Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   46 / 82
(#) VIM válasza Pikkelel hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Figyelj oda Rolandra, hogy mit mond, mert Ő szakember! Keresd meg a biztonsági hőkorlátozót és ha le van oldva akkor állítsd vissza.
(#) tamaslaz válasza sebokr hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Köszönöm! A hétvégén megvizsgálom.
(#) sebokr hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Nyomáscsökkentő az utcán/kertben/gázóra elött van.

1. típus fekete gombot ki kell húzni
Nyomás csöki 1
2. Ezt össze kell nyomni a (csípni) a narancssárga két végét.
Nyomás csöki 2

Roland
(#) Pikkelel válasza sebokr hozzászólására (») Márc 17, 2017 / 1
 
Köszönöm a segítséget Sebokrnak és VIMnek. Elindult a rendszer, és működik. A letapadt szivattyún kívül az volt a baj, hogy amikor lenyitottam a kazán előlapot, az egyik vezeték kicsúszott kicsit (nem teljesen, nem szembetűnően) a csatlakozóból: a képen látható szürke színű. Ez megy a gázszelepre, ez nyitja. A hőkorlátozó nem volt leoldva.
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Westen star 240 fi kazánom van. Fűtés működik, meleg vizet is csinál viszont elkezdet csöpögni.
Eddig nem nagyon értettem a kazánhoz és most se nagyon, de kénytelen voltam utánanézni.
Elvileg a nyomásszabályozónál lévő tömszelencénél csöpög. A mellékelt képeken 107-essel és a nyíllal jelzett részen.
Ha rosszul gondolom, hogy ott, akkor javítsatok ki.
Kérdése, hogy mit lehet a hiba? Mit lehet tenni?
Mit kellene kicserélni? Házilag én meg tudom-e csinálni, vagy muszáj szerelőt hívni?

Köszönöm T.
(#) merlingerin válasza Tomi_8 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia!

Ha ott csepeg, ki kell cserélni. Házilag is megy, 2 perc... Vegyél egyet, tekerd ki, rudazatot pucold meg, kis szilkon zsírral kend meg. Új mehet a helyére.. jó. Ha bénázol, 5 perc...
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Ha ki lehet cserélni, akkor azt megoldom nem gond, csak a kérdés hogy melyik részt?
Ahova a nyíl mutat a képen olyat kell vennem és azt kitekerni? vagy az egészet ki kell szedi (amit 4 csavar tart).
Én nagyon jó erőben vagyok, de nyíl végén lévő középső részt próbáltam kitekerni, de meg sem moccan.....
Csináljam úgy hogy a 4 csavart is kiszedem és úgy próbálom a közepét is kiszedni?
(#) sebokr válasza Tomi_8 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Üdv

Működés közben hol jelenik meg a vízcsepp?
Ha ott jelenik meg akkor első kis hmv membránház tömszelence csere. Idéglenes megoldás: kitekered és a belsejében található fehér teflont megfelelő átmérőjű csavarral feltámasztva meg kell ütni picit beljebb. Ideig óráig jó lesz.

Roland
Tömszelence
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Ugyanott jelenik meg a vízcsepp ha működik és akkor is ha nem működik.
(#) merlingerin válasza Tomi_8 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia!

Gyàrilag be van kenve a menet egy pasztával, plusz belül zöld oxifos kulimász fogja... De azért ki lehet azt emberi erővel tekerni...
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
ok, köszönöm
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sikerült kicserélném, tökéletesen illeszkedik az új, nem csöpög, viszont most semmi meleg nincs.....se fűtés se melegvíz nem indul be.
mi lehet a gond?
(#) Tomi_8 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Végül most elindult a kazán melegvíz, fűtés is megy, tömszelencénél nem csöpög.
Viszont a túlnyomó (biztonsági) szelepnél egy kicsit most csöpög. Kb 1,8 bar most a nyomás
Remélem ez csak átmeneti. Csavarni nem nagyon merek rajta. Vagy csináljak vele valamit?
(#) sakrafi válasza Tomi_8 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Figyeld meg,hogy fűtés közben nem emelkedik-e meg a nyomás nagyon,ha így van akkor kevés a levegő a tágulásitartályban és azért csöpög a biztonsági szelep.
(#) sebokr válasza merlingerin hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Tisztelt merlingerin.
Gyárilag semmi kulimásszal nincs bekenve a menet! A tengelyen van szilikonzsír abból is a lágyabb változat. 9 éve vagyok a westen/baxi kazánok márkaszervize.

Roland
(#) sebokr válasza Tomi_8 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Üdv

A biztonsági szelepen nem ajánlatos tekerni mert lehet hogy rosszabb lesz.
A fűtési rendszer viznyomását 0bar ra kell leengedni akkor meg lehet próbálni 1 kört fordítani a piros kupakon. Ha megvan az 1 kör csattan egy nagyot. Ha a víznyomás ingadozik akkor a kazán hátuljában a fal felöl található piros színű utó szelepes tágulási tartályt fel kell pumpálni 0,9-1bar levegő nyomásra. Ügyelni kell arra hogy közben a fűtési rendszerben emelkedő nyomás mindig 0-ra kifolyassuk. Ugyanis pumpálás közben a tartályból kinyomja a benne található fölösleges vizet.

Rolanmd
(#) Tomi_8 hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Köszi a tanácsot, a biztonsági szelepet ahogy te is írtad nem szívesen tekergetném, de ha másképp nem múlik akkor lehet meg kell próbálnom. Szerintem még soha senki nem nyúlt hozzá mióta meg van. De egészhez annyira nem értek, a fűtési rendszert 0-ra hol engedem le?
A nyomással amúgy nincs gond. Alap állapotban 1,5 baron van. Ha működik a kazán akkor 1,6-1,7-re megy fel.
(#) sakrafi válasza Tomi_8 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
A kazán belsejében a szivattyú mellett jobbra hátul van egy leeresztő csap,azon keresztül tudod leüríteni
(#) tukati38 hozzászólása Ápr 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a lehetőséget, hogy kérdezhetek.

Az albérletben, ahol a lányom lakik Westen Energy 240 n kombikazán van.
4 éve nem használták fűtésre, csak a melegvíz használathoz. Járt szerelő a beköltözéskor és rendesen átnézte, kitakarította kompresszorral. (Azt mondta nagyon jó állapotban van).
Minden működött amikor kipróbálta.
Nyári beállítással hagyta a kazánt, mindent elmagyarázott, megmutatott.

Este viszont a fürdővíz engedés közben elaludt a láng és nem folyik melegvíz folyamatosan. Ha bekapcsoljuk a téli beállítást akkor ezt nem csinálja. Miért lehet ez?
Bocsánat, ha kicsit sok a "szöveg"

Köszönöm a segítséget.
(#) sakrafi válasza tukati38 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Lehet mikrokapcsoló,NTC hiba,dugulás.Egy kicsit ,ha jobban leírnád a hiba jelenséget jobban be lehetne talán határolni.
(#) tukati38 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Ha a kazán a nyári üzemmódra van állítva és melegvizet engedünk egy kis idő múlva elalszik a láng és nem meleg a víz. Elzárjuk majd újra kinyitjuk és megismétlődik az egész.
Átállítottuk a téli üzemmódra, így viszont működik, nem alszik el a láng és jó meleg víz folyik a csapokból.
Így most megy a fűtés, igaz a termosztátot kikapcsoltuk és letekertük a fűtőtesteket is, nem fűtik a lakást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) sakrafi válasza tukati38 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Teljesen kikapcsolt szobatermosztátnál téli üzemmódban nem üzemel a kazán csak akkor gyújt be ha megnyitjátok a meleg vízcsapot? Ha ez így van akkor szerintem vezérlőpanel hiba vagy esetleg NTC hiba lehet.Ha fűtési móódban már ég a kazánban a láng és csak úgy van rendes meleg víz akkor nagy valószínűséggel a mikrókapcsoló lesz a hibás.Bővebben: Mikrokapcsoló
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2017
(#) tukati38 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Kikapcsolt szobatermosztátnál, igen, csak akkor kapcsol be, ha megnyitjuk a csapot. Ha a termosztátot bekapcsoljuk, akkor rendesen működik minden.A fűtés és a melegvíz is.
A vezérlőpanel vagy az NTC hiba megjavítása mennyire kerül sokba?
(#) sakrafi válasza tukati38 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
A vezérlőpanelt általában nem javítják,hanem egyben cserélik a panel kb 50-55 ezer az NTC az 4-5ezer körül van.Persze ez attól is függ hol és milyen szerviz cseréli.
(#) tukati38 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Most hívott a lányom. Egészen idáig rendben működött, igaz a téli üzemmóddal, mosogatott és takarított, végig volt melegvíz, de most fürdővizet engedne, de nem sikerül elkapcsol és hideg a víz. Tegnap költözött be és ma használta többet
(#) sakrafi válasza tukati38 hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Meg kellene próbálni bekapcsolni a szobatermosztátot és úgy engedni a meleg vizet,ha így működik akkor valószínű,hogy mikrokapcsoló,ha nem akkor marad a panel csere.
(#) tukati38 válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, válaszokat.
Sajnos most a fűtés sem indult el, ki-be kapcsol a kazán.
(#) qut88 hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Westen 240 Fi kombi kazán... A problémája az lenne, hogy se fűtés bekapcsolásakor, se melegvíz készítésekor nem indul el a szikráztatás egyátalán...

Elektromos hibára tippelek így leírnám mit néztem át eddig...

Gázszelep behúzótekercsein az ellenállás 2,8 illetve 1,6-1,8 kOhm. Onnan ugye lemegy a vezeték az alaplapon lévő soros csatiba, onnan tovább megy a trafó fele... A trafónál nincs meg már a 230 V. A trafó új, új nagyfesz kábelel eggyütt.. Az alaplapon nem látok semmilyen égés nyomot. Okozhat-e gondot, az hogy a betáp feszültsége 280 V ?

A másik érdekes probléma, ami talán összefüggésbe lehet ezzel, hogy a gázszelepen lévő kilépő nyomásmérőpontnál üzemközbe nem jön a gáz egyátalán, mérőórával sem lehet mérni semmit. Széteshetett volna belülről benne valami ?

Lehet a gázszeleppel a gond ? Mert így elsőre nem merem megvenni 50e Ft-ért az új alaplapot, egy kicsit elbizonytalanodtam... Előre is köszönöm a választ.
(#) szamóca válasza qut88 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Hibavisszajelzés sincs? Nem villog az 50-es?
(#) sebokr válasza qut88 hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Szia

Milyen westen kazánról beszélünk? A westen a gyártó a 240 a teljesítmény az FI a turbós kivitel.
Ha energy akkor lehet hiba:
Gázt enged közben? Csak szikra nincs? Akkor vezérlő panel kondenzátor hiba.
Ha gázt sem enged és hiba sincs akkor hőkorlátozó kioldott. Bal oladli csövön két különálló vezeték elvileg kék vagy fehér. Közepében reset gombbal az alkatrésznek.
Azt kell megnézni.

Ugyanez a hiba itt a fórumon max 1 hónapja már felmerült. Olvass vissza.
Roland
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2017
Következő: »»   46 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem