet a gond? (Ha számít a 2-es zóna egy PIR).

Köszönöm!
(#) levaitamas válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 12, 2017 / 1
 
Szia!
Minden bizonnyal rosszul van lezárva az a két zóna. A mellékelt kép alapján kötötted be?

SorosATZ.png
    
(#) Tejcsi válasza Barni87 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm! Így O.K.
(#) Tejcsi válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szia!

Igen, mostmár rendben van. Köszönöm! Minden megy, minden rendben kivéve a kezelői zónát (nyitásérzékelő van rajta). Azzal vannak problémáim. Úgy kötöttem ahogyan korábban írtad. "Átkötöttem" egy párhuzamos 1k-val a kontaktusát és sorba kötöttem vele 1k-t. Lehet a soros 1 k elég lenne? Babyware-ben a kezelőnél beállítottam az elérési útvonal/belépési pont zóna opciónál a 10-es zónát (mert ez a következő szabad), míg a központban a zónáknál a 10-es zónánál beállítottam a belépési késleltetést (ez az egy késleltetett zóna lenne). De nem látja. Mi lehet a gond? (Ha számít a 2-es zóna egy PIR). Mivel a 10-es már csak zónaduplázással megoldható, így lehet az a gond? De a kezelőnek van helye a panelban. Ezt nem tudtam megfejteni. Hogyan állítsam be?

Köszönöm előre is!
(#) levaitamas válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!
Tehát ha jól gondolom a központon 9 érzékelőd van bekötve és a kezelői zónán lévő nyitást szeretnéd bettenni 10-re. Kezelői zónánál a baby ware-ben zones fülön állítsd be a kép alapján.
Neked nyilván 10-es sorszámú kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017

key.png
    
(#) Tejcsi válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!

Igen 9 "klasszikus vezetékes" zónám van (2 PIR van egy zónán zónaduplázással), a 10-et gondoltam a bejárati ajtó nyitásérzékelőnek. Úgy van beállítva ahogyan írtad. De nem megy. Szerintem az ellenállások kötésével lehet a gond.
(#) levaitamas válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Próbára vedd ki a párhuzamos 1k-t.
(#) Tejcsi válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Kivettem a párhuzamos 1k-t, most jelenleg a kezelő zóna vezetéken nincs semmilyen ellenállás, míg a -AC-n van egy 1k sorba kötve. Azon gondolkodtam, hogy ide nem kellene 2,2k-s ellenállás? Arra való tekintettel, hogy ez a 10-es zónám. Bár ez ugye nem klasszikus zóna, hanem ez kezelői. A Babyware beállításokat mellékelem. Még mindig nem érzékeli a központ.
(#) Syn7h37ic válasza Tejcsi hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Nem.
Még mindig nem állítottad át hogy a kezelői zónát használja a riasztó. Sorozatszám legördülő menü, ott kiválasztod a kezelőt. De duplázott rendszernél eleve nem is lehet a 10-es zónára tenni a kezelőt, hanem csak a 17. zónára. Mert eleve lefoglalja a központ az első 16 zónát. Ez nem digiplex, hogy bármit bárhová lehessen állítani.
17 zóna nem használt résznél átállítani xxxxxx kezelői zónaára (vagy amilyen nevet ad a rendszer...

Nem véletlenül az alcím kizárólag haladóknak...
Következő: »»   58 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem