Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HDMI vezeték nélküli jel átvitel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) cedasy hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok.

A modern túl technikalizálódott világunkban, nekem a szobámban annyi kábel tekereg, hogy már nem akarok többet.
Az az ötletem támadt, hogy kéne csinálni (ha már egyszer van HDMI) olyan kis kütyüt ami hasonlóan egy usb drive-hoz (méretben) vezeték nélkül viszi át a HDMI jelet. A videókártyámon van HDMI a TV-men is van de nem akarok kábeleket.
Várom az elektronikában jártas, fejlesztési ötletektől duzzadó hozzászólásokat.
(#) El_Pinyo válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 26, 2010 / 4
 
Szia!
Túl nagy sebességű a kapcsolat, ezt nem lehet átvinni egy kommersz rádió adó-vevő párossal.
(#) cedasy válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Olyasmi megoldásra gondolok mint a bluetooth vagy a wifi. Azok sebességben eléggé ott vannak.
(#) cedasy válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
egy kis támogatásként itt van a hdmi bekötése.
(#) El_Pinyo válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Legjobb tudomásom szerint nincs erre mód, legalábbis amatőr körökben gondolkodva. Hadd küldjek én is némi olvasnivalót! HDMI
Bluetooth
802.11
Különösen ajánlom figyelmedbe a sávszélesség információkat.
(#) damkodav hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Cramer forgalmaz ilyen cuccot 2,7 gigán megy ha jól emlékszem és nem wifinek a 2,4-én és valami iszonyú drága kb 200 000 ft
Ami olcsóbb biztos hogy nem működik,és nem egy egyszerű kivitel
azért lehet próbálkozni

vagy van még ez is:
Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) fassenkugel válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
talán 2 nagyságrendet kell fejlődniük.
(#) proba válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Koncepció váltás ,mi van ha az összes többit viszed át rádióval,annak kisebb lesz a sávszélesség igénye,több vezetéket spórolsz meg.
(#) idlob válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Gondolj bele, te most 3 Gbps környéki kommunikációt akarsz stabilan létrehozni, egy olyan csatornán ami teli van packetlosssal meg jitterrel. Ez vezetéken is szép teljesítmény, nem hogy rádióval...
(#) cedasy válasza idlob hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
szerintem egy n-es wifi adapterhez hasonló motyóval már meg lehet oldani a HD minőségű átvitelt. Nem akarok fullHD-t (kezdetben) de igatából még egy "gagyi" dvd minőségű átvitellel is megbékéleg. A lényeg az, hogy egy pici eszközt beszúrok a HDMI portba adó és vevő oldalon aztán hagy szaladjon.
(#) idlob válasza cedasy hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Wifi-n tömörítés nélkül SD videót sem tudsz átküldeni, még akkor se, ha a kapcsolat sávszélessége folyamatosan az elméleti maximumon van.
Ha megnézed a gyári termékek is jóval nagyobbak annál mint amit szeretnél. Szerintem nem nehéz belátni, hogy ezt felületszerelt alkatrészekkel is csak akkor lehetne megoldani ha lennének hozzá célvezérlők, mint a pendrive-jokhoz.
Házilag meg se fogod tudni közelíteni azt amit akarsz, egy ilyen dolog fejlesztése már egy komplett csapatot lekötne fél - egy évre, végtelen anyagi források mellet, otthon, meló után a "konyhaasztal szélén" meg pláne nem fog összejönni.
(#) cedasy válasza idlob hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Csak feltételezés ....
Mi lenne akkor ha nem foglalkoznék azzal, hogy elveszett-nem veszett a csomag. Hanem csak a 3 digitális csatorna adatforgalmát küldeném a vevő felé egy az egyben. Egy dolgot kell összehangolni az pedig a sznkron jel. Azt meg szerintem lehetne úgy is, hogy elküldöm: szinkronjel felfutó él, 3 adat, szinkron jel vége. Tehát igazán 5 bit továbbításával elmenne a jel. Max ha nem érkezik meg akkor kimarad egy frame 1 pixele. nem izgatna mert szemmel észre sem venném. A másik, hogy igazából nem kell veszteségmentesnek lennie a kommunikációnak mert nem fájlokat akarok átvinni rajta.
(#) cedasy hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
van már olyan, hogy wusb. (wireless USB) ami hasonlóan működik.

Tud valaki olyan kapcsolást ami 4 digitális csatorna jelét viszi át vezeték nélkül?
(#) jdani hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Üdv. 7 év után változott már gondolom a technológia.
Létezik ma már olyan hdmi kép átvivő, ami akkora mint egy pendrive, amit csak bedugok a notebookba (+táp), a vevőjét, ami ugyszint egy kis pendrive (vagy az lehet nagyobb doboz is) amit csatlakoztatok a tvbe, és megy is a kép szépen, ahogy kell?
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Hello! Itt egy "kütyü" a sok közül...meg egy másik .
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) Skori válasza jdani hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Kapható (pl. ebay-en) mini DVB-T adó aminek HDMI bemenete(i) vannak. Ezt meghajtod mondjuk a PCről, és a lakásban levő TV-k antennával veszik... Egy barátom vett ilyen eszközt, nem olcsó, de neki bevált.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem