Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   5 / 27
(#) RoliNyh válasza uniman hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Most erre azt tudom mondani, a hibás 0V -os akárhányezer miliamperórás akkun sem segit akármilyen töltő sem, csak az új akku...

Fogsz egy PC tápot, 3.3V -os ágára ráteszel egy ellenállást ami 10mA enged át (kiszámolod).
Így tudod tölteni a 38mAh -ás mikro akkut.
Talán feléled, de ha totál rossz, akkor hiába próbálkozol bármivel is.

Ha feléled és eléri a 2.8-3V -ot, akkor átteszed a PC 5V -os ágára szintén egy megfelelő ellenálláson keresztül.

És addig töltöd, míg a cellafeszültség felmegy 4.2V -ra.

Ha töltés közben melegszik, szüneteltetni kell, vagy csökkenteni a töltőáramot.

Ha egyáltalán nem indul be a töltés, akkor az az akku kuka...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) csipaDJ hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Üdv mindenkinek.
Abban kérnék tőletek segítséget hogy ha 3 li-ion akkut egy-egy töltőelektronikával sorosan kötök össze akkor így ezt a "pakkot" 12-14V -os töltővel tölthetem-e az akkuk károsodása nélkül? Vagy van valakinek balanceres kapcsolási rajza vagy vagy valamilyen ötlete?
Köszönöm válaszotokat!
(#) RoliNyh válasza csipaDJ hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Nem tudjuk milyen elektronikád van, de gyanítom hogyha olyan amivel csak egy cellát tölthetsz, azzal ez nem fog összejönni. Gondolj bele, ha az egyik cella testpontját összekötöd az aksid testpontjával, a másik áramkör testpontját a másik cella testpontjával (ami az előző cella pozitív ágára megy) máris készítettél egy zárlatot az első cellán...

Külön külön tölthetőek párhuzamosítva az áramköröket úgy, hogy mindegyik csak a saját celláját tölti, és nincsenek sorba kötve.

Én inkább valami ilyesmit ajánlanék.:

3S Li-Ion töltő...

Persze a megfelelő terhelhetőségű változatot...
(#) Pacsiapu hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Sziasztok.
Akkucsomaghoz megfelelnek a védelemmel ellátott aksik? 18650-es 5db párhuzamosan és 10 sorba kötve lenne 36 voltos bicajhoz.
Köszönöm előre is
(#) B.I válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Amit linkeltél áramkör csak balanszer és védelem. Ahhoz még kell egy 12V-os töltő is.
(#) ybanez válasza B.I hozzászólására (») Júl 3, 2016 /
 
Sőt, ebben még kezdetleges balancer sincs, csak egy butácska töltésszabályzó. Akár 4,4V-ig is felengedi az egyedi cellafeszültséget, mielőtt lekapcsolna. (típus utáni betűkombináció megmondja, kb mekkora a beállított, a táblázatban bőven van 4,5V feletti érték is.... ).
Méregettem ilyen óccó BMS-t, hát... korlátozottan felhasználható. + a FETek nem kifejezetten nyúzásra vannak kitalálva.
Egy kisebb balanceres BMS ugyanonnét , s ez is csak 4-5A max.
(#) RoliNyh válasza B.I hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Természetesen kell. Azt hittem, ez egyértelmű...
A csipaDJ barátunk, csak balancer áramkört kért, amivel 12-14V os töltővel tudná tölteni a 3S akkucsomagját...

(Nyilván akkor feltételezem, hogy ilyen töltője van...)

A linken szereplő áramkör csak egy hozzávetőleges ajánlás, ne én döntsem el milyen végfeszültségü akkui vannak, keressen hasonlót magának...

Ha valami nem egyértelmű, akkor meg kérdezzen nyugodtan tovább...
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2016
(#) RoliNyh válasza Pacsiapu hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Elvileg biztosan, ha a megfelelő terhelhetőségű akkukat használod, de ez plussz költség...
(Jómagam még nem láttam, hogy ilyen akksikból készített volna valaki csomagot.)

És igazából azzal sem vagyok tisztában, hogy egy ilyen soros párhuzamos védelemmel ellátott elrendezés hogy muzsikálna.

De ha kipróbálod, várjuk a tapasztalatokat...
(#) soviet80 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Sziasztok
Én igazából nem értek egyáltalán az elektronikához, de szükségem lenne segítségre valakitől, aki elkészítené nekem, amit kitaláltam. Egy kb. 5x5cm-es helyre kellene beépíteni egy microusb-ről tölthető Li-ion akkus led lámpát. Az a lényeg, hogy 4-5 órát működjön legalább, és minél nagyobb fénye legyen. Egy egyedi lámpát szeretnék elkészíteni. Szerintetek ez megvalósítható, és hol tudok valakit szerezni hozzá?
Köszi,
Gábor
(#) martin96 válasza soviet80 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia!
Vegyél ilyen ledet:Bővebben: Link
Töltőnek pedig egy tp4056-osat. Akkumulátorból pedig lehet 2db 18650 minimum 2600mah-s akku. Ha esetleg ez már nem férne el, akkor lehet venni telefonaksit, szintén kb ekkora kapacitással. Ebay-en lehet venni egy ezresért lg f6 akkut. Azt ugyan 4.35v-ig is lehet tölteni, de nálam 4.2-ig töltve is kijött belőle 1800mah.
(#) klaczy hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Van egy Budget(Praktiker gazdaságos) akkus fúrom Li-Ion akkupakkal. Egyik napról a másikra leállt.
Az akku pakk pontjain nincs mérhető feszültség. Szétszedtem és egy kis SMD ellenállás szénné van égve.
Sajnos az értékét nem tudom meghatározni. Talán 512 lehetett ráírva... Ebben kérném a segítségeteket! Illetve érdemes lehet még valamit megvizsgálnom?

Köszönöm előre is!
(#) uniman válasza klaczy hozzászólására (») Júl 22, 2016 1 /
 
Hello!
Ez nem "saját akkucsomag készítés"-be tartozik...két helyen ugyanazt a kérdés feltenni sem illő!
(#) ferci válasza klaczy hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Szia!
512 biztos nem lehetett, mert az 5,1 kohm és ilyen kis fesznél nem ég el.
Derits fel, kb. melyik körben van ( akkuval valahol sorban nem hiszem ) és ha nem tudsz rajzot szerezni hozzá, 1 kohmtól próbálj lefelé menni, lesz-e behatása, megjavul-e a cucc, vagy újra leég.
(#) Fidel hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok! Nekem is van két egy ni-cd akkus b&d gépem, amik kb 8 évet bírtak , a teljes akku halálig. Már egy ideje gondolkozom azon, hogy mi legyen belőlük? Aztán olvastam itt a cikket, ami számomra használhatatlan az mikrokontroller miatt, de aztán beugrott, hogy lehet venni külön töltő elektronikát, és van pár laptop aksim, amiben a celláknak szerintem nincs bajuk, mert kibontva egy külső töltővel fel tudom tölteni, és elég jól teljesítenek.
A kérdésem az lenne, hogy ha veszek 4 cellás töltőt, akkor az azon feltüntetett 30A mire vonatkozik, ekkora árammal terhelhető az akkupakk? Egyáltalán mekkora kellene, 2-30A-ig találtam ilyen 4 cellás töltőelektronikákat?
(#) RoliNyh válasza Fidel hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha linket is mutattál volna a töltőről, válaszolni is könnyebb lett volna...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) RoliNyh válasza Fidel hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
A leírásból világosan látszik:

Natural cooling 10A / természetes hűtés (hűtőborda nélkül)
add heat sink 15A / plusz hűtőbordával
the maximum instantaneous current 30A / pillanatnyi terhelés, inditóáram

Egyébként 3SxP elrendezéshez, tehát három soros, és egy vagy több párhuzamos cellához.

A második linknél nincs leírás (csak annyi, hogy ez 4SxP elrendezéshez jó), de gyanítom ott is a pillanatnyi áramot tüntették fel a címben...

Egyébként ha a FET -ek adatlapját megkeresed, abból is lehet következtetni...
(#) Fidel válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Rendben, ezt érzem. Viszont a kérdésem az lenne, hogy mekkora kellene egy ilyen 25-30 Nm-es gépbe? Itt az a problémám, hogy nem tudom előre azt, hogy mekkora áram fog folyni, ha állóra fékeződik a gép. Ebben az esetben az elektronika elpukkan, vagy korlátozza az áramot? 14,4V 15A esetén 170W körül lenne a teljesítménye, ami szerintem elég, és nem is folyamatos üzem, így hűtőborda kellene csak rá.
(#) RoliNyh válasza Fidel hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ha lehet hinni a leírtaknak, a válasz szintén ott van:

Protections: / védelmek

overcurrent current:20-30A / túláram áramerősség 20-30 A

Short circuit protection / rövidzárlatvédelem
Overcharge protection / túltöltés védelem
Over-discharge protection / túlmerítés védelem
Overcurrent protection / túláram védelem

Valamint merítés közben ha esetleg feltünően melegednének az akkucellák, akkor érdemes többet párhuzamosan kapcsolni (bár a hely ennek gátat szab), hogy bírják a terhelést.
Ha használt (bontott) cellákat használsz, akkor azt előbb teszteld is.

Én a 4S elrendezésűt választanám (nagyobb feszültség = nagyobb fordulatszám),
de keresnék olyat ami szintén 30A -os...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) Fidel válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Most, hogy alaposabban megnéztem, mindegyiknél az van írva, hogy a 30A az pillanatnyi csak, tehát mind 15A hűtéssel. Az 200W teljesítmény, szerintem ez elég lesz ezekhez a gépekhez.
Veszek egy 3S-t a 12V-osba, meg egy4S-t a 14,4V-osba. Ha nem válik be a 3 cellás, akkor csinálok belőle egy 12V szünetmentes tápot. Gondolom arra is jó lesz, routerhez, vagy kamerához!?
(#) RoliNyh válasza Fidel hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Igen jó lesz arra is, bár szerintem beválik a 3S is, szerintem ne izgulj -e miatt...

Kamerához meg routerhez egyébként felesleges ilyen nag áramú, azokhoz elég az 5A -es is...
(#) Moderátor hozzászólása Szept 20, 2016
 
Az ide nem illő hozzászólások eltávolítva. A továbbiakban a témánál szíveskedjetek maradni, elleenkező esetben kénytelenek leszünk súlyosabban szankcionálni.
A hirdetések, befektető-keresés semmiképpen nem ide való!
(#) CHrissDock hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Megtudja nekem valaki mondani hogy a TP4056-os ic-t mivel tudom helyettesíteni vagy esetleg kiváltani?
(#) CHrissDock válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2016 1 /
 
Nem pénz gondom van és nem a vásárlás, hanem időbeli gondom van és azért kérdeztem hogy mivel tudom esetleg helyettesíteni. De köszönöm az okos megoldást erre én is rájöttem
(#) rascal válasza CHrissDock hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ha nincs otthon a fiókodban másik töltésvezérlő ic amihez a kiegészítő alkatrészek is kéznél vannak, akkor tartósan helyettesíteni nem fogod tudni semmivel. Ha van egy akkud, amit fel szeretnél egyszer így tölteni, akkor egy labortáp a legjobb ideiglenes megoldás. Beállítod 4.1V-ra és az áramkorlátot az akkud kapacitása szerint és az lényegében szabályosan fel fogja neked tölteni. Ha nincs labortápod, de műszered van, és ott tudsz ülni mellette, akkor egy akármilyen egyenfeszültségű táppal és egy jól megválasztott ellenállással kb 70%-ig (az áramgenerátoros szakasz végéig) biztonsággal fel tudod tölteni. Az áram nem lehet nagyobb, mint 1C, a feszültség pedig 4.1V-ot ne lépje túl a cellán.
(#) bladerock99 hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Sziasztok van nekem egy Bluetoothos hangszóróm (Philips BT6000) , az a hiba vele , hogy a hangszóró egy 100%osan feltöltött akkupackra is azt jelzi , hogy le van merülve az akkupack . Nem tudom mivel lehet a gond ... az akkupack 2 darabból ál, samsung cellák lettek beletéve , viszont mikor feltöltöm , akkor is ugyan azt produkálja , a piros led pislog , a 2 darab cella 4A és 3,40 V jelenleg.Mit kellene tennem ? , a töltő részét ellenőriztem jó , akkor hol lehet a gond? viszont ha a cellákat direktben kötöm rá akkor a jelenség megszűnik .
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) vargaf válasza bladerock99 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Ha 3,4 V akkor nem lehet 100 % az akkupack, ahhoz 4,1-4,2 V-t kellene mérned rajta.
(#) latyakosa hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
Li-ion akku-nak a 3,4volt feltöltött állapotban kevés, minimum 4.1 körül kellene lennie terhelés nélkül. Vagy az akku rossz vagy nem jól töltöd fel.
(#) bladerock99 hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
nah igen , de feltöltve sem reagál semmit , pedig volt 4 V is és folyamatosan ezt jelzi , nincs feltöltve
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) latyakosa válasza bladerock99 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Akkor kellene megmérni az akku feszültséget amikor bent van a készülékben és azt megpróbálod bekapcsolni.
Ha akkor is megvan a 4 volt akkor a készülék hibás, egyébként pedig az akku.
Következő: »»   5 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem